Nieuwe Go Christelijk-historiseh blad voor Zeeland. Saterdag* 4 December. \To. 682. AANBESTEDING. BINNENLAND. 880, Verschijnt eiken Maandag, yVoünsdag en Vrijdag- a vond ten 8 ure, behalve op Christelijke feestdagen Prijs per drib maanden franco f 1,50. Enkele noramers- 0,05. Uitgever F». G. WIJTMAN, tb MIDDELBURG. Prijs der Advertentiën: Per regel 10 ets.; Familie-berichten van 16 regels ƒ1,Iedere regel meer 15 cents. Liefdegaven 6 cents per regel. Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid. RIJ K S-WATERSTAAT. PROVINCIE ZEELAND AANBESTEDINGEN. Op Vrijdag 10 December 1880, des voorraiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring door den Com missaris des Konings in ds provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gede puteerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het ge bouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed 1°. Het verdiepen van de buitenhaven te Hans weert, behoorende tot de werken, van het kanaal door Zuidbeneland. (Raming f 7500.) 2°. a. het baggeren vóór en in de buitenhaven van het kanaal door Walcherente Veere b. het op diepte houden van de buitenhanen van het kanaal door Walcheren te Veere en van de geul in den oever vóór die haven (Raming f 140,000.) Deze aanbesteding zal geschieden volgens 441 der Algemeene Voorschriften. De bestekken, nos. 191, 83 en 34, liggen ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Waterstaat, Handel en'Nijverheid, aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland te Middelburg, en zijn voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhan delaar M. Nijhoff, Nobelstraat no. 18 te 3s Gravenhage, en door zijne tus9chenkomst in de voornaamste gemeen ten des Rijks. Op 4 en 6 December 1880 worden de noodige aan wijzingen op de plaats gedaanvoorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofdingenieur te Middelburg eu bij den Ingenieur te Goes en te Vlis singen. 's Gravenhage, 2/10 December 1880. Yoor den Minister, De Secretaris - Generaal STARING. I. S.-G. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND maken bekend dat, Maandag 20 December aanstaande, des voorroiddags ten 10 ure, namens hun Collegie, in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat, in een der localen van het g westelijk bestuur te Middelburg, onder nadere goedkeuring, zal worden aanbesteed Het herstellen of vernieuwen van eenige provinciale -waterstaatswerken en wegen in Zeelannmet hun onderhoud gedurende drie jarenin te gaan 1 Januari 1881, in 17 perceelen, te weten 1 en 2. De straatweg van Zierikzee naar Zijpe en de steiger aldaar De steiger enz. bij Stavenisse ,4 en 5. De grintweg door Wolfaartsdijk en de steiger aldaar 0. De straatweg van Goes naar 's Gravenpolder 7. De steiger enz. te Hoe.dekenskerlf,e 8. De veerdam, steiger enz. te Catsche veer 0. De straatweg wederzijds Sluis 10. De straatweg van den grooten weg bij Breskens naar Groede en die van Groede naar Nieuw- vliet 11. De straatweg van Sclioondijke naar IJzendijke 12. De straatweg van Oostburg naar Zuidzande 13. De straat-en grint-weg van Ter Neuzen naar Axel; 14. De straat- en grint-weg van Hulst naar Walzoorden; 15. De steigerdam met steiger enz. te Walzoorden 16. De veerdam met heuvel en wachthuisje te Camper- land 17. De steiger, veerdam enz. te Cortgene. Deze aanbesteding zal geschieden zoo als in het bestek is bepaald. Dat bestek, hetwelk de voorwaarden bevat, ligt t.er lezing ter provinciale griffie voor Zeeland, op het bu reau van den Hoofdingenieur yan den Waterstaat te Middelburg, bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Breskens, Ter iKcuzen, Vlissingen, Goes en Zierikzee, en verder op de plaatsen waar het gebruikelijk is, in de gemeenten Axel, Biervliet, Breskens, Bruinisse, Co- lijnsplaat, Cortgene, Goes, Groede, Ilontenisse, Hulst, Middelburg, Ter Neuzen, Nieuwvliet., Oostburg, Sas van Gent, Scherpenisse, Sclioondijke, Sluis, Stavenisse, Tho- len, Veere, Vlissingen, Westdorpe, Wolfaartsdijk, IJzen dijke, Zierikzee en Zuidzande. Het is ook verkrijgbaar bij U. F. Auer Zoon te Middelburg. Maandag en Donderdag vóór de besteding zal de noodige aanwijzing worden gedaan terwijl bij den Hoofdingenieur (e Middelburg, voor de werken in het algemeen, en bij de Ingenieurs voornoemd, voor de werden in ieders Arrondissement, nadere inlichtingen te bekomen zijn. Middelbnrg, 19 November 1880. Gedeputeerde Staten voornoemd. v. KARNEBEEK, Voorzitter. E. FOKKER, Griffier. Sinds Woensdag morgen houdt de Tweede Kamer zich bezig met de staatsbegrootiug voor 1881. Onder de sprekers van den eersten dag telden we de R. C. leden: Schaepman, Vermeulen en Van Baar, de con servatieve vertegenwoordiger uit de hofstad rar. Wint- gens, en het lid van het gewezen ministerie Kappeyne, Gleiehman. Donderdag namen aan de beraadslagingen deel de heeren Sehimmelpenninck en Corver Hooft, benevens de heeren Tak, de Bruijn Kops, van Hou ten en Blussé. De discussie beweegt zich voornamelijk om de 21 millioen tekort, en