F. Gr. SPRENGER, WAGENMAKER Zondag I Februari 1885, Liberale Kiesvereeniging men waar, maar om ze gebouwd te krijgen is men er \i allo ^cval nan moe^n beginnen. 7;^ ook hier. Ai -zullen er noe; jaren verloopen eer ge in het gunstigst mogelijke geval eene meerderheid van onze" partij in de Staten hebt kunnen brengendat geeft aiet. Zoo als het tot hiertoe ging blijven er gewis, de liberalen baas, hetwelk natuurlijk niet hunne maar uwe schuld is, De redactie van het Zuiden zal u, naar ik verneem een geschikt man aan de hand doen op wien ge zonder schroom, als op een vertegenwoordiger van onze partij uwe stemmen kunt uitbrengen. Jam mer dat de tijd wat kort is, anders zou ik u raden om jeder in zijne omgeving het boven geschrevene eens te bespreken, en het, indien 't althans uwe in stemming heeft, ook aan uwe medekiezers aan te prijzen. Hier heb ik natuurlijk vooral de landbouwers op het oog; daar het Zuiden in de stad door nage noeg al onze kiezers gelezen wordt. De grootste stem- menkracht voor onze partij zit, we erkennen het gaarne, in onze plattelandskiezers. En nu hebben deze juist tegenwoordig weinig te doen, eene uitne mende gelegenheid dus om elkander,al kan 't niet meer op schaatsen, eens te gaan bezoeken en opwekken. Indien onze vrienden ten plattenlande niet thuis blijven, maar naar de stembus komen, is er groote waarschijnlijkheid dat Dr. Callenfels gekozen wordt en elke anti-revolutionair in Kamer of Staten is er één. Zoo wat dan uwe hand te doen vindt, doet het met alle machtin dat geval hebt ge geen zelfver wijt wanneer er thans alweer een liberaal aan de rnassa liberalen in de Provinciale Staten moest wor den toegevoegd. Zij zeggen zelf wel dat ze een zegen voor 'tland zijn, maar van zoo een zegen, kan men allicht genoeg en teveel krijgen, Hierom is het bepaald een deel van uwen vader- landschen plicht om tegen die liberale overbevolking in de regeeringskringen te waken. En dat kunt ge door op Dr, Callenfels van Vlissingen uwe stem uit te brengen. K BINNENLAND. GOES. Eindelijk heeft dan toch de verkiezing van den Heer M. de Jonge Jz. haar beslag gekregen, daar in de Gemeenteraadsvergadering van 29 Januari m.'8 tegen 3 stemmen, tot toelating is besloten. leen het aanvankelijk dat een protest tegen deze verkiezing slechts alleen kon broeden in het brein van een ex-gemeenteraadslid, thans is gebleken dat meerdere liberalen het er op hadden toegelegd, om met verkrachting der wet, den pas gesponnen politieken levensdraad van de Heeren M. de Jonge, zoo mogelijk voor goed, af te snijden. Tot dit heldenstuk leende zich de Heer Flugi van Aspermont, gerugsteund door den Heer C. L. M. Lambrechtsen en Moens. Niet slechts één, neen twéé bezwaren had Jhr. Flugi. No 1 De 5 stemmen M. de Jonge wezen volgens ZEG. een persoon aan, dus hadden van waarde verklaard moeten worden. No 2 De Heer de Jonge had verzuimd zijne verklaring dat hij geen openbare betrek- :;%!n bekleedt, te doen registreeren. De Heer Flugi was blijkbaar zoo vervoerd, dat hij wantrouwen stelde in het stembureau, en met den zeer onbillijken eisch voor den draad durfde komen, orn de stembriefjes op te eischen, ten einde zich ■persoonlijk te overtuigen of op die 5 briefjes wel werkelijk M. de Jonge stond. De Voorzitter van het stembureau verklaarde (wijl mr. Hamer natuurlijk de stembriefjes weigerde) ten