PATRIMONIUM." Afdeeling Luctor et Emerge te Middelburg. KAMERS MN ARBEID. de Brieven van den Apostel P A U L U S Dr. A. H. DE HARTOG. W E i\ li E E. Dr. A. H. DE HARTOG. Een adresbeweging daarentegen gaat dit organisch verband voorbij, ignoreert het, en miskent het, om er de mechanische actie ▼an enkele kerkeraden of ook van enkele personen voor in de plaats te stellen. Men heeft dan ook in onze betere tijden aan zulk een petitionnement nooit gedacht. Er is geen spraak van geweest. En opgekomen is dit bedrijf eerst onder het Collegiale régime van het Hervormd Ge nootschap. Daar had men een Synode als Overheid, bekleed >met de hoogste wetgevende recht sprekende en besturende macht," en daar was een petitionnement dus op zijn plaats. Maar niet onder ons. Niet op Gereformeerd Kerkelijk erf. En ook al kon het hier nog toegelaten waar een persoonlijk belang in het spel was, stellig is het niet toe te laten, waar het geldt een algemeen belang, waarover kerkelijke Depu- taten adviseerden, waarover kerkeraden, das sen en particuliere Synode gehoord worden, en waarover de meening der kerken dus op or ganische wijze vanzelf ter Synode komt. Nu begrijpen we wel, dat Prof. Lindeboom gedreven wordt door vrees voor doorwerking van de sectarische beweging van Ds. Wisse c. s. Maar vrees was altoos een slechte raad geefster. Zoo ooit, dan bleek dit hier. Middelburg, 24 Mei. Heden werd de vergadering der Classis Middelburg van de Gereformeerde Kerken voortgezet. Ook nu waren behalve deleden of hunne secundi vele belangstellenden 7,00 van hier als van elders tegenwoordig. Door ongesteldheid van ds. de Groot was ds. Hulsebos praeses, terwijl ds. Gommer tot assessor werd aangewezen. Gezongen werd ps. 122 3, gelezen Romeinen 12. Hierna werd de zegen des Heeren afgesmeekt. De voormiddag-zitting werd hoofdzakelijk ingenomen door beraadslagingen over de Conceptregeltng voor de opleiding. Eindelijk werd er een tweetal moties voorgesteld, waarvan die van ds. Littooij werd aangenomen. De audere was van ds. v. d. Velden. In de namiddagzitting werd in behandeling genomen het Concept van Huishoudelijke bepalingen. Voor on geveer de helft afgehandeld zijnde, werd besloten het verdere aan eene Commissie van vier predikanten en twee ouderlingen op te dragen, om in naam der Classis hierover aan de meerdere vergaderingen advies te geven. Verder werden nog verscheidene meer of min ge wichtige zaken besproken en afgedaan. Een af gevaardigde werd benoemd om de Vergadering van Veldwijk bij te wonen. In zake tucht werd eene Com missi van drie predikanten benoemd. Te acht uren werd de Vergadering gesloten. Ds. v. d. Hoorn ging voor in dankzegging. X. Beroepente Nieuwdorp F. Moet te Opper does. Te Bodegraven G. J. Breukelaar te Nijmegen. Te Bussum G. van Setten cand. V. U. te Amsterdam. Te Groningen (A) T. de Jager te Opeinde-Neyega. Te Langerak F. Staal van Geesteren. Te Serooskerke (B) (2e maal) D. C. P. Sluijter te Vianen. Aangenomennaar Giesen-Nieuwkerk door F. Haverkate cand. te Tholen. Naar Oost- wold (Oldambt,) door E. Prinsen cand. a. d. Vrije Univ. Naar Rinsumageest c. a. door H. C. v. d. Brink cand Hilversum. Bedanktvoor Hoogvliet door J. J. Smit te Beverwijk (A.) Voor Mijdrecht door H. C. v. d. Brink cand. Hilversum. Voor Gees H. L. Beijer te de Krim. Bero:pente Overschie P. A. E. Sillevis Smitt