De toekomst van Nederland UITGAVE VAM DE NATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. DISTRICT A4 ZEELAND 3e Jaargang, No. 13 Donderdag 23 Wintermaand 1943 Door Prof. Dr. R.. van Genechten Vrijwilïlyers naar 't Oosten Telegramwisseling tusschen Führer en Leider De varkenswethouder van Ouwerkerk K 945 Verschijnt eenmaal per maand van huis lot huis door geheel Zeeland Redactie: Koningstraat 4, Goes Abonnement buiten Zeeland f 1,50 per jeer Langzamerhand begint er, door het geen er uitlekt van' de conferenties die gehouden werden en door hetgeen de partijen zelf uitdrukkelijk verklaren, teekening te komen omtrent hetgeen wij van de verschillende oorlogvoeren de partijen mogen verwachten. Gedu rende jaren hebben vele Nederlanders zichzelf in slaap gewiegd met de ge dachte „Straks is de oorlog voorbij en dan komt het leventje van vroeger terug." Men werd ook door de verkla ringen van den „Oranje-zender" in de zen slaap gehouden. Maar vele men- schen zijn opgeschrikt, alleen reed3 door de verklaring van Gerbrandy, dat wanneer de Loudensche heeren terug jpuden komen, de Nederlandsche Jon gens zullen worden opgeroepen, om in Indïë te gaan vechten. De oorlog is-dan dus niet gedaan, maar begint pas goed en daar hebben deze enthou siastelingen geen rekening mede ge houden. Maar het zijn vooral de verklaringen van de grootmachten, die teekening brengen in hetgeen men moet verwach ten. Daaruit^ blijkt, dat een terugkeer tot den vroegeren toestand uitgesloten is. Dit is ook niet verwonderlijk, want de oorlog is immers door de onhoud baarheid der vroegere toestanden voor een belangrijk deel veroorzaakt. Ieder een was het er over eens, dat het „Ver drag van Versailles" niet houdbaar was. De werkloosheid, dje in de geheele we reld om zich heen greep, wees op een éiapc -ontwtrf-amï; veiT:4tmgixig, van producten, zooals van vee en groenten in Nederland, van koffie in Brazilië, van tarwe en katoen in de Vereenigde Staten, terwijl er aan die goederen dringend behoefte in andere landen bestond, wees er op, dat het stelsel was vastgeloopen. Wat hebben wij te verwachten? Wanneer de hoop der Anglo-Amerika- nen zich moest verwezenlijken, Duitsch- ïand en- Rusland elkander afslachten en zij daarna zonder veel moeite Eu ropa kunnen beheerschen en Japan van louter angst het' hoofd in d0n schoot legt, krijgen wij een herstel van het kapitalisme in vollen omvang, maar ditmaal met de Vereenigde Sta ten als'centrum. De Europeesche in- Het afscheid 1. 't loof De wind der Noordzee danst in de lucht is wijd en hel. •t Verschiet is groot als ons gelooft en nu mijn land, vaarwel Nog om hei liefste dan alleen mijn armen heen, mijn armen heen. En dan vooruit 1 het sein weerklinkt 'en sterk uit onze borsten zingt i Refrein Wij gaan naar 't Oosten heen voor jou l Mijn lief, mijn volk, mijn land l Wij zwoeren onzen Führer trouw wij hieven onze hand Germanje hebben w' ons gegeven I In strijd daarvoor op dood en leven Wat Rus of Tommie wil beginnen, wij zullen winnen 2. De eerste huizen van de stad verdwijnen al uit 't zicht. Ik zie je arm nog wuiven, schat, in 't vroege 'morgenlicht. Dan stormen wij als schoon begin de bloembezette landen in. En zien ons schoone Holland aan al zingend voor het open raam,: Refrein. 3. De popels, hoog langs de rivier zij pop'len als ons hart. Wij trotsen even recht en fier den stormwind die ons tart. En onze oogen blinken blauw als 't felle water langs de gouw. Vaarwel mijn Zeeuwsch en Brabantsch land. De Rus zal jou niet hebben, want Refrein. 