Bestuur der Wijle las I- de Oebrs. m MfilEN, ten grove Rnhrkolen )-jarige Eclitvereeniging: Een Broeder in nood! H. Bavinck, te Kampen. N. A. De Gaay Fortman, te Amsterdam. W. Kuyper, te Amsterdam. L. Lindeboom, te Kampen. Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar. krank geweest en gij hebt Mij bezocht." Matth. 25 36 en 40. Heeft het volk des Heeren in Nederland zijne roeping jegens de kranken reeds goed verstaan Zijn er niet in Gods Gemeente krachten en gaven, die voor ziekenzorg en voor ziekenzending kunnen gebruikt en be hooren te werk gesteld te worden Deze vragen zijn ten vorigen jare onder werp van bespreking geweest op de vergade ring der C. G. Commissie voor Inw. Zending in Noord-Holland en daarna op de C. G. Pastoraal-Conferentie te Amsterdam. De vrucht der samensprekirg was, dat vele broe deren zich bereid verklaarden om mede te arbeiden tot organisatie van de Christelijke verzorging der zieken. Organisatie werd noodig geacht. Niet uit onbekendheid met of miskenning van den gezegenden arbeid van het Diakonessehuis te Utrecht, van de Stichting voor Epileptici" bij Haarlem, van »Eudokia" voor ongenees- lijken te Rotterdam e. a. Integendeel, die Stichtingen zijn juist een even beschamende als dringende opwekking voor de duizenden Christenen, die tot dusver dezen en dergelij- ken arbeid niet steunden. Wat nu door en kele Vereenigingen en Gemeenten wordt ge daan, moet alle Christenen en al de Gemeen ten des Heeren prikkelen tot navolging. Want op verre na kan hun aibeid niet voorzien in de behoefte aan Christelijke ziekenverzorging, die daar is in alle plaatsen des lands. Wij wenschen de ziekenverzorging zoo te organiseeren, dat de zieken in hun eigen huis en, voorzoo veel noodig, in Christelijke Zie kenhuizen naar behooren kunnen worden ver pleegd. Daartoe is allereerst noodig eene gelegenheid tot opleiding en leiding van zus ters èn van broedersdie den Heere kunnen en willen dienen in dit werk der barmhar tigheid. Zoodra in ons land de Gemeenten zich opmaken om ieder b. v. ééne ziekenzus ter en één ziekenbroeder aan te stellen voor de zieken in en buiten eigen kring, dan zullen er reeds aanstonds vele zulke broeders en zusters noodig zijn. En dan zou het nog moeten heeten»Wat zijn dezen onder zoo- velen Nu wordt, ook voor vele zieken die den Heere vreezen, verpleging gezocht in Ziekenhuizen, waar alleen voor het lichaam wordt gezorgd en de Naam van onzen Heere Jezus Christus niet wordt aangeroepen. Mag dat langer zoo Wij wenschen organisatie geheel volgens Gods onfeilbaar Woord, en daarom overeen komstig de Geref. Belydenis. Telkens bij vernieuwing wordt het openbaar, hoe de sa menwerking op den duur gevaar loopt, wan neer eene vaste, belijnde, grondslag ontbreekt. Evenals Veldwijk", »Eudokia", ,,'s Heeren Loo" en „Effatha" wenschen wij een orga nisatie, die de Gereformeerden niet verhinde ren kan om geheel naar hunne overtuiging te arbeiden, maar die hun de gelegenheid geeft om zich in den arbeid der ziekenzorg geheel door den wil des Heeren, in de Hei- Ege Schrift geopenbaard, te laten leiden. In De HerautDe Bazuin en andere bla den is reeds bij herhaling op het belang de zer zaak gewezen. Door de ongedachte lei ding Gods hebben C. G. en N. G. broeders en zusters in Amsterdam reeds een begin ge maakt met dezen arbeid. En de N. G. Classis Utrecht benoemde reeds eene Commissie van Advies over eventueele oprichting van een Diakonessenhuis voor de prov. Utrecht. De ondergeteekenden hebben zich tot eene voorloopige Commissie vereenigd, ten einde deze goede en noodige zaak voor geheel het land aan de orde te stellen. Zonder eenigszins vooruit te loopen op wat alleen eene wettige Vergadering, voor dit doel saamgeroepen, kan beslissen, noodigen wij alle broeders en zusters, alle Kerkeraden en Diakonieën, die tot medewerking lust en drang gevoelen, uit, daarvan vóór 15 April kennis te geven aan een der ondergeteekenden. Indien er genoegzame deelneming blijk te zijn, dan stellen we ons voor, in den loop dezes jaars eene vergadering bijeen te roepen. Dan zal o. a. aan de orde komenóf deze arbeid zal uitgaan van de Kerk, óf van eene Vereeniging als „Veldwijk", óf van Kerken èn van eene Vereeniging in verband met de Kerk. Meer hebben wij op dit oogenblik niet te zeggen. Aangenaam zal het ons zijn, vele brieven of briefkaarten van instemming te ontvangen. Ook zullen kleine en groote gif ten tot bestrijding der kosten van voorberei dende werkzaamheden zeer welkom zijn. De Drieënige God, onze Verbonds-God, make zelf