cand. Vr. Univ. Amsterdam. Te Leiden (A.) P. Biesterveld te Rotterdam. Te Wad dingsveen J. J. Koopmans te Naaldwijk (A.) Te Oostburg J, Brouwer te Naaldwijk *B). Te Oude en Nienwe Wetering (B.) 2e ml. Dr. H. H. Kuyper te Baarn. Te Asperen J. van Haerigen te Werkendam. Aangsnomannaar Gorinchem door J. van Andel te Leeuwarden Naar Koevorden door E. Buurma t.e Onstwedder Mussel, Naar Mon ster door P. A. E. Sillevis Smitt cand. a. d. Vr. Univ. Tweetal te Bodegraven G. J. Breukelaar te Nijmegen en J. D. v. d. Velden te Mid delburg. Drietal te Oostburg Ds. J. Brouw- r te Naaldwijk. Ds. J. Hulsebos te Vlissingen Dhr. de Koning cand. te Leiden. Dé Heer K. Werner thans predikant te Leiden heeft het beroep naar Grand Rapids Michigan (Noord Amerika) aangenomen. B0EKBE0011DEEL1NG. Voor onze Kleinen. Onder redactie ran E. J. Veenendaal en Jb van Zanten. Uitgever J. M. Bredée, Rotterdam. Prijs per jaargang van 12 nommers f 1,95. Aan eenen keurig6n netten vorm paart dit kindertijdschrift eenen goeden, christelyken inhoud. De plaatjes zijn lief en goed afge werkt. Zij doen ons denken aan de schoon e gravures, die zoovele Engelsche kinderboeken versieren en welke bij ons nog zoo spaarzaam worden gezien. By het flauwe en onbeduidende en onchris telijke, dat de groote menigte der pren tenboeken voor kinderen in ons vaderland kenmerkt, is een tijdschrift als »Onze Klei nen" eene heuchelijke verschijning. Reeds kwam de eerste aflevering van den derden jaargang in het licht. Ouders Zijt ge wel eens verlegen, waar mede gy uwe kleinen, die zooveel afwisseling behoeven, zult bezig houden, teekent dan spoedig in op »Voor onze kleinen". Dan bevordert gij de rechte opvoeding uwer kin deren en steunt eenen voor geheel ons vader land nuttigen arbeid. Is de Concept-regeling voor de opleiding van Dienaren des W oords wel overeenkomstig de bedingen door A. Littooij, pred. te Middelburg. Middelharnis. Flakkeesche Boekdrukkerij. Prijs 25 cents. Dit van ernstig onderzoek en kalme, broeder lijke toetsing der gestelde vraag getuigend geschrift verdient, behalve in breeder kring, zeker door allen gelezen te worden, die in Kerkeraad, Classis, enz. een oordeel hebben uit te brengen over bedoelde Concept? egeling. Meer dan menig ander is Br. Littooij de man, om in deze zaak gehoord te worden. Hy heeft toch van de by node van Assen af aan alle beraadslagingen en voorstellen in deze zaak bijgewoond en daaraan meestal een werkzaam aaudeel genomen. Daar de geachte schrijver aanvangt aller eerst het licht der historie over zijn onder werp te laten schijnen, en nu naast de historische gegevens de Conceptregeling plaatst, om voorts zijne conclusiën te maken, is het zeer gemakkelijk, om hem in zijn overigens zeer helder betoog te volgen. Hulsebos. Het idiotengesticht ,,'S HEEREN L00" te ERMELOO »Het is 7.aliger te geven dan te ontvangen Wie dit eenmaal ervaren lieelt, wordt het hoe langs zoo meer een wellust, iets voor ellendigen te doen. Gelukkig breidt zich ia onze kringen het getal der genen, die in den arbeid der dienende liefde belang stellen, allengs uit. Het is verkwikkelijk te ervaren, dat velen van harte bereid zijn iets te geven niet alleen, maar zickzelven te geven bovenal, ook waar zij trachten anderer belangstelling op te wekken. Dat hunne pogingen uitnemend gezegend worden, bewijst onze verantwoording