Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken* VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1892. Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken in Zeeland, j\[oord-Brabant en J^i^burg. Ds. J. IIULSEBOS, iis. J. H. FERINGA en Ds. J. II. M. G. WOLF. Bergen op Zoom. A< en B. Poortvliet. St. Maartensdijk. Zaamslag. B. Oostburg. Schoondijke. Fijnaart en Heiningen. Moerdijk. Willemstad. Almkerk a. d. Nieuwendijk. Dassen. Sleeuwijk. Werkendam, A. Werkendam De Werken. B. Helenaveen. Sprang. Vrijhoeve Capelle A 's Grevelduin Vrijhoeve Capelle. B. Ie Jaargang. >9 No. 27. Want de HEERE is onze Rechter de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze KoningHij zal ons behouden. Jesaja 33 22. ONDER REDACTIE VAN Doch Samuel zeideHeeft de IIEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoorzamen van de stem des Ilee- ren Zie, gehoorzamen is beter dan slacht offer, opmerken dan het vette der rammen. I Sam. 15.22. Abonnement per 3 tnaanden f 0.35. Afzonderlijke nos. 3 cent. Adoertentiën van 1—5 regels 33 cent, iedere regel meer 5 cent. Familieberichten van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Uitgever K. LE COINTRE MIDDELBURG. Berichten, Advertentiën enz., gelieve men tijdig, uiterlijk Vrijdagmorgen, bij den Uitgever in te zenden. CLASSE MI DDELBÜRG. Middelburg, Noorderkerk Voorm. 9l/s uur, Ds. J. D. v. d. Velden. Avond 6 uur, Ds. C. Steketee. Buitengewone collecte voor de Diaconie. Gasthuiskerk. Vm. 972, namidd. 2 en avond G uur, Ds. A. Littooy. St. Pieterskerk. Voorm. 972 en namidd. 2 uur, Ds. W. H. Oosten. Vlissiugen, Kerk Coosje Buskenstracit. Vm. 972 uur, Lezing eener Leerrede. Namidd. 2 uur, Ds. J. Hulsebos. Kleine Kerk. Voorm. 973 uur, Ds. J. Hulsebos. Cat. Zondag 32. Avond 6 uur, Ds. -I. Hulsebos. Kondekerke. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Avond 6 uur, Ds. J. D. v. d. Velden. Meliskerke. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Serooskerke, A. Voorm. 9 uur, Lezing eener Leerrede. Namidd. 2 uur, Ds. S. de Jager. Kerk B. Voorm. 9 uur, Ds. S. de Jager. Namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Veere. Voorm. 9Vj en namidd. 2 uur, Ds. C. Steketee. Gapirige. Voorm. 97i en namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Avond 57; uur, Ds. B. Veenstra. Collecte voor de School met de Bijbel. Vrouwepolder. Voorm. 9 uur, Ds. B. Veenstra, H. Avondmaal. Namidd. 2 uur, Ds. B. Veenstra, Nabetrachting. Collecte voor de hulpbeh. kerken in de Classis. Oostkapelle. Ym. 9, nm. 2 en av. 6 uur, Dhr. F. Haverkate. Domburg. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. B. B. v. d. Hoorn. Grijpskerke. A. Voorm. 9 uur, Lezing eener Leerrede. Namidd. 2 uur, Ds J. D. v. d. Velden. Coll. v. d. Kas voor Emer. pred., Wed. en Weezen. Kerk B. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. J. Gommer. ArneiHuiden. Voorm. 9,/s en namidd. 2 uur, Dhr. W. Ploegers. Avond 6 uur, Lezing eener Leerrede. St. Laurens. Yoorm. 97a en namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. O. cn W. Souburg, Nieuwe Kerk. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Avond 6 uur, Ds. S. de Jager, CLASSE TLIOLElsr. Tholen, Nieuwe Kerk. Voorm. 9i/jj en nam. 2 uur, Lezing eener Leerrede. Voorm. 9'/s uur, Ds. A. H. v. d. Iiooy. H. Avondmaal. Avond 57a uur, Ds. A. H. v. d. Kooy. Nabetrachting. Deze opgaven zijn nog niet officiéél» Vm. 97s, nm. 2 en av. 6 uur, Lezing-ecner Leerrede. Vm. 97s, um. 2 en av. 57* uur, Lezing eener Leerrede. CLASSE GOES. Baarlanl. Voorm. 9 en namidd. D/a uur, Ds. I. Middel. Nieuwdorp. Voorm. 9 en namidd. ll/a uur, Ds. W. Schock. Avond lialf zes uur, Lezing eener Leerrede. CLASSE AXEL. Axel, A. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. A. v. d. Linden. KerkPt. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. F. W. J. Wolf. