Nieuwe Goesche Courant, Ch r is tel ij k - h is tor is c h blad voor Zeeland 1881. Zaterdag' 7 Mei. BINNENLAND. N°. 747: HET ZUIDEN. Verschijnt elkeu Maandag, Woensdag en Vrijdag avond ten 8 ure, behalve op Christelijke feestdagen fMjs per drie maanden francof 1,50. Enkele nominers- 0,05. UITGAVE VAN P. 6. WIJ THAN, te en Wed. A. C. DE JONGE, le Goes. Prijs der Advertentiën: Per regel 10 ets.; Familie-berichten van 1- ƒ1,Iedere regel meer 15 cents. Liefdegaven 6 cents per regel. Door de Centrale Kiezers-vereeniging Nederland en Oranje is voor het district Middelburg raet algemeene Stammen voor de Tweede Kamer candidaat gesteld de heer J. C. F A B IU S te Delft. Van hem is het bekend dat hij met hart en ziel de anti-revolutionaire beginselen is toegedaan, en zich dus met het Program ten volle vereenigt. Mag het gelukken door vereenigde krachten,dezen wei sprekenden en begaafd en christen, dezen man uit één stuk in de Kamer te brengen, dan heeft ons distriet in hem een zeer waardig vertegenwoordiger, en wordt aan onze vrienden, die aldaar de groote volksbelangen bepleiten, eene zeer gewaardeerde versterking toegevoegd. Officieus wordt ons medegedeeld dat Jhr. mr, J. J. Pompe van Meerdervoort door „Nederland en Oranje" te Goes voor de aanstaande verkiezing candidaat ge steld is. Het programma voor de landbouwtentoonstelling, vergadering enz. op 8, 9 10 Juni te Goes te houden, luidt als volgt TIJDWIJZER, Aanmelding: voor of op Dinsdag 17 Mei. Van Melkkoeien voor den Melk wedstrijd, alsmede Van Boter en Kaas. Van Werktuigen. Van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Pluim gedierte en Eieren. Inzending Van Melkkoeien, naar de Melkprijzen dingende, Dinsdag 7 Juni, vóór 3 uren des namiddags, aan een nader aan te wijzen stal. Van Werktuigen en Gereedschappen, Dinsdag 7 Juni, vóór 3 uren de3 namiddags op de Weide aan den Berg, nabij Goes. Van Boter en Kaas, Woensdag 8 Juni, tusschen 8 en 10 uren des voormiddags, in de Wandelkerk. Van Paarden, Rundvee, Sehapen, Varkens, Pluim gedierte en Eieren, Donderdag 9 Juni, vóór 7 uren des morgens, op de Weide aan den Berg, nabij Goes. Logies Zij, die logies wenschen voor hun persoon, of stal ling voor hun in te zenden vee, worden verzocht daarvan tijdig opgave te doen aan den Secretaris der Afdeeling, den heer E, van den Bosch, te Goes. Dinsdag den 7 Juni, des avonds te 7 uren, bijeen komst van het hoofdbestuur in de Prins van Oranje te Goes. Woensdag den 8 Juni, des voormiddags te 10 uren. Algemeene vergadering op het. Slot Ostende te Goes. Des namiddags van 1 tot 4 uren, in de Wandel- kerk, Boterbereiding volgens Swartz's systeem, alsmede tentoonstelling van opgezette Vogels enz. Des namiddags van 1 tot 4 uren, op de Weide aan den Berg, tentoonstelling van Werktuigen. Des namiddags te 4 uren, rijtoer aan de leden aangeboden, voor zooverre daartoe rijtuigen beschik baar zijn. De rijtuigen daarvoor zullen gereed staan op het kerkhof bij het slot Ostendedes namiddags te half 4 Uren, doch aan niemand zal plaats verleend worden dan tegen afgifte van eene kaart, voor den aanvang der algemeene vergadering aan het lokaal daarvan te bekomen- Des avonds te 7 uren, Reünie in de zalen en in den tuin der Societëit van Ongenuchten Vrij te Goes. Donderdag den 9 Juni, van des voormiddags te 11 tot des namiddags te 4 ureD, op de weide aan den Berg tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens enz. Van des voormiddags te 11 tot des namiddags te 4 uren, in de Wandelkerk, tentoonstelling van Boter en Kaas, in Zeeland volgens de gebruikelijke wijze vervaardigd Boter- en Kaasbereiding volgens Swartz's systeem alsmede tentoonstelling van opgezette Vo gels enz. Des namiddags te 5 uren, diner in de sociëteit vvn Ongenuchten Vrij te Goes, a f 2,50 per couvert (met inbegrip van Vs flesch wijn.) Kaarten voor den maaltijd zijn tot uiterlijk Woens dag te 12 uren aan het bureau der regelingscommissie verkrijgbaar. Des avonds te 7 uren, Reünie in de zalen en in den tuin der sociëteit van Ongenuchten Vrij te Goes. Vrijdag den 10 Juni, van des voormiddags te 11 tot des namiddags te 4 uren, in de Wandelkerk, ten toonstelling van Boter en Kaas, in Zeeland volgens de gebruikelijke wijze vervaardigd; Boter- en Kaas bereiding volgens Swartz's systeem alsmede tentoon stelling van opgezette Vogels enz. Van des voormiddags te 11 tot des namiddags te 4 uren, op de weide aan den berg, tentoonstelling der Melkkoeien, die aan den wedstrijd hebben deel genomen, alsmede van de Werktuigen. Des avonds te 8 uren, in de groote zaal der So ciëteit, verloting van PaardeD, Rundvee, Zuivelpro ducten, Landbouwwerktuigen enz. Orde van de Werkzaamheden der Algemeene Vergadering. I. Opening der