J*" 3k 640. arrest genomen een voormalig inwoner dier plaats, genaamd P. P., die verdacht wordt van nu bijna 6 jaren geleden een paard bij den landman J. Riemens te Hoek, uit diens weide ontvreemd en in Belgie ver kocht te hebben, waar het later ontdekt is. P. was sedert dien tijd verdwenen, maar thans in zijne voor malige woonplaats teruggekeerd. Een huzaar, die Maandag nacht te Bergen-op- Zoom door middel van een touw uit de hoogste verdieping der kazerne Markiezenhof wilde klimmen, is naar beneden gestort en daarna aan de gevolgen overleden. Amsterdam, 5 September. Heden middag ten 3 ure ongeveer brak alhier een vreeselijke brand uit in de Blankenstraat, die in weinige oogenblikken zoo toenam dat 3 in aanbouw zijnde perceelen geheel in de asch werden gelegd. Zes of zeven gebouwen daar aan grenzende brandden geheel of gedeeltelijk uit en twee loodsen brandden geheel af. Het zelfde lot onder ging een zevental huizen in de Kraijeuhofstraat, ach ter de eerstgenoemde straat, die allen ook voor een gedeelte of geheel uitbrandden. Gelukkig bleven de be woonde. huizen gespaard. Naar men zegt zijn van een vijftigtal timmerlieden de gereedschappen verbrand. Duizenden menschen waren op de plaats des onheils aanwezig en hoewel de brandweer, door vele burgers bijgestaan alle mogelijke pogingen deden om de vlam men tegen te gaan, was het toch reeds half zeven eer men den brand meester was. Volgens een loopend gerucht zouden eenige jongens j een vuurtje gemaakt hebben van schavelingen eu op die wijze den vreeselijken brand veroorzaakt hebben. De burgemeester van Nieuw-Lekkerland kreeg i dezer dagen van een sollicitant naar de vaceerende betrekking van hulponderwijzer, behalve de gewone j stukken, zijn photografisch portret De Amhemsche Courant meldt dat de vrouw van den arbeider J. v. YV. te Westervoort van drie welge schapen kindeien is bevallen. Tevens wordt dit huis gezin in de liefdadigheid van ieder aanbevolen, daar de man, zwak van gestel zijnde zoo schrijft men nu alleen voor een huisgezin van acht kinderen moet zorgen. Naar de Stichtsche courant verneemt, zijn er on- derhandelin^en met invloedrijke personen geopend voor de stichting in Noord-Brabant van eene Nederlaudsche stoom-bierbrouwerij. VVanueer bet doel bereikt wordt, hetgeen zeer waarschijnlijk is, zullen in alle plaatsen van ons land depois gevestigd worden. De prijs van het bier in de depots zal niet kooger dan 3 cent per glasz'jn. Het doel dier stichting is het jeneververbruik in ons laud tegen te gi'in en het bierverbroik te bevorderen. In de Oostzee en de kleine Bilt zijn dit jaar 1 millioen Araerikaansche oesters gezaaid, welke volgens het verslag van prof. Möbius uit Kiel, voor treffelijk //aangeslagen" zijn. De oesters zijn in minder dan vier maanden gemiddeld 2 centimeter in omvang toegenomen, terwijl er ook zeer kleine oesterijes, van ongeveer een c. Yl. omvang gevonden zijn, een bewijs dat de kuitschieting reeds heeft plaats gehad. De verslagge\er acht den bodem gunstig voor de teelt. Men is voornemens nog vier of vijf millioen oesters uit Amerika aan te voeren en daarmede oesterparken naar het Fransche systeem, op verschillende plaatsen in de Oos zee aan te leggen. Het, denkbeeld van een onderzeeschen