BREEBAART'S Orgelhandel. luis-, Sink Zaal- en feis in du Wortel, 1 de Bekrs. Vü IMEH, Uitsluitend handel in Amerik. orgels voor m Reeds 281 maal bekroond <9 23 Damrak 23 AMSTERDAM. W. F. _A_. WINOKBL, Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar. 10e Algemeene bezittingen) zyn afgehandeld dat van de acht afgehandelde punten de laatstgenoemde Synode met uitzondering van punt 6 naam der vereenigde Kerken tot de zelfde conclusiën is gekomen als de Synode der Nederduitsche Gereformeerde Kerken, maar dat zij voorslaat als naam der Veree nigde Kerken niet aan te nemende Gere formeerde Kerken in Nederland dochChris telijke Gereformeerde Kerken in Nederland. Het is voor deze zaak dat de praeses, in strijd met het besluit van gisteren om thans niet te vergaderen, heden de leden der Sy node heeft saamgeroepen. Deputaten van de vereeniging brengen als praeadvies over deze zaak uit een gemotiveerd rapport, waarvan de conclusie is, dat het voor de Nederduitsche Gereformeerde Kerken onmogelijk zou zijn op dit beding in te gaan. Wordt, besloten dit rapport als het oordeel der Synode in deze te zenden aan de Synode der Christelijke Gereformeerde kerken. 10de zitting. Donderdag voor- en namiddag. Nadat een groot deel van den morgen in gesloten zitting was vergaderd, voor het be slechten van geschillen in de kerken van Nieuwerkerk en Zaandam, werd in de pu blieke zitting het quotum dat iedere kerk, op advies van de Classis, in de proceskosten zal bijdragen, vastgesteld en werden nog ee- nige kleinere zaken afgedaan. Na de pauze deelt de voorzitter mede, dat bericht is ingekomen van de Synode van de Christelijke Gereformeerde kerk, dat zij, ont vangen hebbende de kennisgeving van het door deze Synode op gisteren genomen be sluit op het stuk van den naam, geen vrijheid heeft uit oorzaak van de toevoeging Chris telijk", de zaak der vereeniging te doen mis lukken en mitsdien besloten heeft voor de vereenigde kerken den naam Gereformeerde kerken in Nederlandaan te nemen. Vervolgens, dat bericht is ingekomen, dat ook de punten 9 en 10, Zending en Alge meene bezittingenin de Synode der Christe lijke Gereformeerde Kerk in behandeling zijn genomen, waarbij wordt geconstateerd, dat men nu omtrent al de tien punten in zake de Vereeniging in beide Synoden tot een za kelijk gelijke conclusie is gekomen. Ds. De Gaay Fortman brengt een rapport uit in zake het verslag van deputati Synodi omtrent de Zending op Midden Java, over eenkomstig welk rapport wordt besloten den heeren W. Keuchenius te Soerakarta, P. Jansz en inzonderheid Ds. F. Lion Cachet den dank der Synode te brengen voor hun arbeid in deze aan de Kerk van Rotterdam voor het offer dat zij bracht, door haar predikant zoo langen tijd voor deze zaak af te staanen eindelijk het verslag omtrent het onderzoek in loco aangaande de Zending op Midden-Java in te brengen bij de Generale Synode. Verder worden de door de twee Synoden genomen conclusiën op de bekende tien pun ten rakende de Vereeniging, door een com missie van redactie uit beide Synoden geüni ficeerd, gelezen, voor conform verklaard en besloten als conclusiën dezer Synode in de Vereenigde zitting op morgen te brengen. Eindelijk besluit de Synode met algemeene stemmen tot vereeniging met de Christelijke Gereformearde Kerk. Van dit besluit wordt per telegram onver wijld bericht gezonden aan de Synode der Christelijke Gereformeerde Kerk. De vereenigde zitting zal morgen (Vrijdag) gehouden worden in de Keizersgrachtkerk des namiddags te één ure. Deze laatste zitting der laatste Voorloopige Synode der Nederduitsche Gereformeerde Kerken wordt, onder dankzegging van den voorzitter aan allen, die bij de Synode heb ben meegewerkten na een retrospectieve beschouwing waarin hij doet uitkomen hoe, sedert het convent te Rotterdam, op al de vier Voorloopige Synoden de hoofdgedachte is geweestons optreden in verb&nd te bren- hen met dat van de mannen van 1834; en goe wij als VoorloopigeSynode bedoelden het schismatieke te ontgaan en nu dit pogen door Gods gunst met zegen gekroond is- met dankgebed gesloten. Het verslag van het Vervolg der Synode van de Chr. Geref. Kerke en de naamlijst der afgevaardigden naar de Synode van de Ned. Geref. Kerken moest wegens plaatsge brek tot een volgend No. blijven overstaan. Ned. Geref. Kerk. Beroepen te St. Anna Parochie en te Wons J. J. Berends cand.te Tien hoven G. H. van Kasteel, 's Gravenhagete Berlikum J. Ha- nia, Oosterbierumte Franeker R. K. Brou wer, Makkum. Bedankt voor Weeps J. Hania te Ooster bierum. Maasland. 