PROGRAMMA lierk, ^dtool tit ^endin^ „Alleen bij tijdige opgave" kan voor behoorlijke étalling der aan den wedstrijd deelnemende Melkkoeien en Kalfvaarzen en voor overdekte plaatsen der werk tuigen worden gezorgd. 4. De intezenden voorwerpen, zoowel het vee als de werktuigen, moeten vrachtvrij op het tentoonstel- lings-terrein aangebracht worden. 5. De werktuigen moeten op de weide aanwezig zijn op Dinsdag 7 Juni te 3 uren, des namiddags. De aan den wedstrijd deelnemende Melkkoeien en Kalfvaarzen aan een nader aantewijzen stal, op Dins dag 7 Juni te 3 uren des namiddags, en worden afgehaald op Vrijdag 10 Juni des namiddags te 4 uren. De Boter en Kaas op Woensdag 8 Juni, des voor middags tusschen 8 eu 10 uren, in de Wandelkerk, ingang Kreukelmarkt. De paarden, rundvee, schapen, varkens, pluimge dierte enz., op de weide, op Donderdag 9 Juni te Zeven uren des morgens. 6. De aau den Wedstrijd deelnemende Koeien eD Vaarzen zullen van Dinsdag 7 Juni des avonds, tot en met Vrijdag 10 Juni des avonds, gratis worden gevoederd en voorts gemolken door personen, daartoe door het Hoofdbestuur aangesteld. De gedurende dien tijd verkregen melk wordt het eigendom der Maat schappij, tegen vergoeding van f 3,voor elke koe, bij de proefmelking minstens 18 liter en voor elke kalfvaars, bij de proefmelking minstens 15 liter melk gevende per dag. De melk der koeien en vaarzen, aan deze voorwaarde niet voldoende, vervalt zonder eenige vergoeding aan de Maatschappij. Aan de eigenaars wordt vrijgelaten, hunne koeien en vaarzen op de door het Bestuur vast te stellen uren door eigen bediendeu te doen melken, mits daar van bij aangifte hunner inzending schriftelijk kennis gevende, met duidelijke aanwijzing van de namen en voornamen dier bedienden. 7. De intezenden boter en kaas wordt door de Maatschappij overgenomen de boter tegen den markt prijs van Goes op Dinsdag 7 Juni; de kaas tegen taxatie van door het bestuur te beuoetnen deskundigen. 8. De in te zenden stukjes of bolletjes boter en kaas zullen geenerlei merkteekenen mogen dragen en vergezeld moeten zijn van een gesloten briefje, be vattende naam en woonplaats van den inzender. 9. De aan den wedstrijd deelnemende koeien en kalfvaarzen dingen niet mede naar de prijzen, voor de Tentoonstelling der Afdeeling Heinkenszand uit geloofd. 10. Gratis toegang tot Wedstrijd en Tentoonstelling wordt verleend aan lo. De leden der Maatschappij, op vertoon van hun Diploma, voor zich en eene vrouw. 2o. De inzenders, voor huD persoon, en voor hen, die ter bewaking of verzorging van het iugezondene noodig zijn, mits voorzien van een bewijs door de de regelings-commissie af te geven. 3o. De leden van buiten Zeeland gevestigde land bouw-maatschappijen en vereenigingen, mede op vertoon van hun diploma. Alle andere bezoekers moeien bij den ingang van lokaal of weide eene toegangskaart afgeven, welke tegen 25 cent verkrijgbaar zal worden gesteld. met aanwijzing der uitgeloofde prijzen Wedstrijd van Melkkoeien en Kalfvaarzen, zoowel wat betreft de melkrijkheid als het gehalte der melk. 1. Melkkoeien, 2 of meer kalvers afgelegd hebbende onverschillig van welk ras, minstens 18 liters melk gevende per dag. Ie prijs Gouden Medaille of f 75, 2e prijs f 50, 3e prijs' f 25. 2. Kalfvaarzeu, L Juni 1881 nog geen 4 jaar oud, onverschillig van welk ras, minstens 15 liters melk gevende per dag. Ie prijs f 50, 2e prijs f 25, 3e prijs f 10. W edstrijd van Zuivelprodcten. 1. Twee halve kilo versche Boter in Zeeland ge maakt. Ie prijs f 20, 2e prijs f 10, 3e prijs f 5. 8. 3 stuks vette Kaas, ia Zeeland gemaakt, onbe paald van vorm eu gewicht. Ie prijs f 15, 2e prijs f 10. Tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens enz. LANDBOUWPAARDEN. onverschillig van welk ras. 1. Hengsten, minstens 3 jaar oud. Ie prijs f 50, 2e prijs f 25. 2. Landbouw-Merriepaarden, minstens 4 jaar oud. Ie prijs f 20, 2e prijs, f 15. 3. Landbouw-Merriepaarden, minstens 3 jaar oud, eerste prijs f 15, tweede prijs f 10. 4. Landbouw-Ruinpaarden, minstens 4 jaar oud, eerste prijs f 15, tweede prijs f 10. 5. Tweejarige Merriepaarden, eerste prijs f 15, tweede prijs f 10. 6. Eenjarige Merries of Ruins, eerste prijs f 10, tweede prijs f 7,50. 7. Veulens, onverschillig van welk geslacht, eerste prijs f 7,50, tweede prijs f 5. 