een Best Yliegendood 1LMOÜIM de Gebrs. Christus het Licht der Wereld. Kronijk van Zeeland, Dienstbode Te koop gevraagd: Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar P r ij s 2 5 C e n t. hen, die eigenlij kredeneeren uit de gedachte, dat de wetenschap en hare beoefening zondig en wereldsch is, tot het vleesch behoort. Dit zou zijn het huldigen van een ongere- formeerd en onbijbelsch gevoelen. Natuurlijk doelen wy niet op de valse/,ie, dusgenaamde wetenschap, maar op die echte, die Jezus als Koning erkent in het rijk der waarheid, die Gods Woord tot regel heeft. Zou die wetenschap zondig en uit 't vleesch zyn, daar God zelt haar taak bepaalde, haar stof, haar voorwerp schiep, daar de Heere zelf haar ordinantiën stelde Zij zou zondig zyn, terwijl de Heere zelf in den mensch de gaven en krachten tot hare beoefening heeft ingeschapen en onder houdt Zij zou zondig zijn, die God als dienaresse tot welvaren van zijn kerk en van de volke ren der aarde wil gebruiken Zou de ware wetenschappelijke vorming den toekomstigen Dienaar schaden en onge schikt maken Neen voorwaar, maar zij is hem onmisbaar om zyn dienst tot stichting en vertroosting der Kerken te kunnen vervullen. En de bewyzen zijn dan ook voor 't grij pen, dat niet 't bezit van, maar juist het gebrek aan ware, degelijke, wetenschappelijke vor ming altijd wéér grootelyks heeft geschaad. Wij gelooven dan ook, dat de Dordsche Synode niet zoozeer van haar groote voor gangster zal vervreemd zijn, dat zij niet zal weten te waardeeren de uitnemende strekking van de voorgestelde regeling. Zy zal toonen niet een doopersche maar een gereformeerde Synode te zijn. Zij zal door de ernstige en grondige be handeling van dit degelijke voorstel toonen, dat zy zich bewust is, een generale maar niet een partij synode te zijn. Utrechtse/ie Kerkb.) Klaarhamer. Beroepente Schiedam (B) P. van Son te Amsterdam. Te Langeslag J. Meyer Jr. Theol. cand. Te Blya dhr Steenhuis Theol. cand. Te Voorthuizen J. Breukelaar £e Nij megen. Te Meliskerke H. Buurman Theol. cand. Te Leek G. Steenhuizen te Ten Boer. Te Schoondijke J. Meijer Jr. Theol. cand. Te Bennekom J. Schotel te Haarlem. Aanganomon naar Uelzen (Graafsch) door F. C. v. Dorp te Laar. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoording der Redactie.) Middelburg, 18 Juli 1893. M. de Redacteur Het zij mij vergund door middel van Uw blad, mijne gedachten te uiten over de zoo genoemde Kermisvergaderingen der Christe lijke Jongelings-Vereenigingen. Hij, die op 't gebied der Chr. Jongel. Ver- eenigiugen een vreemdeling is en weinig van hare verschillende beginselen weet, zal wel licht verwonderd opzien, als hij verneemt, dat de Chr. Jongel.-Vereen Spr. 23 23a dit jaar en misschien nimmermeer dergelijke samenkomsten zal houden. Niet dat het genoemde Vereeniging aan stoffelijke of zedelijke krachten ontbreekt, o neen. Mijne bezwaren tegen de kermisvergade ringen zijn de volgende In de eerste plaats meen ik, dat het beste protest tegen de kermis is, dat men er zich in 't geheel niet mee inlaat. In de tweede plaats zie ik het nut der ge noemde vergaderingen niet in, aangezien geen enkele kermisbezoeker de kermis zal laten varen voor de kermisvergadering. Om dat doel te bereiken, zouden de werkzaamheden der vereeniging van geheel wereWschen aard moeten zijn en als dit zoo was, zou de Ver eeniging hare roeping ontrouw en der wereld gelijkvormig worden. En daarvoor moet wor den gewaakt. Wel is het onze plicht, de jongelingschap van de kermis af te houden, maar het beste middel daartoe is m. i. persoonlijke bearbei- dins- En eindelijk verlost de Vereeniging zich door het nalaten der. samenkomsten van den blaam, dien het houden er van op baar wierp. Immers men zeide wereld heeft watnu moeten zij ook wat hebben. Verwekke de Heere nog vele jongelingen, die uit liefde tot Zyn Naaui alles vaarwel zeggen, en Hem alleen wenschen te dienen ook in het werk der J. V. opdat van uit haar nog moge uitgaan eene kracht ten goede van Neêrlands Kerk en Maatschappij. U, M. de R., dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte. Een lid der J. V. op Geref. Grondslag Spr. 23 23a te Middelburg. Wy zouden meenen, dat het houden van vergaderingen, als in dit schrijven worden besproken, toch ook nog wel eene lichtzijde heeft. Voor de zwakken zyn zy een steun. Me nigmaal werden vaders en moeders gesterkt in hun afmanen van het kermisgaan, door te kunnen wijzen op de Vergadering der jon- gelingsvereeniging. Maar ook voor den ij delen kermisganger kan zulk eene bijeenkomst nog wel eens het middel zijner terechtbrenging worden. Men moet dan ook den toegang