4. De gren.s ontgaat ons in 't gezang Want onze grens ligt daar, waar 't zwaarst geschut in t strijdgedrang zich stelt voor den barbaar 1 Wij hebben slechts één wal en dam 1 Wij zijn van één Germaanschen stam En boven 't zingen van het lood Wordt ons gezang eerst waar en groot Refrein. Rob Altena. dustrie zou dan vernietigd worden, de gouden standaard wordt terug inge voerd, ierwijl Amerika vrijwel alle goud heeft en dus de waarde ervan kan be palen. Er is in do Vereenigde Staten reeds besloten, dat Europa dan zijn eigen iarwe niet zou mogen verbou wen, maar deze uit Amerika zou moe ten betrekken. De suiker moeten wij van Cuba en Indië nemen, zoodat bet met de suikerbieten ook gedaan' is. Alles wordt van den kapitalist afhan kelijk, met dien verstands, dat de ka pitalisten dan niet meer in Nederland, maar in de Vereenigde Staten wonen, d.w.z. Nederland wordt, zooals alles wat er van Europa nog overblijft, een kolonie van Amerika. Dit alles onder de veronderstelling, dat het bolsjewisme geen roet in het eten komt gooien en die kapitalistische plannen niet door bolsjewistische, revo luties in de landen zelf worden door kruist. Omdat .men in Engeland wel be grijpt, dat men in Europa niet zoo ge makkelijk gelóoven zal, vooral na hetgeen over de conferentie te Moskou is uitgelekt, dat bij een nederlaag van Duitschland het bolsjewisme niet in Europa zal komen, poogt men 'ons te vertellen, dat dit bolsjewisme toch heusch niet zoo erg meewis. Mén stelt het vóór, alsof het zich zou aangepast hebben. Er is alle aanleiding om deze ver klaringen te wantrouwen,; Wani_-de- iov-i'jCuc: 1. vo.ii —5.iciliilöCifc! het bolsjewisme gepaard gaat, zijn geen toevallige verschijnselen, maar liggen in het wezen van het stelsel. In het Staatssocialisme, waarop het bolsjewisme economisch neerkomt, moet alle kapitaal en alle grond aan den Staat of aan instellingen die van den StÜW afhankelijk zijn, worden over gegeven. Zij die dit bezaten, moeten worden vernietigd, omdat zij als ver tegenwoordigers der .Megen-revolutie" worden beschouwd, vüe rassen wil men vermengen, omdat men maar één menschheid erkennen wil. Roof en ter reur zijn bij het bolsjewisme dus geen toevalligheden, maar behooren tot het wezen van het stelsel. En daarom is het dwaas, te spreken van een zacht- aardigen vorm van het bolsjewisme. Wint Duitschland, dan wint het na- tonaal socialisme. Dat wil zeggen, een stelsel dat er op gebouwd is, dat elk volk Blijft wat het is, maar, dat om de onhoudbare kapitalistische toestan den te doen verdwijnen, opkomt voor meer eerbied voor den arbeid, voor een grootere gelijkmatigheid der inkomens, meer kans voor allen om zich te ont wikkelen en wil dat in Europa, zooals dat in de andere werelddeelen. reeds is gebeurd, de economische grenzen vervallen en de landen zich militair aaneensluiten. Nationaal socialisme wil geen staats socialisme. Het wil geen productie door den Staat, maar wil haar wel door den Staat laten controleeren. Ook bij zoo'n overwinning zou er in Neder land veel veranderen. Maardoor dit t stelsel krijgen wij althans weer vasten grond onder de voeten. Velen zijn van meening, dat men er verstandig aan doet, maai' af te wach ten hoe de ontwikkeling zal verloopen en "zich dan bij den toestand neer te leggen, terwijl zij thans maar een beetje met „de wolven in het bosch huilen". Naar mate de oorlog langer duurt en' heviger wordt, treden de bezwaren van een dergelijke verhouding echter hoe langer hoe meer aan den dag. Deze houding zal men dan ook op den duur niet kunnen blijven aannemen. De toestanden zullen zich nog wel verder ontwikkelen want wij zijn nog niet aan het einde van den oorlog. Hoe langer hoe meer zal blijken, dat men niet tusschen deze drie mogelijk heden kan blijven aarzelen, maar dat men een keuze moet doen. Het is ook in Duitschland en in Italië zoo geweest en ook in Spanje, dat de menschen slechts het nationaal socialisme geko zen hebben, toen 't communisme voor de deur stond. Zoo wordt het ook in Nederland. Thans probeert men ér nog onder uit te kom^n, zich voor iets in Ter gelegenluid van den twaalfden verjaardag der Beweging zijn tusschen den Fühver en den Leider de volgende telegrammen gewisseld: Führer, •v" In Nederland teruggekeerd, is het mij een behoefte U mijn dank te betuigen voor uw hartelijke onivangst en voor het diepgaande en uit voerige ondérhoud dat ik met U mocht hebben. Volkomen doordrongen van de zedelijke plichten, welke voor het be houd van Europa op elk volk van dit continent rusten, zij het mij vergund V de verzekering i- geven, dat de Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden tij hsi begin van het dertiende jaar van haar strijd sterker dan