HANDELSBERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. (le regeering moest het veld ruimen, de bevel- ebber werd vervangen, maar wat eenmaal gebeurt i maakt men niet ongedaan. Tallooze gevechten ont- ikkelen zich nu, wier optelling we onze lezers jaren zullendit is in elk geval voor ieder duidelijk, oe manmoedig ook der Turken tegenstand moge jjn, er is niet meer aan te denken dat de Russen eder over den Balkan teruggeslagen worden. Het Russische leger dat ten noorden vaD den alkan overgebleven is, werkt om dat te:rein van tjanden te zuiveren. Men weet, verledene week is irnova door de Russen ingenomen, Zaterdag was de aan Lovatz. Vcorts begint het nu bij de Rus- ernst te worden om de beroemde en sterke ves tigen Silistria, Roetsjoek, Sjoemla te nemen, en op de grenzen van Servië wordt mede be- reigd. Van Nicopolis uit trekken nu 50.000 Russen aar Widdin op. en het daartegenover gelegene Kala- wordt door de Rumeniërs bezet, die van daaruit e Turksche vesting zullen beschieten. Op weg naar Sjoemla marcheeren de Russen langs Itmanbazar. De troepen die de Dobroedsja van vijanden hebben ezuiverd (trouwens nog al gemakkelijk) rukken naar ilistria op. Het beleg van Roetsjoek is met ernst begonnen, ten klaagt over de onmenschelijkheid der Russen radat zij niet op de vestingwerken, maar op dehui- en hospitalen hunne projectielen hebben gericht., oorlog en meiischelijkheid is zoo iets te- dat die klachten steeds in eiken oorlog Zoo staan de zaken op dit oogenblik ten noorden den Balkan, en inmiddels marcheren de Russm, u en dan opgehouden door gevechten, naar Philip- opel om weldra Adrianopel, de stad die voor Tur- ije is, wat Utrecht voor ons zijn zou, te bereiken, [en berekent mee angst dat den afstand van Adria- opel tot Konstantinopel slechts gelijk is aan dien an Londen naar Manchester, en dan in een land fcader vestingen en zonder leger, ten minste een tachtig leger. Hopeloos in de hoogste mate is Turkije 's toestand nu wendt men met bezorgdheid den blik naar Zal Engeland toelaten dat den Beer van het de halve Maan verpleltere, zal de Britsche toelaten dat de Russische vaan zich weer- in de blauwe wateren van den Bosphorus, Engeland toelaten dat t'e scheidsmuur valle, die aal en perk stelt aan het voortdringen van Rusland a Azië LZiedaar de vragen die met, zorg worden gedaan en *arop heden althans geeu stellig antwoord is te geven, die verschijnselen duiden wel aan dat de vredespartij i Engeland de overhand heeft. Zaterdag beraadslaag- en de ministers gedurende langen tijd maar tot he en is niets bekend, en ook al is het bericht waar- eid dat meerdere Eugelsche oorlogschepen zullen itgerust worden, dan zou Let minstens toch noch voorbarig zijn daaruit de conclusie te trekken at Engeland in den strijd die thans gevoerd wordt zou komen. Wij meer.en onze lezers vrij volledig den stand van en oorlog te hebben doen kennen. Met geringe in- daar alle vreemde namen zooveel mogelijk zijn, zal men zich een vrij getrouw over- m van 't geheel kunnen geven. Oorlogsberichten. Konstantinopel, 18 Juli. Van 'het oorlogstooneel i Klein-Azie zijn hier berichten ontvangen, volgens de Russen met eene. aanzienlijke krijgsmacht aar Bayazid zouden teruggekeerd zijn. De Russische roepen stonden noordwaarts. Moektar-pacha oost van Kars. Het gerucht, dat de Russen Olti Armenie hebben bezet, heeft zich niet bevestigd. Erzeroem, 16 Juli. Men verzekert, dat de 3ii op versterking wachten, ten einde den il te kunnen hernieuwen. De Turksche ongere- troepen komen iu groote getale aau. Kars is nieuwen, leeftocht voorzien. Beide legers zijn 't oogenblik volkomen werkeloos. Andere dèpe- Groote ijver wordt ontwikkeld in het over- van ammunitie en levensmiddelen naar het mp van Moekthar-pacha, te Vesikoy, vier uren ,rts van Kars. De Russen zetten hun lerug- rt, in de richting van Kurukdare en Alexan- Generaal Louis Melikoff bevindt zich te uur ten noorden van het Turksche cen- oote moeilijkheden worden ondervonden in van levensmiddelen aan de legercorp- !smail Faiek pacha. 