AANKONDIGING. Men lette op de VOORhEELIGE VOORWAARDEN Zalf en Pillen van Holleway. Ver., waarmede gij de vrienden dezer Ver. voorzeker een dienst bewijst, te meer daar uw blad het eenige in deze prov. is, dat iets over haar te lezen geeft. Nu ecliter verzoek ik u beleefd mij een plaatsje te verleenen om eenige korte mededeelingen te doen omtrent de Belgische Jongcl. Ver. en hun arbeid. Door het Bestuur van den Belgischen Bond werd het Zeeuwsch Jongel. Verb, uitgenoodigd een afg. te zenden tot bijwoning van haar te houden verg. te Antwerpen op 24 en 25 Mei. De bondver. besloot dan ook den ondergel. aftevaardigen tot nadere kennismaking, en, mocht het zijn, tot elkan ders welzijn. De opening dezer verg. had plaats in de Vlaamsche Ev. Zend Kerk. waarna het vervolg werd gehouden in de Protest. School, alwaar een 13tal vereenigingen en ongeveer 50 leden met eenige belangstellenden tegenwoordig waren. Daar het meerendeel der vereenigingen tot de Walen behoort, werden al de verslagen in de Fransche taal uitgebracht, hetgeen een groote moei lijkheid was voor vele Vlaamsche vrienden die geen fransch verstonden. De voorz. Mr. Durant, sprak dan ook aan het einde der verg. den wensch uit, dat men van weerszijden zou trachten de beide talen aan te leeren, daar het gemis daarvan ook nu weer was gebleken een struikelblok te zijn, voor de zoo nauw aan elkander verbonden vereenigingen. Na opening der verg. met gebed en lezing van een ged. der H. Schrift werd door de Antw. vereeniging »Thiinotheus« een lied gezongen uit den VI. Ev. liederenbundel, waarna verschillende brieven werden medegedeeld van afwezige vrienden en predikanten, welke niet tegenwoordig konden zijn, en den Bond Gods zegen op haren arbeid toewenschten. Alsnu worden de verschillende afgev. achtereen volgens verzocht hunne verslagen mede te deelen, waaruit we het volgende mededeelen: Het ledental is gemiddeld 15 a 20. Sommige minder, maar ook enkele meer. Als biz. vernamen wij dat er een vereeniging van 50 en 1 van 80 leden bestaat. De werkzaamheden der vereeniging bepalen zich in hoofdzaak tot Evangelisatie en Zondagschoolarbeid. Zooals men wel kan begrijpen is deze arbeid moei lijker dan wel uitgebreid. Door den schoolstrijd, welke daar zoo lievig is gestreden, ondervindt men tegenwoordig veel meer tegenstand dan voorheen. Mocht men vroeger vrij op de werken komen en met JiCt volk spreken, nu wordt men dikwijls direct den toegang veaboden. De Brusselsche vereeniging tracht ook gelden te verzamelen tot het verkrijgen van een eigen lokaal, wat daar zeer noodig is, want, zegt de afgev., het is niet aangenaam of aanlokkelijk een jongeling eerst door een donkeren gang langs een trap naar de 2e of 3e verdieping te leiden. Voor dat zoo iemand boven in de zaal is, heeft j hem reeds een zekere vrees bevangen, die hem van een tweede bezoek terughoudt. Deze vereeniging moest ook verschillende leden verliezen, welke het aangenamer vonden zich bij het muziekkorps te voegen dat door ds. De Jonge aldaar iis opgericht ter begeleiding zijner godsdienstoefening. [Dit werd natuurlijk betreurd, daar de vereeniging hierdoor sterk in ledental verminderde. Een enkele vereeniging telde onder zijne leden ge wezen R. Kathol., waarvan mag gezegd worden dat zij dikwijls ijveriger werkzaam zijn dan de gewone leden. Door een der afgev. werd ook nog gewezen ;op den grooten tegenstand, welke vooral de Walen ondervonden van de zijde der Priesters, en verzocht veel voor de broeders en hun arbeid in 't gebed te gaan. Door den Voorz. werden eenige mededeelingen ge daan omtrent de vergadering van het Wereld verbond, te Berlijn gehouden. Daar het gebleken was dat er in Frankrijk ver.