STRIJD TEGEN KAPITALISTISCH JODENDOM ■0DISTRICT 14 ZEELAND Volkseenheid tegen bolsjewisme UITGAVE VAM DE NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. lift de hoofdsteden Tie in Amsterdam I uitsondering vsn Isoiteert onder de angsstells in Gro- (eroepMer- tor meisjes jingea 3c Jaargang, No» 3 Donderdag 8 Grasmaand 1943 De Nederlanden voorpost van het Germaansche Rijk Anonieme schrijvers Groote betooging te Middelburg rig vaa ïlen, - ii ftoles. In onzekerheid («tl vera front rilllgwa, die tof de Wcrffen SS, lcmd", Nat. I tot de Rijks- recht hebben levenswldr kolen, volgt toelichting. :i komen hier- wettige, e;k«- - «Üafklndfcrt letrou weten vnj- t dat dew, voor -el of gedeelte- ud heeft bljge- 1 onge trouwden Ir hij. voor zijn In in gezinsver- Jen zij hem ge- onderhouden ongetrouwden bval dat hij niet Lerband leefde, ledeeltèlijk zijn heeft. Is van een onge- Ir hebben slechts |?xtra toewijzing, vrijwilliger ge- tot hun onder lagen en met hen lieeft geleefd. k1 zij dit officieel na een dienst- maanden eer wegens Ziekte en diensttijd van landen met een tsverklaring (een liigung) ontslagen Idrukkelijk op ge ldie door ontslag ömkrrtilera rede bewijs voor exira- lb"ben, de hun uit- liiddellijk moeten psstan'.is, dia hun Ugd heeft. ^xtra-tcewij zinge n rden I van hen, die tof fer$oen beboeren Ftirsarye«Hnier |ricgca3»esólf San- van hen die be- tot het N.S.K.K., J" eenheid dar Duit- Ide Auitiiche Öaut- acftigelegenheid wensoht, wende 1 Kameraadschaps- llienst Frontzorg en |n, Maliebaan 13, |skadercursus voor den Jeugdstorm i/erahin den lande stdat opnieuw het pcum open om iri idelijkschen leer touwen, die roéping Irgdleidster in den leiding te geven, die liaar werk is. |anaf 22 jaar kunnen den leergang die op egt. Aanmèldirfeerj 1943 geschieden bij ptipnale Jeugdstorm, ftrecht. raffen~t/S/ Legioen |nmando Niederlande AriscK bloed, in [17-45 jaar (ook ge- Jiamelijk zoowel als Itwikkeld zijn en zich Iven aan de .eischen, lun stelt, kunnen zich I adressen vervoegen, 1 te worden. 1 |ook de mogelijkheid dienstvervulling in Jn speciaal wachlba 1 en dezer vrijwilligers ïfoorrechten als dege- In de Wc^fen-SS of hel nnersvergoeding, kos- Ipleging, extra levens- feuringen kunnen zich elden, die tot de Ger- Nederland willen tre in 9.uur Rotterdam, Westzeedijk. 1.9 Maart !en Bosch, Hotel Noord- |5. 26 Maart 1943, 10.— Café „Den Hout", Be- reg.' Verschijnt tweemaal per maand van huis tot huis door geheel Zeeland Hoofdopsteller Drs. G. Schuerman, Middelburg REDACTIE KONINGSTRAAT 4, GOES. Abonnement buiten Zeelend f 1,50 per jaar Hei Gouden Kalf. We beleven thans de grootste revo lutie aller tijden. Een revolutie, waar de Fransche revolutie nog maar een kind bij is, en die het lot van Europa voor de komende 500 jaar, ja misschien wel voor de komende 1000 jaar, zal bepalen. Deze strijd is niet een aanval op de rechten van andere volkeren, doch slechts op de aanmatiging en hebzucht van een dunne kapitalistische boven laag, die niet wil inzien, dat de tijd voorbij is, waarin het goud de wereld regeerde, dat integendeel een toekomst aanbreekt, waarin de menschen de be slissende kracht in het leven van de naties zijn. Nu wordt uitgevochten de strijd tus- schen kapitaal en arbeid 1 En of me neer Roosevelt nu één of honderd dan sen rond het gouden kalf uitvoert, ver andert niets aan het feit, dat Amerika, niettegenstaande zijn kelders vol goud, een mïllioenen-leger aan werkloozen heeft En om de aandacht van dit feit af te leiden, stortte deze verjoodschte £eestes-zieke Amerika in den oorlog. De geschiedenis zal uitmaken, wat voor de redding der menschheid beter is geweest: de Mammondiensten en praatjes aan den haard van meneer Roosevelt, of de verheffing van den arbeid en de daden van Adolf Hitler. Want wanneer er in de democrati sche landen veel over socialisme ge sproken wordt, dan wöïdt hieraan in het Nationaal Socialistische Duitsch- land nog altijd meer gedaan. En dit is het juist, wat de kapitalis