s m s VOOR ONZE KLEINEN. ssn HMDKJKÏCHT eene lading K0L11T, Best Ylisgsndood Geïllustreerd Tijdschrift ADVERTENTIE A L031 VERKRIJGBAAR. voor Kinderen van 4—10 jaren. De abonnementsprijs is ƒ1,95 per jaar. Zij moeten vreezen voor het Synodale stand punt, waarop de Kerken niets konden en zelfs den arbeid der zending door particulieren moesten laten verrichten. De belangstelling voor het werk der zieken verpleging is nu opgewekt. Het ijzer is heet. Moge de Synode het aanvatten om het te smeden. Als het den Heere believen zal Zijne Kerken in ons vaderland tot dit werk te zegenen, dan komt weldra de dag, dat onze kranken in Gereformeerde inrichtingen kunnen worden verzorgd en dat Gereformeerde menschen, die zich gegeven hebben om de kranken te dienen niet langer last zullen hebben van kleinzielig Synodalisme dat, zoo als voor eenigen tijd in het Diaconessenhuis te Utrecht, het leven der dienende liefde on dragelijk maakt. Vrije Universiteit. Het dertiende jaarverslag van de Vereeni- ging voor Hooger Onderwijs op gereformeer den grondslag, werd aan de leden en begun stigers toegezonden. Uit het verslag blij kt, dat voor den cursus 189293 ingeschreven waren 81 studenten, te weten 64 voor de theologie, 9 voor de rechten, 8 voor de letteren. Het aantal contribuanten voor de Vrije Universiteit werd met een aanzienlijk getal vermeerderd, daar vele broeders uit de voor malige Chr. Gereformeerde Kerk als begun stigers toetraden. Toch, en dit is bedenkelijk, was het be drag dat aan contributies inkwam minder dan in een vorig jaar. Ook de opbrengst der collecten was dit jaar minder dan een vorig jaar. Dit moet óns opwekken om toch niet te rusten. Laat men toch niet licht zijn con tributie verminderen. Veeleer doe men wat men kan, om haar iets te verhoogen en om iets meer in de collecten te geven. Bedenke men steeds, dat aan de Vrije Universiteit zooveel hangt voor de toekomst van Kerk en land. Voor haar moet veel gedaan worden. Veel gebeden. Veel geofferd worden. Zij is het zoo waard. Ook is zij ons een zoo dierbaar bewijs van Gods gunst. Wanneer zal ook de tijd nog eens komen, dat wij een medische faculteit aan onze Vrije Universiteit zien Algemeen is het verlangen naar deze fa culteit. Wat van de medische faculteiten onzer Staatshoogescholen over ons vaderland uit gaat is in den regel niets anders dan het grofste materialisme. O, ons land heeft zoo'n behoefte aan ge- neesheeren, die met Gods Woord rekenen. Voor de medische faculteit is nu bijeen een bedrag van f 3140,61^. Zeker nog maar een luttel bedrag voor deze faculteit. Toch ligt in deze kleine som het bezwaar niet. Een der curatoren der Vrije Universiteit zeide ons eens, dat, zoo er maar gerefor meerde mannen waren gescjiikt om ze als professoren in de geneeskunde aan de Vrije Universiteit te benoemen, het noodige geld er spoedig genoeg wezen zou. Hoe diep zijn we dan èn in ons land èn in andere landen gezonken, dat er nu ner gens meer mannen gevonden kunnen worden, geschikt om als professoren voor de medi sche faculteit eener Gereformeerde Universi teit benoemd te worden. Dit beschame ons. Maar het make ons niet moedeloos. Neen, gaan wij door in het gebed, in het offeren. Op Zijn tijd zal de Heere ons ook de me- discne faculteit geven. Bij Hem is de kracht. Hij hield onze Uni versiteit staande tot op dezen dag en betoon de daarin die kracht. Zij ontvangt toch niets van den Staat. Zij moet bekostigd uit de beurzen van hen, die eerst van het hunne moeten betalen aan vier liberale üoogescholen. De graden welke zij verleend aan hare studenten, hebben geen rechtsgevolgen, zooals de graden verleend door de liberale Hoogescholen. Voor haar is bij de Regeering niets wat op recht gelijkt, te vinden. Op het oogenblik is er voor onze Vrije Universiteit niets dan spot van de zijde der liberalen en niets dan haat van de zijde der orthodox synodalen. O konden deze laatsten haar eens ten val brengen Welk een gejuich zou er opgaan in het kamp der liefhebbers van eene facul teit voor godsdienstwetenschappen Maar gehaat, bespot en gedrongen staat onze Universiteit nogtans tot op dezen dag. Dat is de trouw en macht oozes Gods over haar. En zij is gegroeid in die jaren. En aldoor dieper en breeder zijn de wor telen van deze planting uitgegaan in de har ten van ons gereformeerd volk. En zij zal staan blijven. Zij zal nog groeien. Wij gelooven vast, dat de Vr. Universiteit in de hand des Heeren nog veelzeer veel wezen moet voor Kerk en land. Wij zien vooruit en in de toekomst zien wij een geslacht en onder hen zijn kin deren van vaderen, die nu onze Hoogeschool haten met een feilen haat, dat God