Natte Wasschsn gevraagd. een Paardenknecht GROVE RUHRKOLEN, LEVENSBESCHRIJVING Uit Kerk eu School. C. H. SPURGEON, IIUI$EiOU»STi:il Uitgaven van T. J. KOUSBROEK te Leiden. Voordeelige aanbieding, geldig tot 31 Waart 1892» De volgende week in lossing Werkt niet om de spijze, die vergaat. Ern stige waarschuwing, die ook in het werk der armverzorgers openbaar worden moet. Be zorgt degenen, die waarlijk weduwen zijn. Er moet worden uitgedeeld en besteed, het geen wordt ontvangen. Wordt er te weinig ontvangen, welnu, dan getracht, om meer te ontvangen. De Heere leeft nog, die de hongerigen kan verkwikken. Recht en gerechtigheid geoefend. Ver maand, om te handelen, gelijk de Heere Zijn volk gebiedt in Jesaia 58. De kinderen ver maand, aan de ouderen wedervergelding te doen en zoo de barmhartigheid Christi en Zijne Kerk niet te misbruiken. De betrekkingen gewezen op de behoefte hunner bloedverwan ten. Tot arbeid en orde aangespoord. De misstanden nagegaan en verbeterd. De Heere geve uit genade, om Christi wil, alzoo refor matie Zijner Kerk. En doe gij nu, lezerten slotte uzelven deze ernstige vraagWaarom volgt gy de Reformatie? Waarom voegt gij u by de Ker ke Waarom volgt gy Jezus Is het, omdat uw verstand zegt, dat 't alzoo behoort O, er knnnen vele redenen zijn. Dat het u dui delijk worde, wat u drijft. Alleen dan zal uw volgen, uw zoeken gezegende vruchten voor tijd en eeuwigheid kunnen dragen, wan neer gij werkt om de spijze, die blijft tot in het eeuwige leven. Daartoe is krachtdadige bekeering noodig. De natuurlijke mensch zoekt het natuurlijke. Daarom zegt de Heere ook, vers 66 De Geest is het, die levend maakt, het vleesch is niet nut. Dat de Geest in u werke den waren honger en dorst naar de gerechtig heid. Opdat gy Christus zoekt, om Hem te mogen bezitten. O, zalige vredeOnuitspre kelijk voorrecht. En zal de Vader ook met Hem niet alle dingen schenken H. Den laatsten tijd werden wederom afzet tingsbullen in menigten door de synodale be sturen thuis gezonden by gereformeerde menschen, die sinds jaar en dag met deze ongereformeerde besturen niets meer hebben uit te staan. Bij honderden vielen er de laatste weken te Klundert onder het Synodale zwaard. En onlangs een sestigtal te Lollum in Friesland. Dat deze afzettingsbullen een belachelijken indruk maken op menschen, die voor hunne kerk de Synodale besturen reeds voor enkele jaren afgesneden zagen, is duidelijk. Een indruk, ongeveer even belachelijk als die, welke zou veroorzaakt worden wanneer Rome's Paus ons een bul toezond om ons van zijne kerk af te snijden. Het Synodale Genootschap schijnt echter van dit belachelijke niets te gevoelen. Het holt maar door. Voor ééne zaak moeten wij echter waken. Hiervoor, dat wy nooit meenen, dat de be sturen met het „afzetten" dezer gereformeerde menschen, nu tevens bedoelen, hen door deze daad af te snijden van het lichaam van Christus. Neen dat niet. Wat weet een modern lid van zoo'n bestuur, van het lichaam van Christus En hoe zoudt ge willen gelooven, dat een irenisch man zoo'n ontzettend von nis zou kunnen uitspreken over gereformeerde menschen Neen zij bedoelen niets, dan u te brengen buiten het Genootschap voor gods dienstige doeleinden, waarin zij leven. Immers, waar gesproken wordt van af snijden van het lichaam van Christus, daar gaat men uit van de veronderstelling, zelf Kerk, dat is openbaring van het lichaam van Christus te zijn. Maar de besturen spreken nooit van afsnijding van het lichaam van Christus. Zy kennen niets dan schrappen en afzetten en gaan dus volgens hun eigen spraak- ebruik uit van de veronderstelling, dat bij en niet is het lichaam van Christus. Welnu, als men dan zelf van de veronder stelling uitgaat geen Kerk te zijn en in tal van bullen uitspreekt, dat men niet heeft dan een Genootschap voor godsdienstige doelein den of zoo iets, op grond van welks reglemen ten men schrapt, zien wy dan toe, dat wij de besturen niet doen spreken van afsnijden van het lichaam van Christus. Dit zou toch zijn aan het Genootschap de eer geven van te zijn Kerk van Christus, eene eer welke dat Genootschap blijkens de feiten, zoo beslist mogelijk afwijst. W. Ned. Geref. Kerken. Beroepen te Leiderdorp, T. H. Woudstra te Maassluis te Harderwijk, J. J. Westerbeek van Eerten te Mijdrecht te Charlois, C. W. E. Ploos van Amstel te Gerkeskloosterte Stad aan 't Haringvliet-den Bommel, W. Mulder te Maassluis te Bussum, J. Hania Pz. te Oosterbierumte Broek op Langendijk, D. Bakker te Apeldoorn. Aangenomen naar Steenwyk, F. Rispens (Chr. Geref.) te Hoorn naar Marken, A. T. van Dijken, cand. Bedankt voor Arnhem, door H. Veder te Rotterdam voor