HANDELSBERICHTEN. 1 één oogopslag in den vreemdeling haren zoon herkend di,e zijne moeder reeds lang dood waande, Ip de boekerij der Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels te Amsterdam kan men thans kennis maken met het nommer van den 22 Mei 11. te Chicago uitgegeven Times. Dit nommer bevat op twaalf bladzijden in zes en negentig kolom men het geheele Nieuwe Testament, volgens de laatste Engelsche vertaling. Dë redactie deelt mede, dat een dergelijk nommer nog nooit door eeuig dagblad is gegeven, ten eerste, om de lezers zoodra mogelijk kennis te doen maken met een lang gewenschte ver taling, waaraan tien jaren was gearbeid, en ten tweede om den spoed, waarmede deze vertaling in het nieuws blad was opgenomen. De vier Evangeliën, de Handelingen en de Brief aan de Romeinen toch werden uit New-York geseind en dat telegram bevatte niet minder dan 118,000 woorden. Toen de afgedrukte exemplaren 's nachts uit New- York aankwamen, werd het overige gedeelte gezet. Op de laatste bladzijde geeft de redactie een geschie denis van den Bijbel, de verschillende Handschriften, den Codex Synaiticus door Tischendorf gevonden, oudheid van papier en inkt, enz. Alleen te New- York werden den eersten dag der uitgave van het Nieuwe Testament 800,000 afdrukken verkocht. Westkapelle St, Laurens Meliskerke Zoutelande Biggekerke Oost en West-' Koudekerke Ritthem Nieuw- en St. Arnemuiden Groede Breskens Nieuwvliet Kadzand Oostburg Retraueheroent Zuidzande Schoondijke Biervliet IJzendijke Hoofdplaat Waterlandkerkje Sluis Aardenburg St. Kruis Eede Axel Zaamslag Ter Neuzen Hoek Sas van Gent Koewacht Overslag Philippine Westdorpe Zuiddorpe Bosch kapelle De Standaard schrijft over den uitslag der verkie zingen het volgende lo. De antirevolutionaire partij behield al hare zetels ook die van Gorinchem en Gouda. 2o. Zij won de zetels van Zwolle, Delft en Goes vooral te Delft en te Goes met een indrukwekkende meerderheid. 3o. In Sneek, Zutfen, Arnhem, Tiel, Dordt, Rotter dam, Middelburg en Dokkuin, stond haar niet-slagen met *een zedelijke overwinning gelijk. 4o. Er is gebleken, dat de vroegere thuisblijvers grootendeels tegen de liberalisten kozen. 5o. „Marnix" maakte, met zijn zes stemmen, zelfs in .Zwolle, volkomen fiasco. 6o. De liberalistische partij is door deze stembus veroordeeld, om nog twee jaren meerderheid te blij - 'ven, met een nog dieper ondermijnd gezag en een nog sterker gedemoraliseerde Kamer. En 7o. tegen de Schoolwet van '78 is ook nu weder, ditmaal op nog verpletterender wijze, door de natie, in de meerderheid van haar opgekomen kiezers, ten ernstigste geprotesteerd. Als naar gewoonte vinden we heden weder in de dagbladen, dat hier een burgemeester of veldwachter met ingevulde stembriefjes gereed staande, zijn diensten den. kiezers aanbood en dat elders een dominé hééft gepreekt over de verkiezing of gebeden voor een candidaat. Ons interesseeren die mededeelingen zoo weinig dat we ze de moeite van het opnemen niet waard achten. Bijeene handeling waaraan zoovele duizenden deel nemen, en waar hartstocht niet zelden mede in 't spel komt, is het waarlijk niet te verwonderen dat hier en daar een ijver zich openbaart die wat ver gaat. Geen partij is aansprakelijk voor zoodanige hande lingen, geen kiesvereeniging kan ?e beletten. 