CHRIS! ELIJR-HISTORISC 147. Donderdag' 14 Juni. 11177. ET Verschijnt eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag avond ten 8 ure, behalve op Christelijke feestdagen. Prijs per drie maanden franco2, Enkele nommers- 0,07 Middelburg, den 13 Juni 1877. Wij ontleenen aaq, het Programma voor de ïchtige begrafenis van wijlen H. M. Sophia, konin- der Nederlanden op 20 Juni, a. s. des voor- ddags 10 uren het volgende A. Op den dag bestemd voor de begrafenis, zal t Koninklijk Lijk, behoorlijk gekist, staan op eene rade in de Oranje zaal van het huis ten Bosch. B. De dienst bij het Koninklijk Lijk zal verricht irden door lo. den Opper-Ceremoniemeester 2o. de navolgende heeren, bestemd tot het dragen r slippen van het lijkkleed Graaf van Randwijck, grootmeester van het huis 3 Konings, als zoodanig dienst gedaan hebbende wijlen H. M. de Koningin. Graaf van Limburg Stirum, Opper-Jagermeester. Baron Clifford, Opper-Hofmaarschalk. Jonkheer Gevaerts van Simonshaven, Hofmaarschalk zoodanig dienst gedaan hebbende bij wijlen H. M. Koningin. 3o. Vier en twintig kamerheereu bestemd tot het agen van het Lijk 4o. de Grootmeester, de dames du Paleis en de fdames van wijlen Hare Majesteit 5o. de Kamervrouwen der Overledene. Op de nader aan te wijzen plaats zullen zijn Vier en twintig onderofficieren der Zee- en Land- tcht, die de kamerheeren behulpzaam zijn bij het igeu van het Lijk, gaande zij alsdan aan debiuuen- de kamerheeren aan de buitenzijde. Één uur vóór den tijd, bestemd tot den optocht :r begrafenis, zullen alle. personen, tot den zelfden hoorende, zich bevinden aan het huis ten Bosch, de daartoe bestemde lokalen. De Groot-Officieren en de kamerheeren zullen al- ar voorzien worden van de noodige mantels en udschoenen. Aan de Hofbeambten en officianten zal worden be nd gemaakt, waar zij zich van het bovengenoemde Hen kunnen voorzien. De optocht zal zijn als volgt A. Drie Escadrons van het 8e regiment hussaren ;t den staf van bet regiment, tot opening van den iin de Standaard hier bij tegenwoordig. B. Een bataillon van de stedelijke Schutterij der :sidentie, gevolgd door het ie en 3e Bataillon van t regiment Grenadiers en Jagers, met den staf van t regiment en het Vaandel. De Haagsche schutterij zal een deel uitmaken van n optocht tot bij de barrière op don Rijkwijkschen 'cr o Te Delft zal een gelijk corps Delftsche schutterij jh op diezelfde plaats iu den stoet aansluiten. C. Een Hoffourier en twee rijknechts te paard. D. De kamerheer Ceremoniemeester gezeten in eene fkoets met twee paarden bespannen, gaande een cei naast elk portier. E. De Hofbeambten en officianten van het huis van K. H. Prins Frederik der Nederlanden, van Z. H. Prins Hendrik der Nederlanden van Z. K. H. ins- Alexander der Nederlanden, van Z. K. H. den •ins van Oranje, en van Z. M. den Koning, allen diepen rouw met lamfers aan de hoeden, gaande ee aan twee, de jongsten in rang vooruit. Een Heraut van wapenen te paard (Nederland,) .fgegaan door den wapendrager. :s hofkoetsen, met twee paarden bespannen, voor de kamerheeren-dragers van het Lijk, hofkoets met vier paarden voor de dragers dei- het rouwkleed, gaande een lakei naast nper-Ceromonimeester, gezeten in een hof- Yier paarden bespannen, gaande een lakei Ier. Uitgever: ALBERT WEDDING, TE MIDDELBURt 'k-Mïé'-' -if Prijs der Adveiitentiën Per regel 15 ets.; Familie-berichten van 16 regels ƒ1,Iedere regel meer 15 