zoo ruim moge_ lijk stellen. H. Het ingezonden stuk van Ds. G. moet wegens plaatsgebrek over blijven staan. Het idiotengesticiii ,.'S HEEREN L00" te ERMELOO Sedert Januari 1.1. vroeg men voor meer dan 80 patiënten opneming in un/.e inrichting, liijna allen behoorden tot den behoel'tigen stand. Een tweetal bezat echter een kleiu vermogen resp. van t' TUÜU en f2500. Men bood ons deze sommen aan, mits wij maar voor de ongelukkigen, gedurende heel iiun le ven zorgen wilden. Wij hebben dezen voorslag ern stig overwogen, ook met het oog op de mogelijkheid deze bedragen aan te wenden voor den bouw van een paviljoen. Evenwel wij meenden op geeiferlei wijze het vermogen dezer ellendigen tot ons te mo gen tre"kken. En waar veler nood nu toch zoo groot is, komen wij nogmaals dringend allen, die helpen kunnen vragen och er harm v, ontzeg u desnoods ten klein genoegen, bespaar iets op de som die gij dit jaar voor ontspanning tieslemd had en beproef ook eenin uwen kring kleinere of groote e bijdrai/en te verzame len, opdat wij spoedig met den bouw kunnen aan vangen. De atgeloopenc week weiden wij ook van Overheidswege dringend tot uitbreiding onzer inrich ting aangespoord. Ach, dat velen hunnen mond nu eens voor de ellendigen wilden openen lteeds f 400u is aanwezig, nog f 8uöl) ontbreekt ons. Ds. J. O. van Schelven, Voorz. Dieren. F k.ortlang l.Ezn., Directeur, Erinelo. Sedert de vorige opgaat' met hartèlijken dank ont vangen door den heer K. Ie Cointre to Muldeiburg diverse giften f3,50, coll. Gerei'. Kerk te Üerooskerke f 13,15. con tri b. Gerei. Kerk Grij/wkerke f5, busje van 11. K. f6,70, W. M. Ie C. te 's llage f2,6o, J. C. Ie O. te 's Huge f 2,16, Diaconaal Hulpbetoon, Geref. Kerk, Middelburg C f 9,^6. J. v. W. f 5,00, C. de J. 1' 1,66. W. v. Z. v. d. M. f6,17 M. de H. t 5,79. C. f 0,66, totaal f62,54, terwijl de lir. Ie C. bovendien nog zorgde voor het verpleeggeld 3e kwartaal Van een ongelukkig kind uit Middelburg. 1 oorht' nieuwe Paviljoen door den corrsp. den hr. K. Ie Cointrc, Middelbuag f 3,26. Bijdragen enz. s. v. p. te zenden aan de Correspon denten cf naar 's Heeren Loo. Met vriendelijke dank ontvangen uit Helmond 1 ,60, waaronder f ,3'J van N. N. K. LE COINTRE, Correspondent. Met hartelijken dank ontvangen van mejnfvr. N. N. een lap Cits en een lap geel katoen \an mejufvr. N. N. een lap geel katoen. Zusterkring. A I) V E li T E I i E V Zondag den 23 Juli trof ons weder een zware slag, daar de Heere uit ons midden wegnam ons eenigst zeer geliefd dochtertje CORNELIA MAATJE, in den aanvalligen leeftijd van 11 jaren en 8 maanden. De Heere, wiens hand onzen adem is en bij VVien al onze paden zijn, kan ons alleen sterkte en kracht schenken. A. BRIELSMAN Vlissingen, C. BRIELSMAN 24 Juli 1893. Sajlderse. mswL Wordt gevraagd met 1 Aug. in eer. groot gezin te Vlissingen eene flinke die met de wasch kan omgaan. Adres franco brieven onder letter N aan den boekh. K. LE COINTRE, Middelburg. ONTVANGEN de nieuwste hoed- of doek spelden, zeer goedkoop, gemaakte ongebleekte vrouwen-, meisjes- en kinderhemden, dito mannen-, j rgens- en kinderhemden, fijne zwarte breisajet van af 12ct., eenige nieuwe mouseline voor beuken en mutsen, daagsche katoenen halsdoeken enz. Pottemarkt. M. J. TIMMERMANS. TJtfi SUUR: geschikt voor een eenig mensch. Adres Rot- terdamsche Kade O 228. SMA LLEGAXGK'S HET DE W APEVK AAR TE Adres by den Uitgever dezes. KOHMiLMKE FABRlEit van bestaande sinds meer als een halve eeuw. D. J. PENNOGKMiddelburg. Soliede nieuwe Veeren BEDDEN en Kapok BEDDEN. Springveer-, Wollen-, Paarden haren-. Kapok-, Alpen- en Zeegras-MA- TRASSEN. Solide aflevering. Uiterst laag gestelde prijzen. BEDDEN-TIJKEN, welke nimnier doorstuiven, 10 jaar garantie. IJBFJjS en li Kil KRO EK KA ruimen voor- raad in allerlei formaat tot lage prijzen, voorhanden in den Ouden Nieuwen Boekh. van K. LE COINTRE. Voorhanden in den boekhandel van K. LE COINTRE. van Verkrijgbaar bij MAR. A. P. SWENNEN te Vlissingen Heden verscheen: of CHRISTUS TOT ZIJNE EERE GEKOMEN ixi In't midden dei* Kerken in zake Universitair onderwijs en eigen op leiding door Ds. J. J. A. Ploos van Amstel te Reitsum. A. JONGBLOEDUitgever Leeuwarden. Deze brochure is zeer lezenswaard, van wege de belangrijkheid der kwestie, met het oog op 't vele in couranten daarover ge schreven. Alle leden der Geref. Kerken immers kennen 't groote belang van goede leeraars" en hebben deswege kennis te nemen van al wat geschreven wordt over de kwestie der opleiding, vooral wanneer daarover een leerar als Ds. Ploos van Amstel schrijft.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1893 | | pagina 4