Wegen en Voetpaden MIDDELBURG. Piano-fabriek en Magazijn van Amerikaansche Orgels. Kruissnarige Piano's, GEBRUIKTE PIANO'S AMERIKAANSCHE ORGELS. ran administratiekosten f 12,538,447a, aan druk- en bindloon f55,808,49, aan Oost-Indische bijbelverta ling f 9503,877,. Buitenland. "Wij hebben heden niets dan goeds te melden. Alle verwikkelingen loopen zooals men het slechts wen- j; schen kan. Daar is vooreerst het geschil tusschen I Spanje en Duitschland over de Carolinen-eilanden. Nu de eerste opgewondenheid voorbij is, [ziet men in Spanje maar al te goed dat men zich voorheen om j; die eilanden al zeer weinig bekommerde en aan de plichten die op den Souverein rusten, onttrokken l heeft. Schriftelijke bewijzen, een koopbrief b. v. heeft 1 nooit bestaan, maar in de diplomatieke wereld geldt een antecedent voor een bewijs. Maar die antecedenten zijn er ook niet. Dus wat nu gedaan Een scheidsrechter benoemen. Maar wie? Wel, Spanje stelt voor den beste te nemen. Een on- feilbare. Wie zou men liever wenschen dan den Paus. Het scheen werkelijk dat ook Duitschland niets I tegen dezen scheidsrechter had. Maar intusschen schijnen de onderhandelingen zoo voorspoedig te gaan, dat de tusschenkomst van Z. H. niet meer noodig zijn zal. Duitschland zal wel in 't bezit van die magere, ver afgelegene eilanden blij /en. Vorst Alexander van Bulgarije schijnt hetvisschen op zijn getij uitstekend te verstaan. Men weet hij heeft met verachting van het tractaat van Berlijn, een voudig de provincie Oost-Rumelie ingepakt. Dat gaf bij het eerste gerucht een geweldig opzien. Heel het Balkan-Schiereiland raakte in de war, alle buren wapenden zich. De Porte, die niets missen kan, jammerde luide. Men zou zoo voor eenige dagen gezegd hebben, gansch Zuid-Europa zal weldra in vuur en vlam staan. Maar, gelukkig, geen ander vuur dan dat der welsprekendheid zal vooreerst ge offerd worden. Eenige heeren zullen door de onder teekenaars van het verdrag van Berlijn met elkander eens gaan praten te Konstantinopel en het einde zal wel zijn dat Vorst Alexander in 't bezit van Oost-Rumelie blijven zal. Deze geschiedenis is zoo noodig een bijdrage te meer voor de waarde van tractaten. Frankrqk zal weldra eene verkiezing hebben. Een legio candidaten-lijsten van alle mogelijke partijen en onderafdeelingen van partijen worden aller- wege verspreid. Het is ons evenwel onmogelijk "fcet groote, zelfs eenig belang daarin te zien, Frankrijk leeft nog steeds bij de beginselen der groote revolutie en nu moge de een wat scherper dan de andere zijne ideën uitspreken of trachten te verwezenlijken, het blijft slechts een verschil van graad, niet van soort. Dat is in Engeland anders. Daar staan twee partijen met zuiver afgebakende beginselen tegenover elkander. De uitslag van die verkiezing kan voor de naaste toekomst van het Vereenigd Koninkrijk gewichtig zijn. Gemengd Nieuws. Onze malcontente burgers hebben deze week weder hier en daar speetacel gemaakt. Te Dordt hebben Zondagavond een hoop baldadigen aan glazenmakers werk verschaft. Te Tilburg heeft men de politie zoolang getergd en beleedigd totdat eindelijk arres- tatien moesten plaats hebben en het publiek met geweld moest verdreven worden. Te Amsterdam gaf het proces van den bekenden notarisklerk van Ommeren Maandag opnieuw aan leiding tot een opstootje. Van Ommeren had zich van cassatie voorzien. Het Hof bevestigde evenwel de eenmaal opgelegde straf en nu werd Van Om meren door een paar duizend socialisten en nieuws gierigen onder vier roode vanen en lauwerkransen, aan het