- Kepigingen gevonden worden, welke zich niet meer Christelijk durven noemen, dringt hij er op aan, Bteeds het beginsel te hanlhaven. Een vereeniging HjJBarde&u, welke dien weg was opgegaan, ondervond ook al spoedig de gevolgen daarvan, dien verdween kort bestaan. bi voorstel om een Zondagsschoolonderw. bond richten, achtte het Bestuur niet wenschelijk, toch reeds een Jongelingsverb. bestond. Door ^Hende afgev. werd hierover gesproken, waarop ^Kuur den Zeeuwsche afgev. verzocht hierom- gedachte medetedeelen. Z. i. was het Mjdzakelijk dat de onderwijzers met elkander ^^Uon ten om kennis te nemen van de j ^Kiren en moeilijkheden welke zich 'V^kLwinst te doen met anderer erva- fc^en arbeid onder de kinderen d;//" Jj^jUnl heeft men dan nog opmerken dat een dergelijke bijeenkomst zou kunnen plaats hebben om de 3 maanden of 2maal per jaar, en dan behoeft dit niet bepaald van een bond uit te gaan. De Voorz. zegt den spreker dank voor de goede wenken, maar blijft van meening dat het [wenschelijk is voorloopig deze zaak te laten rusten; daar het grootste bezwaar gelegen is in de afstanden en de financiëele bezwaren, doch hij dringt er op aan waar dit kan, de gegeven wenken in acht te nemen. Uit het verslag der Milit. Comm. blijkt dat haar arbeid met veel moeite gepaard gaat, daar zij in 't algemeen veel tegenwerking ondervindt, en de toegang tot de militairen haar dikwijls geweigerd wordt. Zij tracht de namen der Protest, jongelingen te weten die in dienst komen en beproeft dan met hen in kennis te geraken en door verspreiding van tractaten en Evangelische geschriften hen te bearbeiden. In het afgeloopen jaar had ze 56 adressen op haar lijst ingeschreven. Een voorstel om den "Wereldbond dit jaar in België te houden, en de regeling daarvan aan den Belgischen Bond op te dragen, werd goedgevonden. Hiermede was het Prugr. afgewerkt en verzocht de Voorz. den Zeeuwsche afgev. nog een opwekkend woord toe te spreken, waaraan deze voldeed. Deze sprak o. m. het volgende. Hoewel wij elkander persoonlijk onbekend zijn, de talen ook verschillend zijn, toch hebben wij één richtsnoer n. 1. Gods WToord, en zijn wij werkzaam aan één doelde verheerlijking van Zijn Naam. Laat dat Woord meer en meer onze vraagbaak worden, en moge liet veel tot bid dend onderzoek leiden dan, voorzeker, mijne vrienden, zult ge gesterkt worden in uw strijd. Wij weten het, waar men zich tot den strijd aangordt is deze zwaar; en zeker zal nog evenals in Petrus'tijd be spotting uw deel zijn, maar gewapend met dat "Woord zult ge weerstand kunnen bieden tegen den Goliath dezer wereld. En zoo zult gij dan werk zaam kunnen zijn om dat groote doel te bereiken. Geve Hij u daartoe licht en wijsheid en storte Hij nog een rijke Pinksterzegen op uwe vereenigingen neer, is de hartelijke wensch uwer Zeeuwsche broeders. Nadat de Voorz. hiervoor zijn dank had betuigd, en verzocht de hartel. groote der Belg. broeders aan de Zeeuwsche over te brengen, werd deze Verga dering geindigd, en besloten met een tochtje op de Schelde om naar het, op een uur afstands liggende, dorpje Hemixem heen te varen, alwaar een 40 tal leden zich aan den gèmeenschappelijken maaltijd vereenigden, om, na een genoegelijk uur te hebben doorgebracht, weder p. stoomboot naar Antwerpen terug te keeren. En hiermede acht ik aan mijn opdracht voldaan te hebben. Daar onze afdeelingen verzocht hebben eenige ex. van dit nommer te mogen ontvangen, ben ik misschien wel wat uitvoeriger geworden als mijn voornemen wel was, waarom ik u dank zeg M. de R voor de verleende ruimte. tt. K. LECOINTRE. Burgerlijke Stand. Van 24 tot 31 Mei. Middelburg. Ondertrouwd: A. Standaart, jm- 41 j. met C. D. Koppejan, jd. 36 j. J. A. Struijs* jm. 34 j. met P. Roda, jd. 22j. T. van de