12 Juni 1892 was voor deze Kerk een gewichtige dag. Dezen Sabbath was de laatste dag der ruste dat onzen ge liefden leeraar, Ds. J. D v. d. Velden als zoodanig onder ons zijn dienstwerk verrichtte. In de avondgodsdienstoefening sprak Z.Eerw. een boeiende rede naar aanleiding van 1 Petrus 5 10 en 11. Z.Eerw. bepaalde er ons bij hoe de apostel in zijn zegenbede de gemeente des Heeren wijst le op de God aller genade, 2e op hare roeping tot heer lijkheid, 3e op haar lijden, 4e op hare vol making en sluit ten 5e met eene lofverhef fing Gods. Bij het einde dezer Godsdienstoefening werd den scheidenden leeraar door de gemeente Ps. 121 4 toegezongen en door Ds. v. d. Kamp, Chr. Ger. predikant, werd een harte lijk woord tot den vertrekkenden leeraar ge sproken. Een talrijke schare woonde deze plechtig heid bij. Wij weten, dat het scheiden hem zwaar viel, maar niet minder is dit het geval bij zijne vele vrienden, die ZEerw. ongaarne zien vertrekken. Bijna 3 jaren toch mocht hij onder ons met veel zegen werkzaam zijn. Wij hopen echter in 's Heeren wil te berus ten, in het vertrouwen dat de Heeie ook in de behoefte van deze nu herderlooze gemeente zal voorzien. Stelle de Heere hem in zijnen nieuwen werkkring tot rijken zegen is onze bede. Op Hemelvaartsdag werd te Zwolle de jaarvergadering gehouden van den Nederl. Bond van Jongel. Vergn. op Ger. Grondslag. Zij had plaats in het Odeon, welks ruime en voor dit doel prachtig versierde zaal, nog te klein bleek, om het groot aantal jongelin gen, uit alle deelen van ons land saamgeko- men, te bevatten. Door het wegnemen van deuren en ramen kon ook gebruik gemaakt worden van den tuin, zoodat de ongeveer 800 bezoekers allen in de gelegenheid werden ge steld aan de besprekingen deel te nemen of toe te luisteren. De Bond mag op steeds toenemenden bloei wijzen. Meer en meer wordt de behoefte ge voeld tot aaneensluiting en saamwerking. Telde de Bond op Hemelvaartsdag 1890 35 afdeelingen, in 1»91 70 en thans is dit getal geklommen tot ruim 140. Aan den Oud-Minister Mr. Keuchenius werd per telegram dank gezegd voor zijn optreden in zake dhr. Roelands, alsmede een telegram aan den heer Roelands, waarin deelneming werd betuigd in de ondervonden behandeling. Het is niet mogelijk een verslag dezer be langrijke vergadering hier te geven, maar dit is ook niet noodig, daar het voornemen bestaat in een afzonderlijk werkje een vol ledig overzicht te leveren, waarin ook zullen worden opgenomen verschillende referaten, vroeger gehouden alsmede die van Ds. Brum- melkamp dhr.Vonkenberg,de feestrede door Dr. Kuyper te Zwolle uitgesproken, enz. Dit werkje zal voor slechts enkele centen ver krijgbaar zijn om onder ons volk te versprei den en om daardoor meer belangstelling te wek ken, zoowel voor de plaatselijke vereeniging als voor den Geref. Bond. De vergadering werd geleid door den voorzitter van den Bond den heer J. E. Von- kenberg, die zich op uitnemende wijze van zijn taak kweet. Het was een heerlijk samen zijn. Niet alleen jongelingen, maar ook man nen, ja zelfs zij, wier hoofden reeds met zil veren lokken versierd waren, woonden haar bij. Ruste 's Heeren zegen op den arbeid daar verricht en worde het verhandelde dienst baar gemaakt tot den bloei dezer jongelings- vereenigingen. Getrouwd M. A. P. SWENNEN en P. D. GILLISSEN, die namens wederzijdsche familie hunne har- telijken dank betuigen voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Ylissingen, 17 Juni '92. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijn zoon mijn geliefde Echtge noot MARINUS VOOGDT, in den ouder dom van bijna 65 jaren. WED. M. VOOGDTFEY. Middelburg, 14 Juni 1892. Eenige en algemeene kennisgeving. Met OCTOBER een HANDKNECHT benoodigd bij N. CORNELISSE te Arne- m u i den. NIEUWE ZOUTEVISCH 20 en 12. Dik SPEK 26*. Amerik. REUZEL 25. Inl. 35. KRENTEN 12*. ROZIJNEN 14. SUIKER 27. Lichte 26. Geele 24. RIJST 7*, 8, 10. FERMECELLIE 15 ct. de 5 ons. Ontvangen Hooirijven en Seizenboomen tot coneurreerende prijzen DEKKER, Noordstraat. meest uitgebreide sorteering en voorraad. Honderden attesten van tevredenheid na langdurig gebruik reeds ontvangen. Toezending van Catalogi op aanvrage. Verschenen en alom te bekomen Voorwaarde tot den H. Doop. Korte verhandeling over het verband tusschen Wedergeboorte en Doop, DOOR Bedienaar des Woords bij de Ned. Geref. Kerk van Oudeioater. Prijs ƒ0,40. Na ontvangst van het bedrag volgt franco toezending door den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg VAN' Verkrijgbaar bij J. P. SWENNEN te VU■- smgen.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 4