lerlt, Echoot en ?oending. GEMENGDE BERICHTEN. BUITENLAND. ven bezwaren niet te voorzien is, tenzij de verplich ting kon worden opgelegd om meer treinen te doen loopen, waartoe de regeering echter niet bevoegd is. Uit eeu tabel betrekkelijk de dienstregeling tusschen "Vlissingen, Botterdam, en Amsterdam blijkt, dat in die richting aan de meest strenge eischen voor het verkeer behoorlijk voldaan wordt. 4. De onregelmatige Ireinloop wordt niet ontkend en verschillende omstandigheden hebben daartoe me degewerkt. Wat tot verbetering van den toestand mogelijk werd geacht, is met de Maatschappijen over legd of haar opgelegd. De kamer van koophandel is blijkens eene gisteren gehoudene vergadering over dat antwoord niet zeer gesticht. Aan eene commissie uit de kamer werd opgedragen een -concept-adres aan de tweede kamer op te maken en dit zoo het nog tijd is, op te zenden, ter nadere uiteenzetting van dc grieven der kamer en ten einde de tweede kamer te wijzen op de treurige wijze, waarop de minister in lichtingen heeft verstrekt. Ofschoon door altoos daaronder nog aanwezigen modder de schipbrug niet genoegzaam kon zakken, heeft men toch gistereu de voldoening gehad het wa ter in het dok 2.45 meter opgezet te zien. Heden is een duiker werkzaam om op te ruimen, wat door baggeren met beugels niet is verwijderd. Het Ziiidci'-zeiadlngsfcest zal, naar wij ver nemen, ditmaal plaats hebben te Kloetinge, op het zelfde terrein waar het eerste zendingsfeest in Zeeland gehouden is. De 14 «chippers uit Clinge, die laatsleden Vrij dag door het Hof te 's Hage tot 3 jaren gevangenis straf zijn veroordeeld, hebben van dat vonnis cassatie aangeteekend. Naar het Hbl. verneemt, heett de Regeering aan de Ned.-Indische spoorwegmaatschappij concessie verleend voor den aanleg en de ezploitatie van de spoorwegen van Djocjacarta naar Magelang en Tjilatjap en van Soerakarta naar Madioen, onder genot van een rentegarantie van den staat van 5 pet. 's jaars voor den tijd van 40 jaren. De staat heeft tevens van de genoemde Maatschap pij gekocht den spoorweg BataviaBuitenzorg voor 5 milioen gulden. De aandeelhouders der Maatschappij zijn opgeroepen tot een algemeene vergadering op 16 Mei, ten einde de concessie te aanvaarden en eenige daarmede in verband staande zaken te regelen. XJc iTxaobounappij gaai.jsvgt, liot IIül. een schoone toekomst te gemoet. Door het groote ver voer in 1876, zal het dividend, dat in Juli a. s. be taalbaar zal worden gesteld zeer hoog zijn. Men leest in Dc Tijd Naar wij vernemen, hebben Hunne Doorluchtige Hoogwaardigheden dc Aartsbisschop en de Bisschop pen van Nederland een adres tot Zijne Majesteit den Koning gericht, waarin zij, wijzende op de wetten, die blijkens de jongste Allocutie, door de Italiaansche Regeering tegen de vrijheid van den H. Stoel zijn ontworpen, Zijne Majesteit inet passenden eerbied ver zoeken aan Hare Regeering te gelasten, om in over eenstemming of in overleg met andere Mogendheden, tot de Regeering van Italië zocdanig vertoogen te richten of zoodanige maatregelen to nemen, als strek ken kunnen, om in de handhaving der vrijheid van den H. Snel het recht ook der Nederlandsche katho lieken te verzekeren. Welke vertoogen of maatregelen dat zijn moeten Ultimatums, conferenties en proto collen zullen wel niet helpen De leden van het liaofd bestuur der tuinbouw tentoonstelling te Amsterdam de heeren van Wasse naar Catwijck, Hoeufft van Velsen, N. W. P. Rau- werhoff en H. Groenewegen, zijn benoemd tot ridders in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Beroepen tot predikant bij de N. H. G. te: Sc,nmelsdijk p KlUn(le« Berkel c. a. P. B. Gunning Alkmaar Bed. voor het ber. tot pred. bij de N. H. G. te: Krommenie P. C. van Wijk Delden Bed. voor het ber. tot pred. bij de C. G. G. te: Uithoorn J, B. v. Mccliclen Vrije Cappelle Uitbuizermeden J. Bakker Broek o/L. Aangen. het ber. tot pred. bij de Cv G. G. te: Sexbierum J. Bakker Broek o/L. Hoewel het kapitaal voor eene bad- en zwem inrichting te Middelburg nog niet is volteekend. meent men toch vrij algemeen dat aan het tot stand komen niet behoeft getwijfeld te worden. Men schrijft ons uit Oostburg Gisteren morgen omstreeks 47» ure werd door een werkman, die zioli aan den arbeid begaf, het lijk gevonden van een zekere Jan Timmerman, slager alhier, die, door zich te worgen, een eind aan zijn leven gemaakt heeft De sterke drank is ook hier weer niet buiten 't spel. De landbouw-cursus wordt