f SCHEEPSAFBRAAK, HS- IS eene particuliere Dame. de Gebrs. kun 40-jiirig Huwelijksfeest. Eeu Broeder in nood ii ÊURltlE THEEËN, n ii. Openbare Vrijwillige Verkooping, Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar. Huishoudster, Dienstbode, Maar het wordt tijd, dat men ook hier sta by het beginsel. De diakonie wordt niet langer door de Kerkelijke Kas verloocheud. W. Onderstaand rapport in den Kerkeraad der Ned. Gerf, kerk te Middelburg uitgebracht door de gecommitteerden lot de zending on der Joden en Heidenen werd ons ter plaat sing in den Kerkbode toegezonden. Gaarne wordt het door ons geplaatst. Zij het tot beschaming en opwekking van velen. Stelle de Heere het ten zegen voor de zaak der zending. Eerwaarde Broeders! Bij dezen hebben gecommitteerden door den Kerkeraad in zake de zending, de eer U Eerwaarde aantebieden een kort verslag van hunne werkzaamheden over het jaar 1891. Wij moeten helaas, weer aanvangen met de betuiging dat onze arbeid zeer gering is geweestwij hebben in het afgeloopen jaar slechts zeven vergaderingen kunnen houden, hoewel de regeling onzer werkzaamheden ons oplegt elke maand voor deze zaak saam te komen. De reden, waarom gecommitteerden zich niet meer aan de zendingszaak hebben kunnen wjjden is eendeels gelegen in de om standigheid, dat de meesten hunner gelijk U Eerwaarde bekend is, eene bediening in de Gemeente hebben, die zij van de hun ge schonken gaven en krachten eerst behooren te vervullen en ten andere in de weinige be langstelling, die zij in de gemeente voor deze zaak vinden. Hoe gering deze belangstelling nog is, bleek ons wederom in het afgeloopen jaar, toen wij weer tweemaal beproefden eene ver gadering te houden met de leden der ge meente, en dat wel de eerste maal drie dagen nadat de WelEerwaarde Heer Ds. P. J. W. Klaarhamer in eene ure der gebeds de ge meente op hare roeping in deze zaak gewezen had. Wij meenden dat zijn gesproken woord wel invloed zou hebben op de leden der ge meente, en dat dit door trouwe opkomst tot deze vergadering uit zou komen. De uit komst stelde ons te leur, waut het aantal bezoekers was zeer gering Al was zulks voor gecommitteerden niet zeer bemoedigend de Heere heeft het toch wel gemaakt, want in dezen kleinen kring waren toch enkele broeders, die beproeven wilden iets voor de zending te doen, hetgeen hun ook werkelijk gelukt is. Acht hunner hebben eenige leden der gemeente tot lees kringen bijeen verzamelt, zoodat op dit oogen- blik 8 kringen bestaan met 47 lezers, die elke maand geregeld de Heidenbode ontvangen en het Zendingstijdschrift de Macedoniër. Gaarne hadden wij, voornamelijk in den wintertijd, sprekers uitgenoodigd om lezingfh te houden over de zending en wat daarmede in verband staat, maar daar het ons bekend was, hoe veel moeite het den Kerkeraad kost bij de bestaande Vacature in den dienst des Woords door bedienaars van elders, te voor zien, achten gecommitteerden het raadzaam, met een voorstel daartoe, zich niet tot den Kerkeraad te wenden. In een onzer laatste vergaderingen is be sloten binnen korten tijd. speciaal ook onder de kinderen in de gemeente de Kleine Hei denbode te gaan verspreiden, een Maandblaadje waarin op kinderlijke en voor hen bevattelijke wijze de Zending besproken wordt. Waarde broederswas onze arbeid, zooals wij reeds bij den aanvang van ons rapport zeiden zeer gebrekkig, toch mogen wij ons ook verblijden over hetgeen de Heer geweykt heeft. Is het ja een wolkje als een mans hand, de Heere is toch de Machtige om het te maken tot een Hemel zwart van wolken, waaruit een milde regen des Heiligen Geestes kan neder dalen op Joden en heidenen, op dat ook hunne harten week en vruchtbaar worden als een wel toebereide akker opdat ook zij den Naam des Drieëenigen mogen groot- maken. Met deze ontvangt U ook de Rekening en Verantwoording over het verloopen jaar, waaruit U blijken zal dat de offervaardigheid der gemeente bij het vele dat van haar ge vraagd wordt, ook voor deze zaak niet zoo gering is. De daarin vermelde gaven werden toch zonder eenigen aandrang geheel vrij willig samen gebracht. Zooals U uit de rekening zal blijken, blijft nog een batig saldo in kas Wij neinen de vrijheid UEerw. voor te stellen om even als ten vorige jare, dit saldo over te maken aan den Nederl. Geref. Zending vereeniging. tot