KERMIS. D. J. PENNOCK, Men lette op de VOORD EELI&E VOORWAARDEN Bolle, Cohen en Koster. lang deze toestand nog moet voortduren, is niet te ▼oorspellen. Intusschen kan men er uit leeren, dat het houden van bijen in de bebouwde kom van eene gemeente niet geoorloofd moest zijn; hoogstwaar schijnlijk zijn de bijen afkomstig van een bijenstal uit de buurt. Onlangs vervoegde zich in het laken magazijn van den heer J. S. te Amsterdam een man met de vraag, I of mijnheer voor 16 Augustus zou kunnen leveren 230 jekkers voor gymnasten en roeiers en wel in twee tailles, de le taille voor f3,50, de 2e taille voor f3 per stuk, benevens 20 cent per stuk voor kniploon. Toevallig waren in het magazijn een paar 1 kleermakers, die wenkten, de opdracht weltekun- Mrien aannemen, waarna de vraag bevestigd beant- woord werd. De man zeide toen»dan moet u mor- 1 gen ochtend voor tienen komen bij mijnheer H. A. Bunten, Keizersgracht bij de Leliegracht No. 178a. j Er volgde toen eene vergeetsche poging om voor het aanbrengen der commissie eene belooning te I ontvangen, echter kreeg hij de toezeggingdat men na het onderhoud met den heer Bunten het goed met hen zou maken. Den volgenden ochtend aan het opgegeven adres komende, ontdekte men, dat de heer Bunten aldaar niet woondemaar de dienstboden schaterden van het lachenwant mijnheer S. was al No. 9 die voor de leverantie van die jekkers kwam. De heer S. trof aldaar een kleermaker aan, die er inderdaad was irtgeloopen evenals zoovele anderenen wel onderde navolgende omstandighedenHet was zeer slap met de werkzaam heden; omstandigheden van huiselijken aard met de kinderen stemden het oudrenpaar droevig, maar de vrouw beurde den man opzeggendeGod zal wel uitkomst geven. En zietden volgenden dag belde als ware hij geroepen, de oplichter aan, om den kleermaker eene commissie te geven van 110 jek kers, ook in 2 tailles van f3,50 en f3 en wel voor het nieuwe gebouw van de roeiclub, dat in den Amstel verrezen was. Na heel veel mooie praatjes moest de man mede naar Haarlem, want behalve mijnheer Bunten, moest ook de predikant Brutel de la Rivière te Haarlem over het gunnen der aanbesteding beslissen, maar, hij zou wel een goed woord doen, misschien was de reis niet noodig, als de zoon van dien heer hier aan het station was. Het tweetal toog naar de Spaarnestad en, binnen Haarlem's veste gekomen, bracht de oplichter den kleermaker voor een huis ir^le Rozenstraat. »Ik ga even binnen, zorg datje bij de hand bent, als ik je roep,» zeide hij. De kleermaker wachtte, en eenige oogenblikken later verliet de man hei huis, terwijl een oude heer de deur sloot. Alles was in orde. »Ik feliciteer je, hoor, maar nou moet direct het request weg naar den Minister van waterstaat.» Ook dat was geen bezwaar, want de oplichter had het stuk reeds in zijn zak, liefst op zegel geschreven, van volgenden inhoud: Duplicaat. Kennis genomen volgens art. 4 Code Pénal neem ik J. L.kleedermaker Ustraat No. 68, op mij de partij pyekkers 40 le taille ad. f3.50, 70 2e id. »3. te maken op datum ad. 16 Augustus '85. Haarlem, Amsterdam, p.o. Brutel de la Rivière. p.o. H. A. Bunten. Handt. v. d. werkman J.L. Het adres luidde: Dienst. 