voortgezet. Naar ik verneem echter, voor rekening van de afdeeling. Oostburg van de M. t. b. v. L. s. V. in Zeeland. LI. Zaterdag heeft de wekelijksche les weer een aauvang genomen. Aan de loods Johannes Klaassen bij het Neder- Iandsch loodswezen te Neuzen is, met ingang van 1 Mei a. s. nit die betrekking een eervol ontslag ver leend, behoudens aanspraak op pensioen. Naar men verneemt zal de regeling van den dienst der provinciale stoombooten op de Wester- Schelde voor de zomer nog niet in Mei kunuen worden ingevoerd, omdat de herstelling, die eene der stcombooten oog moet ondergaan, niet vroeger dan in het laatste dier maand kan zijn afgeloopen. (Ar C.) De hoofdonderwijzer van Hoedekenskerke de heer Beneker, vierde dezer dagen zijn 25 jarige jubileum. Tal van ondubbelzinnige bewijzen van hoogachting en toegenegenheid ontving den jubilaris. De heer mr. C. L. baron van Haidenbroeck van Lockchorst, die gedurende eenige jaren voor Amersfoort zitting had in de Tweede Kamer der Staten-Generaa\ is overleden. Zaterdag jl. werd het lijk van mejufr. Voute, directrice, gedurende bijna dertig jaren, van het Asyl Steenbeek te Zetten ter aarde besteld. Bij de groeve werd het woord gevoerd door ds. Pierson, als directeur van Steenbeek, prof. Valeton, prof. Doedes, ds. J. Heldring en de heeren Nobel en van den Bergh. De gemeente Deventer heeft een maaimachine aangekocht, met het doel om, wanneer de uiterwaar- den met veel gras bezet zijn en zij met overstrooming bedreigd worden, het gras onmiddelijk af te maaijen, waarna het naar een veiliger plaats zal worden over gebracht om daar te droogen en het jVervolgens in het openbaar te verkoopen. Men verwacht dat zulks be langrijke voordeelen aan de Gemeente zal opleveren, wijl tot nn toe het gras bij overstroomingen geheel verloren ging, waar door óf de Gemeente óf de pachters (zoo het reeds verpacht was) groote schaden leden. In het district Zierikzee wordt als candidaat voor het lidmaatschap der provinciale Staten, in plaats van jhr. J. L. de Jonge, algemeen aanbevolen de heer J. H. C. Heijse grondeigenaar te Zierikzee. De Zie- riKzeescne Nieuwsbode noemt de heer R. Koole. Daar is bij de liberale pers weder eens eene nieuw relletje aanhangig. In alle bladen van de eerste tweede en derde grootte doet het berichtje de rondte dat er o! gruwel, te Wageningen eene nieuwe godsdienstige secte is ontstaan. De voorganger heeft zoo zegt men, openbaringen Gods gehad, in verschil lende bladen wordt gezegd dat hij te lui is om te werken enz. En wat is nu het heele geval? Dit, in een deel der gemeente Wageningen, //de buurt" ge naamd leest een arbeider eenige verzen uit den bij bel, en spreekt daarover, eenige personen daarmee ingenomen komen hem hooren. Hoe verschrikkelijk niet waar? In de algemeene vergadering van het Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, te Utrecht gehouden op Zaterdag, is dr. K. Mulder, hoofdredacteur der Lanb.-Ct., benoemd tot „lid van verdienste". Genoemd genootschap is een der oudste instellingen van dien aard in ons land en werd in 1841 opgericht. Bij de onlangs herziene algemeene wet i9 vastgesteld, dat er voortaan eereleden en leden van verdienste zouden benoemd worden, welke bepaling naar wij vernemen, voor 't eerst werd toegepast. Uit Amsterdam schrijft men aan het U. D. dd. 23 April. Naar men verneemt, heeft weder een oude firma, alhier handelende in effecten, tengevolge van de politieke omstandigheden hare betaling moeten staken. Het passief moet 2 millioen bedragen. Twee dames uit een der achterbuurten te Zwolle kregen voor eenige dagen ruzie op de straat voor hare woningen het ontbrak volstrekt niet aan aller hande verwijten en zeldzame scheldwoorden daar zij elkander echter volstrekt niet beleedigpn konden, wilden zij de zaak met de wapens beslechten; de een haalde de aschschop uit hare woning en de andere een koekepan, en nu zou een verwoede strijd aan vangen als tusschen de Russeo en Turkendoch buren kwamen als beschermende mogendheden tus schen beide en na een zeer levendige konferentie, werd de vrede gesloten en met een flesch jenever bekrachtigd. Weldra zullen te Amsterdam drinkwaterfonteinen op sommige pleinen worden geplaatst. Ook aan het besluit tot het maken van een in paviljoenen ver deelde groenten- en fruitmarkt zal spoedig uitvoering worden gegeven. Maandag kwam te 's Bosch aan en stapte af in het. hotel d« Gouden Leeuw de min. v. binneD. p v zaken, die dien dag, vergezeld