schier iedere week. Hu zijn er echter nog tal van broeders en zusters, die zich nog steeds van verre hielden, ofschoon hun ge weten telkens luider kwam zeggen, dat het zoo niet langer kon. Zoo genieten anderen 't goede van Gods Woning reis op reis en moeten zij zooveel zaligheid en blijdschap derven. Nog één stooije misschien, en zij zijn er. Wie beproeft ook dezulken de heerlijk heid des gevens en des ontfermens om Jezus wille, weldra te doen smaken Ds. J. C. v. Schelven, voorz., Dieren. F. Kortlang IEzn, Directeur, Ermelo. Sedert de vorige opgaaf met hartelijken dank ont vangen door corresp. den hr. K. Ie Cointre te Mid delburg, Busjes van W. M. L. C. 's Hage fl.85 K. Ie. C. .1.12- P. M. P. f6.20, II. K. f 3.8/» busje. Kerk üostk. f2.25, H. f4.50, II. K. f 5.12» H. C. f 3.01, Aa de V. f 1.74». Ja B. f 1,40. Mej. V. I2.«0, H. C. 1 0.83», v. W. f 2,62ó. M. de B. f6. Andr. W. f3.37, H. C. I.275. Adr. de V. f3.45. door Corr. den hr. Harinck Axel f 2.50 Samen f 55,94, diverse giften f 16.32», Collecte jaarverg. Patrimonium f5,85, totaal f 78,11». Uit liet Busje van Hendr. Koolwijk f6,98. Voor het Nieuwe Paviljoen, door Corresp. den hr. K. Ie Cointre, Middelburg f 27,25. Bijdrage enz. s. v. p te zenden aan de Correspon denten of naar 's Heeren Loc. Met vriendelijken dank ontvangen uit het busje van Hubr. Clarisse te Grijpskerke f -,66, van N.N. f 1, en f -,50. K. LE COINTRE, Correspondent. In hartelijken dank ontvangen van een zuster uit den Zusterkring 1 borstrok en geel katoen voor 6 hemden. Zusterkring. A 1) V E K T E TI E Het behaagde den Heere tot onze diepe droefheid heden van ons weg te nemen onze lieve LOUIS HENRI, 4 ons den 12 April 11. geschonken. 's Heeren verbondsbelofte is onze troost. Maasland, 24 Mei 1893. J. H. M. G. WOLF. C. G. WOLFHenneqtjin. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van vriendschap bij de ziekte en het overlijden mijner Echtgenoote WILHELMINA SCHRIER ondervonden. Middelburg, 26 Mei 1893. H. v. d. PUTTE, en kinderen. Opnieuw ontvangen de zwarte gebreide Saijet van &f 121 ent de knot, Merkletters 1 per letter, geel, wit en bruin Breikatoen, witte gehaakte Kindermutsen, Haarspelden, zwarte Koralen, Koraalkoord. Lampkous en Machinekous spotgoedkoop, Windsorzeep, 5 cent per stuk enz. M. J. TIMMERMANS, Potten markt. Openbare Ledenvergagering Donderdag 1 Juni, 's avonds acht uur, lokaal Spanjaard straat. Onderwerp In te leiden door het buitengewoon lid Ds. W. 11. OOSTEN. TE KOOP alle soorten van Koolplanten bij JOOST AM DRIESEN, Koekpoortsingel S 55. UITLEG KlT N Dl GE WENKEN. KORTE AANTEEKEN1NGEN op aan mia (Dtf a a 03» door Van dit nieuwe werk van Prof. DE HAR TOG is de eerste aflevering verschenen en wordt op aanvrage gaarne ter kennismaking toegezonden, Het zal verschijnen in Twaalf afleveringen a f 0.30 en nog dit jaar compleet komen. UITLEGKUNDIGE OP den Brief van den Apostel Paulus aan de EPHESIËRS, door Dit zoo gunstig outvangen en in de pers algemeen aanbevolen werk is thans compleet en verkrijgbaar, ingenaaid voor f 3.60, ge bonden in f raaien half lederen band voor 14.50. Des verlangd wordt het ook in 12 afleve ringen a f 0,30 afgeleverd. A. F BEN HOUT. Amsterdam. Bovenstaande werken zijn voorhanden in den boekh. van K. LE COINTRE te Middel burg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1893 | | pagina 4