DE KLEIDE KAPITALIST. Wegen en Voetpaden GRIJPSKERKE. PLOEG WEDSTRIJD AANKONDIGING. CONTRoLE-LIJST VOOR ÜITLOOTBARE 'lijken glans en aanleg bezit, en die van het schepsel dat het beeld Gods heeft verloren en nu van nature tot alle kwaad zonder onderscheid is geneigd. Van daar dat wij die dit laatste niet alleen gelooven, maar weten, al die nieuwerwetsche op- voedings-methoden en leeringen voor louter onzin houden. Maar niet alleen voor onzin, ook voor een langzaam werkend vergif dat zijn doodelijken en doodwekkenden invloed reeds over menig jengdigen beoefenaar heeft gebracht. Hoogst welkom is ons daarom het Koninklijk Besluit waarbij alle, ook onze christelijke onderwijzers van kennismaking met dien rommel worden vrijgesteld. Er valt niet aan te twijfelen, of onze Christelijke Vereenigingen zullen de zorg op zich nemen om on e onderwijzers beter op de hoogte te brengen, wat -Gods Woord en de ervaring als eisch stellen voor de opvoedingsleer. De slotsom mijner beschouwing is dat de liberale onderwijzers voortaan een mal figuur slaan en dat onze christelijke onderwijzers ook in dat opzicht ont zaggelijk veel in de praktijk op hen zullen vooruit hebbendat onze partij, om dat woord nu maar eens te gebruiken, weer eene schrede voorwaarts is gekomen. Toch zijn we nog lang niet waar we wezen willen, doch die gelooven haasten niet. Wij hebben den tijd, dewijl we niet voor ons zeiven al leen, maar ook voor onze nakomelingen den strijd aanvaard hebben. Aan strijd en aan geruchten van oorlogen geen gebrek in onze dagen. De toestand der groote Machten in Europa wordt met den dag meer ge spannen bereids heeft Rusland feitelijk de hand naar het gevest van het. oorlogszwaard uitgestoken. En hoewel geen onzer voorzeker eenige sympathie gevoelt voor den onbeholpen, aarts-bijgeloovigen, zijne eigen kinderen dooddrukkenden Russischen kolossus toch wekt ook anderzijds de aanmati gen !e trots van Engeland nagenoeg bij gansch Europa een licht verklaarbaren weerzin. Deze mogendheid heeft, vooral door hare bitter on rechtvaardige handelingen tegenover Transvaal, welke nog voortduren, het hart van Neerlands volk op het hoogst tegen zich ingenomen hare geld zucht kent geen grenzenhaar nationale hoogmoed is voor ieder die geen Engelschman isonuitstaan baar. Zou het Gods tijd zijn om die hooge oogen te wederstaandien trots te vernederen Dat zal ■de uitkomst leerenmaar zooveel is zeker dat men in alle landen van Europa met John Buil den draak ^jpTsteken. Niet het minst in Duitschland, waar men overigens, wellicht uit een familietrek, nog het meest vriendschappelijk voor Engeland is gezind. De Kölnische Zeitung is zelfs tergend in hare artikelen. Het gerucht besprekende dat keizer Wilhelm als bemiddelend scheidsrechter zou op reden, waarvoornaar die courant, geen grond bestaat en hetwelk alleszins ontraden moet worden, spaart ze den Brit geen spot. Ze zegt N. B. onder moer, dat Engeland zich moedwillig in den toestand heeft ge bracht. van een kwajongen die zich eindelijk maar op wil hangenin de hoop dat iemand nog bijtijds den strop zal komen doorsnijden. Dat de toestand van Engeland hoogst ernstig is en met den dag meer wordt' ten gevolge van al de verwikkelingen waar het zich in heeft gebracht, springt een ieder in het oog. Maar wat groote wereldgebeurtenissen uit dit alles nog zullen voort vloeien, dat weet alleen Hij die onder en door al deze gebeurtenissen