II- EI M1TOM SCHILDERS-BENOODIGDHEDEN. POETSPOME, SCIIOECTEER, BLOKJES POTLOOD. Prima. Dalmatisch 1NCECTENPQEDER. de Gebrs. M MM, K. J. WE IÏOSTER, Verfwaren, Olieën, Lakken, Vernissen, Penseelen, L/onsche Kwasten enz. HH. SCHILDERS Hulsebos Ds. C. STEKETEE Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar. Overdruhplatenfijne Gereedschappen en allerlei tiOËUItOOPST ADRES voor enz. VOOR WINKELIERS. ïecht dienstknecht zich verblijden over de op- en aanmerkingen hem gemaakt, niet zoo zeer over zyn voorstel, als wel over het gene de verhandelde waarheid meer bevat, en stel den wij ons dan aan als »leerjongens Christi." Ook zal niemand pretendeeren gezuiverd van alle dwalingen te zijn. Het houden der korte predicatie moet dus niet zyn een bewijs te leveren onzer letter kennis, maar eene poging te wagen, om de waarheid, naar den zin en de meening des Geestes te verklaren. Ik zal hiermede afbreken. Na dankbetuiging voor de plaatsing, met heilbede en broedergroete Uw Dienstv. Broeder in den Heere M. 21 Feb. 93. A. B. C. f Behalve al het goede door den geachten inzender opgenoemd, schijnt toch ook wel oefening en, zoo noodigterechtwijzing van de Dienaren, doel der korte predicatie te zijn. In eene onzer oude Kerkenordeningen (Dordt 1578) heet het Een yegheliclc der Dienaren zal bij ghebuerte een korte predicke doenvan welcke de andere oordeelen ende van het ghenedat verbeteringhe behoefthem ver manen sullen. Beroepente Zaandam (A) (tweede maal) J. D. v. d. Munnik te Groningen (A). Te Berlikum H. Bouwman, Cand. te Groningen. Te Hoogvliet G. A. Gezelle Meerburg te Doesburg. Aangenomen naar Witmarsum door J. Mie- dema te Wommels (Cand. a. d. V. U.). Naar Bolnes door C. Steketee te Veere. Bedanktvoor Utrecht (B) door E. Douma te Rotterdam. Voor Uelsen (Graafschap) door H. L. Beyer te de Krim (Cl. Ommen). Voor Roden door T. Kramer, Cand. a. d. Theol. Sch. te Kampen. Voor Oostwold door J. Bruin te Balflo. Gebruikte en Vreemde Postzegels. Eenige weken geleden ontving ondergetee- kende, naar hij meent uit Ter-Neuzen, een gefrankeerden brief met eenige gebruikte post zegels. De* vriendelijke gever of geester zij daarvoor dank gezegd. Toch neemt hij de vrijheid op te merken dat zulke postzegels heel weinig waarde heb ben en in dit geval zijn de frankeerkosten meer geweest dan de waarde der postzegels bedraagt. Meermalen komt men zulke postzegels ook te koop aanbieden en daar het hem gebleken is dat men van meening is dat gebruikte postzegels een groote waarde bezitten, zij hier gemeld dat voor de 100,000 stuks onge veer f 15 a f20 wordt verkregen. Dat is dus 15 a 20 cent per 1000 stuks. Alleen buitengewone vreemde en zeer oude postz. zijn meer waard en maken den koop goed. Daarbij mogen ze in het geheel niet bescha digd zijn, moeten ze afgeweekt en gesorteerd worden, en ook mogen by hst uitknippen de karteltjes niet worden afgeknipt. Laat deze mededeeling nu niemand afschrik ken met het verzamelen van gebruikte post zegels steeds voorttegaan. want ook hier geldt het spreekwoord »vele kleintjes maken één groot" en meermalen gebeurt het dat er bij verzamelingen van die zeldzame of oude postz. gevonden worden, welke een hooger bedrag waard zijn. Alleen met het oog op bovenstaande toe zending (en zoo zouden er meer te noemen zijn) meende hij hier de aandacht op te moeten vestigen. K. le CoiNTRE. Het idiotengesticht ,,'S HEERENL00" te ERMEL00. Men zou denken, dat ongelukkigen, wie schier niets aan het leven kan binden en die geen ondexscheid weten tusschen htm rechter en linkerhand voor den Koning der verschrikking weinig angstig zouden we zen. flet tegendeel is dikwijls waar. Opnieuw werd dit weer duidelijk bij dat diep ongelukkig idioten- knaapje, dat wij dezer dagen op sterven trachtten voor te bereiden. Als bij instinct begreep hij spoedig waar wij heen wilden en ach, hoe angstig zag hij rond, toen zijn vermoeden zekerheid scheen geworden te zijn. «-Willem, gij wilt immers gaarne naar den Heere Jezus «-Neen," beduidt de arme kleine lijder «Neen." «Waarom niet Willem? De Heere is toch zoo foed en zoo vriendelijk en houdt zooveel van ongeluk- ige kindertjes." Daai barst het kind in tranen uit en verbergt zijn aangezichtje in het kussen. O, hij beseft het wel, de weg naar den Heere Jezus loopt door de donkere doodsvallei, en sterven wil hij niet, maar leven, leven 1 Allengs zwakker wordt de kleine en straks zal hij zachtkens insluimeren om hier niet meer te ont waken. Wij smeeken den Barmhartigen Hoogepriester, dat Hij ook dit lammetje in Zijne armen vergadere 1 Ds. J. C. van