tische wereld ten oorlog voerdete verhinderen, dat het Duitsche volk zich zou verheffen uit vernedering, nood en smadelijke miskenning en door tegen den sterksten staat van het vaste land ten strijde te trekken en hierdoor iedere consolidatie van de Europeesche vol ken te verhinderen. De parasiet Engeland. En deze tactiek paste het perfide Al bion niet slechts tegen Duitschland toe, zoo heeft het vroeger ook zijn oorlogen tegeft Spanje, Nederland en Frankrijk gevoerd. Altijd werd gestreefd naar een onder ling vechtend Europa, op welks ver zwakt lichaam Engeland dan parasi teerde. Engeland heeft den oorlog, ge wild. Churchill verklaarde reeds in 1936, dat Duitschland te machtig werd en vernietigd moest worden. En aan gezien de aanstichters van dezen we reldbrand precies dezelfde zijn als van den oorlog van 1914-1918, was het duidelijk, dat bij deze hitserskliek nim mer de eerlijke bedoeling heeft voor gezeten, langs vreedzamen weg de be- 'staande geschillen op. te lossen. Immers, op den achtergrond staat ook nu weer, zooals altijd, de Joodl En zoolang er nog één zoon van het uitverkoren volk zijn palestijnschen neus in den wind kan steken en zijn woestijnvoeten op den grond kan zet ten, zoolang zal hij streven naar de wereldmacht en zal hij trachten zijn wereld-centrale Op te richten. Deze strijd woedt nu. De strijd tus sen en Jood en Ariër. En wanneer de landen van Europa zich dan verweren tegen dezen geesel Góds, dan wordt dit niet gedaan uit haat tegen den Jood, maar uit liefde voor eigen volk. Want wanneer de Jood met zijn marxisme de overwinning zou behalen over de volkeren dezer aarde, dan zou een krans, gevlochten uit de lijken der menschheid, zijn kroon zijn. De Jood, die zelf nimmer cultuur scheppend kan zijn wegens het gemis van een idealistische levenshouding, streeft steeds, terwijl hij koortsig droomt van zijn komende wereldmacht, naar de cultuurvernietiging van andere vol ken. Daarom zijn alle groote gebeurte nissen van het heden slechts uitingen van den drang tot zelfbehoud. Dit is het wezen van den strijd van heden: bevrijding van den Germgan- scben mensch. Volksvreemde invloeden. Déze strijd wordt nu uitgevochten in de onmetelijke steppen van Rusland. Daar loopen de beschermers van het Avondland storm tegen de Aziatische horden. Daar wordt de bodem, ge drenkt met het bloed van de bloem der naties. God zal met hen zijn, want door zich te verweren tegen den Jood, strijdt men voor het werk van de god delijke schepping. Dat ons geheele volk nog niet zoo denkt, is dan ook uitsluitend te danken aan het feit, dat het zwaar «geleden heeft -van de besmetting van deze we- reldpest. Na de machts-overname in 1933 zette onze verjoodschte democra tische regeering de sluizen wagenwijd open en kwam een stroom van Oost- Joden, die het in hef Derde Rijk te warm cnder de voeten geworden was, ons land binnen. Een keur van dit tegennatuurlijke ras oefende hier zijn verderfelijke praktijken uit, waaronder ons land zwaar geleden heeft. Ook in ons land liet de Jood zijn geld werken. Ook ons trachtte hi) tot slaaf te maken. Hij heeft net zoo lang gewroet, tot too- neeL radio en pers in zijn handen wa ren. Deze drie middelen heeft hij mee- doogenloos uitgebuit, ter^bereiking van zijn doelverjoodsching van het Ne- derlandsche volk. Het Jodendom heeft het klaar ge speeld, het Nederlandsche volk op te zetten tegen een land, waarmee het nog nimmer een oorlog heeft gevoerd, terwijl het aan den anderen kant ver kocht en tot aanhangwagen, gemaakt werd van een land, waarmede ons land door de eeuwen heen steeds zeer groote zee-oorlogen gevoerd heeft. Jaar in japr uit werd ons volk het gif ingegoten en werd getracht onze bloed- zuiverheid te verpesten, opdat wij af stand zouden moeten doen van onze eenheid in ziels-uiting. Zoo werd daij een kunstmatige haat gekweekt tegen Duitschland, die ons bij een oorlog aan den verkeerden kant zou moeten stellen. Dat we aan den verkeerden kant hebben gestaan, heb