BLAUWE ERWTEN waren bij eenige vraag 25 cent hooger. Walchersche en puike Zeeuwsche f 12 a 12,25. Zeeuwsche, Fiakkeesche en Overmaassche de beste f 11,25 a 11.75, dito mindere f 8 a 11. SCHOKKE S van i 12 lot 17. KOOLZAAD en LLJNZAAD zonder handel. HENNEPZAAD f 7 a 8.50. KANARIEZAAD als vor n goed te verkoopen. Het beste 1 10,25 a 11 goed en minder f 9 a 10. Rotterdam, 1 November. Op de veemarkt waren gis- tereu en heden aangeroerd - paarden, 1359 runderen 279 vette en graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 2317 schapee of lammeren, 727 varkens, 28(5 biggen, 7 bok ken of geiten. De pi ijzen van het vc«, besteed ter markt van heden waren als volgt Runderen 1ste kwal. 82 c., 2de kwal.. 65 c, 3de kwal. 46 c.; kalveren late kwal. 105 ct 2de kwal. S5 c.; schapen 90 c., alles per kilo. Voor het magere vee was weinig kooplust. Goes, 1 November. De aanvoer bestond hoofdza kelijk in Tarwe, andere granen nog weinig aange boden en tot vorige weekprijzen gekocht. Oude Tarwe f 11.a f 12,50 Nieuwe Tarwe - 9,- 11,50 N. Rogge - 8,— - 8,25 N. Wintergerst - 6,25 - 6,75 N.-Zomergerst - 6,80 - 6,25 Haver - 3,- 5, Bruine Boonen - 10,- 11, PaardebooDen - 7,50 - 8, Koolzaad - u - Groene Erwten - 10,- 11,50 Boter - 1,50 - 1,65 Eieren - 5,20 - 5,40 Prijzen van Eflecten. Amsterdam, 29 Oct. 1881. Nedorl Ceriific. Werkelijke schuld. 2l/a pet. 66 dito dito dito .3 79 dito dito dito 4 lOl1/* Loten stad Amsterdam 3 1091/* dito dito Rotterdam 3 1011/* Rusland Ooligatiën 1798/1815 5 98 Certific. Inschr. 5e erie 1854 5 593/4 Dito dito 6eseriel855 5 82 Obligation dito J1000 1864 5 96'/4 dito L. 100 1873 5 „89 dito 1877 dito 5 91l/s dito leening 186769 4 Loten 18645 Loten 1866 5 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 129l/a Oblig dito473 H - Oblig. spoorweg Poti-Tiflis. 4 803/4 dito dito Charkow Azow 903/4 dito dito Jelez Orel 5 9072 dito dtto Jelez-Griasi. 5 „89 Aand. Baltische spoorweg .3 H 53 Polen. Aand. Warschau-Bromberg 4 5374 Wee.nen. dito dito 5 7 71/ï tot de onaangeuame resultaten der stemming behoort, is dat de socialisten, onder medewerking van andere partijen, sedert de vorige verkiezingen terrein hebben gewonnen en op een aantal plaatsen in herstemming komen. De twee onrustigste landen Europa, Rusland en Ierland, lateu weinig van zich hoorei». De nihilisten ontwikkelen evenwel een verbazende werkzaamheid, 't Is alsof de Regeering hen den vrijen teugel laat, onder den schijn van werkzaamheid, ooi hen overmoedig en minder behoedzaam te maken en dan haar sla; te slaan. Alweder is door het revolu tionair comité een proclamatie, nu tot de officieren gericht, uitgevaardigd. Anders verscheen er ten hoogste elke maand ceue proclamati- en nog zeldzamer een nomnier van hen revolutionair bladin de twee laatste maanden echter zijn er niet minder dan zeven proclamatieu en twee nommers verschenen. De druk kerijen die te Petersburg moeten zijn, schijnen niet ontdekt te kunuen worden. De proclamatie aan de officieren bevat ongeveer denzelfden onzin als de vori- gen, maar in nog opgeschroefder vorm. De nihilistische beweging neemt stellig in omvang toemen moet zich ernstig op nieuwe misdaden voorbereiden. Eenige dagen geleden moet de politie de ijver van haar nieuwen chef, de heer Kosloff, wordt zeer ge roemd ■- er in geslaagd zijn eëne gewichtige vangst te doen, waarbij onrplofbare stoffen in beslag genomen werden. In Ierland is door het krachtig optreden der regee ring de rust nagenoeg hersteld. Slechts hier en daar komen nog kleine onaangenaamheden voor. Zoo heeft de overheid met geweld een bijeenkomst der Londensche Landiiga onderdrukt, welke Zondagavond in het Eistend zouden plaats vinden. De politie waarschuwde den herbergier, in wiens lokaal zij zou bijeenkomen dat hij zijn tappatent zou verbeuren indien hij de meeting toeliet. De Landliga-ledeu ver gaderden daarop in de