J. C. FABIUS n 'ükiktiiw, Publieke Verpachting INGEZONDEN STUKKEN. HANDELSBERICHTEN. J C FABIUS te Delft. H. en F. K0ENAART. Prima If7aqensmeer ~DE GO ESS CUE ~B00T op straat te gaan om voor eenig voedsel te bedelen. De woning echter dezer ongelukkigen spot met elke beschrijving. Eene bouwvallige hut, voortdurend met rook gevuld, koude, tabakswalm der overige aldaar levende gemeene misdadigers, twist en vechtpartijen, en daaruit wordt men zelfs verjaagd zoo men niet eene maandelijksche huur van eenige kopeken kan betalen. De advocaten zijn niet minder te beklageu het ge brek aan alle raaterieeie middelen, huu zieleleed heeft deze ongelukkigen tot wandelende lijken gemaakt. Met ongeduld zien zij het uur hunner bevrijding te gemoet, die ten zeerste te wenscken zou zijn, zoowel voor hun zeiven als voor de geruststelling van het geweten der Russische natie, die stilzwijgend getuige zijn moet van het lot dezer langs administratieven weg verbannenen. Welk een leven En stelt daar nu tegenover het leven van den Czaar, vrijwillig in gevangenschap gegaan op een buitenverblijf, waar alles meer en beter gesloten is dan in menige cellulaire gevaugenis in ons land, omringd van menscben die hij vreest en niet ver trouwt wetende dat een onzichtbare maar wraak gierige vijand op zijn leven loert zoo pas ontsnapt aan een poging tot moord al weder door de Nihilisten beraamd eu ook dan past de uitroep: Welk een leven Is er dan geen middel om dat helsche lijden door beide partijen geleden te verzachten Zullen we verhalen van de woelingen zonder einde in Ierland Vanden strijd in Frankrijk tusschen den klimmendeu invloed van Gambetta en den Senaat, de bedachtzame vergaderiug die niet zooder zorg is? Van de elkander tegensprekende tijdingen uit Transvaal, die evenzeer stof geven om veel kwaads te vreezen als hoop om veel goeds te hooreu ï^et mag over bodig heeten De toestanden zijn volkomen dezelfde. Slechts een Almachtige hand is in staat na onrust, rust te scheppen. Burgerlijke Stand. Vlissingen. (Van 28 Mei tot 4 Juni. Gehuwd H. Erkeleus, jm. 31 j. met J, Hutchison, jd. 23 j. D. N. Krug, jm. 25 j. met J. C. Borrie, jd. 26 j. J. H. de Ruijter, jm. 36 j. met C. C. de Veij Mestdagh, jd. 25 j. Bevallen M. C. P. Kuiper, geb. Coudijser, d. C. C. J. Cadee, geb. Boere, z. S. Botting, geb. Bostelaar, d. P. de Kouink, geb, Meenwse, z. M. J. van Beu- sekom, geb. Tuinman, z. Overleden M. E. de Kiefte, vrouw van G. Ver heul, 45 j. H. B. Vermeulen, d. 7 m. E. Leenhouts, wed. van H. Willemse, 73 j. P. A. Tientjes, d. S m. W. J. Lute, z. 6 m. L. Schuielzer, z. 9 m. C. P. Hamakers, d. 2 m. D. J. Vervenne, z. 6 m. P. C. J. Ballieul, z. II m. M. J. W. Benee, d. 7 m. Grijpskerke. (Vau 1 tot 31 Mei) Gehuwd: A. vaü Oo3ien, jm. 21 j. met M. Éransoois, jd. 20 j. Bevallen W. E. Woodergem, geb. den Boeft, d. G. Geerise, geb. Klopmeijer, z. OverledgpFl. Melse, 60 j. wedn. Graanmarkten enz. Goes, den 7 Juni. Ue prijzen der granen waren even als de vorige week en werd alleen voor con- sumtie gekocht. Tarwe f 9.a f 9,75 Rogge - 8,00 - 8,50 Wintergerst - 5,40 - 5,70 Zoraergerst - 5,20 - 5,50 Haver - 3,80 - 4,50 Bruine Boonen - - Paardeboonen - 7,40 - 7,80 Koolzaad - -,- Groene Erwten - 8,- 9, Boter - 1,10 - 1,25 Eieren - 3,u - 3,40 Vlissingen, 7 Juni. Boter per kilogram f 1,25 a f 1,20. Eieren f 3,60 per 104 stuks. Prijzen ran Effecten. Amsterdam, 7~ Juni 1881. Nederl. Oertific. Werkelijse schuld. 2l/a pet. 66J/4 dito dito dito 3 795/8 dito dito dito 4 104V4 Loten stad Amsterdam 3 H03/4 dito dito Rotterdam 3 v 102 Rusland Ooligatiën 1798/1815 5 97V2 Certific Inschr. 