door deï^i 3 spoorwegen, Michaëlis, den hoofdingeni Opstal en den ingenieur der staatsspoorwegen,,A' man, persoonlijk een nauwgezet plaatselijk one ingesteld had, in verband met de beide bes}'' T richtingen voor den spoorweg 's BoschZwa V Dit ODderzoek is in den vroegen morgen van voortgezet in de gemeente Helvoirt en Grora^Vf waarna de min. naar 's Hage terugkeerde. V M De ruim twee jaren geleden op zijn ven naar het Indisch leger overgeplaatste luitenant V' 3 ploegh van Hellow is, na in drie verschillen f gevechten tegen de Atjikneezen gewond te k I geworden, een paar weken geleden in het Vaderlav] en bij zijne betrekkingen te Oude wat er teruggekeei De laatste verwonding die hij bekomen heeft v.' een kogel in de linkerzijde, die eenigszins afgest op eene horloge, daarvan een gedeelte had verbrijze.. Terwijl men in Indie meende, dat de kogel niet mt in de wond aanwezig was, was prof. Tilanus te Ar/ sterdem, daarover geraadpleegd, van een ander geve len, en de patient besloot zich aan een operatie dot.' genoemdeu hoogleeraar te onderwerpen. Van acht' een der ribben werd toen niet alleen de kogel, t* groote in middelijn van ongeveer 20 millimeter, mar, zijn ook de afgeschoten gedeelten goud van h, horloge te voorschijn gebracht. De toestand van de patient is na de operatie zeer gunstig. g'j Reeds lang maakt het vervoer van vleesch, e. goeden staat van Amerika naar Europa een punt va. overweging uit. Voor eenige weken zou eene stoon( boot van Boston zijn vertrokken met levende ossei Van de aankomst hebben we nooit gehoord. Nu dee het Vaderland mede dat de 12de April het stoomschi' W. A. Scholten, van de Nederlaudsch- Amerikaansch stoomvaart maatschappij van New- York met 160 os, sen naar Southampthou is vertrokken. Mocht de proef^ neming slagen, zou spoedig een geregeld vecvervoe, kunnen tegemoet gezieu worden. Onder al het oorlogsrumoer trekt het zee' weinig den aandacht dat de Groothertog van Bade gisteren zijne 25jarige regeering herdacht, in tegen' woordigheid van verschillende Duitsche vorsten o. a ook van Keizer Wilhelm. Maandag heeft de Keizer een wapenschouwin» gehouden over de troepen van het negende legercorp, te Iraerinka. Te Bircula hield Z. M. een aan9praal tot de officieren, waarin hij zeide: „Ingeval gij me den vijand slaags raakt, toont uw dapperheid ei handhaaft den roem uwer regimenten. Ik hoop, da de jongere troepen, die nog niet in het vuur geweest voor de oudere niet zullen onder doen en hun kracht zullen inspannen om deze te evenaren. Stat en-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van Maandag 23 April. In deze zitting is ingekomen 't bekende ontwerf tot droogmaking van het zuiderdeel der Zuiderzee er tot aanleg van een waterweg van Amsterdam naar d( Waal door de Geldersche vallei. Tot rapportenrs var het ontwerp tot wijziging der kieswet zijn gekozen dt heeren Kerkwijk, de Roo, Kappeijne, Tak en D< Jong. De heeren Van Heukelora en de Beaufort zijn beëdigd en toegelaten. Op eene interpellatie van den heer Mees omtrent den toestand van den Rotter- damschen waterweg, heeft de Minister van Binnen- landsohe Zaken verklaard, dat een wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk 5 der staats-begrooting in verband tot dien waterweg reeds zijn departement verlaten heeft. De heer Mees dankte den Minister voor die mededeeling. Heden is het kadasterontwerp aan de orde en daarna de enquête over de longziekte, Maandag is in de groote kwestie van den dag be slissend geweest. De Keizer aller Russen kwam L Kischeneff, hield revue over de troepen en richtf eenige woorden tot het leger om tot moed en volhardio aan te sporen, de gezant van Rusland vertrok vel Konstantinopel dn circulaire van den Rijkskanseligj aan de Russische gezanten te Berlijn, Weenen, Pari®'. Londen en Rome werd verzonden het manifest vi7 Keizer Alexander verscheen en de voorhoede van 18* Russische leger trok over de Rumeensche grenzen, f, „Het doet mij leed dat ik u in de strijd moet zt J den ik heb zoolang mogelijk daarmêe gewacht, m; is eenmaal Ruslands eer aangerand dan zullen, van ben ik zeker, allen tot op den laatsten man wi die te handhaven en verdedigen" zoosprak de bij het inspecteeren der troepen. Nelidoff, de Russische gezant te Kon; vertrok met het geheele gezantschaps-p het afgeven van eene verklaring aar nadat alle middelen tot verzoeni!»;*" Rusland thans zijn vertegenwoor^'

Het Zuiden, Christelijk-historisch blad | 1877 | | pagina 2