ook bij deze gelegenheid blijkt, hoe ondankbaar een debat over cijfers is. De een be weert dat er een werkelijk tekort van 8, de ander van 5 millioen in; de een ziet den toestand niet zoo onrustbarend is voor het oog van den ander dreigt financieele ondergang. Terwijl de eene slechts redding door bezuiniging, gepaard met afschaffing van aceijnsen ziet, pleit de ander voor bevordering van handelsontwikkeling door het verlagen der spoorweg tarieven en het maken van gemeenschapswegen. De heer Gleiehman oud-minister van financien, pleitte; voor grondwetsherziening, betreurende dat het kabinet Kappyne daaraan slechts in het allerlaatste oogenblik van zijn bestaan had gedacht. De heer Tak van Poortvliet weersprak deze mededeeling en verzekerde dat door den heer de Roo, toenmalig minister van oorlog reeds voor de afdoening der schoolwet, grond wetsherziening was op het tapijt gebracht. Goes, 3 December. In de gisteren gehouden ver gadering van den Gemeenteraad te Goes werden de volgende punten behandeld, nadat de voorzitter eenige mededeelingen had gedaan en eenige ingekomen stuk ken waren voorgelezen. II. De begrooting van het Gasthuis over 188,1 werd nu de uitgaven met f 100 waren verminderd goedgekeurd. III. Een adres van den heer A. J. A. P, van Calmthout om eervol ontslag uit zijne betrekking als consierge van het raadhuis en bode der gemeente werd verleend, en liem een pensioen van f 500 'sjaars ver iaend, tevens werd besloten geen tweeden waag- en marktmeester aan te stellen, maar slpchts voortaan een markt en een waagmeester te behouden, zullende het finantieele gedeelte van die betrekking bij den gemeente-ontvanger worden overgebracht. IV. Een voorstel van burgemeester en wethouders om het Dinsdags en Zaterdags bespelen van het Car- riljon te doen ophouden en iemand aan te stellen die zich belast met het jaarlijks versteek en van het Car- rillon en het schoonmaken daarvan op eene jaarwedde van f 50, ten einde van de heele en halve uren als ook met de kwarturen het klokkenspel te behouden werd verworpen, dewijl de meerderheid in den raad er voor was om een klokkenist te benoemen op eene jaarwedde van f 100. V. Eenige opmerkingen van het schooltoezicht om trent de vastgestelde verordening tot regeling van het lager onderwijs werden voorgelezen en een voorstel van B. en W. dienaangaande werd met algemeene stem men aangenomen. VI. Een voorstel van B en W tot vereffening der kosten voor de aanschaffing van drinkwater in den afgeloopen zomer werd goed gekeurd. VII. Ook werd een voorstel van dat zelfde colegie tot af en overschrijving op de begrooting voor 1880 ingewilligd. VIII. Adhaesie werd door den raad geschonken aan een adres aan de Miuister van Binn. zaken gezonden door de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid en Noord-Beveland, omtrent de toegezegde wetten op de Nat. Mil. en schutterijen om vergoeding uit 's rijks kas voorde vele werkzaamheden die daar door voor de gemeente secretarissen zullen ontstaan. De heer Massee vraagt inlichting aan het dagelijks bestuur betreffende het converzeeren der gemeenteschulden waarover zooveel in de couranten is geschreven, waarop door den wethou der van Swinderen werd geantwoord dat het bij bnr- gemeester en wethouders een punt van leven dige belangstelling is om wellicht later voorstellen aan den raad te doen. De heer De Jonge van Ellemeet vraagt om nog een oegenblik in een besloten vergadering te spreken waartoe besloten werd en is de openbare zitting veran derd in een zitting met gesloten deuren. In de gisteren namiddag te Middelburg gehouden buitengewone vergadering van het bestuur van den polder Walcheren werden de geloofsbrieven van de nieuw herkozen leden, de heeren Volkers, Rooze, Borsius, Van Westen, Van den Broeke en Becius, onder zocht en in orde bevonden en tot hunne toelating besloten. De voorzitter deed mededeeling dat hij door den koning opnieuw is benoemd tot voorzitter van het bestuur daar deze benoeming geschiedt op voor dracht van commissarissen bracht hij aan de verga dering dank voor het in hem gestelde vertrouwen, terwijl hij dé verzekering gaf, zooveel in zijn vermo gen is, alles te zullen aauwenden om de op rustende verplichtingen nauwgezet na te komen. Op .vp.orstel van het dagelijksch bestuur is besloten tot overneming in onderhoud van de werken, die van rijkswege worden gemaakt tot het tegengaan der doorsijpeling van zout water door de dijken van het havenkanaal door Walcheren, en tot den openbaren verkoop van opgaande boomen op den inlaagdijk der Zuidwatering. Eindelijk werd door den voorzit er medegedeeld dat naar aanleiding van het door den heer Bi.rsius opge merkte omtrent de beplanting vau den Domourgschsn weg, bij het bestuur het voornemen bestaat om het houtgewas op den weg van Sérooskerke tot Domburg gedeeltelijk te doen hakken, waardoor het bestpur vertrouwt dat aan het verlangen van ieder zal wordon voldaan. {M. ó.j

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1880 | | pagina 1