5e serie 1854 5' b7lf8 Dito dito 6e serie 1855 5 H 81 Ooligatiën dito f 1000 1864 5 ir 95Vn dito L. 100 1872 5 9D/« dito L 100 1873 5 92«/I dito 1877 dito5 91 dito leening 1867—69 5 H 77 Loten 1864. 5 n Loten 1866 5 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 1273/8 Oblig dito4l/s 93l/s Oblig. spoorweg Poti-Tiflis. 4 903/4 dito dito Charkow Azow 5 SO3/, VERKIEZING-EN. Kiesbevoegden in het district Goes, al wie belang stellen in een rechtvaardig, onpartijdig en billijk be lastingstelsel, stemt op 14 Juni aanstaande op Jonkhr. Mr. Pompe van Meerdervoort voor Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Immers als gewezen Lid van den Raad der gemeente Goes was hij het eenmaal die met het Raadslid Quist al het mogelijke aanwendde om Goes voor een Hoofdelijk belastingstelsel te behoeden, zoo partijdig als misschien elders in geheel Nederland niet bestaat. Moet te Leeuw arden, Leiden en Zwolle respectivelyk slechts 2l/s, 2 en' D 5 pet. van het belastbaar inkomen opgebracht worden, in Goes beloopt zulks van 1 tot 7 pet of van het geheele belastbare inkomen gemiddeld, zoo geen 5 pet dan ten minsten niet heel veel minder. Dit nog daargelaten, zoo is in ieder geval de toepas sing der verordeningen en regeling van de aanslagen der Belastingschuldigen met gelijke inkomsten eèn volkomen misgewas te noemen, iets wat reeds zoo dikwijls in het openbaar bewezen is dat het geene nadere toelichting of uitlegging behoeft. Inmiddels valt er volstrekt niet aau te twijfelen of Jonkhr. Mr. Pompe van Meerdervoort zal, tot Lid der Tweede Kamer van de Stuten Generaal gekozen zijnde, ook al het mogelijke doen om de hervorming van een recht vaardig eu billijk Rijks-belastingstelsel voor te staan en te helpen bevorderen, alsmede de overige belangen van het district Goes in alle opzichten trachten te bevorderen. Een niet kiesbevoegde Nog slechts eene week scheidt ons ran een ge wichtvolle dag voor Nederland. Met belangstelling las ik gisteren, naar aanleiding van de aanstaande verkiezing een artikel in de M. C. Ik meen dat die schrijver dwaalt, vooral in zijne beweering dat ons geacht kamerlid jhr. de Jonge tegen den zin van de meerderheid der kiezers in ons district in de Kamer zit. Dat de liberale kiezers verstomd hebben gestaan bij het vallen van den heer Tak var Poortvliet geloof ik gaarne, dat zij bij het herkiezen van jhr. de Jonge in 1879 nog meer teleurgesteld zijn geweest geloof ik ook gaarne. Maar dat er toen niet vele liberale kiezers t'huis gebleven zijn geloof ik evenzeer. De liberalen zouden toch al heel lauw moeten zijn om bij een strijd als die, nog de moeite te ontzien even naar de stembus te gaan. Of waren de tehuisblijvers allen liberalen Het ware te wenschen Er is onder de anti-revolutionairen blijkbaar voor uitgang, mai.r over lauwheid valt nog genoeg te klagen. Wat de meerderheid der kiezers wil Te hopen is het dat de aanstaande verkiezing door getrouwe op komst, zoowel van liberalen als van ons gekenmerkt worde, dan zal, indien de heer Fabius gekozen wordt niemand dit aan der liberalen lauwheid kunnen toe schrijven. Het is te hopen dat In ons district de oogen open gaan mogen voor de dwaasheid der liberale heeren, die de hoogste Wijsheid verwerpen. Ons district zal dubbel (in plaats van niet) vertegenwoordigd worden, als we ook nu een man naar den Haag zenden, die, ook daar, onbeschroomd onder de bespotting der liberalen Jezus Christus durft belijden. Daarom kiezers die den uaam van Jezus Christus belijdt, en voor