ben der gebeurtenissen wel bewezen. Dat ons volk hieruit niet de juiste consekwenties getrokken hgeft, is dan ook deels aan zijn vergevorderde ver joodsching, deels aan zijn trouw te danken. De verjoodsching belette het Innemen van een zuiver volksch stand punt en de trouw maakte het moeilijk, te doen gelooven aan het verraad door ie emigranten-regeering gepleegd. De Leider. Toch zal de haat verdwijnen, omdat zij kunstmatig gekweekt is. Toch zal die trouw omslaan in walging, omdat ons voor 76 procent bloed-zuiver volk eenmaal het Joodsche bedrog doorzien zal. TOCH ZAL ONS VOLK HERRIJZEN, DANK ZIJ ANTON MUSSERT! Hij, die zijn volk zoo onzegbaar lief heeft, bond in 1931 den strijd aan tegen de volk-ondermijnende krachten. An ton Mussert wees jaar in jaar uit ons volk den weg. Hij is de eenige man van ons volk, die den grootsten moed gehad heeft, die een man toen maar hebben konzich belachelijk te maken in de oogen van intellectueel -Neder land Altijd is hij ons voorgegaan. Altijd hebben da gebeurtenissen hem in het gelijk gesteld. Nimmer hongerend naar populariteit of volksgunst. Altijd alleen het welzijn van ons volk voor oogen. Het was dan _ook een levenskwestie voor den Jood, met hem den strijd aan te binden. Ook nu waren leugen en bedrog zijn wapenen in den strijd. De grgotste leugen dfe de wereld ooit ge kend heeft is deze, dat het Joodsche volk voorgeeft een godsdienstige secte te zijn, Ihplaats van een inferieure rassen-menging. Het geheele bouw werk, dat door hen opgetrokken werd, moest noodgedwongen verder steeds berusten op leugens. Het ware Vaderland. Niets is aan den Leider gespaard ge bleven. Terreur, hoon en verdachtma king zijn zijn deel geweest. Onver moeid heeft hij in Godsvertrouwen steeds alles voor het Vaderland ge geven. De tijd komt, dat ons volk hem zijn trouw zal geven. De tijd komt, dat hij de ziel van het Nederlandsche volk gewonnen zal hebben. Eens zal hij kunnen zeggen: ik heb den Neder- landschen arbeider voor Nederland gewonnen. Dan zal er een Nederland zijn, waar in sociale gerechtigheid zal heerschen. In dat Nederland zal er geen kapitalis me zijn, maar zal het kapitaal er zijn voor de economie en de economie zal er zijn. voor het volk. Alles zal dienst baar zijn aan het volk en iedereen zal kennen geborgenheid in eigen volk. Voor dit doel nu staan onze zonen aan het Oostfront. Wij, in het Vader land, zullen door onze levenshouding en ons idealisme een ommekeer in de riel van de menschen teweeg brengen. Want dit is toch het schoonste wat het Nationaal Sodialisme bereiken wil een ommekeer in -de ziel van den mensch. - Hierin Mussert met algeheele over gave en inzet van den geheelen per soon te steunen is onze opgave, opdat er na den oorlog een Nederland zal zijn, dat als waardig deelgenoot opge nomen zal kunnen worden in den Ger- maanschen statenbond. Goes. De Kring-Propagandist. W. Bongertman. Kameraad C. Th. Wolders, de nieuw benoemde wethouder te Middelburg De Zuidnederlandsche nationaal so cialisten, onze kameraden van het Vlaamsch Nationaal Verbond, hebben in het Sportpaleis te Brussel een groot- sche betooging gehouden, waar de Leider van het V.N.V., dr. Élias, het woord voerde. Dr. Elias, die met daverend Hou Zee geroep door de tien-duizend-koppige menigte werd begroet, zeide in zijn rede o.m. het volgende met betrekking tot de Rijksgedachte en de internatio nale positie der Nederlanden: Ik hoor niet gaarne, wanneer men spreekt over de Rijksgedachte en over de toekomst van het Rijk, dat men ons vergelijkt met de Saksen, de Beieren en de Oostenrijkers, niet omdat ik geen bewondering heb voor al deze loten van eenzelfden stam, niet omdat ik zou denken dat er eenige minderwaardig heid in bestaat, lid en onderdaan te zijn van den Duitschen staat, integen deel, ik zou er trolsch op zijn tot het Duitsche volk te behooren, indien ik als Duitscher geboren was. Maar in ons Jeeft toch een andere fierheid, in ons reeft een andere grootheid, die oolj een