ooit bereid en genegen is haar taak te vervullen, n.l. het Nederlandsche volk voor te gaan op den weg der Europeesche en Germaanscbe solidariteit, met het behoud vdn het eigen volksche leven, zooals gij tot heil van allen wenschi. In nationaal ;dcialistische verbondenheid uw MUSSERT. Geachte heer Mussert, Voor de gelote van trouw van de Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden en voor de verzekering, dat de Beweging met nog grootere vastberadenheid het Nederlandsche volk zal voorgaan op den weg der Europeesche en Germaansche solidariteit, die gij mij bij het begin van het dertiende sirijdjaar hebt doen toekomen, betuig ik U mijn oprechten dank. De Beweging tan ervan verzekerd zijn, dat zij op dezen weg verggzeld wordt van mijn beste v.-cnschen en die van het Duitsche volk. uw ADOLF HITLER. Het Engelsch-Amerikaansch kapitaal en de arbeider 1 te zetten. Dat heeft voor gevolg, dat de offers, die men straks zal moeten brengen, grooter zullen zijn, en dat men minder zal kunnen redden, dan wan neer men tijdig de ontwikkeling met open oogen had bezien en daaruit zijn gevolgtrekkingen had gemaakt. Alleen al het zotte en telkens weer ^herhaalde gejuich over een overwin ning die nog niet begonnen is, bewijst hoe weinig men bij de geallieerden de werkelijkheid onder de oogen durft te zien.De zwakheid en de onvruchtbaar heid van kapitalisme en bolsjewisme blijkt ook daaruit, dat zij voor na den vrede eigenlijk alleen maar over niets anders weten te spreken dan over ver volgingen, wraaknemingen, deportaties van millioenen, vernietigingen, concen tratiekampen enz., die zij, wanneer zij overwonnen hebben, zullen' tot stand .brengen. Dat is wat zij onder vrede ■verstaan 1 Aan de zijde van het nationaal so cialisme hoort men. dergelijke klanken nooit. Noodgedwongen is het wel eens hard. Wanneer het noodig is, dan slaat het in den oorlog onverbiddelijk toe. Maar elke nationaal socialist trilt van verlangen, om in een eensgezinde en verzoende wereld iets positiefs te kun nen gaan opbouwen. Dat komt, om dat het nationaal socialisme niet door haat, maar door.liefde wordt gedragen. In elke goed geordende Slaat is be hoefte aan leiding-gevende ambtena ren. Om in deze behoefte te kunnen voorzien, moeten de jongeren opgeleid worden tot volwaardige leidinggevende krachten, om op 'een bepaalde plaats ingezet te kunnen worden. Daarom geldt voor hen het „Studeer en Lees". Het korps van Nationaal Socialistische Ambtenaren (O.N.S.A.) heeft een spe- c'aal opleidingsinstituut, dat se' lijke cursussen Organiseert. In verband met de toenemende reis-moeilijkheden zijn de mondelinge cursussen geheel vervallen. De deelnemers worden nu plaatselijk bijeen gebracht in één of meer studieclubs, onder leiding van een docent of ervaren oud-cursist, die toezicht houdt op de studie, de uitge werkte opgaven corrigeert en in alle kwesties bemiddelt tusschen cursisten en cursusleiding. De lessen worden wekelijks toegezonden en zijn zoo in gericht, dat men ze vaksgewijs bijeen kan houden, hetgeen de studie verge makkelijkt. De A-cursus bouwt voort op een M.U.L.O.-opleiding of daarmede gelijk te stellen graad van ontwikkeling en omvat ongeveer 40 lessen in de .vak ken Nederlandsch, Duitsch, Geopoli tiek, Recht en Ambtelijke Politieke Vor ming. De geheele opleiding duurt on geveer 10' maanden. De B-cursus sluit aan op een 5-jarige H.B.S.-opleiding of daarmede gelijk te stellen graad van ontwikkeling en om vat ongeveer 45 lessen in de vakken Nederlandsch, Duitsch, Geopolitiek, Recht, Economie en Ambtelijke Vor ming. De geheele opleiding duurt on geveer één jaar. De lesgelden bedragen voor den A- cursus f 25.en voor den B-cursus f40.te voldoen in 10 maandelijksche termijnen. Een bepaalde leeftijdsgrens is niet gesteld. Aan de cursussen kan worden deelgenomen door iederen volksge noot, die daartoe den wensch kènbaar maakt aan M. A. Aalbregtse, Tulpstr. 