18 Juli Detachementen Griek- iigers hebben de Tnrksche grens over- verwacht, dat Thessalië in opstand minister van oorlog mobiliseert de en. De minister van binnenlandsche vrijwilligers onder de wapenen ge- Burgerlijke stand van («nes. Van 13 tot 20 Juli. Gehuwd Eduardus Vervaet 31 j. met Tannetje de Meij 35 j. weduwe van J. de Geus. Overleden M. van Zweeden 62 j. man van P. Moerland. A. van de Rostijue 32 j. man van P. Dirkse. Xr-tlerl. Graanmarkten enz. Rotterdam, 23 Juli. (per telegr.) Tarwe 20 ets. lager; rogge 20 ets. lager; paardeboonen slap; overigens on veranderd Amsterdam, 23 Juli. Raapolie op zes weken f 43;,/4 Lijnolie f 35l/4. Prijzen van effecten, (PER TELEGRAAF Amsterdam, 23 Juli 1877. Oerlific. Werkelijke schuld. S'/s pet. 6-P/3 dito dito dito 3 779/ie dito dito dito 4 100"/ifi Loten st?<d Rotterdam 3 1013/i dito dito Amsterdam 3 102~/s Obligatiën 1798/1816 5 Certific. Inscr. 5 serie 5 „58 Obl. Hope Co.lS55 6c serie 5 79 dito f 1000 1864 5 9ds /g di to L. 100 1872b 80'/a dito L. 100 1873 5 S0l'/16 Loten 1864 5 130 Loten 1S665 130 Inscr. Stieglitz Co. 2e a 4 L. 4 63 Obligatiën 1S6769. 4 „72 Aand. Spoorw. Gr. Maatsch. 5 1037-2 dito dito 4 773/.j Aand. Kiew-Brest 5 36'/a dito Baltische spoorweg3 46 Oblig. spoorweg Poti-Tiflis. 5 857/s dito dito Jelez-Griasi 5 S6 dito dito Jelez Orel 5 85l/c dito dito Charkow Azow. 5 79a/4 Aand. Warschau-Bromberg. 4 52 dito dito Wcencn. 5 4G3'.i Oblig.metal. in zilv.Jan./Juli. 5 54'/ig dito dito April/Oct, 5 54 dito iu papier Mei/No5 50 dito dito Fcbr./Aug. 5 Oblig. Z.-Ital. spoorweg3 40'/3 Obligatiën Bui ten 1 1 11 dito Binnenlandsche 1 103/4 Obligatiën3 5U:;/4 Inschrijving Alg. schuld5 9 Obligatiën 1869 6 7'/-: dito 1868 7 dito 1873 7 Obl. Vereenigde Staten 1904. 5 dito dito dito 1885. 6 Oblig. 1863 47« dito 1S655 95«/4 Polen. Oosteni li.alië. Spanje. Por tugal Turkije. Egypte. Amerik. Brazilië. Prijzen van conpo»§. Amsterdam, 23 Juli. flletall f 20,17l/adito zilver f 22,0273Div. Eng. per ft f 11,877? 5 Eng. Portugal per ft 1 12,027s Spaansche piasters f ,55; Amerikaansche dol lars (in goud) f 2,447::. Amsterdam, 21 Juli. Metali. r 20,20dito zilver /"22,017aDiv. Eng. per ft f 11,877aEng. Russen per ft f 12,027-jLog- Portugal per ft 712.027s Frans 747,70; Belg. 47,70 Pruis f 58,70 Hamb. Russen f Rus sen in Z. R. 71,23 Poolsche per 11 Poolschc oer ZR. f; Spaansche piasters f,55; Spaansche binnen landsche f —,48 Amerikaansche dollars 2,45 papier 2,30. Mijnheer de Redacteur. Wie als oningewijde het ingezonden stuk las in de Middelb. Courant van Zaterdag 21 Juli N. 170, zal zich zeker verbaasd hebben, over deu vooruitgang die er te bespeuren was, onder de ingezetenen van Vlis- singen, over het verkiezingswerken waardoor vooral de kiesvereeniging Plicht en Recht zich heeft verdienste lijk gemaakt. Hij die echter als ingewijde dat las, ver wonderde zich over den moed van den voorzitter dier vereeniging om zulks in het openbaar te schrijven, aangezien hij goed op de hoogte kon zijn, en juist het tegendeel waar is van hetgeen hij schreef. Gewoon aan liberalen overmoed meende ik dat schrijven onbeantwoord te laten, daar die van zelfs bij de her stemming bekoelen zou, doch aangezien den schrijver, in eeue noot, onder deu brief voorkomende in het zelfde stuk, Guds naam misbruikt in den vorm van een ivensch, dien brief zelf eene curiositeit noemt, en des schrijvers geestverwanten beklaagt, meende ik ter wille der waarheid zulks niet te mogen doen, en gevoel mij daarom opgewekt. UEd. te verzoeken deze lette ren in het Zuiden te doen plaatsen, omdat toch ook dien naam daarin voorkomt, met verzoek tevens een exemplaar van dit no. voor mijne rekening aan den voorzitter dier kiesvereeniging, de Weled. Heer Jos. van Raalte, directeur der koninklijke maatschappij, de Schelde, dok L 120 te doen toekomen. Verbeeld