n onderdeel is van de Germaansche grootheid: wij willen onszelf zijn, wij willen onszelf blijven, wij willen, wat ook hei lot van de grenzen mag zijn, onze geestelijke en volksche eenheid met Noord-Nederland belijden, omdat wij geen Duitschers zijn, maar Vlamin gen, dus Nederlanders. Wij zijn er allen van overtuigd en het is onze vaste wil, dat dit land niet meer een bruggehoofd wordt van En geland op het continent. Wij willen in internationaal opzicht niet terugkeeren naar een politiek van neutraliteit, die er een is van onmacht, ook niet naar een politiek van evenwicht, die er een ig van oorlog. En_wij willen in econo misch opzicht niet opnieuw in naam der souvereiniteit crepeeren in armoe en ellende. De Führer in zijn proclamatie van 24 Februari tot zijn partijgenooten, heeft de noodzakelijkheid van een geeste lijke en materieele mobilisatie voorop gesteld. Deze is noodig, zoo zeide hij, om aan gansch Europa dit volksch eigen leven te verzekeren, dat de grondslag geweest is, niet alleen van onze gemeenzame cultuur, maar ook van 't materieel bestaan van het con tinent. Daarom is onze vaste wil, in deze Germaansche volkeren-gemeen schap te worden opgenomen als een volk met eigen taal en eigen cultuur en met de noodige zelfbeschikking, om dat volksche wezen te beveiligen en uit te bouwen. Wanneer hei eenmaal tot ons volk zal doorgedrongen zijn, dat dit de be- teekenis is, dat dit de inhoud en het wezen van de Rijksgedachte is, dan ben ik er/cm overtuigd, dat alle voor- oordeelen zullen wegvallen, dat de Rijksgedachte zal worden wat zij zijn moet: de bekroning van onze natio nale aspiraties, de beveiliging van ons nationaal bestaan-. Dan zullen wij als volwaardige Ne derlanders in deze lage landen bij de zee de voorposten van het Germaan sche Rijk in Europa zijn, dan zal uit gansch ons volk een eindeloos gejubel en gejuich opstijgen, om in de zege te begroeten den bevrijder van ons volk. Regelmatig komen nog vragen bin nen van volksgenooten, die niet den moed hebben, hun brieven te onder- teekensm. Dergelijke in/enders dienen er mede te rekenen, dat zij geen be antwoording in dit blad kunnen ver- wachten. Adolf Hitler, den Führer aller Germa nen. In het slot van zijn rede wekte dr. Elias de jonge Zuidnedorlanders op, dienst to nemen in het Vlaamsche Le gioen» en bracht in dit verband hulde aan de nagedachtenis van den' ge sneuvelden Zuidnederlandschen voor man dr. Reimond Tollenaere. Zijn le ven was er een van offers in dienst van Nederland en van Germanje. Nadat de toejuichtingen, welke aan het slot van de rede weerklonken, een einde hadden genomen, werd de machtige betooging besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Uit „VoVa" 26-3-43. .Op Zaterdag 27 Maart werd in het Schuttershof te Middelburg door de N.S.D.A.P. en N.S.B. een zeer druk be zochte vergadering belegd. De zaal was prachtig versierd en 'n militaire kapel luisterde de bijeenkomst op. De sprekers waren de Beauftiagle des Reichscommissars ''de heer W. Münzer en de Gemachtigde van den Leider, Kameraad Jan Dekker. Rede van den Gemachtigde. Do ware schuldigen. Laatst genoemde wees er in zijn rede vooral op, dat niet de "Nationaal- Socjplisten schuldig zijn aan de moei lijke tijden die we nu beleven, maar «lat onze vijanden hier ten volle voor verantwoordelijk zijn. Zij zijn -het immers geweest, die door leugens en laster ons Volk aan den verkeerden kant deden staan, op het beslissende moment. Zij zijn het geweest, die ons Volle innerlijk verdeelden om des te gemak kelijker hun kapitalistische machtswel lust te kunnen botvieren. Ons Volk maakt op het oogenblik moeilijke tijden door. Hebben onze jongens, die in het Oosten de wacht houden, het echter gemakkelijker? Hier in ons land wordt nog zooveel gekletst over het Communisme. Men zegt," dat het toch lang niet zoo erg is als men ons altijd heeft voorgehouden. Wat-kunnen deze menschen echter van het Communisme weten Zij alleen kunnen hierover meepra ten die