11 te Goes. Aangezien de cursussen reeds zijnf aangevangen en derhalve een ge deelte zal -moeten ingehaald worden, is spoedige agnmelding dringend ge wenschi. Mussert over den Volkenbond. Er is geen Volkenbond. Er is een Democratische-Marxistische-Communistische bond, gevestigd in Genève, het lidmaatschap daarvan is nog veel gevaarlijker voor ons land, dan het lidmaatschap van' den otn- spronkelijken overwinnaarsbond. De bond van Genève bereidt den toekomstigen oorlog voor tusschen het tvereld-Bolsjewisme aan de eene zijde en de Fascistische, Nationaal-Socialistische vol keren aan de andere zijde. VoVa 17 December 1937. In ons vorig nummer hebben wij uit voerig geschreven welk een paradijs het dorp Oosterland is, of beter gezegd welk een paradijs de burgemeester er voor zichzelf van gemaakt had. Hij droomde reeds, dat de democra-„ tie weer terug kwam en wildé daarom" reeds alles hebben, wat anderen niet hadden, m. a. w; ten koste van die genen, die geen geld genoeg haddrn om deze heerlijke spullen in den zwar ten handel te koopen. Dicht bij Oosterland ligt het kleine dorpje Ouwerkerk. Dctar willen wij het nu eens niet heb ben over den burgemeester, maar over onzen wethouder P. Kuyper. Wanneer men uit den naam wellicht zou afleiden, dat hij een familielid is van den bekenden A.-R. voorman, dan vergist men zich toch I Hu was één van de trouwste aan hangers der Vrijzinnig Democratische Partij, de bekende organisatie van den vrijmetselaar Oud en vele anderen. Hij is een echte vrijheidsstrijder vol gens de beginselen der Fransche re volutie „ieder voor zich en God voor ons allen." Het „ieder voor zich" handhaven, zulke lieden dan ook dikwijls in den ruijnsten vorm. Zijn werk. Van zijn vak is hij boer, tevens vlas boer; bovendien is hij wethouder der gemeente en als zoodanig heeft hij nog een kleine iunclie van kolenmeter voor de gemeente er bij weten te krijgen. Hij' is voorzitter van den Bond voor Staatspensionneering (veel beloven en meente. Hij is de.eerste raadsman van den burgemeester en onder gezelligen kout weet hij precies te vertellen wanneer de oorlog uit zal zijn (de Duitsehers zijn dan natuurlijk verslagen), hoe ge lukkig de werkeloozen dan weer wor den en al die bekende leutêrpraatjes. Hij spreekt graag over de offers, die - gebracht worden voor het belang van het vaderland, maar past natuurlijk vooral op, dat hij zelf geenerlei oiier brengt. De booze politie. Tot voor kort was hij nogal gesteld op het politie-apparaat, daar hij meen de, dat dit zoodanig .democratisch was, dat het net als in de dagen van het schandaal van Oss, nimmer bij burge meester of wethouders een onderzoek zou instellen. Hij had echter niet veel tijd óm daar over na te denken, want met zijn vele werkzaamheden had hij maar weinig rust. Maar helaas: een van zijn werk zaamheden was, eens^een lekker var ken ie slachten. En hoewel varkensvleesch, vooral de ham, meestal mooi rose ziet, was dit varkei} pik-zwart. En daar komt nu toch die politie, waar hij zoo op vertrouwd had, en die nam niet alleen het clandestiene var ken mee, maar ook wethouder Corne lls Kuyper. En toen werd hij in voorloopige be waring gezet, om na te denken waar om hij een heel varken moest hebben en anderen het met 100 gram vleesch in de week moesten doen. In de afzondering heeft hij naar wij vernemen een mooi opstel ge schreven over „Vrijzinnig Democrati sche Varkens". Dat volgens deze be ginselen ieder voor zichzelf moet zor gen, weten wij, maar. gelukkig is er dan ook een overheid, die er voor tracht te zorgen, daf ook de anderen wat krijgen. Wanneer vroeger een werkelooze een brood stal, nam hij daarmede iets van het eigendom van een ander. Wanneer in dezen tijd een wethou der clandestien een varken slacht, dan steelt hij daarmede vleesch en vet van het Volk en wie zich aan het Volk ver grijpt, dient gestraft te worden. Ja, ja, het zijn toch rare tijden tegen woordig Overbodig. Dergelijke wethouders zijl} geen „wet"-houder, maar „zwarte varkens" houder. Als zoo ierftand dit „Vrijzinnig Demo cratisch" vindt, zal hij ons niet kwallik nemen, dat wij het „vrij onzinnig de mocratisch" noemen, als wethouder Kuyper gezagsdrager 'Kijft. Het beste is, dat hij als zoodanig ont slag vraagt, zoo niet s dan dient dit hem te worden verleend.

Zeeuwsche Stroom | 1943 | | pagina 1