overvloede pertinent, dat niets meer en niets min der dan M. de Jonge op die briefjes te lezen was. Voor Art. 61 der kieswet omtrent de al of niet geldigheid der 5 stemmen, bleek Jhr. Flugi totaal blind. De krachtige betoogen van den Heer Ochtman over de onwettigheid van Jhr. Flugi's beweren kon den den man niet overtuigen. Zonder beroep op eenig wetsartikel, ja zonder zelfs eene enkele verstandige rede op te geven, bleef Jhr. Flugi zijne onwettige zienswijze vasthouden. Met het 2e bezwaar zat Z. E. G. zeer spoedig aan r wal, toen de Burgemeester liemj verzekerde dat registratie van bedoeltle verklaring geheel over- was. hebben we in dit blad over bedoeld izwegen, overtuigd als we waren, dat het denken, door verstandige mannen niet worden gebracht. van een géboren Goessenaar op onwettige gronden is gestemd, moeten wij tot het tegenovergestelde blijkt constateeren dat óf bedoelde Heeren zich de moeite niet heb ben gegeven om eens te onderzoeken of hun protest al dan niet wettig was, vooral wijl door diverse bladen en ook in den Raad op de onwettigheid is gewezen öf de Heeren zoodanig door partijhaat waren verblind, dat zij geen middel te slecht hebben geacht om hun doel te bereiken. Verre zij het van ons de liberale partij voor de daad dier Heeren aansprakelijk te stellen, integen deel, gaarne brengen wij een woord van hulde aan de Goesche Courant en andere liberale bladen, maar ook aan de 4 overige liberale Gemeenteraadsleden voor hun optreden tegenover de drie protesteerenden. MIDDELBURG. Door het kiescollegie der Ned. uerv. Gem. alhier is het viertal in de vacature- Abresch aangevuld met Dr. G. van Goor te Bunschoten. Op het viertal vacature Koch zijn geplaatst de heeren G. H. van Kasteel teKollum, dr. W. van den Bergh te Voorthuizen, G. Vlug te Nijkerk en D. J. Karssen te Steenwijk. Uit deze viertallen zullen over 14 dagen twee be roepen worden gedaan. Burgerlijke Stand. Van 18 tot 25 Januari. Middelburg. Ondertrouwd: J. C. Boddaert,jm. 30 j. met F. L. A. W. Grubé, jd. 22 j. J. J. H. Schiphorst, jm. 38 j. met M. H. Van Maaren, jd. 19 j. J. P. Van der Does, jm. 27 j. met A. M. Bolterstorf, jd. 26 j. A. Van der Klooster jm. 20 j. met J. Anthonisse, jd. 27 j. BevallenT. Meijler, geb. Tavenier, z. J. De Wilde, geb. De Loolï, z. M. J. Van Dalen, geb. Biondina, d. L. J. Bekkers, geb. Cornaeij, d. C. De i Rijke, geb. Danielse, z. C. Vogel, geb. Klopmeijer, j z. M. J, Wissner, geb. Verstraate, z. E. Van der Heijdt, geb. De Koster, z. F. De Buck, geb. Bak ker, d. J. Burghardt, geb. Van der Weel, z. J. S. Molhoek, geb. Bouters, z. A. J. Sloover, geb. Adri- aanse, d. J. J. Van Miert, geb. Henning, d. H. Priem, geb. Van Gessele, z. C. Brandhorst, geb. Koole, z. A. C. Van Ileijl, geb. Marijs, d. Overleden: E. B. M. Van der Feen, ongeh. d. 55 j. W. Janse, man van L. Sterk, 61 j. C. Van der Zee, vrouw van W. M. Groenewegen, 37 j. M. De Nooijer, ongeh. z. 86 j. M. C. L. Scherppingh, ongeh. d. 38 j. S. M. Willemse, ongeh. d. 66j. S. F. Boelboel, wed. van J. F. Schuijs, 77 j. J. Dek ker, wed. van W. S. Joziasse, 64 j. A. P. Herberg, d. 17 rn. Graaninarken enz. Middelburg, 22 Januari 1885. De aanbieding was heden klein, waardoor de om zet van weinig beteckenis was. Tarwe was in puike kwaliteit tot f 7 te plaatsen, waarvoor niet algemeen werd afgegeven, goede en mindere f 6,80 a 