tunnel tusschen Engeland en Frankrijk is weer een stap verder gekomen. De directie der „Sud-Est" Spoor wegmaatschappij heeft verklaard, dat volgens de laatste onderzoekingen san Fransche ingenieurs, zoowel aan de Engelsche als aan de Fransche kust de daar aan wezige dikke kalklaag geheel waterdicht is, en alzoo uitmuntend geschikt om te worden doorboord, zonder vrees voor het instroomen van water. Volgens deze mededeelingen zou de tunnel dan aan de Engelsche kust tusschen Folkestone en Dover moeten beginnen. De geuoemde directie is voornemens de voorloopige proefnemingen te doen voortzetten. De stoomboot, City of Yera-Qruz die den 25en Augustus New-York met bestemming naar Havana, verliet, is den 28sten bij de kust van Florida, in een storm vergaan. Zij had 29 passagiers en 50 man als equipage aan boord. Allen worden verondersteld te ziju omgekomen. VYroensdng zijn ten zuiden van St. Augustine de mail pakketten aangespoeld. Sedert dien zijn langs een uitgestrektheid van 40 mijlen een deel der lading en vijf lijken aangespoeld. BÜi fEN LANL). In Engeland ligt het zwaartepunt der Europeesche politiek. Sinds het kabinet Beacoasfield beschermend de armen over Turkije had uitgebreid, en vooral sinds j Gladstone aan 't hoofd van het bewind optrad, met gansch andere meeningen, ondervraagt men eerst Engeland, als men weten wil hoe de zaken in het Oosten staan. Het Parlement is gelijk men weet tot November uiteengegaan. In de sluitüigsrede heette het ^alerdae- II Sent Pin ,/Dat de Porte in gebreke is gebleven met de uit voering harer verbintenissen en het in April vast gestelde plan omtrent de grens tusschen Turkije en Montenegro, heeft een betreurenswaardig oponthoud tu de oplossing der bestaande kwestie teweeg gebracht. Audere gewichtige punten in het Berlijnsche tractaat ziju nog niet ten uitvoer gebracht. De mogendheden, die dat tractaat hadden onderteekend, 'hebben aau deu Sultan hare zienswijze medegedeeld omtrent de mid delen om eene voldoende oplossing der kwestiën be treffende Griekenland en Alontt:.legro te verkrijgen zoowel als omtrent de administratieve regeling voor de Turksche provinciën^in Europa, en de voornaam ste noodzakelijke hervormingen in Armenië. Na deze mededeelingen wordt iu de troonrede gezegd: //Ik vertruuw dat ten opzichte dezer 'punten het doel zal worden bereikt, daar de overeenstemmiug van Europa ten aanzien der Oosterscbe kwestie krachtig wordt gehandhaafd, terwijl de mogendheden, onderteekeuareu van het Berlijnsche tractaat, met al het gezag harer gemeenschappelijke optreding bij de Porie aandringen op de maatregelen, welke zij geschikt achten om de rust in het Oosteu te verzekeren." Voorts wordt iu de troonrede de hoop te kennen gegeven, dat de overwinning van Roberts iu Afghanistan een spoedig einde van den eervollen oorlog aldaar moge tenge volge hebben. Voor de vervulling van dezen wensch zou alle kaus ziju indien de Afghanen niet bekend stonden als een verraderlijk volk, ivelks overwinning nu reeds zoo dikwijls is gevolgd door een goed geslaagden aanval, daar waar men ze het minst verwacht. Daarom kan. men slechts hopen, dat na de groote overwinning van Robert s leger het tijdperk van vrede imreden moge. Het besluit der Porte tot afstand van