cents. Liefdegaven 10 cents per regel. I. Een Heraut van wapenen te paard (Wurtemberg), voorafgegaan door den wapendrager. J. DE ROUWWAGEN, bespannen met acht paar den, behangen met rouwkleeden, elk paard geleid wordende door een koetsier. De Koninklijke Kroon, gehecht op een rood flu- woelen kussen, benevens de ordeteekens van wijlen Hare Majesteit zullen op het rouwkleed, dekkende de kist, geplaatst en bevestigd worden. De vier slippen van het rouwkleed, gedragen door de Heeren. zooals hierboven is aangewezen. De vier-en-twintig Kamerheeren-dragers van het lijk, mede als boven, gaande aan beide zijden van den Rouw wagen. K. Zijne Majesteit de Koning, Hunne Koninklijke Hoogheden de Prins van Oranje, Prins Alexander der Nederlanden en Prins Hendrik der Nederlanden ge zeten in eene koets met acht paarden bespannen, gaande naast .elk portier drie lakeijen. De Luitenant Generaal, Buitengewoon Adjudant des Konings, Mae-Leod, Inspecteur der Infanterie en de Generaal-Majoor Weitzel, Kommandant der le divisie Infanterie, rijden ter rechter, de Luitenant-Generaal. Buitengewoon Ajudant des Konings, Jonkheer van Panhuys, en de Generaal-Majour, waarnemend Gou verneur der Residentie, van Toll, ter linker zijde van 's Koninffs koets De dienstdoende adjudanten des Konings, die van HH, KK. HH. en Zijner Majesteits Ordonnans-Offi ciereu vólgen 's Konings koets te paard. L. Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden. Z. K. H. Prins Albert van Pruissen, Z. K. II. Prins Nicolaaas van Oldenburg en Z. D. H. Prins zu Wied gezeten in een hofkoets met zes paarden bespannen, gaande drie lakeijen naast elk portier, en gevolgd door Hoogst-Derzelver Adjudanten te paard. M. De Afgevaardigden van vreemde Hoven, voor deze gelegenheid aanwezig, gezeten in twee hofkoetsen, ieder met vier paarden bespannen, gaande ean lakei naast elk portier. N. De overige Groot-Officieren des Konings in drie hofkoetsen, ieder met vier paarden bespannen, gaande naast elk portier een lakei. O. De Hofmaarschalken van Zijne Majesteit er: van Hunne Koninklijke Hoogheden de Prinsen, in een hofkoets met twee paarden bespannen, gaande naast elk portier een lakkei. P. de heeren van het gevolg der vreemde Vorsten, in in rijtuig met twee paarden bespannen, gaande een lakei naast elk portier. Q. De lijfarts des Konings, en Dr. H. Vinkhuyzen in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei. R. Twee bataillons van het Regement Grenad-ers en Jagers, een escadron vau het 3e Regiment Hu- saren, en een Batterij Veld-Artillerie, De trein zal den volgenden weg nemen De Leidsche straatweg Korte Voorhout Tour- nooiveld Vijverberg Plaats Hoogstraat Kleine Groenmarkt Veenestraat Wagenstraat Huijgensplein Hnijgenstraat naar den Rijswijk- schen weg. Aan de barrière gekomen zijnde, zullen de hee ren, bestemd tot net dragen der slippen, en de Ka merheeren, bestemd tol het dragen van de Lijk, zich begeven in de voor hen bestemde koetsen. De trein geat verder over den Delftscheu weg, tot voor Delft. De heeren dragers der slippen en de Kamerhee ren dragers van het lijk, hernemen hunne plaatsen bij den Rouwwagen. De trein zal alsdan den volgenden weg nemeu Het Oude Delft Over de Kerkbrug Het Oude Delft Door de Nieuwstraat, voorbij de Hal Achter het Stadhuis om, langs de Hoofd wacht - Over de Groote Markt - Vóór de Nieuwe Kerk. Aan de kerk gekomen, plaatst zich de militaire macht bij A en