hoofd van den stoet gedragen, naar den Dam begeleid. Aldaar werd voor van Ommeren en 3 vrouwen met 2 mannen een rijtuig gehuurd, dat langzaam naar het Volkspark toog, waar zoowel binnen als buiten in de open lucht redevoeringen werden gehouden over onrecht, aan de socialisten gepleegd. Van Ommeren zelf las zijne denkbeelden voor over politie en justitie, en trad daarbij in eene vergelijking van het Munster Kerkhof-schandaal en izijne veroordeeling. L Te half een trok een geregelde stoet, met het Btoig voorop, van het Volkspark door de stad. Rj de Lijnbaansgracht werd een pistoolschot in ^^Ëtovilde uit de, menigte gelost, waardoor eene man (Van Eyken) aan het hoofd licht werd het gasthuis verbonden te zijn, ^Uti^^De dader werd gearresteerd, ^fc^ebrug gekomen, maan- ^fc^ode vlaggen op te de stoet uiteengedreven werd; 5 personen werden gearresteerd. Er heerscht veel beweging in de stad. De gewonde met een pistoolschot werd aan de slaap des hoofds getroffen, de kogel is gemakkelijk verwijderd en berust bij den directeur van het gasthuis, waar ook nog een persoon verbonden werd, die door een sabelhouw aan de hand was gewond bij het tumult op het Rokin. De Dam was weder de verzamelplaats, waar sterke patrouilles politie tot uiteengaan aanmaanden en onwilligen werden gearresteerd. 14 September jl. is vermoedelijk aan den Vlietepolder, gemeente Wissekerke, verdronken Cor nells Kip, 23 jaar, bakkersknecht aldaar, kenbaar aan litteekenen van verzweeringen aan den linker arm en het linkerbeen. Eene belooning van 10 gulden is voor den vinder van het lijk uitgeloofd. Inlichtingen worden ver wacht bij den burgemeester van "Wissekerke of bij dien van Dreischor. Ingezonden Geachte Redactie De Midd. Cour. heeft lang gewacht, eer zij eene soort van kritiek leverde op hetgeen door Mr. Keu- chenius den 17 Sept. 1.1. gesproken is. Het artikel: y>Een volksvertegenwoordiger op den katheders moet derhalve zeker «doorwrocht» heeten. Toch betwijfel ik, of het zulks is. Dat Mr. K. onvoorbereid wasdaarvan wordt niet gespreken. Maar desniettegenstaande heeft hij toch duidelijk en breedvoerig het standpunt uiteengezet, dat door de antirevolutionaire club in de Tweede Ka mer wordt ingenomen met betrekking tot art. 194. Dat had hij zich immers tot taak gesteld? Andere «brandende vraagstukken» zou hij immers later bespreken? Natuurlijk hebben wij daarbij niet veel nieuws ge hoord. Maar dat is de schuld der liberalen. Zij had den, al ware het maar eene enkele poging moeten wagen, om te ontzenuwen, wat Mr. K. ter verde diging van zijn standpunt aanvoerde. Dar. hadden wij zeker wat nieuws gehoord. Dan had hij ons «zijn vernuft en zijne geestigheden niet onthouden.» Dan had hij zich getoond, «zooals hij waarlijk is,» volgens de Midd. Cour. Is Mr. K. dan niet oprecht geweest? Zeer zeker. Kalm en waardig heeft hij zijne ideeën uiteengezet. Zoo behoorde het ook. En was men nu in het li berale kamp niet bang geweest, er ware toch nog al strijders dan was hij ongetwijfeld in vuur geraakt, en had hij zich «de scherpe strijder voor zijne beginselen» getoond. Zou de kennismaking den tegenstanders dan beter bevallen jzijn? Ik geloof het niet, maar in dat geval toch hadden zij niet de schuld, dat zij een m. i. onbillijk oordeel hebben moeten uitspreken over de rede van Mr. K. U dankzeggende voor de mij verleende plaats ruimte, ben ik Uw. dw. Dienaar, X. Burgerlijke Stand. Van 20 tot 27 September, Middelburg. OndertrouwdE. Paille, jm. 28 j. met A. J. Sterk, jd. 28 j. J. Izeboud,jJ jm. 26 j. met W. Alewijnse, jd. 24 