8. Spannen van werkpaarden, onverschillig van welk geslacht, eerste prijs f 20, tweede prijs f 10. RUNDVEE. 9. Springstieren, minstens 2 jaren .oud, volbloed en Durham ras, eerste prijs f 30, tweede prijs f 20, 10. Springstieren, minstens 2 jaren oud, Hollandsch ras, eerste prijs f '30, twèëde prijs f 20. 11. Springstieren, minstens 2 jaren oud, Zeeuwsch ras, eerste prijs f 30, tweede prijs f 20. 12. Melkkoeien, Volbloed Durham ras, eerste prijs f 20, tweede prijs 10. 13. Melkkoeien, Hollandsch ras, eerste prijs f 20, tweede prijs f 10. 14. Melkkoeien, Zeeuwsch ras, eerste prijs f 20, tweede prijs f 10. 15. Melkkoeien, Gemengd ras, eerste prijs f 20, tweede prijs f 10. 18. Tweetands Vaarzen, Volbloed en Durham ras, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 17. Tweetands Vaarzen, Hollandsch ras, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 18. Tweetands Vaarzen, Zeeuwsch ras, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 19. Tweetands Vaarzen, gemengd ras, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. SCHAPEN. onverschillig yan welk ras. 20. Springrammeu, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5, 21. Ooien, minstens 3 stuks, geschoren, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 22. De 3 beste Wolvliezen, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. VARKENS. onverschillig van welk ras. 23. Beeren, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 24. Zeugen, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 25. De volledigste en schoonste verzameling Pluim gedierte, eerste prijs f 10, tweede prijs f 5. 26. De vijf schoonste, grootste en zwaarste Kippen eieren (geen dubbele) f 5. WERKTUIGEN. 27. De volledigste verzameling van de nieuwste verbeterde Landbouwwerktuigen, f 50. 28. Een verbeterde Meelinolen f 5. 29. Idem Wanmolen f 5. 30: Idem Karuwerktuig f 10. In plaats dor voornoemde Uitlovingen in geld, zul len aan bekroonden, die terstoud na de toekenning hun verlangen deswegens aan den Algemeenen Secre taris Kenbaar maken, verguld-zilveren, zilveren of bronzen medailles worden uitgereikt, in verhouding tot de uitgeloofde geldprijzen. Er zal eene verloting van Paarden, Rundvee, Scha pen, Zuivelbereidingwerktuigen, Boter. Kaas, enz., uit de teutoougestelde aan te koopeu, plaats hebben. De loten zijn verkrijgbaar a f 1 het lot, bij den Alge meenen Penningmeester der Maatschappij, bij de Pen ningmeesters der Afdeelingen en bij den Heer Z. D. van der Bilt la Motthe, te Goes. Tot lid van den gemeenteraad te Zierikzee is geko - zen de heer mr. A. R. P. van Kinschot, candidaat van de Liberale Kiesvereeniging, met 103 van de 131 uitgebrachte stemmen. Zierikzee is het beloofde land voor het liberalisme, daar is men vrij van oppositie. In de vergadering van het anti-revolutionaire kiezersbond Nederland en Oranjete Zwolle gehouden, is tot candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer gesteld jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, te 's Gravenhage. In het kiesdistrict Sneek zijn van anti-revolutionaire zijde tot candidüten gesteld de heeren Oppedijk, te IJlst en baron Van Heemstra, te Driebergen. Betreffende het verblijf van HH. MM. in de hoofd stad, gedurende deze week, verneemt men de volgende bijzonderheden Het paleis is voortdurend -door eene dichte menigte omringd. Vooral aan de achterzijde vertoeven zeer velen, omdat daar de vertrekken zijn, voor prinses Wilhelmiua ingericht. Nu' en dan wordt het kindje vertoond en met groot gejuich begroet. Donderdag waren o. a. ter audiëntie de bekende Jacob Hobein, van Vlissingén, met wièn de Koning zich geruimen tijd minzaam onderhield en de 88jarige Mook van Amsterdam een der laatste strijders van 1813, die mede de eer genoot door Z. M. hartelijk te worden toegesproken. Van het bestuur der Vereeniging voor den Effecten' handel, te Amsterdam, ontving het Ilbl. de belangrijke mededeeliug dat Z. M. den Minister van buitenlandsche zaken, op zijne voordracht, gemachtigd heeft om, tot beëindiging van den oorlog in Zuid-Amerika, de goede diensten van Z. M's. Regeering, in overleg met de regeeringeu van Frankrijk, Groot-Brittannie en Italië, aaa de regeeringen van Chili, Bolivia en Peru aan te bieden. Het visschersbedrijf, een der belangrijkste takken van onze nationale nijverheid, wordt tegenwoordig zeer bemoeilijkt door de