Weesp, door D.J. B. Weijers te Alkmaarvoor Oostwolde door H. Dijkstra te Hommerts. Reeg. Dezer dagen werd het Bestuur van de Vereeniging »de Kerkelijke Kas" alhier zeer verrast door de toezending van eene gift groot f 5000, welke eene familie zond, ten einde de opbrengst der rente van dit kapi taal zou worden besteed tot twee by de schenking omschreven doeleinden. Een ingezonden stuk, berichten en eenige adv. moesten tot het volgend no. blijven staan. ONTV ANGbKIN Sterk Koord voor gordijnen, spiegels en schilderijen, lichte Zakdoeken, blaauwe ge streepte Onderbroeken in alle grootte, kleine en groote Zeemlappen. Kraalkoord en Elas tiek, zwarte Spelden per doosjes, Langetten 35 cent, zwarte zijde Garen 9 cent, groote stringen zwarte Zijde 12i cent, bollen, kruis- houtjes, klossen en stringen zwart Garen, knot ten zwarte Saijet van af 15 cent, grijze Saijet van af 18 cent de knot, gemaakte Vrouwen en Manshemden, gemaakte Beddelakens 3£ el lang, Dweilen, flaakgaren, Teekenwol, Eau de Cologne en Zeep, Doekspelden met gouden en zilveren knoppen 1 cent, Parelspelden 2 cent, enz. enz. bij Pottenmarkt. M.J. TIMMERMANS. Iemand van middelbare leeftyd zoekt plaat sing als of ter adsistentie in het huisgezin. Adres by den Boekh. K. LE COINTRE. Men is voorzien van een groote BLEEK. Adres den Boekh. K. LE COINTRE. TEGEN MEI benoodigd bij ABR. MAAS, Vrouwepolder. In den boekh. van K. LE COINTRE te Middelburgss de inteekening opengesteld op de VAN Xet portret, afbeelding van den Tabernakel enz. Prijs f0.90, geb. fl.20. (Uitgave van de Weesinrichting.) Bestellingen gelieve men spoedig te zenden, waarna franco toezending bij uitgave volgt. Heden verscheen een nieuwe druk van C. v. d. HOEVEN. De laatste dagen van Arie Vosbergen, in den ouderdom van 17 jaren, overleden te Kralingen, den 23 Mei 1874. kl. 8o. 20 blzf 0,05. C. v. d. HOEVEN. Eenige bijzonderheden uit het leven van Maria Schenk, eene een voudige discipelinne des Heeren, overleden te Kralingen in den ouderdom van negentien en een halfjaar, den 16 Februari 1865. kl. 8o. 32 blf 0,05. TH. KOUSBROEK. Gods arm niet ver kort, of de rijkdom zijner genade heerlijk geopenbaard in het behoud van Bartholomeus de Jong, algemeen bekend onder den naam »De koddeboer," overleden 14 Januari 1861. kl. 8o. 22 blf 0,05. 100 ex. a 4 cent500 ex. a 3 centdes- verkiezende gesorteerd. Vroeger verscheen Eene gave uit de hel. Een woord aan het Nederlandsche Volk, inzonderheid tot hen, die zichChristenen noemen.Royaal 8o. 32 blz. 0,10 Bunge. Verleiders en verleiden, door C.S.Ada- ma van Scheltema. Royaal 8o. 20 blz. f 0,10 100 ex. a 74 cent, 300 ex. a 6 cent per stuk, desverkiezende gesorteerd. M. M. S. De hand aan den ploeg, 2e druk. Royaal 8o. 16 blz. 0,7£ 100 ex. a 6 cent, 300 ex. a 5 cent per stuk. Deze uitnemende geschriftjes zijn voor evangelisatie-arbeid met aan drang door de Chr. pers aanbevolen. Voor verspreiding, is met het oog daarop, de prijs dan ook ongemeen laag gesteld. Enkele ex. ter kennismaking franco, tegen toezending van het bedrag in postzegels. H. C. Coape. Het kasteel van Louard; of de vrienden en vijanden van lzaiik Horael. Eene Fransche geschiedenis uit den tijd der her roeping van het Edict van Nantes. Groot 80. 384 bladz. f 1,20 Ds. S. A. v. d. Hoorn. Allerlei. Groot 80. 250 bladz. - 1, J. Keuning. Lange Michiel. Een ver haal uit den tijd der vervolging. Groot 80. 174 bladz. -0,60 Maria Morgenster. Wij beiden, Gra ham en ik. Groot 80. 148 bladz. - 0,50 J. Keuning. Door God gegrepen. Een verhaal. Groot 80. 226 bladz. - 0,7S Wood. De Sonsbergen. Eene familiege schiedenis. Post 80. bijna 300 bladz. - 0,75 J. Verhagen Jr. De strijd van twee en een halve eeuw tusschen Christendom en Heidendom. Groot 80. fm. 360 blz. - 1,20 J. Verhagen Jr. Als zilver beproefd. Een geschiedenis uit den tijd der dra- gonades. Groot 80. 160 bladz. - 0,50 Aangeboden voor f 3,50. Waarde f 6.50 Deze collectie boeken leveren een Schat van boeiende lectuur, die het ge moed een krachtige, gezonde spijs aanbiedt en waarvan oud en iong genieten kunnen. De toch reeds zéér laag gestelde prijs, voor zulke groote dikke boekdeelen, wordt nu t ij del ij k tot de helft nog verminderd, en gaan deze uitnemende werken nu bijna voor niet weg. Voor leesgezelschappen, leesbibliotheken, jonge- lingsvereenigingen en het christelijk gezin, is dit een buitengewoon goedkoops gelegenhe id. Door tusschenkomst van eiken boekhan delaar verkrijgbaar, op ontvangst van post wissel aan den Uitgever T. J. KOUSBROEK te Leiden, volgt franco toezending. bij G. JACOBSE, Vlissingsche straat.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1892 | | pagina 4