Orgelhandel. Huis-, Mooi-, Zaal- en fat Esp dertigtal Leerredenen C. J. VAN HOUTEN EN ZOON. de Gebrs. ADVERTENTIES. Voordeeltje aanbieding, geldig; tot 31 Maart 181)2. Uitsluitend handel in Amerik. orgels voor Reeds 281 maal bekroond 23 Damrak 23 - AMSTERDAM. GEURIGE TIIEEËNi, VOORHANDEN Prijs-Catalogi gratis verkrijgbaar. Branden, maar niet verteren De zalige verwachting van een zuchtend volk, Uit de Fonteinen des Heils. EL HOEKSTKA, 2ÊVIN LIEREIiBiSCIN PRIJS 75 CENT. J)e DETAILPRIJZEN van „iin, f 1,80 f 0,35 f0,52'j2 f D,2n komen. Indien deze zaken echter van te groot ge wicht zijn, om ze nu reeds op de aanstaande synoden geheel of gedeeltelijk af te handelen, zouden de synoden daarvoor Deputaten kun nen benoemen, die voor de synode ten vol genden jare een plan voor eene nieuwe rege ling ontwierpen en indienden. Maar in ieder geval zullen de beide synoden dan toch nu reeds door e enige bepalingen moeten voorzien in den toestand tot de eerstvolgende synode, vooral met betrekking tot het peremptoir of classikaal examen na de beroeping der can didates 9. Zending. Toelichting. Ook de zaak der zending, zoowel onder de Joden als onder de Heidenen, eischt nadere regeling. Zij wordt tot dusver door de Christ. Geret. kerk en de Ned. Geref. kerken op verschillende wijze gedreven De Christ. Geref. kerk liet haar geheel van de kerk uitgaan. Van de Ned. Geref. kerken werd zij tot dusver alleen behartigd, in ver band met de Ned. Geref. Zendingsvereenigiug. Zoo mogelijk, zullen de Synoden op dit terrein samenwerking tot stand moeten brengen. 10. Algemeene Bezittingen. Toelichting. De Christ. Geref. kerk heeft reeds eenige algemeene eigendommen verkre gen, en bezit ook eenige algemeene kassen, voor de Theol. Schoolvoor Emeriti-predi kanten, predikantsweduwen en weezen voor de zending onder Joden en Heidenen. Indien de Nederl. Geref. kerken nu de proceskosten afbetaalden, en voorts voor al dezen arbeid tot samenwerking gezind zijn, gelijk te ver wachten is zou er waarschijnlijk geen be zwaar bestaan, om deze tot het gemeenschap pelijk eigendom te maken van de vereenigde Gereformeerde kerken. II. Mandaat der Afgevaardigden ter Synode. Toelichting. De beide Synoden zullen ten slotte nog eene of meer vereenigde zittingen moeten houden, ten einde eenige Commissiën te benoemen voor de correspondentie met de Regeering, voor de regeling van de opleiding der aanstaande predikanten enz. en misschien ook, om nog enkele andere zaken als uitvloei sel van de vereeniging nader te bespreken. Daarom is het noodig, dat de kerken aan de afgevaardigden ter Synode de macht schenken, om in vereenigde zitting met de Synode der andere groep samen te komen en aan de behandeling der daar voorkomende zaken deel te nemen. Dit zijn de punten, die naar het oordeel van Deputaten beiderzijds op de aanstaande Synoden vooral ter sprake zullen moeten komen en daarom vooraf op de mindere vergaderin gen overwogen moeten worden. Misschien zullen de Kerken zelve hier nog andere onderwerpen aan toevoegen, of ook enkele er van weglaten. De vrijheid daartoe wordt door dit rapport niet in 't minst ver kort. Slechts is het wenschelyk, om voor de aanstaande Synoden geen andere werkzaam heden in te zenden, dan die rechtstreeks met de Vereeniging in verband staan. Alleen voor deze zaak komen de Synoden thans in bui tengewone vergaderingen saam. Utrecht, 4 Maart 1892. De Deputaten der Nederduitsche Geref Kerken, K. Fernhout. G. van Goor. A. Kuypeb. F. L. Rutgers. J. C. Sikkel. Voor correspondentie gezien door de Deputaten van de Christelijke Geref Kerk, J. van Andel, Praeses. H. Bavinck, Scriba, L. Lindeboom. A. Littooij. M. Noordtzi/. H. C. Coape. Het kasteel van Louard; ol de vrienden en vijanden van Izaak Homel. Eene Fransche geschiedenis uit den tijd der her roeping van het Edict van Nantes. Groot 80. 