Dulcigno had een aanhangsel dat opnieuw vertraging brengt. De Porte wenschte dat de mogendheden haar gezag in het overig deel van Montenegro beschermen zou. En hiermee nemen de mogendheden geen geuoegen. Aldus gaat de vloot te Ragasa vergaderd, aan de Porte toonen hoe eensgezind de Mogendheden zijn in het denkbeeld dat het gezag des sultans moet ingekort worden. Ongelukkig voor dengene wien het overkomt Burgert ij ke Sta» <1. ."Middelburg. (Van 29 Augustus tot 5 Septem ber.) Ondertrouwd A. van den Berge, wedr. 47 j. met YV. de Reijke, wede. 40 j. Bevallen: M. J. van Wijk, geb. Tak, z. J. E. Lameijn, geb. Hooftman, d. A. Lijsen, geb. van Steenwijk, d. N. Rijers, geb. van der Eist, z. A. H. B. Boogaert, geb. van den Berg, d. Overleden J. A. Bootsgezel, z. 12 d. J. D. M. Huijsman, d. 4 m. C. Lucieër, wede. van J. W. van de Garde, 55 j. J. C. van Heidijk, wede. van A. Leeflang. 66 j. L. Danielse, d. 4'/* m. J. J. Bou- kamp, z. 7 m- A. W. van Es, z. 7 m. C. van der Kuip, wedr. van C. Nierse, 77 j. YY. de Bree, z. 5 w. P. A. M. Tazelaar, d. 8 in. Vlissaugcsi. (Van 28 Augustus tot 4 September.) GehuwdJ. YVattez, jm. 26 j. met M. E. A. de Koster, jd. 23 j. Bevalleu C. J. Tielrooy, geb. Van IJzerlooij, d. G. C. Huijbregtse, geb. de Visser, z. J. C. Korteweg, geb. Bevelander, d. J. M. C. Blonde, geb. Zonuekijen, d. A. van de Buuse, geb. Notebaart. d. Flitser, geb- Clou, d. T. F. van Hilst, geb. Smit z. OverledenA, Hutchisou, d. 3 j. J, Abrahamse, wede. van YV. van der Os, 76 j. C. Matthijsse, d. 18 d. M. Murre, z. 6 m. J. A. Dobbelaere, z. 10 j. A. de Baas, man A. M. Cantens, 54 j. M. A. van der Hoofd, d. 5 w. Goes. Gehuwd J. F. Eekelaar. wedr. van YY. R. de Molder, 53 j. met J. H. Hufkens, wede. van J. B. Sieinons, 35 j. C. Hoogstraten, wedr. van E. van 't Hoff, 36 j. met J. G. van den Bussehe, wed. van C. Korstanje, 49 j. P. van der Hoeft', jm 20 j. met E. J. J. van Hoof, jd. 18 j. Bevallen A. van Lier, geb. Tavenier, d. D. Balus, geb. Y7erburg, d. K. Romijn, geb. Barbier, d. M. F. Almekinders, geb. Maartense, d. M. van de Vijver, geb. Louwerse, z. M. Botbijl, geh. Hogerwerve, d. A. Goossen, geb. Smit, z. Overleden S. L. H. Prins, d. 5 j. H. de Leeuw van Coolwijck. wedr. van G. J. Yrerschoor, 89 j. P. de Groot, d. 4 j- HANDELSBERICHT Graanmarkten euz, Rotterdam, 6 September. TARYVE. Van jarige witte Inlandsche was de aanvoer wederom klein, doeh ook met weinig vraag, zoodat tot 50 cent lager slechts een gedeelte was te plaatsen. Nieuwe witte Inlandsche met goeden toevoer ging 25 a 50 cent lager slepende van de hand, zonder geheel te kunnen opruimen. - - *- v* 'v. hftr i Jarige Ylaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Over- manssche de beste f9 a 10dito mindere f 6.50 a 8.80nieuwe dito de beste l 9.25 a 10.25dito mindere f 8.25 a 9.10. ROGGE. Nieuwe Inlandsche voldoende ter raai kt en tot 25 cent lager langzaam opgeruimd enkele partijt jes voor de zaai geschikt konden nog boven de notee ring opbrengen. Nieuwe Vlaamsche, Zeeuwsche eu Overmaassche, de beste 7.25 a 7.75 mindere f'6 a 7. GERST Nieuwe Zeeuwsche Winteren Zomer-roet vrij goeden toevoer, waren de beste soorten als voren wel te verkoopen, doch de mindere kwaliteiten werden iets lager algegeven. Nieuwe