de voltooiing van het Christus rijk voorbereidt. K. Graaninarken enz. Middelburg, 30 April 1885. Alleen van Tarwe hadden wij een goeden aan voer die a 20 ets. hooger levendige kooplust vond voor puike soort werd f8 a f8.10 betaald, waar voor niet algemeen werd afgegevendoordien som mige houders hooger hielden. Rogge f6,50. Zomergerst f5,25 k f5,40. Paardeboonen waren van f6.50 tot f6,60 weder begeerd. Bruineboonen f9. /itte boonen f 12 a f 13. gstingerwten f7. |rige artikelen zonder omzet, ehe boter f0,80 a 88; Eieren per 100 stuks Burgerlijke Stand. Van 19 tot 26 April. ^Ondertrouwd M. van den Broek e, nonse, jd. 26 j. A. Lievense, irl 33-L F. M WL Berlekom, jd. 23 j. A. Breel, jm. 25 j. met M.' Everse jd. 22 j. J. Wouters, jm. 21 j. met J. C. Pouwer, jd. 21 j. L. L. de Gelder, jm. 23 j. met L. C. E. Scheffer, jd. 25 j. K. Lorier, jm. 22j. met C. J. van Wijk Urfer, jd. 21 j. J. J. Sloover jm. 23 j. met E. Smallegange, jd. 23 j. Getrouwd: P. Verhage, jm. 48 j. met J.F. Fran- chimont, jd. 45 j. Bevallen A. Heuseveldt, geb. Van der Weel, z. C. van de Pas, geb. Dobbelaar, z. L. Tange, geb. Vos, z. C. de Valk, geb. Van der Vliet, z. P. Seijn- stra, geb. Verpoorten, z. K. Helbers, geb. Overweel, z. J. S. Gort, geb. Wiessner, d. J. Wisse, geb. Oor beek d. (levenl.) OverledenJ. Schraver, man van C. Seheele, 59 j. A. Wisse, wed. van I. Bastiaanse, 83 j. A. C. P. Duivewaard, vrouw van F. C. M. Boenders, 53 j. Van 12 tot 19 April. Vltssingen. Gehuwd: W. Vis, jm. 48 j. met H. Sehreuder. wed. 44 j. Bevallen: L. W. van der Star, geb. Burger, d. A. C. Ceulen, geb. Coelen, d. M. Hendnkse, geb. Paap, d. M. A. Stijgers, geb. Van Fecke, z. E. Ga- brielse, geb. Gilde, d. C. de Ruijsscher, geb. Hage, z. J. Barremans, geb. Van Migo, d. Overleden P. van Kleeven, wedr. van .T. H. Jal- les, 85 j. F. van Olm, man van A. C. Stelles, 65 j. D. A. de Munk, z. 14 m. P. T. Renier, d. 11 j. M. A. Marti, ongeh. d. 87 j. LIEFDADIGHEID. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente alhier, berich ten met blijdschap dat gisteren in de avond gods dienstoefening door hun onder meer is gecollecteerd Tien gulden (goudstuk) met bijschrift »Eben-haezer" Zij brengen daarvoor aan de edele geefster of den gever, hun welmeenenden dank en drukken naar aanleiding van bovengenoemd bijschrift daarbij den wensch uitdatwaar de Heer tot hiertoe geholpen heeft, Hij verder hunne hulp en sterkte blijve. Goes den 27 April 1885. Namens Diakenen voornoemd Th. A. van der HELL, Voorzitter. J. WESSELSecretaris. ADVEhTÊlYHElN. V Heden werd ons weer een DOCHTER geboren. Kraamvrouw en kind zijn welvarend. A. LOOIS. S. LOOIS SAP. Pernis, 28 April 1885. Wij ondergeteekenien Commissarissen der Onder linge Brandwaarborg Maatschappij onder Directie van de Heeren de Jong en Co gevestigd te Amsterdam hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te berigtendat gisteren en heden door voornoemde Heeren Directeuren aan ons is gedaan Rekeningen Verantwoording over hunne gehoudene Administratie over het Jaar 1884, welke door ons in volledige orde bevonden zijnde, met onze volkomen goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij in tegenwoordigheid van eenige Heeren Correspondenten en Deelgenooten een nauwkeurig overzicht van den Stand der Maatschappij en mogten ons op nieuw van haren bloei en voor uitgang overtuigen. Amsterdam, den 24o April 1885. Commissarissen binnen de stad