Schelven, voorz., Dieren. F. Kortlang l.Ezn., Directeur, Ermeloo. Met vriendelijken dank ontvangen gevonden in de collecte Noor der leer k van A, L. fl. Voor zoover mij bekend is, zijn uit onze omgeving nog geen lijsten voor het nieuwe paoiljuen aange vraagd om mede te werken. Zijn er onder onze lezers of lezeressen geen belang stellenden, die zich hiermede eens willen belasten Vergeten wij toch niet, dat het om een toevluchts oord is voor de iarmttcn onder de urmen". Het zijn des Heeren ellendige», die moeten verzorgd worden, maar aan wie thans geen huisvesting kan worden verleend. Er zijn nog zoo velen, die niet werden aangezocht en daarom ook niets offerden voor deze Stichting. Men behoeft ook niet altijd bij dezelfde personen aan te kloppen en aangezien patiënten worden opgenomen van iedere richting, zoo kan ook met vrijmoedigheid vun een ieder eene gave gevraagd worden. Wanneer het ontbrekende geld er dus niet of niet spoedig komt, ligt dit enkel aan onze lauwheid. Da Heere werkt door middelen en heelt dan ook aan den middelijken weg Zijnen zegen verbonden. Op een ingebrachte klacht en een gemaakte be schuldiging komen wij D. V. later terug. K. le Cointre, Correspondent. A I) V E li T E T1E X. Heden overleed na een zacht langdurig lijden tot mijne en mijner kinderen groote droefheid mijn geliefde echtgenoot ADRIAAN VERSLUIJS, in den ouderdom van bijna 62 jaren. JOHANNA ADRIANA VOS— Wed. Adr. Verbluijs en Kinderen. Sant Laurens, 9 Maart 1893. Openbare vergadering van PATRIMONIUM afdeeling »Luctor et Emergo" te Middelburg Donderdag 16 Maart 's avonds acht uur zaal Bogardstraat. Onder anderen zal spreken den WelEerw. Heer ds. W. H. OOSTEN, buitengewoon lid der afdeeling. Vrij toegang. Het Bestuur. D. V. zal op Donderdag 16 Maart a. s. des avonds ten 7 ure voor de Geref. Jongel. Vereeniging te Oost- en West-Souburg in bet Kergebouw aldaar optreden den WelEerw. Heer van Veere. Onderwerp: De kracht des göloofs, ondanks den vuurproef, bewezen door de eerste Christelijke Jongelings-Vereeniging. VOORHANDEN in den Boekh. van K. L.E COINTRE onderstaande z i n d e 1 ij k gelezen BROCHUREN en LEERREDENEN Or. de Hartog. Niet te scheiden van de liefde Gods. ,25 nu ,10. Os. J. J. A. PI. v. Amstel. Een woord aan hen, die Jezus Christus erkennen als het hoofdl Zijner Kerk. nu —,10. Alsvoren. Eene vraag. Wie moet in Christus Kerk gehoorzaamd nu ,05. NV. de Jong. Ooefening over de 3e Zondags- afd. van den H. Catechismus ,10.- Oa. J. Bajema. De eisch des Heeren tot ba- keering van Neêrl. diepgezonken Kerken./—,10. JO». P. Blesterveld. De onrechtvaardige Rentmeester. ,10.. C. Love. Predic.over den stokbewaarder, 10. Fl. Corterns. De noodzakelijkheid van des menschen wedergeboorte en der hierdoor in hem teweeggebrachte verandering. ,10. Alsvoren. De onmacht der menschen om in den Heere Jezus Christus te gelooven, tenzij de Heere hem krachtig daartoe bewerke en trekke» —,10. De. NI oorrees. Over het gewicht en de gepast heid van de vermaning des Heeren voor ons en in onzen tijd Houdt dat gij hebt, opdat niemand onze krone neme. ,10. Schaap. De troostvolle noodiging van alle ver moeide en belaste zielen tot Christus aange drongen met deszelfs gepaste belofte. (Voorbe reiding H. Avondmaal.) ,10. Bb. v. Schenk. Liefelijke en zalige lokking, wijs en heilig, onze opbeurende troost en ver kwikking. ,10. G. v. tl. Bosch. Overdenkingen. —20. Os. da Cloax. De Heere vraagt den zondaar naar deszelfs naam. ,7$. Poe. S. van Velzen. De getrouwheid van den> Evangeliedienaar. ,10. Ds. Verhoed. Onwil en onmacht om tot Je zus te komen. ,10. Ds. Gezelle Meerburg. De arglistigheid van- het menschelijk hart. ,10. P. Cos. Oefening over Gen. 5 5. ,7£. Gen. 9 13/15. ,7$. h n u Gen. 37 3. ,7 4. Ds. Ij. J. Halst. Paulus aan de grenzen van zijn levensbaan. Leerr. 2 Timoth. 4 7/8. ,5. Ds. J. Bavinck. Het toebrengen van andere schapen tot de kudde van Jezus. Leerr. over Joh. 10:16. 5. Ds. W. Kapteijn. Eene opwekking in het hoogste belang. Leerr. Philipp. 2:12. ,5. Ds. O. C. Doornbos. De Tweederlei droefheid. Leerr. 2 Cor. 7 10. f,5j. Ds. B. C. Felix. De Zoon niet gespaard. Leerr. Kom. 8 32a. 5. Spargeon. Volle verzekerdheid. Leerr. Psalm 35 3. 7è. Na ontvangst van het bedrag volgt franco toezending. van Verkrijgbaar bij MAR. A. P. SWENNEN te Vlissingen. Een Heer vraagt eene Kamer met gezel lig; verkeer bij Ned. Geref. menschen. Opgaaf voor kost en inwoning enz. Brieven franco Lett. I 182, Lange Walstraat Vlissingen. HANDEL in WORDEN ATTEjSTT GEMAAKT OR DE SORTEERDSTG-

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1893 | | pagina 4