Miltonclub, doch de politie gelastte den administrateur der club de bijeengekomenon uiteen te doen gaan, hetgeen geschiedde. De leden vergaderden daarop iu de open locht en protesteerden heftig tegen de regeeringstactiek Duidelijk is het dat de kracht van den opstand gebroken is. We kennen thans meer volledig de beweegredenen die den Volksraad hebben geleid tot het aannemen der conventie met Engeland. Na een kort overziolit van de onderhandelingen, en eene betuiging van instemming met het Driemanschap wat betreft den oubevredigeuden inhoud van deconven. tie, zegt de desbetreffende resolutie dat de Volksraad der regeering opdroeg, zijue bezwaren mede te deelen aan*het En°"elsche Gouvernement, üe Volksraad vveuscht ver anderingen op de reed9 vroeger vermelde punten, namelijk op het stuk der bevoegdheid van den Engel- schen resident om opzicht te oefenen over de buiten- landscbe relaties van de Transvaal, en voorts ten aanzien van de door Engeland aan de Transvaal opgelegde geldelijke verplichtingen. Indien i iettemin, ondanks deze ernstige bezwaren, de Volksraad de conventie ratifieerde, zoo geschiedde dit (zegt de resolutie) //omdat de Volksraad zich tot ratificeren gedwongen ziet door dezelfde beweegredenen die vroeger het Driemanschap dwongen tot ondertee kenen.. Deze beweegredenen durft hij zonder schroom aan de geheele wereld openbaren. Zij kunnen met twee woorden genoemd worden: Vrees voor hernieuwd bloedvergieten tusschen rassen die geroepen zijn elkander te verdragen en te achten vrees voor hernieuwde verdeeldheid tusschen de twee voornaamste vertegen woordigers van het blanke ras in Zuid-Afrika eene verdeeldheid die het welzijn van al de Staten en Koloniën aldaar ondermijnt. De resolutie, terugblikkende op de eerste Holland- sche emigratie van 1835, verklaart dat de uitgetrok- kene boeren steeds geduld geoefend en bloedvergieten vermeden hebben. De Volksraad (zoo eindigt, het stuk) wil dus aau den weusch van het Engelsche Gonverricmeut gevolg geven, en met de conventie practisch den proef neruen. De correspondent van de Daily News le Pieterma ritzburg noemt het stuk eerbiedig eD waardig van toon, en wel geschikt om een goeden indruk te maken. Vrij onaardig van toon daarentegen, en wel geschikt om een kwaden indruk te maken, is een artikeltje van de Daily News. Deze courant, vroeger eene der warmste voorspreeksters van de zaak der Boeren, kan hen thans niet meer luchten, nu hun Volksraad, in stee van het grootmoedige Engeland dankbaar de handen te kussen, tegen de conventie nog bezwaren heeft durven opperen. Nu de Boereu, zegt zij, üe con ventie hebben aangenomen, blijft hun nog één ding te doen: ze na le leven. Hieivan kuunen zij zich ver zekerd houden, dat elke poging hunnerzijds om de iuboorlingen lot slaven te maken of te molesteeren, hier te lande eene verontwaardiging zou wekken, die vermoedelijk opnieuw tot oorlog en bezetting leiden zou. Indien de Engelschen ten allen tijde de vrijheid van volken en rassen zoozeer hadden geeërbiedigd dan zou op 't oogenblik de wereldkaart er misschien anders uitzien. Burgerlijke Stand. iflitBdcI&iai'g. (Van 23 tot 30 October 1881.) Ondertrouwd M. VV. van Rooijen, wedr. 69 j. met P. Deijbel, jd. 45 j. K. Schuerveld, jm. 39 j. met W. G. Jauszen, jd. 18 j. L I. Em&us, jtn. 37 j. met A. G. Boiuuan, jd. 42 j. E. Boel. jm. 26 j. met I. J. Merk, jd. 24 j. VV. C. Imandt, jm. 33 j. met M. E. Liesoij, wede, 30 j. J. Gazan, jm. 29 j. met J. S. Dikkenberg, jd. 20 j. J. Bros, jm. 37 j. met M. J, de Ruijter, wed. 36 j. Bevallen T. Davidse, geb. Kodde, d. J. E. Goor, geb. Snijders, z. N. de Steur geb. van Veen, z* C. J. Dhor.t, ^eb. Van den Abeele, d. N. de Nood, neb. Goedbloed, z. A. M. de Oude, geb. de Meijere, z. E. Vinke, geb. Rijkse, d. Overleden P. J. de Meijer, wed. van A. Boude- wijuse, 72 j. K. S, Hubregtse, d. 2 in. C. B. de Smit, wed. van P. Flipse, 59 j. P. Versluijs, z. 3 w. C. M. Schot, wed. van A. J. van Geelkerken, 64 j. VlissiogejB. (Van 22 tot 27 October. Gehuwd J, J. Hornau, jm. 30 j. met J. C* Tuijter wed, van J. van de Poll, 46 j. Bevallen G: Veenstra, geb. Bolt, z. C. J. de Prinse, geb. Blondeel, d P. M. Orelio, geb. Pieter- sen, z. M. Dekker, geb. Albregts, d. J. R. Hennaert, geb. Piuson, d. F. van der Hooft. geb. de Voogt, z. Overleden: B. de Kam, man van H. P. van Brakel. 