Vergadering door den Voorzitter. II. Voorlezing der notulen van de vorige Algemeene Vergadering. III. Mededeling van ingekomen stukken. IV. Overlegging van het driejaarlijksch Verslag, 18781880, omtrent den toestand der Maatschappij en van den Landbouw en de Veeteelt in Zeeland. V. Verslag der Commissie, belast met het onder zoek der rekening over 1880. VI. Mededeeling van de namen der beoordeelaars, belast met de keuring der bij den wedstrijd en de Tentoonstelling in te zenden voorwerpen. VII. Vermelding der afdeeling, alwaar in 1882 de Algemeene Vergadering zal gehouden worden. VIII. Bespreking van de volgende onderwerpen lo. Waaraan is het toe te schrijven, dat het Neder- landsch Rundveestamboek zoo weinig deelneming in Zeeland vindt 2o. Zijn Margarine-botar-fabrieken nuttig of schade lijk voor den landbouwer 3o. Worden op de Koii. Besl. dato 25 Aug. 1880 (Stbl. 164) vastgestelde lijst, geene dieren gevonden wier vervolging gemist en wier bescherming, in het belang van landbouw of houtteelt zoude zijn P IX. Mededeeling en bijdrage der Leden omtrent de belangen van Landbouw en Veeteelt. X. Vermelding van hetgeen het Hoofdbestuur ver- meenen mocht nuttig te zijn ter kennis van de Leden der Maatschappij te brengen. XI. Sluiting der vergadering. Zuivelbereiding enz. Ten einde de verbeterde Zuivelbereiding volgens het Deensche systeem f,Sioartz" aanschouwelijk voor te stellen, is van wege het Hoofdbestuur een volledig stel Werktuigen ter bereiding van Boter en Kaas volgens genoemd systeem, aangekocht. Deze werktuigen, in de Wandelkerk geplaatst, zullen in werking gebracht worden onder hoofdleiding van den Heer WOUTER SLUIS. Voor ruime zitplaatsen, in de eerste plaats voor de vrouwen, zal worden gezorgd, opdat ieder in de gelegenheid zij, de zuivelbereiding volgens de verbeterde methode vau nabij te zien en ie beoordeelen. Een hoogst eenvoudige ijskelder of ijshuis is op de Weide aan den Berg, nabij Goes, geplaatst, en gedu rende den jongsten winter gevuld met ijs, doormiddel van zaagsel geïsoleerd. De beüoodigde melk zal worden geleverd door Melkkoeien en Kalfvaarzen, deelnemende aan een tegelijk te houden Wedstrijd, ten opziehte tjo van de melkrijkheid als van het gehalte der melk. Voorts worden prijzen uitgeloofd voor de beste ingezonden Boter en Kaas, in Zeeland volgens de gewone wijze vervaardigd. De Wedstrijd van Zuivelproducten, alsmede de Tentoonstelling van Boter en Kaas, zal plaats hebben in de Wandelkerk te Goes, ingang Kreukelmarkt, en aanvangen op Woensdag 8 Juni 1881. De Tentoonstelling van Vee en Werktuigen zal gehouden worden op de Weide aan den Berg, nabij Goes. Wijders zal door welwillende beschikking van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, in de Wandelkerk tentoongesteld worden Eene zoo mogelijk geheel complete verzameling Opgezette Dieren, naar aanleiding der Wet van 25 Mei 1880 (Stbl. 89) voor Landbouw of Houtteelt voortdurend of tijdelijk nuttig verklaard, die op straffen, bij de wet aangewezen, niet mogen worden gevangen, gedood, vervoerd, te koop aangeboden, verkocht, afgeleverd often verkoop of ter aflevering in voorraad gehouden en waarvan de nesten noch de eieren mogen worden verstoord, vernield, uitgehaald, vervoerd, te koop aangeboden, verkocht, afgeleverd of ten verkoop of ter aflevering in voorraad gehouden. Aan iederen bezoeker zal, zoo mogelijk, eene naam lijst der dieren worden uitgereikt. Algemeene bepalingen, betreffende Wedstrijd, Tentoonstelling, enz. (de algemeene bepalingen, vermeld op bladz. 131133 van den Almanak der maatschappij voor 1881, zullen op den Wedstrijd en de Tentoonstelling worden toe gepast, voor zooverre daarvan bij onderstaande speciale bepalingen niet wordt afgeweken.) 1. De Tentoonstelling zal geopend zijn a. in de Wandelkerk, Woensdag van 14 uren. Donderdag en Vrijdag van 114 uren. b. op de Weide a/d Berg, Woensdag van 14 uren. Dond. en Vrijd. van 114 uren. 2. De leden der Maatsch. alleen hebben het recht ora met hunne in te zenden voorwerpen, naar de uit te loveu prijzen te dingen voor inzenders van Werk tuigen is het lidmaatschap geen vereischte. 3. Ieder wordt verzocht van de in te zenden werk tuigen, vee, enz. uiterlijk voor den 17 Mei eerstkomende opgave te doen aan den Secretaris der Afdeeling, den heer E. van den Bosch, te Goe9, met vermelding van de soort en den juisten ouderdom van het vee of met eene bepaalde omschrijving van alle andere tentoon te stellen voorwerpen en den prijs der in de zenden werktuigen. „Na 17 Mei aangegeven voorwerpen kunnen wei op de Tentoonstelling worden toegelaten, maar ver liezen het recht van mededinging naar prijzen,//

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1881 | | pagina 1