B. genoemd, in bataille. Naarmate de trein aankomt, zullen de personen, tot denzelven behoorende, uit hunne rijtuigen treden, van hunne paarden afstijgen, en zich in dezelfde orde, waarin zij bij den trein gerangschikt waren, in de kerk begeven. De hofbeambten en Officianten zullen zich aldaar in twee rijen rangschikken, de jongsten aan de kerk deur, en zoo wijders naar het koor toe; de Offi cieren en Groot-Officieren scharen zich in dezelfde richting, makende dus twee rijen uit, tusschen welke het Lijk zal doorgaan. De Herauten met hunne wapendragers plaatsen zich aan beide zijden bij den ingang van het graf. De vier en twiutig kamerheeren dragers van het Lijk, bijgestaan door een getal onder-officieren zullen hetzelve naar den Koninklijken Grafkelder dragen. Aan het graf gekomen, wordt het lijk op eene daartoe bestemde lijkbaar gesteld. Eene toepasselijke aanspraak wordt alsdan gehouden door den WEW. Ds. Molenkamp, oudsten Predikant der Nederduitseh Hervormde Gemeente te Debt. Na afloop zullen op een wenk van den Opper-Cere- inomemeester de Kroon en Ordeteekens van het rouw - ui-.-i .vcigegeveu wuiui,,. i Grootmeester graaf van Randwijck. ''m De Opper-Intendant der koninklijke paleizen neemt de kroon later in bewaring. De lijkkist wordt van het rouwkleed ontdaan, en in graf geplaatst. De kist wordt vervolgens met het groot zegel van het Rijk verzegeld, dooj- den minister van justitie, bijgestaan door den secretaris-generaal van gezegd departement, in het bijzijn van den grootmeester graaf van Randwijck, den Opper-Xamerheer eu den opper-Ceremoniemee -Ter Genoemde minister en secretaris-generaal zullen zich tot dat einde vooraf naar de kerk begeven. Na de verzegeling der kist, zal de lijkbaar n et het rouwkleed daarover, boven den ingang van het graf gesteld worden waarna de heraut (Nederland) met luider stemme zal aankondigen, dat de plechtige ter aarde bestelling, van het stoffelijk overblijfsel van Hare Majesteit Sophia Frederika Mathilda, koningin der Nederlanden, geboren Prinses van Wurtenberg, volbracht is. Van het oogenblik waarop het Lijk uit het Paleis gedragen wordt, tot dat hetzelve in het graf geplaats is, zal elke minuut te 's Gravenhage eu te Delft een kanonschot gelost worden. In de Maandag gehouden algemeene vergadering van de maatschappij Xcefiassd is de koninklijke Nederlaiulsche stoombootmaatschappij op haar verzoek eervol ontslagen als directeur der maatschappij, on der dankbetuiging voor al hetgeen zij gedaan heeft bij het in het leven roepen, en exploiteeren der vaart VlissingenQueensborougli. Tot hreeteur werd be noemd de heer C.JL. van Woelderen, oud-hr'tenant ter zee le klasse. Het college van commissarissen werd aangevuld mei de heeren J. P. J. Buteux, jhr. mi'. J. W. M. Schorer en J. G. Bctz. Door eene in de statuten gebrachte wijziging werd aan Z. K. H. Prins Hendrik het recht gegeven tot het aanstellen van een bijzonderen commissaris, om te waken voor de rechten en belangen, voortvloeiende uit de door hem gewaarborgde leening. De resultaten van het af- geloopen boekjaar worden bevredigend genoemd. Tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Sluiskil (gemeente Neuzen) is benoemde heer G. L. Po vasa Stlaa», hulponderwijzer te Schoondijke en tot hoofdonderwijzer te Tholen de heer 28. En*oes*e hulponderwijzer te 's Hertogenbosch.

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1877 | | pagina 1