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. W. A. Vrolijk. Voorm. 9 uur, Lezing eener Leerrede. Avond 57s uur, Dhr. J. Dekker Hz., Theol. cand. Voorm 9 en namidd. 2 uur, Dhr. J. Dekker Hz. Nog niet ontkomen Kerk. Aardeuburg, Chr. Bewaarschool. Voorm. 9 en avond 6 uur, Lezing eener Leerrede. CLASSE KLÜNDERT. Klundert. Nieuwe Kerk. Stadkuisring. Voorm. 9 en namidd. 2Ï/S uur, Ds. J. H. Feringa. Unie Collecte. Zaterdagavond 20 Aug, 8 uur, Ds. J. 11. Feringa. Kerkgebouw Molenstraat. Vm. 972 en nam. 21/2 uur, Lezing eener Leerrede. Voorm. 9 en namidd. 2^ uur, Ds. A. L. Ruijs. Voorm. 972 uur, Lezing eener Leerrede. Avond 57s uur, Ds. J. H. Feringa. Unie Collecte. Voorm. 9 en namidd. 272 uur, Ds. A. Schouten. CLASSE ALMKERK. Almkerk. Voorm. 9 namidd. 2 uur, Ds. A. Brink. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. J. A. Goedbloed. Avond 6 uur, Oud. J. den Boer. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. M. v. d. Boom. Meeuwen. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Lezen eener Leerrede. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. H. Buitenhuis. Voorm. 97a en avond 6 uur, Ds. J. van Haeringen. Voorm. 97a en avond 6 uor, Lezing eener Leerrede* CLASSE 's HERTOGENBOSCH. Helmond c. a. Voorm. 10 en avond 5 uur, Ds. J. v. d. Linden. Maandagavond 5 uur, Ds. J. v. d. Linden. Bediening van den H. Doop. 's Gravenmoer. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. C. J/Eckhardt. Voorm. 10 en avond 57» uur, Lezing eener Leerrede. Voorm. en avond, Zie Vrijhoeve Capelle. B. Voorm. 9 en namidd. 2 uur, Ds. C. S. Boss. Voorm. 9 en. namidd. 2 uur, dhr. N. v. d. Blom. Officiëele meiJedeeltiifren. Middelburg. Door den boekh. van de K. Kas in dank ontvan gen in de collecte 7 Aug. voor de plaats N. N. 12,50; idem N. N. f2,idem N. N. f2,Voor den bouw der Kerk f 1, Ontvangen in de collecte voor de K. Kas 75 cent. J. J. DoCKHEER. In de collecte ontvangen, voor hulpbehoevende Kerken in de Classes 50 cent. J. A. van Nederveen, Diaken-Boekh. Bij gecommitteerden voor de zending in dank ont vangen van S. f 5,34 van de jonge juffr W. 2200, van H. J. de G-. 400 en van C. Maljers 1600 gebruikte postzegels. A. Krijger, Penningmeester. Ylissingcn. In dank ontvangen de volgende giften van Wed. VV. schoolfonds 1' 0,50. Voor de Zending, busje T. B. f1,7372- Voor -Ie YVeezen uit de collecte f 1,idem. fl,Een pakje met 0 gulden opschrift: Een dankoffer den ileere. Voor de Zending t 1,Voor de YVeezen f2,Voor 's Heeren Loo fl,Y'oor Dia conaal hulpbetoon fl,—Voor School le Brielle fl. Namens de Kerkeraid, J. P. Brand Smith, Scriba. Verslag van de vergadering der classe Klun dert, gehouden te Klundert, den 21en Juli 1892. Na het zingen van Ps. 135 2, 12 en liet lezen van Efeze 4 '1-16 opent Ds. J. II. Feringa de vergade ring met gebed en toespraak. Uit het onderzoek der credentic-brieven blijkt, dat er /.even Kerken tegenwoordig zijn. Voorts zijn nog Tegenwoordig enkele adviseerende leden en gasten der classe, alsmede tal van belang stellenden. Goedgevonden wordt het eerste deel der vergade ring publiek te doen zijn voor de leden der Geref. Kerken. Als moderamen wordt gekozen: Ds. J: H. Feringa, praeses; Ds. M. Odendag, scriba; Ds. A. Schouten, assessor. Onderscheidene broeders spreken in korte toespra ken hunne blijdschap over de getroffen vereeniging uit en geven nog menig goed woord ten beste. Naar aanleiding vooral van het gesprokene door Ds. Binnema, genoodigde tot deze classe, spreekt de praeses zijn vurige wensch uit voor kraclitigen arbeid in Noord-Brabant en Limburg. Nadat nog besloten is dat de predikanten in liet vervolg bij toerbeurt praeses der vergadering zullen zijn, de volgorde bepaald wordende door het aantal dienstjaren, zegt de praeses het opgekomen publiek

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 1