den Heere dankt, dat Hij onder ai de jaren der negentiende eeuw ook een jaar beschikte, waarin Hij mannen verwekte, die ondanks al wat tegenstond, en dat was zeer veel, moed grepen om eene Universiteit te stichten, die tot een uitgebreiden zegen werd, omdat zij gedragen werd door dit beginsel, dat naast elk ander terrein ook het terrein der weten schap van koning Jezus is en moet bedoelen de grootmaking van Zijnen Naam. Wow. Voor het admissie-examen aan de Vrije Universiteit, dat gisteren gehouden werd hadden zich 9 candidaten aangegeven toe gelaten werden de heeren J. Haring, R. van Reenen, L. van Loon, J. F. Magendans en H. Koffijberg. De gewone jaarl. Vergadering van Curato ren van de Theol. School der Geref. Kerken zal worden geopend op Maandag 10 Juli a. s. Voor het Litter examen hebben zich aangemeld 16. en voor het Theol A 32 studenten terwijl zich 9 broeders voor het Theol. examen B wenschen te plaatsen. Bij de gehouden overgangs-examens aan bovengenoemde school zijn o. a. bevorderd de heeren W. A. Willemse van Tholen tot de 2e klasse, C. Staal van Kapelle en G. Wisse van Middelburg tot de 3e klasse en N. P. Littooij van Middelburg tot de 4e klasse. Het idiotengesticht ,,'S HEEREN L00" te ERMEL00 Voor de meest deerniswaardige schepselen, die men zich denken kan, openen wij week aan week onzen mond. Gaarne zouden wij meer doen en de ellende zelve dier bezochten wegnemen. Want uw hart breekt, bij het aanschouwen van zooveel jammer. Ja, idioten heeten al onze kinderen, maar ach hoeveel ellende komt daar dikwijls nog bij. Lammen, bezetenen, lij ders aan vallende ziekte, blinden, misvormden, ge kunt ze allen op 5s Heeren Loo vinden. rAch, was Jezus nog op aarde 1" Gelukkig, nog vergeet llij het geroep Zijner ellendigen niet, nog mogen wij ze voor Zijne voeten neerleggen. Maar intussehen wenkt ons ook nog eene andere roeping, de roeping n. 1. hun lijden te leniger., pogingen aan te wenden hen te ontwikkelen en hunne verzorging mogelijk te ma ken. Lieve broeder en zuster, wilt gij ook uwen mond voor onze ellendigen eens openen Ds. J. C. van Schelven, Voorz. Dieren. F Koutlang LEzn., Directeur, Erinelo. Sedert de vorige opgaaf met hartelijken dank ont vangen door corresp. den hr. J. A. Eijgenraam te Fijnaart busje fl,20, contrib. f5,80 samen f7. Door corresp. Mej. A. II. v. Driel te Zierikzee, ged. coll. Geref. Kerk f 4,60 van Mej. N. d. B. f 1, Mevr. G. v. Th. f 5, busje Jongel -Vereen, f 0,534, samen 111,14. Voor het nieuwe Paviljoen door den hr. J. C. M. Blankert te Middelburg f137. Door corresp. Mej. A. H. van Driel te Zierikzee, van Freule S. B f 1, Mevr. M. geb. B. fl. A. P. f2,50, saiuen f4,50. Bijdragen enz. s. v. p. te zenden aan de Correspon denten cf naar 's Heeren Loo. In dank ontvangen van A. Z. te Souburg f 1. Uit het busje van VV. M. Ie O. te 's-Hage f 2,(50, van J. G. Ie C. te 's-Hage f2,16, uit het busje van «.Diaco naal Hulpbetoon" f 9.25. K. LE COINTliE, Correspondent. Gevoelig voor de menigvuldige bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoot ondervonden, betuigd on- dergeteekende haren welmeenenden dank. Wed. C. DE WOLFF-Van Maale. De ondergeteekende betuigd haren hartelij ken dank voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling den 6 dezer ontvangen. Wed. J. A. VAN NEDERVEEN— de vey. Door het huwelijk van den tegenwoordige met October gevraagd door N. CORNELISSE te Arne- muiden. WAOHTBNI )H1 voor J. H. WIGARD, Brakstraat, Middelburg. G li I It I i: TII li a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent per ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat F 193. «4AAKGA\G 1«J4 De Gereformeerde Scheurkalender i »P is de meest gewilde, de degelijkste, de oudste, de goedkoopste en de fraaiste Scheurkalender. Prijs met PREMIEBOEK, getiteld Pelgrimstochten door de woestijn dezer wereld naar het Eanaan der Ruste. 75 ceuten zonder I* KEU IE BOEK 50 centen» Men vrage schild met inteekenlijst aan bij Gebr. VAN NOORTWIJK, Uitgevers Schiedam. Alom is de inteekening opengesteld op onder Redactie van E. J. VEENENDAAL en Jb. VAN ZANTEN en met medewerking van BETSY. 3e JAAROAHSTO. Dit Tijdschrift met veel keurige platen verschijnt geregeld eiken maand. Steeds wint het meer terrein. De le Aflevering met be oordeelingen van verschillende Dag- en Week bladen is g r a t i S in eiken boekwinkel te bekomen. Ook aan dezen jaargang is een Wedstrijd verbonden met Prijzen. Vereerd met de inteekening van H. M. DE KONINGIN-REGENTES. Uitgave van J. VI. BREDÉE te Rotterdam. Voorhanden in den boekhandel van K. LE COIN T RE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1893 | | pagina 4