Jhr. Mr. C. H. BACKER. Commissarissen buiten de stad. Mr. C. H. B. BOOT. Mr. J. B1ERUMA OOSTING. Zijnde Mr. P. J. TEDING van BERKHOUT ver hinderd geweest de vergaderingen bij te wonen. Correspondent te Sluis de Heer J. H. HENNEQUIN. Herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigendommen Polder Godefroi (Ned. deel.) De burgemeester van Sluis, Gelet op het laatste lid van Art: 33 en op de tweede zinsnede van Art: 19 der wet van den 25 April 1879St. blad No. 89brengt ter kennis van belanghebbendendat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemeld wa terschap wegens kosten van onderhoud der water- keerende en waterloozende werken behoort te worden verminderd op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzagen is neder- gelegd. te Sluis den 29 April 1885. in de gemeente Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat de ligger der wegen en voet paden in de gemeente Grijpskerke door hen ingevolge art. 20 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, Pro vinciaal blad no. 85 van 1881, ambtshalve en naar aanleiding van bezwaarschriften gewijzigd is vastgesteld dat hun besluit tot vaststelling van dien ligger heden aan Burgemeester en "Wet houders van Grijpskerke is gezonden ter aankondiging binnen vier werkdagen na ontvangst op de ter plaatse gebruikelijke wijze en herinneren belanghebbenden voor zooveel noodig aan art. 23 van het voor noemd Reglement. Middelburg, 1 Mei '1885. Ged eputeerde Staten voornoemd, W. M. DE BRAUW, Voorzitter. E. FOKKER, Griffier. Zij die deel wenschen te nemen aan den door de Afdeeling „"Walcheren" uitgeschreven op plat land en op geakkerd land, kunnen zich daartoe aanmelden vóór 15 Mei 1885 bij de heeren: T. J. VOORBEIJTEL, te Ritthem; G. BORN, te Arnemuiden; J. RIEMENS, te Serooskerke; G. GESCHIERE. te Serooskerke; C. BARENDSEN te Ritthem; JAC. DE RIJCKE te Gapinge; J. PEPER te Aagtekerke, en M. BAKKER te Zoutelande, bij wie ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Burgemeester en Wethouders der ge meente Nieuw- en Jcosland brengen ter kennis van belanghebbenden dat overeenkomstig 1 van art. 16 van het Reglement op de wegen en voetpaden iu Zeeland, Provinciaalblad 110 85 van 1881, gedurende veertien werkdagen en wel van '1 Mei tot en met 18 Mei 1885 dagelijks op de werkuren andermaal ten gemeente huize voor ieder kosteloos ter inzage ligt de ligger met de kaart in zijn geheelalsmede dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren ktunnen worden ingebracht bij Gedeputeerde Saten, zoo door lieu die gereclameerd hebben bij den Raad als door die belang hebbenden welke zich door wijziging 't zij ambtshalve, 't zij naar aanleiding van door anderen ingediende reclames, in hunne be langen benadeeld achten. Nieuw- en St. Joosland, 29 April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. J. J. A. VAN TE1JLINGEN. De Secretaris, J. BAURDOUX. ZESDE JAARGANG! 1885. Algemeen Financieel Nieuwsblad. Verschijnt Dinsdag- Donderd.- en Zaterdag-middag. Alle Abonnementen ontvangen als GRATIS PREMIE een Rrijs per jaargang van 156 nrs. fr. p. p. f 6,- Met Wekelijksche Restantenlijst »8,- Advertentiën per regel slechts »0,1 De Kleine Kapitalist is het goedkoc ste en meest gelezen finantie^ hlad van Nederland. Advertentien genieten groote püblieiteU Bureel Achterburgwal '128, Ppnalniimmol

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1885 | | pagina 3