dekking van hart tekort. Zoolang toch de Kerk niet in staat blijkt te zijn den Zendings- arbeid zelve te besturen, is het billijk, inzon derheid deze vereeniging te steunen althans dit was het gevoelen van gecomm'.teerden. Wij kunnen hiermede, waarde Broeders, ons rapport eindigen met de bede, dat de Heere onzer aller geringen arbeid met Zijn zegen moge kronen, en onze gereformeerde kerken steeds meer make tot eene sierlijke planting, en een draagster van des Heeren Naam van oort tot oort, ja tot aan de einden der aarde, Zijn naam tot verheerlijking A. DINGEMANSE, pracses. J. A. VAN NEDERVEEN, Scriba. Middelburg 3 Maart 1892. Uit de in dit verslag bedoelde rpkening blijkt, dat gedurende het vorige jaar is ont vangen aan collecte in de kerk f 101,844 aan bijzondere giften 59,13 Te zamen f 160,974 16,10 177,074 Hiervan is een bedrag van f 28,75 bestemd tot bijdrage in de reiskosten van ds. Lion Cachet, en de som van f 88.48 4 overgemaakt aan het bestuur der Nederl. Geref. Zendings- vereeniging tot delging van het tekort in de kas. Volgens besluit van den kerkeraad zal het batig saldo groot f59,84, eveneens aan genoemde vereeniging worden geschonken. Den 21 April herdenken onze geliefde Ouders GILLIS MELSE en TANNETJE JONGEPIER Hun dankbaar Kind, Behuwd- en Kleinkinders. Middelburg, April 1892. Heden overleed Mejuffrouw JACOBA MIN DE RHOUD, weduwe van den Heer ADRI- AAN MIN DER HOUD, in den ouderdom van 83 jaar. Middelburg, 13 April 1892. Namens de familie, J. DE WOLFF, Executeur. Bijzondere en algemeene kennisgeving aan Jamilie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad. De Heer en Mevrouw WOLFHbnnequin, betuigen hun hartelijken dank voor de be wijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Serooskerke, 13 April 1892. BSdt n Wepkt. Gewone vergadering niet op Dinsdag 19, maar op 26 April a. S- des avonds om 8 uur. RUIM VOORZIEN VAN Katoenmeel, Grondmeel, Gersteraeel en ge droogde Spoeling. Lage prijzen. TIMMERMANS, Noordstraat Middelburg a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent per ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat F 193. 1 a 2 fatsoenlijke KOSTGANGERS gevraagd. Te bevragen bij den Uitgever dezes. Ingekomen gilten van Mevr. K E F. V. te Amsterdam f 3, Ds. J. H. F. te Klundert 5, Dr. H. Fr. te Winterswijk 25,—. den Heer v. A. te Dordrecht 1, den Heer N. N. uit L. 1,50. Postmerk Scherpenzeel en Veenendaal 5,-—. van 1. C. v. B. S. te Zaandam 2,38. Ds. A. S. te Charlois 12,50. G. V. te Helmond 2,50. te zamen f57,88. Met hartelijke dankbetuiging aan de vrien delijke gevers, moeten wij er echter op wijzen, dat de gevraagde f 200 nog lang niet bijeen zijn. En de nood is zoo grootBroeders en Zusters helpt toch om des lleeren wil. J. H. FERINGA, v. d. m. te Klundert. G. VISSER, Kanaaldijk, Helmond. Mede met den nood van bedoelden broeder bekend, beveel ook ik gaarne deze zaak bij zonder aan. J. J. TIMMERS Cz., te Dordrecht. Ji op DONDERDAG 21 APRIL 1892, des na middags t?n één uur preciesten overstaan van Deurwaarder C. A. KOULON tv Middel burg, van eene groote partij waa'onder Palen geschikt voor Mestputten, eiken Deelen enz. enz. Op den dag der verkooping zijn de goederen te bezichtigen. Een Fabrikant in LINNENS en SERVETGOED, vraagt voor den verkoop, waarmede men bij eenige opname 's jaarlijksch f400 kan verdienen, Brieven franco lett. B. B. aan den Uitgever dezes. Verkrijgbaar bij J. P. SWENNEN te P/is- singe w. Zeep 14, Soda 2, Stijfsel 12 en 1 Rijst 7, 8, 10, 1-* en 15, Krenten 14, Rozijnen 15, Appels 20, Schijfjes 30, Pruimen 12, Inl. Reuzel 35, Geld. 30, Araerik. 25, zwaar Spek 27% Vaatboter 30 en 40, Stukken Bo ter 35 ct. de 5 ons, beste Gort 10, 12 en 14 puik kokende Erwten 13, beste Bruine- boonen 12 cent, 2e soort 10, Witte 10, Kempzaad 9, wit volgelz. 11, zwart 12, Grutte en Meel 12 cent de kop, Peek. 2, Kaarsen 20, Aardm. 7, Poets Pasta 5, Lucif. 6 en 5, Sago 15, Tabak met pijp of sigaar 10, Schoensmeer 30 cent de pak, ülie en loog 12 en 15 cent 4 stel. Voorts eene ruime sorteering Borstel- en Blikwerk. Uiterst laag. TIMMERMANS. Noordstr. Middelburg. Alle soorten Pepermunt 8 cent per ons. Iemand zoekt plaatsing als of ter adsistentie in de huishouding.. Te be vragen bij den Uitgever dezes.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 4