Ven, wedr. (35 j. met M. F. Baden, wed. 57 j. Getrouwd A. Scheert, jm. 26 j. met M. H. Iluijge, jd. 24 j. M. G. Brauers, jm. 28 j. met J. Meijer, jd. 36 j. J. van Schaik, jm. 28 j. met D. P. Dekker, jd. 25 j. BevallenA. E. de Plaa, geb. Regeur, d. M. Pouleijn, geb. Baak, z. J. M. J. Timmermans, geb. Langejan, z. S. de Jongh, geb. De Backer, z. C. J. Maas, geb. Maas, z. G. P. de Vroom, geb. Van El- dijk, d. J. Walraven geb. De Hamer, d. OverledenK. Pekelharing, man van D. A. Broese, 61 j. J. H. Bouman, man van E. Vlieger, 71 j. J. van Weel, man van C. Poth, 42 j. E. M. van den Berge, wedr. van J. P. Pluijmers, 79 j. Goes. Gehuwd C. de Waard, jm. 24 j. met M. Pieper, jd. 21 j. BevallenF. de Jonge Mulock Houwer, geb. Dominicus van den Bussche, z. E. Rijke, geb. van Oosten, z. M. Bedet, geb. Ossewaarde, d. M. C. v. d. Meulen, geb. Hennefreund, z. K. C. Brouwer, geb. Geene, d. J. van Belois, geb. Roose, z. OverledenL. Crucq, d. 10 m. Van 23 tot 30 Mei. Vlissingen. Bevallen: E. L. Dermui, geb. Van Cuijck, d. R. I. C. Beniest, geb. Nassel, d. N. A. van dé Velde, geb. Meslier, z. T. C. Hubregtse, geb rwLr..t- a i? a T w Overleden: L. de Vos, wed. van W. Kasse, 59 j. L. Frenks, z. 3 j. A. D. de Munck, z. 2 j. Grijpskerke over de maand Mei 1885. GehuwdP. Josiasse jm. 27 j. met M. Melse, jd- 21 j. Bevallen. J. Marijs, geb. Wisse, z. J. Joziasse, geb Melis, d. C. Iob.se, geb. Pieterse. z. J. Bosschaart, geb. Melse, z. OverledenGeene Graanmarkten enz. Middelburg, 4 Juni 1885. Alleen van Tarwe'was er eenige aanbieding die a 10 ets. lager te plaatsen was, voor puike kwa liteit werd 7,40 betaald mindere soorten onbegeerd. Rogge f 6,25. Paardeboonen f6.50 Bruineboonen f9. Witte boonen f12 a f 13. Overige graansoorten niet. getoond. Versche boter f0,75 a 0,85; Eieren per 100 stuks f3,40. ADVERTENUliX Burgemeester en Wethouders der ge meente Oost- en West Souburg brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, overeenkomstig van art. 16 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland(Provinciaal blad no 85 van 1881), gedurende veertien werkdagen van af den 8 Juni tot en met den Juni e. k., dagelijks op de werkuren andermaal ten gemeente huize voor ieder kosteloos ter inzage ligt: de Ligger met de Kaart. in zijn geheel; alsmede dat binnen dien teimijn schriltelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten, zoo door hen die gereclameerd hebben bij aen Raad, als door die belanghebbenden, welke zich door wijziging, 't zij ambtshalve, 't zij naar aanleiding van door anderen in gediende reclames, in hunne belangen be nadeeld achten. Oost en West Souburg den 6 Juni 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd- PASPOORT VAN GRIJPSKERKE, Burgemeester, G. BRAAM, Secretaris. VAN DIENSTNEMING voor liet Leger in Nederlandsch-lndië, omschreven in gedrukte mededeelingen die gratis verkrijgbaar zijn bij het Departement van Koloniën te 's-Gravenhage en voorts bij alle Burgemeesters. Geene onzekerheid. Onzuiver bloed of on voldoende werking van het eene of andere orgaan veroorzaakt ziekte; zuiver het eerste, en breng de laatste weder in orde, zoo verwijdert zich de ziekte en keert de gezondheid terug. In het uitoefenen van deze heelkracht hebben Holloway's Piilen zich een wereldberoemden naam verworvenen de juistheid van den grondslag, waardoor zij de ziekte verdrijven en de gezondheid herstellen, is door een onveran derlijk goeden uitslag van ruim dertig jaar bewezen. Een paar pillen voor men naar bed gaat ingenomen, wanneer lusteloosheid ot zwaarmoedigheid ons over vallen, zullen de lever tot krachtdadige afscheiding aansporen en eenvronHR^u^ynir herstéllen^UjyMB

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1885 | | pagina 3