1885. Z. Excellentie den Minister van Handel Nijverheid en Waterstaat. Departement 's-GRA VENHAGEN. De aap kwam nu uit de mouw. Eerst een dub beltje voor een paar harde eieren, de noodige glazen bier, en eindelijk: «wat zit er nou an voor mij, want ik heb deze zaak in handen, de kleermakers loopen me letterlijk na.» De kleermaker L., die wel lont rook, stemde ein- lelijk toe in eene belooning van f 25, zoodra de ;erste aflevering had plaats gehad, belovende een 'oorschot, wanneer hij het goed ter bewerking ont- 'ing. Het tweetal ging naar Amsterdam terug, en toen vertoonde de oplichter allerlei kunstjes om weg doch gelukkig slaagde de kleedermaker zijne woonplaats te ontdekken. Het stuk Hf naar Den Haag verzonden, doch kwam van HrMinisterie terug met de bemerking aan de keer- ^^Van deze zaak is bij het Departemt van Wa- l^ll^Men Nijverheid niets bekend. oplichter op gelijke wijze met Mj^^ehandeld. banket nog niet smaakt? wel mogelijk. De vloot, de trotsche vloot, brengt tonnen aan: hoe is de nieuwe haring Zout en hardhij voldoet niemand. Eene ton fijn goed van het vorige jaar werd met f800 betaald; thans koopt men eene dergelijke ton voor f80. Nieuwe haring, de roem van Holland? De haring heeft geen aftrek, er wordt veel gevangen maar tot dusver smaakt de visch niet naar meer. Er is geen handel in het nieuwe goeden van oude haring nog voorraad genoeg. Voor een cent zou men een ouden haring, die nog veel smakelijker is dan de nieuwekunnen verkrijgenen dat is buitengewoon goedkoop. Voor f8 dan zou men eene ton oude ha ring kunnen verkrijgen; ook niet. Niemand blieft van de haring gediend. Toen Zacharius (Jrsinus en Casper Olevianus voor de gereformeerde jeugd van de Pfalz eene korte onderwijzing in de Christelijke leer schreven, zegt De RerauX, hebben zij zeker niet gedacht, dat het boekske, dat uit hunne hand kwam, onder den naam van Heidel berger Catechismus» als formulier van eenigheid door de gereformeerde kerken zou worden erkend, in vele talen zou worden vertaald, en einde lijk ook nog op Japansche schoolbanken liggen zoude. En toch is dit aldus. De redacteur van de Reformirte Kirchenzeitung ontving van dr. Dalton te St. Pe tersburg een exemplaar van den Catechismus in de Japansche taal overgezet. Dr. Calaminus zegt daar van in zijn orgaan het volgende: »Dr. Dalton heeft gemeend, dat het zijne Duitsche medeburgers en ge- loofsgenooten verheugen zoude, te vernemen hoe de kostelijke vrucht, die op hun bodem gewassen is, over de geheele wereld gewaardeerd wordt, en heeft daarom den redacteur in de pen gegeven dit aan zijn lezers mede te deelen. Het boekje zelf kan hij slechts gebruiken om het te zien, want de zonderlinge letters kan zijn vrouw eerder als een model om te stikken, dan om te lezen gebruiken, en hij weet van de Japansche taal niet meer, dan dat het schrijfteeken voor vrede» een vrouw onder een dak, en het teeken voor »strijd» twee vrouwen onder éen dak ismaar toch is het veel waard te hooren, dat het goede boekje weder een nieuw terrein veroverd heeft. De vertaling is uitgegaan van het Zendingscomité van de Duitsch-Gereformeerde kerk in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, welke kerk sedert eenige jaren het Evangelie m Japan met steeds grooter zegen verkondigen laat. De vertaling is van de hand van den predikant, dr. Gring. In de voorrede wordt opgemerkt, dat de Heidelbergsche Catechismus we gens de eenvoudigheid zijns schr.jftrants en zij i vreedzaam, Evangelisch karakter, zeer geschikt is, om voor een kort handboek voor de Christelijke leer voor inlandsche Christenen te dienen. Het boek, dat behalve de Japansche ook een Engelsche overzetting vau den catechismus bevat, is te Yokohama en te Tokio