handelingen der visschers, die, uitgelokt door höogere gage, huir door anderen aangeboden, op het oogenblik dat de schepen ter vischvan'gst uitzeilen zouden heengaan. Dikwijls moeten door deze handelingen de schepen eenvoudig op het strand blijven liggen. Daartegen in 't vervolg te waken is de bedoeling van een wetsontwerp gisteren door de Tweede Kamer aangenomen. De volgende brief van den heer Kruger, president van de Transvaal, is dezer dagen in Utrecht ontvan gen, en raag als eene uiting van dankbaarheid van onze stamgenooten gftds niet onvermeld blijven Zuid-Afrikaansche Republiek. Gouvernementshuis Heidelberg, 28 Febr. 1881, Aan Prof. Dr. P. Harting, Utrecht. Hoog Geleerde Heer Vergun ons met een kort woord U en die duizenden landgenooten van U, welke het adres aan de Britsche natie hebben gesteld en geteekend, onzen dank te betuigen. Gij kunt U niét voorstellen, hoe welkom dat bewijs van belangstelling ons is. In onzen bitteren strijd, een strijd op leven en dood voor de kostbaarste bezitting van een volk, voor onze duur gekochte vrijheid en onafhankelijkheid, is uwe sympathie ons een zichtbaar teeken, dat wij niet alleen gelaten worden. Uw adres is een balsem voor ons hart. Neen, het is onmogelijk, dat recht en gerechtigheid niet zullen zegevieren, want God staat aan onze zijde. Wij vertrouwen, dat onze petitie van rechten, waarin wij onze zaak duidelijk hebben uiteengezet, nu bij dezen tijd uw land zal bereikt hebben en daaruit zult U zien, dat, indi._n wij in onze wanhoop naar de wape nen gegrepen hebben', wij niet anders konden- Tot nog toe zijn onze wapenen niet ongelukkig geweest. Mogen wij deze gelegenheid te baat nemen, om van u den dienst te verzoeken, om niet alleen allen onder teekenaren van het adres onzen dank te brengen, maar tevens het bestuur van het „Roode Kruis* onze erken telijkheid te betuigen voor de door hen gezonden gelden Wij hebben behoefte aan voorziening in de verple ging onzer gewonden. De toekomst voor ons is onzeker. Maar lioud u van een ding overtuigd, dat wij zullen \olharden tot den einde toe. De heer T. M. Looman heeft met tie heeren Höveker en zoon te Amsterdam een werk ondernomen dat degelijkheid aan sierlijkheid paart, en in dat genre tot nu toe, zoover we weten eenig is. In 250 fijne, sprekende platen wordt de geschiedenis van het leven onzes Heeren op aarde voorgesteld. Door den heer T. M. Looman wordt bij die platen het leven des Heeren geregeld en als een geheel be schreven. De Heer der Heerlijkheid op aarde is de titel van het werk dat voor 40 cent per aflevering of f 12 compleet wordt aangeboden eu waarmee we de kennismaking aan ieder beminnaar van Christendom en kunst aanraden. Arnhem, 3 Mei. Heden werd alhier, des na middags te 1 ure, in de Klarendalsche Kapel, de daarnaast gebouwde „Nod. Hervormde school voor on- en minvermogenden", in plechtige samenkomst den Hëere toegewijd. Eeue talrijke opkomst, vuoral uit Klarendal zelf, gaf blijk van de belangstelling in deze stichting, door de zorgen van den Arnhemschen kerkeraad en de bijdragen van christenen uit alle standen der maatschappij in het leven geroepen. De voorzitter der commissie voor de school, Ds. Creutz- berg, begon met de aanwezigen het welkom toe te roepen, en richtte, na in 't kort de geschiedenis van het tot stand komen vermeld te hebben, meer bij zonder het woord tot den heer wethouder en den heer districts-schoolopziener die de samenkomst bij woonden, den kerkeraad, het bestuur der andere alhier bestaande christelijke school, den hoofdonderwijzer, de heer P. Voerman en de vijf onderwijzers, die hem ter zijde zullen staan, en de ouders der voor de school ingeschrevene kinderen, wier getal thans reeds 298 bedraagt. Nadat Ds. Creutzberg in dankgebed aan den Heer was voorgegaan, en door de gemeente Ps. 103 1 was aangeheven, ontwikkelde Ds. van Her waarden, hoe het christelijk schoolonderwijs, uitgaande van het geloof aan liet woord „zonder Mij kunt gij niets doen," de rpepiug is der christelijke gemeente die, in de overtuiging: „De Heer heeft het van noode" daartoe blijmoedig hare offers heeft te, bren gen. Na het zingen van Gez. 155 5 betrad nu de heer P. Voerman het spreekgestoelte, en ontwikkelde het doel van het christelijk onderwijs als vorming

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1881 | | pagina 2