384 bladz. f 1,20 Ds. S. A. v. d. Hoorn. Allerlei. Groot 80. 250 bladz. -I>~ J. Keuning. Lange Michiel. Eene ver haal uit den tijd der vervolging. Groot 80. 174 bladz. -0,60 Maria Morgenster. Wij beiden, Gra ham en ik. Groot 80. 148 bladz. - 0,50 J. Keuning. Door God gegrepen. Een verhaal. Groot 80. 226 bladz. - 0,75 Wood. De Sonsbergen. Eene familiege schiedenis. Post 80. bijna 300 bladz. - 0,75 J. Verhagen Jr. De strijd van twee en een halve eeuw tusschen Christendom en Heidendom. Groot 80. fm. 060 blz. - 1,20 J. Verhagen Jr. Als zilver beproefd. Een geschiedenis uit den tijd der dra- gonades. Groot 80. 160 bladz. - 0,50 Aangeboden voor f 3,50. Waarde f 6.50 Deze collectie boeken leveren een Schat van boeiende lectuur, die het ge moed een krachtige, gezonde spijs aanbiedt en waarvan oud en jong genieten kunnen. De toch reeds zéér laag gestelde prijs, voor zulke groote dikke boekdeelen, wordt nu t ij del ij k tot de helft nog verminderd, en gaan deze uitnemende werken nu bijna voor niet weg. Voor leesgezelschappen, leesbibliotheken, jonge- lingsvereenigingen en het christelijk gezin, is dit een buitengewoon goedkoope gelegenheid. Door tusschenkorast van eiken boekhan delaar verkrijgbaar, op ontvangst van post wissel aan den Uitgever T. J. KOUSBROEK te Leiden, volgt franco toezending. O) t>i meest uitgebreide sorteering en voorraad. Honderden attesten van tevredenheid na langdurig gebruik reeds ontvangen. Toezending van Catalogi op aanvrage. a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent per ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat F 193. Wie zich op een van bovenstaande bladen wenscht te abonneeren, ontvangt de nog in dit kwartaal verschijnende Nos. gratis. DE ZEEUW en bovenstaande bladen zijn ook ter lezing verkrijgbaar op billijke con ditiën bij den Agent K. LE COINTRE. verkrijgbaar bij J. P. SWENNEN te Vlis- singen. Bij mij verscheen een boekje getiteld en door L. BOONE, Oefenaar bij de Oud-Ger. Gem. te Krabbendijke. Prijs 25 cent Wie nu eens iets wil lezen, dat geschreven is door een man, die nooit studie heeft geno ten, maar in wie Jesaja 54, vers 13a ver vuld wordt, die zende het bedrag per postwissel of postzegels en men ontvangt het franco te huis. JACs. FRAANJEBiezelinge. Is verschenen bij A. FISSCHERte UTRECHT Afl. I van: van Bedienaar des Woords bij de Ned. Ger. Kerk van Utrecht. Compleet in 15 afleveringen, prijs per afl. f 0,20. De eerste twaalf leerredenen bevatten Feest en Lijdenstoffen. Men kan inteekenen bij iedere boekhande laar, alsook bij den uitgever. Ook zijn nog exemplaren voorhanden van Verkondigt den dood des Hoeren tot dat Hij komt. van Ds. H. HOEKSTRA, Bovenstaande uitgaven zijn ook verkrijgbaar in den boekh. van K. LE COINTRE. per Vs Kg. per */4 Kg. per l/t Kg. per Vu Kg. bus.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 6