verschenen.» Burgerlijke Stand. Van 19 tot 26 Juli. Middelburg. OndertrouwdF. Reissig, jm. 33 j. met A. J. W. Hacken berg, jd. 23 j. S. J. Det- mar, wedr. 28 j. met C. A. H. Delzenne, jd. 25 j. B. van Wilgenburg, jm. 28 j. met J. P. F. van der Harst, jd. 28 j. W. van Hoeve, jm. 29 j. met M. P. Pistor, jd. 23 j. J. de Groot, jm. 29 j. met L. Moens, jd. 26 j. J. van Eijzeren, jm. IJ j. met G. Roose, jd. 26 j. GetrouwdJ. Prins, wed. 70 j. met H. van Ginhoven, wed. 59 j. BevallenJ. M. van Riel, geb. Murk, d. J. B. Geijp, geb. Beckers, d. E. Pouwer, geb. Smaile- gange, d. J. H. Ludikhuize, geb. Marijs, d. E. Vo gelsang, geb. Hoevenagel, z. J. van der Leijé, geb. Heblij, z. Overleden: J. Kaan, wed. van W. E. Gerner, 61 j. J. Goozen, vrouw van H. Ingelse, 57 j. Goes. Gehuwd: M. de Witte,j jm. 30 j. met J. Otte, jd. 27 j. J. de Koning, jm. 22 j. met M. Harinck, jd. 23 j. Bevallen: J. M. Bruggeman, geb. Harinck, d. J. Boutens, geb. Moerdijk, z. C. H. van de Weert, geb. Versluis, d. Van '18 tot 25 Juli. Vlissingen. GehuwdC. H. Lems, jm. 27 j. met C. L. de Korver, jd. 18 j. BevallenT. de Pagter, geb. Bootsgezel, z. J. C. van Drielen, geb. Raff, d. C. A. de Doelder, geb. Van der Pijl, d. M. H. Gallier, geb. Van Aude- naarde, z. M. Scheepers; gefc. Vader, z. Ovp.rlftdp.n P "V T rtpehiiprr man -van C1. 1? T\rvv»_ Graanmarkten enz. Middelburg, Juli 30 1885. Aanvoer van handel in jarig graan was weder zeer onbeduidend. Tarwe was in puike kwaliteit niet beneden f8.75 te koop waartoe weinig vraag bestond. Rogge niet ter markt. Van nieuwe Wintergerst waren een paar partij tjes ter markt, verschillend van kleur, die op vraag prijzen van f4.75 tot f5,25 onverkocht bleven. Van nieuwe Zomer Gerst kan de volgende week eenige aanvoer gewacht worden. Bruineboonen f9. Witteboonen f12 f13. Van nieuwe Groene Erwten werd een monster geveild, van voldoende kwaliteit, dat echter om de hooge vraagprijs onverkocht bleef. Van nieuw koolzaad is deze week ongeveer 150 lasten verkocht van f8,50 a 8,60, de kwaliteit is dooreen puik en kraakdroog. Versche Boter fl,06 a fl,10 de kilo. Eieren f3,50 per 100 stuks. ADVERTENTIES. De Samenkomsten in het Vereenigings ge bouw, Spanjaardstr. E 69, worden Zaterdag avond geopend en gehouden iederen avond van 8 tot 10 uur. Jongelingen en Mannen worden beleefd uitgenoodigd met deze Samenkomsten kennis te maken. Op een gulle en vriendelijke ontvangst kan gerekend worden. De Regel. Comm. VAN DIENSTNEMING voor het Leger in Nederlandsch-lndië, omschreven in gedrukte mededeelingen die gratis verkrijgbaar zijn bij het Departement van Koloniën te 's-Gravenhage en voorts bij alle Burgemeesters. Koninklijke Fabriek van Bedden, Dekens, en Matrassen LANGE DELFT. Sints meer dan een halve eeuw gunstig bekend. SPRINGVEERMATRASSEN, geheel nieuwe con structie, Soliede PAARDENHAARMATRASSEN, nieuwe VEEREN BEDDEN. KAPOK-, ALPEN-, GRAS- en HOUTWOL-BEDDEN en Matrassen. IJzeren Ledikanten enz. Bij den Buekh. F. P. D'HUIJ te Middelburg is verkrijgbaar de 2e druk van IJZER EN LEEM door Dr. A. KUIJPER Prijs f0,50. De Heelen en de Halven door Dr. J. H. GUNNING Jr. Prijs f0,35. Gezegd noch bedoeld door Dr. A. KUIJPER. Antwoord aan Dr. J. H. GUNNING Jr. Prijs f 0,60. Bestellingen op Uitgaven bij bovenge noemde firma's worden Spoedig en zonder eenige prijs verhooging franco geleverd door Wed. A. C. DE JONGE, Muziek-, Boek- en Papierhandel, Goes.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1885 | | pagina 3