Koning en Vaderlaud strijden wil, die de macht der schoolwetmannen fnuiken wil, bidde en werke. Werke door zijn stem uit te brengen op den heer H. X. Mijnheer de Redacteur Als lid van den gemeenteraad gebruik gemaakt hebbende van de vriendelijke uitnoodiging van de Commissie der tentoonstelling van schilderijen op het Raadhuis, om de opening dier expositie bij te wonen, kan ik niet nalaten, haar niet alleen openlijk mijn dank te betuigen voor haar invitatie, maar ook hulde te brengen aan de uitstekende wijze, waarop ze zich van hare zeer moeielijke taak tot dusverre gekweten heeft Zal echter het loffelijke streven der commissie dat immers niets anders is dan beschaving en kunst te bevorderen naar mijn bescheiden meening, in 't algemeen doeltreffeD, dan geef ik in bedenking of het niet mogelijk zou zijn, gedurende eenige dagen, tegen geringer entree den toegang tot deze tentoonstelling open te stellen, daar voor een groot deel der burgerij en vooral voor den handwerksstand de uitgave van 50 eent veel bezwaar oplevert. U dankzeggende voor de plaatsing ben ik met achting. UEd. Dw. Dien. B. Quist. AU V ERTENTIEN. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank, ook namens hunne kinderen, voor de vele blij ken van belangstelling zoo van hier als van elders ondervonden, bij gelegenheid van hunne vijftigjarige echtvereeniging. Middelburg, A. J. DE WAGEMAKER. 7 Juni 1881. M. J. DE WAGEMAKER— Klittenburg. Middelburg, 7'Juni 1881. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente alhier berichten met hartelijke dank zegging de ontvangst van f 100, zijnde 1 bankbiljet ad f 60 A 173 en 1 dito ad f 40, A C 35 in een enveloppe met opschriftvoor de armen van A,". gevonden in de collecte voor de christelijke school voor on- en minvermo genden op 11. Zondag des voormiddags in de Oostkerk. Diakenen voornoemd. K. J.. H. WASCH, Voorzitter. C. VERHAüE, Secretaris. J. P. DE WAGEMAKER, Kassier. Tandartsen Rotterdam en 's Hage, zullen a.s. Donderdag den 9 Juni te Middelburg consult geven, voor het inzetten van kunst tanden en verder alle tandheelkun dige operatiën. Adres: HOTEL ABDIJ. onderzocht en 'goedgekeurd aan het proefstation der Rijkslandbouwschool te Wageningeu Ver krijgbaar bij P. VERBORG Az., Zadelmaker, 's Heerhendrikskinderenstraat GOES. IF ^ntireuolutionairc üteisuer- eettiprg te ilissaingen, beveelt voor de verkiezing op a. Dinsdag aan de heer te Delft. Het Bestuur op Woensdag den 15 Juni 1881, des voormiddags ten 10 ure, in het Schutters hof Sint Sebastiaan aan de Vlasmarkt te MID DELBURG door den Notaris D. VERHÜLST, van de aan het Gesticht no. 1 (Gasthuis) te Middelburg toebehoorende LIGGENDE ONDER DE GEMEENTEN Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Westkapelle, Vlissingen, Rittbem, Oost- en West Souburg, Aruemuiden, Klevers- kerke, Sint Lourens, Vrouwepulder en Middelburg. NB. Belanghebbenden worden opmerkzaaam gemaakt dat eene andere verkaveling dan bij de vorige verpachting heeft plaats gehad. Notitiën en informatiën gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemden notoris en bij den heer J. A. ZIP, Dam Zuidzijde G 54. vertrekt van Goes naar Rotterdam: Zondag 12 Juni 's morg. 11.30 uur, van Rottsrdan naar Goes. Woensdag 15 Juni 's morg. 6.uur. Informatiën te Rotterdam bij den Commissaris DE LANGE, op 't Haringvliet. h Dordrecht n G. C. BöGER. Bleijdeuhoek^ n Zierikzee u u J. BOS. i, Goes bij den heer H. F. VAN RENTERGHEM. Klachten in te dienen bij de directie te Goes.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1881 | | pagina 3