'En bij de onverschilligheid van zoovelen, doet de vurige ijver van enkelen weldadig aan. Wij houden het er voor dat, in dit opzicht, zoo wat a'.le partijen, gelijk staan, en laten daarom gaarne de vermelding van dergelijke handelingen aan de Goesche Gourant en consorten over. Zij zal ongetwijfeld hare lezers wel op de hoogte houden van de misdaden der antirevolutionaire partij. Dinsdag den 28 Juni a. zal de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, ter gelegenheid van de studentenfeesten te Utrecht, een pleiziertrein lajien loopen tusschen Vlissingen en Utrecht. De trein zal uitsluitend bestaan uit rijtuigen 3e klasse en te 4 u. 55 m. van VJissipgeu vertrekken, om 's voormiddags te li uren te Utrecht aan te komen. Van Utrecht 's middags te 6 u- 30 in. vertrekkende, komt hij te 12.32 's nachts weder te Vlissingen aan. Het vertrek van Vlissipgen i§ bepaald op 4 u. 55 m., van Middelburg, 5 u. 10 m., van Goes 5 u, 42 m., van Kruiningen 6 u. 2 m., van Rilland te 6 u. 20 m. De prijzen der plaatsen voor heen en terug be dragen van Vlissingen f 2, Middelburg f 1.95, Goes J f 1.75, Kruiningen f 1.65, Rilland f 1.55 enz. Als maximum zullen 1200 plaatskaarten door de gezamenlijke stations worden uitgegeven. De Eerste Kamer der Staten-Generaal hield Woens dag een avondzitting tot hervatting der werkzaamheden. HansWxCert. Zaterdag 11. werd ons een bezoek gebracht door den beroemden Jules Feme. Hij ging met een Fransch jacht een reis maken naar het Noorden, om vervolgens weer naar Nederland terug te keeren. limit, SrnonI en lending.. Veerc. Beroepen tot predikant bij de Chr. Geff. Gemeente ds. Ph. Wessels te Zierikzee. Op het Zuider-Zendingsfeest, 20 Juli a s., zal D, V. de openingsrede worden gehouden door Ds. H. Pierson van Zetten. De vergadering van Gereformeerd schoolonder wijs deze week te Rotterdam gehouden werd geken- rperkt door broederlijke liefde en aangename ontvangst der afgevaardigden. Gereformeerd Schoolonderwijs telt 127 hulpvereeni- gingeu, en subsidieert 25 scholen met 2950 leer lingen. Hare financiën zijn in tegenstelling van vele Christelijke Vereenigingen zeer bloeiend. Bij een ont vangst van f 9937.08 .en een uitgave van 'f 5678,45 kpn zij wijzen op een bptig plpt van f 4258.63. w Ter elfder ure is in het district Goes nog eene circulaire verspreid ter aanbeveling van de cantjida- tuur Brummelkamp. _Van welke zijde die circulaire gezonden is schijnt onbekend. Dinsdag middag vischten te Hansweert eenige afvarende schippers op de Schelde het lijk op van een matroos, vermoedelijk een Japapnees. Hij was reeds tot, ontbinding overgegaan en .is nog diep eigen avond naar het kerkhof te Kruiningen overgebracht. r- In betrekkelijk kQrten tijd hebben bij Ossen- checht zeven of acht aanrandiugen plaats gehad. De laatste, in de vorige week voorgevallen, i9 van zeer ernstiger. aartl. Een gehuwde vrouw, hij Gssen- drec'nt wonende, was naar Putten geweest om voor haar man geld wegens geleverde houtwaren te ont vangen. Zij had het geld in een zakdoek geknoopt, en het was bijna zonsondergang, toen zij op een kleinen afstand van haar wonipg op een eenzagm binnenpad onverwachts door een man, onder het uitroepen „uw geld of de dood", bij de keel gegre pen werd. Na haar in een droge slo,ot ,te hebben ge worpen doorzocht hij hare zakken en ontroofde haar het geld, waarna, hij haar bovendien op ergerlijke wijze mishandelde en vervolgens op den loop -ging, Alle pogingen om hem op te. sporen