Zeeuwsche, Plakkeesche en Overmaassche Winter-: de beste t 5 40 a 5.70; dito mindere f 4.60 a 5.30. HAVER flauw als voren Jarige voor f 3 80 a 5.50. Nieuwe dito de beste partijtjes I 4.50mindere f 3 b 3.80. BOEKWEIT. Van 't nieuwe gewas was eenige aanvoer ter markt van voldoende kwaliteit, die voor f 205 per 2100 kilo verkocht is. Van Nieuwe PAARDENBOONEN waren eenige par tijtjes aangebracht van zeer goede kwaliteit die van f 7.25 a 8.25 verkocht zijn. Nieuwe DUIVEN BONNEN van f 8.75 a 9.25 te notee- ren de aanvoer was echter nog van weinig beteekenis Nievwe BRUINE en YVITTE BOON EN worden nu spoedig gewacht van eerstgenoemden werden reeds enkele monsters van mooie kwaliteit getoond. Nieude BLAUWE ERYY'TEN met ruimer toevoer 25 cent lager, waartoe zij echter goed opruimden. Nieuwe SCHOKKERS van f 10.50 a 13 gaarne ge nomen. KOOLZAAD weinig ter markt. Y7an LIJNZAAD is niets opgegeven. HENNEPZAAD van 1 7 a 8.5U te noteeren. KANAltlEZAAD flauw als voren Het beste f10 a 10.50 mindere f 6.50 a 9.75. Rotterdam, 7 Sept. Op de veemarkt waren gisteren aangevoerd - paard, 1113 runderen, 115 vette- en graskalveren, 7 nuchtere kalveren, 386 schapen of lammeren, 308 varkens, 106 biggen, lbok of geit. De prijzen van het vee besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen le kwal. 84 c., 2e kwal. 70 c., 3de kwal. 52 c., kalveren 1ste kwal. 90 ct2de kwal. 70 ctschapen 85 ct. alles per kilo De prijzen van het magere vee bleven onveranderd. V listing en, 7 Sept. Boter per kilogram f 1.45 a f 1.35 Eieren f 3.80 per 104 stuks. Ncdcrl. Rusland Polen. Oostëni Italië, opanje. doitugal Turkije. Egypte. Amerik. Brazilië. Prijzen van Ettecten. Amsterdam, 7 Sept. 1880. Certiüc. Werkelijke schuld. 27a dito dito dito 3 dito dito dito 4 Loten stad Amsterdam 3 dito dito Rotterdam 3 Obligatiën 1798/1815 5 Certilie. Inscr. 5e serie 1854 5 Dito dito 6e serie. Iö55 5 Obligatiën dito ƒ1000 .1864. 5 dito L. 100 18725 dito L. 100 18735 dito 1877 dito5 dito leening 1867—69 5 Loten 18645 Loten 1866 5 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito47a Oblig. spoorweg Poti-Tiflis. 4 dito dito Ckurkow Azow 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dtto Jelez-Griasi. 5 Aand. Baltische spoorweg 3 Aand. Warschau-Bromberg 4 Weenen. dito dito 5 Oblig.metal.in zilv Jan./Juli 5 dito dito Febr./Aug. 5 dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei/Nov. 5 Oblig. Z. ltal. spoorweg 3 Obligatiën Buitenl 1 dito Binneulandsclie 1 Obligatiën3 Inschrijving Alg. schuld 1S65 5 Obligatiën t 1869 6 dito 1876 6 dito 1876 5 Obl. Vereenigde Staten 187a 5 dito ditc dito 1876. 472 Oblig 1865 5 dito 1875 5 pet 653/ls 787» 102% 109 1037» 953/4 8»"/i. 90 94% 79% 1397» 94' 4 903/4 92% 9D/s 88% 55% 52% 807,6s 627/„ 62% 62% 61»/.. 507, 20 197» 51% 8l3/j 77» 60% 1107» 98 Prijzen van coupons. Amsterdam, 4 Sept. Metali. t 21,40 dito zilver f 21,40 Div. Eng. per tè f 11,80; Eng. Russen per pd. f 12,05 Eng. Portugal per U' f Frans f 47,50, Belg. f 47,50;; Pruis t 58,85; Hainb. Russen f 12,04 Russen in Z. R. f 1,247a; Pooische Der Z. R. f Spaansche piasters t 47,50 Spaansche Binnenlandsche f2,33 Araerikaansche dollars f 2,487a; papier f 2.487a»

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1880 | | pagina 3