79 j. J. de Visser, man van J. M. Knoop, 66 j. J, M. liollem, d. 2 j. W. Siroo, man van J. C. Roelse, 79 j. Goeè». Gehuwd C. Kooman, jm. 28 j. met L. J. den Herder, jd. 23 j. Bevallen E. M. M. Nou9e, geb. de Meulmeester, d. C- G. Schouwenberg, geb. Stoktuans, d. M. Boutens, geb. Schouwenburg, z. Overleden E. J. Lankester, d. 17 j. L. Almckin- ders, jm. 59 j. M. de Munck, man vau D. Valij, 63 j. L. Maartense, mau van M. P. lliggart, 58 j. tl AM ÜGLSBEH10HIri-N. (jraauinarktea eaz. Rotterdam, 31 October. TARWE. Van jarige- en nieuwe Inlandsche witte was de toevoer weder klein en werd bij geëvenredigde vraag tot vorige prijzen langzaam opgeruimd. Jarige Zeeuwsche, Viaamsche, Fiakkeesche en Overmaassche de beste f 12,50 a 13,50, dito mindere f 10 a 12.25 nieuwe dito de beste 1' 11,75 a 12,75 bij uitzondering nog daarboven, dito mindere f 6 a 11,25. ROGGE, was mede niet veel ter markt, en als vorcri goed opgeruimd. Nieuwe Viaamsche, Zennwsche en Overmaassshe de beste 1 8,40 a 8,80, dito mindere f.7 a 8,30. GERST.Zoo van Winter als Zomer was zeer weinig ter markt e.i zijn de prijzen onveranderd gebleven. Nieuwe Zeeuwsche Fiakkeesche en Ove» maassclie Winter de beste 1 7 a 7,50 dito mindere f 5,70 o 6,90 dito Zomer de beste 1' 6,20 a 6,50 dito mindere f 5 a 6,10. HAVER zonder verandering. Nieuwe Inlandsche dikke f ,3 a 5 dito lange i 2 a 4.50. PAARDEN BOONEN weinig aangevoerd de beste f 8, a 8,50, mindere van 1 7 a 7,90. DÖIVENBOONEN van f 8 a 9. BRUINEBOONÊN waren weder vrij ruim aangevoerd en tot lageren prijs verkocht. Voor de mindeue kwali teiten bestond geen vraag. Zeeuwsche en Viaamsche de beste f 11 a 12 dito goede f 9,50 a 10.75 dito mindere f 7 a 9,25. WITTEBOONEN vonden tot onveranderde prijzen in de beste soorten eenige vraag, doch de mindere bleven meest onverkocht, Zeeuwsche de beste f 10 a 12, mindere f 6 a 9,75, lM.ii.Zi)M)b.N SfUKKEN. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor de volgende regelen beleefd plaatsing in uw blad verzoeken P Toen ik dezer dagen het verslag der behandelde zaken in de jongst gehouden zitting van den Middel- burgschen gemeenteraad in banden kreeg, en mijne aandacht bijzonder bepaald werd, bij de behandeling vau hoofdstuk 3, der in die zitting door den voor zitter aan de orde gestelde gemeente-begrooting, welk hoofdstuk ten doel had, verhooging van de jaarwedde- van den gemeente bouwmeester, toen vervulde mij een gevoel van dankbaarheid aan den WelEdelen heer Snijders, voor de flinke en krachtige wijze, waarop Z.Kd. de voorgestelde traktements-verbooging bestreed. Ik aarzel daarom niet, om ZEd. iu bet openbaar zoowel voor mijzelven, als namens vele mijner mede burgers, onzen warmen dank te "brengen, voor de uitnemende en zeer duidelijke ontwikkeling der gron den, waarop hij de genoemde verbooging bestreed. Aan mannen, die zoowel personen als zaken flink aandurven, bebben wij behoefte in onzen Middel— burg9cheu gemeenteraad, getuige'hiervoor de weinige ondersteuning, die zijne bestrijding, hoewel zeer juist gemotiveerd, ondervond. Het gaat tocb niet aau, om steeds onnoodige en overbodige uitgaven te doeu, ten koste van de beur zen der belastingschuldigen Het gaat toch niet aan, dat meer noodige uitgaven moeten worden vermeden, door de overtollige pirvile- gien die men aan sommige ambtenaren toekent

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1881 | | pagina 3