u mijnheer de redacteur, zoo schrijft den heer van Raalte, zoo de liberale kies\ erceniging Plicht en Recht niet al hare candidaten mocht zien herkie zen, kan zij er toch op wijzen, dat de liberalen te Vlissingen met deze verkiezing bewezen hebben meer kracht te bezitten, dan zelfs de tegenpartij ooit heeft kunnen vermoeden. Immers werden drie harer Candidaten met overgroote meerderheid herkozen. Wat is nu de waarheid Deze, dal drie heereti aftre dende leden zijn, U gevoelt mijnheer, dat wordt ver zwegen, immers aftredende leden zijn geen candidaten en zeker geeu candidaten van de kiesvereeniging Plicht en Recht, al had zij ze ook aanbevolen. Neen mijnheer, te oordeelen naar vroegere verkie zingen hadden die heeren zeker meer stemmen gehad, als zij door de vereeniging Plicht en Recht niet aan bevolen waren geweest, en is dus in dezen door hen niets verricht. Verder leest men, een on zer candidaten verloor het tegenover een oud lid (geen gedecideerd tegenstander) die alleen wegens zijn vergevordenden leeftijd en de daaraan steeds verbonden gebreken niet door de Vereeniging candidaat. werd gesteld. Wat is waarheid? dit. dat nu eerst 11a de nederlaag, verzachtende omstandigheden worden aangebracht voor den ouden heer J. G. Hector, maar beslist de raeening was, om de beide andere aftredende leden niet te verkiezen, ot aantebevelen omdat ze voorstanders zijn van bijzonder onderwijs, of ten minsten in den gemeenteraad getoond hebben daar een hart voor te hebben, liberaal niet waar? En wat heeft nu deu uitslag bewezen, dat het aft. lid met 120 werd herkozen terwijl de tegenstander slechts 87 steramen haalde, schitterenden uitslag voor waar. Eindelijk leest men //terwijl twee onzer candi daten moeien herstemmen tegenover twee anti-revo lutionaire candidaten onder welke laatste zelfs één bekend als een zeer respectabel man, van een der meest bekende en geachte familiën alhier." Wat is waarheid Het is waar mijnheer dat het laatst aft. lid niet de volstrekte meerderheid had, maar 99 stemmen en zijn tegenstander 109, waarvan eene her stemming het gevolg was, en dus hier eene meer derheid van 10 stemmen den overmoed der liberalen gaande maakt, maar hoe komt zulks U moet weten genoemde kiesvereeniging Plicht en Recht heeft in deze verkiezing nog al beweging gemaakt en nu zegt het spreekwoord actie geeft reactie, daardoor is een stroom van candidaten gekomen, elk heeft natuur lijk zijne vrienden, die hij eens gaarne in den raad zag, zoodat zich meenigeen heeft laten verschalken, door in plaats van op de aft. zijn eigen candidaat te stemmen, in de veronderstelling zeker, de can didaten der vereeniging Plicht en Recht krijgen tcch de meerderheid niet gevaarlijk zegt gij wel licht en dat is zeker, wij mogen de tegenpartij niet te veel vertrouwen. Dat. deze zienswijzejuist is be wijst de uitkomst niel alleen van het wit stembriefje, immers niet minder dan 5 candidaten der anti revolutionaire richting vereenigden 178 stemmen op zich, maai komt volkomen uit, bij den uitslag van het groen stembriefje, daar was het meer partij legen partij, de anti-revolutionaire candidaat verkreeg 109 en de candidaat van Plicht en Recht slechts 76 wij mogen waarlijk die vereeni ging en haar president, den inzender, het laatste woord wel laten als hij tot slot zegt zulk een resul taat mag dus voor Vlissingen zeker als zeer gunstig worden aangeteekend, en bt wijst dat de gemeente langzamerhand wordt wakker geschud. Ik voor mij gevoel, nu de cijfers hebben ge sproken, aan spreken geen verdere behoefte. Gaarne wil ik gelooven dat de vereeniging Plicht en Recht reeds met het stellen van kandidaten meende te zege vieren, en daarenx de liberale vlag geheel ontplooide. Of ze niet wijs zal doen, 1111 de herstemming die vlag op te rollen en op gunstiger gelegenheid te wachten Vlissingen 23 Juli 187L Een ondei zoek-er.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1877 | | pagina 3