zijn tot heden zonder gevolg gebleven. Iemand kwam, na een 20jarig verblijf in Anierika des avonxls'te Groningen aan. Den volgenden morgen wandelde hij de stad eens door en trad een winkel binnen om iets tc koopen. Bij het uitgaan wilde juist een oud vrouwtje dien winkel binnentreden zij keek den vreemdeling aan en viel bewusteloos neer. Ver schrikt boog zich de vreemdeling om haar te helpen, beschouwde haar wat oplettender en herkende zijne moeder. De tachtigjarige moeder, die te A. woont, was bij toeval op dien dag iD de stad gekomen, en had met 1 BUITEN LA N i» Terwijl in Rusland de spanning tusschen Vorst en volk voortduurd, en in Ierland de agitatie tegen de regeering niet vermindert, is sinds eenigen tijd ook een crisis, in Bulgarije ontstaan die meer en meer de aandacht van het buitenland trekt, omdat zij een ernstiger karakter heeft dan men aanvankelijk dacht. Het schijnt, dat prins Alexander eerstdaags een besluit zal uitvaardigen, waarbij de natie v.itge- noodigd wordt bij stemming te verklaren of zij hem al dan niet op den troon wenscht te behouden. De Daily Neios bevat ,een brief uit het vorstendom, waarin door een voornaam staatsman een scherp oordeel geveld wordt over de wijze, waarop de vorst zich van zijn taak kwijt. Het eerste ministerie zond iemand naar Engeland om Gladstone te bewegen zijn goed keuring te hechten aan een plan tot schorsiDg der Bulgaarsche grondwet. De Eerste Kamer, die door he, land was gekozen, werd door den vorst ontbonden, voordat zij iets had kunnen uitvoeren, omdat hare politieke -richting den vorst niet beviel. Het tweede Parlement was nog erger, d. i. nog liberaler en werd slechts korten tijd geduld. Eindelijk verklaarde de vorst, dat de grondwet hem niet beviel en hij be proeft thaus haar af te schaffen of zegt, te zullen ver trekken. In Frankrijk waait de storm over de nienwe wijze van verkiezing die Gambetta wel, en de Senaat niet wilde, over, zonder eenig spoor achter te laten. IRt Afrika Reden weder gunstige tjjdingen of al thans verwachtingen. Aan de Daily Neios wordt uit Kaapstad gemeld, dat de Basutos de hun opgelegde boete in vee betaald hebben. De algemeene verpachting is dat de Transvaal in baar geheel aan de Boeren zal worden teruggegeven. Graanmarkten enz. Middelburg, 16 Juni. Zooals gewoonlijk in dit saizoen was de aanbieding weder zeer klein, en bestopd- voornamelijk uit TARWE die in de puike kwaliteit meest op f 9.90 a 10.gehouden werd, welks prijzen nog er.keld zijn ingewilligd voorts f 9.75 a 9.85 naar kwaliteit, mindere soorten naar verhouding. ROGGE f 9.— a 9.25, WINTERGERST f 6.50. ZOMERGERST f 6.25 a 6.^0. HAVER f 5.— a 5.25. BRUINEBOONEN f 13 W1TTEBOONEN zonder, eenige aanbieding. PAARDENBOONEN f 7 50 a 7 75. PLATTEBOONER f 6.25, GROENE ERWTEN zonder handel. Versche Boter "f 0,78 a f 0,94; Eieren per 100 stuks f 3,40. Prijzen van Effecten. Amsterdam, 16 Juni 1881. Nederl. Certific. Werkelijke schuld. 27a pet. 667a' Souburg Joosland 53 40 34 29 22 20 34 23 27 29 23 24 41 - 30 32 47 30 27 71 49 58 24 22 22 34 28 25 29 25 27 74 62 69 33 25 30 21 17 20 37 25 30 54 .51 46 19 12 15 43 36 39 62 54 56 47 26 34 98 71 75 27 19 22 21 15 13 74 53 64 64 1 17 74 78 11 125 95 76 88 66 70 142 1,07 103 50 35 31 34 20 17 31 17 16 5 3 5 9 5 4 34 18 20 24 22 17 23 1.6 13 2696 1981 2005

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1881 | | pagina 3