Zijn volk vaardig tot deze barm hartigheid ten eeuwigen zegen voor vele kranken, nu en in volgende tijden, Zijnen Naam tot eeuwigen lof De voorloopige Commissie II. De Cock, te Kampen. R. Mulder, te Haarlem. L. Neyens, te Amsterdam. Maart 1892. Ned. Geref. Kerken. Beroepente Veenendaal G. Ringnalda te Utrechtte Aarlanderveen J. Langhont te Haarlem te Maasland C W. E. Ploos v Am- stel te Gerkerkloosterte Harderwijk J. J.Wes- terbeek v. Eerten te Mijdrechtte Alblasser- dam Dr. G. van Goor te Bunschotente Harlingen P. D. de Groot te Rinsuraageest te Berlicum A. L. Ruys, Cand. te 's Grevel- duijn Capelle te Oostwold (Oldambt) W. Breukelaar (Chr. Ger.), te Leek. Aangenomennaar Zwolle C. W. E. Ploos v. Amstel te Gerkerklooster. Bedankt: voor Harderwijk J. J. Westerbeek van Eerten te Mijdrechtvoor Strijen K. Stelma, te Voorburg voor Bussum en Meppel J. Hania te Oosterbierum voor Voorthuizen 3e m. C. L. F. v. Schelven teO. en N. Wetering; voor Hoogeveen en Maasland C. W. E. Ploos v. Amstel te Gerkeskloostervoor Utrecht J. H. Feringa te Klundert. Chr.'(Geref. Kerk.) Beroepen: te Oldekerk W. de Jong van Dalfsen.> Bedanktvoor Middelharnis door J. Breu kelaar te Nijmegen voor Hellevoetsluis door O. Los te Oud-Vosmeer voor Wans werd door L. Bouma te Ter Neuzenvoor Medenblik door J. W. Wegchelaar te Dirkshorn voor Wezep W. Wolsink te St. Anna Parochie voor Genemuiden door Ds. Esselink te Slie- drecht. Woerden. Bij vernieuwing werd het Bestuur der Kerkelijke Kas alhier verblijft door een aan haar vermaakt legaat van wijlen de Wed. G. S. tot schulddelging, groot f475,vrij van successie rechten. Te Rotterdam is door Diakenen der Ned. Geref. kerk en van de Chr. Geref. kerk een werkbureau opgericht tot werkverschaffing voor den werkenden Stand. Scherrrerhorn. De krachtens het ambt der geloovigen gekozen kerkeraad der aloude Ned. Geref. kerk alhier, heeft Dinsdag 22 Maart 11. gebroken met de synodale organisatie van 1816 en weder kracht en geldigheid gegeven aan de Dordsche Kerkenordening van 1618/19. van JOHANNES DE VLIEGER CATHARINA SCHOT. Hunne dankl are kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen, 6 April 1892. Wie helpt een landbouwer, ons persoonlijk bekend, die wegens langdurige ziekte en mis gewas achteruitging, zijne achterstallige pacht betalen Met f 200 is hij geholpen en, onder 's Hee ren zegen de bron van zijn bestaan verzekerd. Giften worden gaarne ingewacht aan 't Bu reau dezer Kerkbode, of bij ondergeteekenden. Spoedige hulp zeer gewenscht J. H. FERINGA V. D. M., Klundert. G. VISSER, Kanaaldijk, Helmond. te MOERDIJK i8 in de gelegenheid voor pi rn. f 100 een OBGEL te koopen, doch de gelden ontbreken. Gaarne wenschte het Bestuur door liefde gaven daartoe te worden in staat gesteld. Giften voor dat doel worden gaarne ontvan gen door bovengenoemd Bestuur en ook door den Uitgever van dit blad. Namens het Bestuur der Kerkelijke Kas te Moerdijk, P. NUMAN, Voorzitter. A. P. ARDON, Secretaris. j van u Verkrijgbaar bij J. P. SWENNEN te Vlis singen. RUIM VOORZIEN VAN Katoenmeel, Grondmeel, Gerstemeel en ge droogde Spoeling. Lage prijzen. TIMMERMANS, Noordstraat Middelburg. Krenten, Rozijnen, Succade, Pruimen, ge droogde Appels, Hazelnoten, Koffie, Thee, Suiker, Stroop, Rijst, Soda, enz. alles tot de minst mogelijken prijs. DEKKER, Noordstraat. Zeep 14, Soda 2, Stijfsel 12 en 15, Rijst 7, 8, 10, 12* en 15, Krenten 14, Rozijnen 15, Appels 20, Schijfjes 30, Pruimen 12, Inl. Reuzel 35, Geld. 30, Amerik. 25, zwaar Spek 27*, Vaatboter 30 en 40, Stukken Bo ter 35 ct. de 5 ons, beste Gort 10, 12 en 14puik kokende Erwten 13, beste Bruine- boonen 12 cent, 2e soort 10, Witte 10, Kempzaad 9, wit volgelz. 11, zwart 12, Grutte en Meel 12 cent de kop, Peek. 2, Kaarsen 20, Aardrn. 7, Poets Pasta 5, Lucif. 6 en 5, Sago 15, Tabak met pijp of sigaar 10, Schoensmeer 30 cent de pak, Olie en loog 12 en 15 cent stel. Voorts eene ruime sorteering Borstel- en Blik werk. Uiterst laag. TIMMERMANS. Noordstr. Middelburg. Alle soorten Pepermunt 8 cent per ons. Er wordt gevraagd tegen 1 MEI a. s. Een beste Woning, voorzien van een Bak oven, Regenbak, Kelder en Tuin, tegen een matigen prijs. AdresJ. VAN SPRANG, te Ouderaolen. "ItlST LOSSIJSTG a f 12,50 de 16 HL. bij G. JACOBSE, Vlissingsche straat. Schrijfwerk. Iemand veel vrijen tijd hebbende, wenschte die gaarne te besteden door het verrichten van schrijfwerk, het incasseeren van gelden, huishuur, of iets dergelijks. Brieven lett. B. Boekh. K. LE COINTRE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 4