j. H. L. Zegers, jm. 24 j. met G. van Elsakcr, jd. 27 j. J. Kam bier, wedr. 49 j. met J. Wouters, jd. 31 j. I. Joziasse, jm. 22 j. met P. S. Grijspeere, jd. 25 j. BevallenJ. Viergever, geb. Henstmengel, d. C. van den Berge, geb. Versluis, z. M. E. Papegaaij, geb. Van Heuven, z. C. S. van der Klip, geb. Bos, z. A. de Bruijne, geb. De Nooijer, d. C. Moens, geb. De Rijk, z. W. Ingelse, geb. Danielse, d. M. C. W. Proos, geb. Pelzer, z. en d. (twoel.) H. M. P. Bowier, geb. Van Deventer, z. S. Moens, geb. Broeke, z. G. H. Pieterse, geb. Broekman, z. A. .T. B. Crucq, geb. Van Son, d (levenl.) Overleden: J. M. Pauli, vrouw van J. van den Broeke, 57 j. M. A. Alleman, z. 6 w. D. C. van der Harst, man van J. H. E. Bom, 42 j. J. Bak ker, wed. van L. Verspoor, 82 j. Goes. Bevallen C. van Dijk, geb. Van Rossum, d. C. C. Allaert, geb. Linthout, z. E. F. Maartense, geb. Hufkens, z. L. T. Klemkerk, geb. Goossen, d. M. Willeboer, geb. Van deri Berge, z. Overleden: M. Marinusse, wedr van J. Wisse kerke, 72 j. C. M. F. Verbeek, vrouw van J. P. de Witte, 55 j. J. Engelse, ongeh. d. 56 j. (te Delft.^ Van 49 tot 26 September. A7T.ICOIXTOCVT ALL Aar. Pol.-r, PrU z. C. H. Boehme, geb. Albus, z. C. Kervink, geb. De Potter, d. M. M. Trampe, geb. Brand, d. B. Sorgedrager, geb. Boer, z. Overleden M. de Weerd, z. 8 j. H. B. Siegers, man van M. M. van Sprang, 39 j. J. B. de Kam, z. 4 m. M. Sterrenbach, wedr. van H. Hendriks, 51 j. J. H. Harink, d. 7 m. A. Step man van P. de Brujjne, 75 j. Graanmarkten, enz. Middelburg, 1 Oct. 1885. De aanbieding was heden vnjj ruim bij eene levendige vraag ging een en ander vlug a an de hand Jarige Tarwe met weinig aanbod niet beneden f7 te koop. Nieuwe Tarwe 25 ets. hooger, voor puike kwa liteit werd gaarne 16,75 a i7 ingewilligd terwijl voor de zaai daarboven is beiaald. Rogge f 5,50 a f 6. Wintergerst 10 ct. duurder van f 4,75 tot f5. was dezelfde goed te plaatsen. Zomergerst aan vorige prijzen begeerd, voor puike kwaliteit f4,40 a f4,50 betaald. Haver f3,50 a f4. Paardeboonen f6,25, mindere soorten f6. Platteboonen f5,50. Bruineboonen f'9 a f9,50. Witteboonen 50 ets. lager, de kwaliteit laat in droogte nog al te wenschen over, naar deugn werd f 11, f 11,50 a 12 betaald. Groene Erwten waren op de kook tot f8 goed te verkoopen. Mestingerwten, f7. Koolzaad zonder handel. Zömerzaad niet getoond. Versche Boter fl.10 a 1,20 per kilo. Eieren per 100 stuks f4.40 ADVERÏ'ENT1EN. De Ontvanger van den polder WALCHEREN, herinnert bij deze, tot voorkoming van kosten, de be langhebbenden aan de voldoening dei- vervallen termijnen van betaling van liet dijkgeschot over het jaar 1885. Middelburg, 30 September 1885. IN DE GEMEENTE Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat de ligger der wegen en voet paden in de gemeente Middelburg door tien ingevolge art. 20 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad no. 85 van 1881, ambts halve en naar aanleiding van bezwaarschrif ten gewijzigd is vastgesteld; dat hun besluit tot vaststelling van dien ligger heden aan Burgemeester en Wet houders van Middelburg is gezonden ter aankondiging binnen vier werkdagen na ontvangst op de ter plaatse gebruikelijke wijze; en herinneren belanghebbenden voor zoo veel noodig aan art. 23 van het voornoemd Reglement. Middelburg, 2 Oktober 1885. Gedeputeerde Staten voornoemd, BUTEUX Wd. Voorzitter. E. FOKKER, Griffier. VOORHANDEN EENE KEUZE van verschillend fabrikaat. EN Levert alle instrumenten met vijf jaar garantie.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1885 | | pagina 3