6.60. Rogge zonder aanvoer. Wintergerst f5,50. Zornergerst f 5,10 a f 5,25. Haver f3.50 a f 4. Tuinboonen f'5.50 a f5.75. Paardeboonen ruimden in puike soort van f6.70 tót f 6,75. vlug op. Bruineboonen f 9,25 a 9,50 Witte boonen zeer weinig ter markt en hooger gehouden, puike soort f 13.00 a f 13.50 Groene Kookerwten f 8.50 a 8.75. Mestingerwten f 7. Koolzaad en Zomerzaad zonder aanvoer. Ganariezaad f10. ADVERTENTIES. Met Gods hulp voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON, CATHARINA FRANC1NA DE R1JCKE, geliefde echtgenoote van Goes, 26 Januari 1885. M. DE JONGE Jz. Zeer diep en smartelijk werd heden ons ouder hart gewond, wijl het den Heere behaagde ons veel belovend oudste dochtertje LENA door den dood- van ons weg te nemen, in den aanvalligen leeftijd van 11 jaar en 5 maanden, na een hevig doch ge- •dingen die letterlijk niets duldig lijden van 13 dagen a j. (rbttdjcprïr vx flnimn en dus zeker om j Grijpskerke, 28 Januari '85. Getrouwd J. VAN DER KLEIJN Cz. Wednr. van G. C. van Breda, en M. J. DE RIJCKE, die, mede namens wederzijdsche betrekkingen, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Veere, 28 Januari 1885. WEGEN EN VOETPADEN INIDE GEMEENTE RTTTHEM. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat de ligger der wegen en voetpaden in de gemeen te Ritthem door hen ingevolge art. 20 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad no. 85 van 1881, ambtshalve gewij zigd is vastgesteld dat hun besluit tot vaststelling van dien ligger heden aan ^Burgemeester en Wethouders van Ritthem is gezonden ter aankondiging binnen vier werkdagen na ontvangst op de ter plaatse gebruikelijke wijze; en herinneren belanghebbenden voor zooveel noo- dig aan art. 23 van het voornoemd Reglement. Middelburg, 30 Januari 1885. Gedeputeerde Staten voornoemd, W. M. DE BRAUW Voorzitter, KRUSEMAN Wa. Griffier. Wordt gevraagd een bij HENDRIKSE, „Vijf Ringen", Middelburg. COLLECTE voor de CHRISTELIJKE SCHOOL, voor on- en minvermogenden op in die kerken waarin de Godsdienstoefening zal wor den geleid door de Predikanten RIJNDERS, RIE- MENS, of BEINECKEX. of hunne Collega's van de zelfde beginselen. STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee Correspondentie Zierikzee Spoorweg Goes. Van Middelburg: Februari. Van Zierikzee Maand. 2 'smorg. 8- Maand. 2 'smidd. 2, Dinsdag 3 8.— Dinsdag 3 2.— Woens. 4 6.30 Woensd. 4 'smorg. 10. Woens. 4 's midd. Donderd .5 2.'— Donderd 5 6.30 Vrijdag 6 2 -- Vrijdag 6 6.30 STOOMBOOTDIENST tusschen Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in Februari. Van Middelburg Van Vlissingen Maand. 2 voorm. 7.15 Maand. 2 voorm. 8. Dinsdag 3 7.15 Dinsdag 3 8.— Woeusd.4 7.15 Woensd.4 8.— Donderd,5 7.15 Donderd. 4 8.— Vrijdag 6 7.15 Vrijdag 5 v 8.— Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Maandag 2 Dinsdag 3 Woensdag 4 DonderdagS Vrijdag 6 voorm. 9.—. 9.—. 9.—. 9.—. 9.—. „Eendracht maakt macht". In de Donderdag 22 dezer gehouden Vergadering is, voor de verkiezing op 3 Februari a. s. voor een lid der PROVINCIALE STATEN, tot candidaat ge steld de heer: die de candidatuur heeft aangenomen en de n kiezer*! ten dringendste wordt aanbevolen. De voorloopige Commissie van uitvoering^ J. ,T. H. DOORENBOS. Mb. E. FOKKER. J. C. FREDERIKS. JOH. L.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1885 | | pagina 3