hetzelve gezien hebben. -Di9 zelf de Russische hel hebben meege maakt. Zij weten dat het Communisme de laatste wanhoopsuiting is van het proletariaat, geheel gericht op een al geheele en gxondige vernietiging. Een vernietiging van alles wat waarde heeft in het menschelijk leven. Spreker herinnerde er aan, hoe wij in de dagen toen Stalingrad viel zoo een klein voorproefje kregen van wat Communisme eigenlijk is. Denk aan de moordenreeksen in de groote steden van ons land, waar even het communistische monster den kop opstak. Dé beestmensch, die plotseling was losgebroken. Dacht U nu werkelijk, dat een papieren bordje deze pest aan onze grenzen zou doen halt houden Alleen door groote offers te brengen, door ons geheel in te zetten, zullen wij het ge vaar uit het Oosten kunnen keeren. Wij, Nationaal-Socialisten, zullen het vooral tot onze taak rekenen het Ne derlandsche Volk door deze moeilijke tijden heen te helpen. De Leider zal steeds al het mogelijke -doen om de nooden ie lenigen, hij heeft steeds het beste met ons voor. Onze verhouding tot de Duitschers is klaar en duidelijk, wij zijn geen knechten. Vele menschen in ons land kunnen zich geen idee vormen wat de Führer, Adolf Hitler, is. Zij begrijpen niets van hem, omdat zij niets van hem weten. Wij zien den Führer, aldus spr., als den van God gezonden mensch, die Europa zal redden van de Communistische pest en die Europa naar een nieuwe en heer lijke toekomst zal voeren, waarin ook Nederland, dank zij den Leider, een eervolle plaats zal innemen. Vervolgens sprak de Beauftragte. Aan de hand van vele historische ge gevens belichtte hij allereerst het tijd perk 1914-1918. Het oorlogsdoel der Engelschen en Amerikanen bestond slechts hierin Duitschland te vernietigenook nu weer viert de kapitalistische vernieti- gingswil hoogtij. Denk aan de zinlooze bombardemen ten van waardevolle cultuurgoederen, van kerken, bibliotheken, musea, enz. Denk aan de moorden op vrbuwen en kinderen overal in Europa. Deze kapitalistische vemietigingswil is geen andere van de Communistische. Kapitalisme en, Communisme zijn im mers in tvezen een hetzelfde. Spreker schetste uitvoerig hoezeer 't Engelsche volk door hét Communisme is aangetast. Van Engeland is tegen het Commu nisme geen redding te verwachten. Toen onze soldaten bij Stalingrad den heldenstrijd streden, leefde men in Duitschland mee in dezen strijd. Deze soldaten zijn ons het voorbeeld ge weest, hoe hard wij moeten zijn, om dezen usorlog tot een goed einde te brengen. Wij gelooven in den Führer, zooa'- deze helden geloofden in hem, tor zij hun plicht deden. Ook wij kennen slechts één pa: onzën plicht doen op die plaats, wij worden ingezet. Wij hebben de zware taak het derlandsche Volk inzicht bij te breng. in den Nationaal-Socialistischen strijc. Helaas staat het meerendeel van het Nederlandsche Volk nog afzijdig. Wij zullen niet rusten voor de welwillende Nederlander aan onze kant staai. De bezetting in Nederland is zeer zeker dragelijk te noemen. Vergelijk anders de bezetting der Engelschen in Iran en Irak om van de-door de Com munisten bezette landen vroeger niet to spreken. Onze verhouding met de N.S.B. is opperbest Met deze kameraden zullen wij het Nederlandsche Volk doen ge looven in een nieuw Europa. Onder de Germaansche Volken heeft steeds een groot verlangen bestaan naar een binding. De Führer zal aan dezen drang vorm en inhoud weten te geven. Duitschland heeft in het nieuwe Euro pa een geweldige taak te vervullen. Door de geweldige offers die het heden brengt, zal Duitschland het recht ïeb- ben Europa onder leiding van den Führer te voeren naar een nieuwe toe komst. Met de wekroep „Europa erwache" beëindigde de Beauftragte zijn rede. De prachtig geslaagde vergadering, waarop het talrijk gehoor veel aan dacht schonk aan beide redevoeringen, werd besloten met het zingen van het Deutschlandlied, het Horstwessellied en het zesde couplet van het Wilhelmus. 1

Zeeuwsche Stroom | 1943 | | pagina 1