Dddrom N.S.B.! de mauascM waum POSTWISSEL-WAANZIN Werkverscltafflif door de P.Z.E.I. UITGAVE VAIM DE NATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING DISTRICT 14 ZEELAND Verdedig uw Vaderland Keuringen voor de Landwacht 3c Jaargang, No» 2 Donderdag 25 Lentemaand 1943 r i K 945 Verschijnt tweemaal per maand van huis lot huis door geheel Zeeland Hoofdopsteller Drs. G. Schuerman, Middelburg REDACTIE KONINGSTRAAT 4, GOES. Abonnement builen Zeeland f J,50 per jaar Het zal wel niet noodig zijn, uitvoerig te betoogenr dat het schandelijke wan beleid, waaronder het Nederlandsche volk in vollen vredestijd leed, de oor zaak is geweest van de ellende, die we nu beleven; In het schatrijke Nederland heerschte een stoffelijke nood, die duizenden lief- dadigheidsvereenigingen trachtten te lenigen. Honderdduizenden werkloozen sleten hun leven in funesten lediggang. In het cultuurdragende Nederlartd heerschte een moreelen nood, waarvan, een ergerlijke schandalen-serie het ge tuigenis aflegt. Zedelijk ging een stijgend aantal volksgenooten in ver dorvenheid ten onder. De curve van de offlcieele statistiek sprak ontstellen de taal. Alleen door onzen hoogwaardigen volksaard en door de onschatbare rijkdommen, ons nagelaten door Jsoene voorouders, was de regeerings- kliek in staat, den schijn van betrek kelijke welvaart op te houden, ja, zich dienentwegen op de borst te kloppen, maar in werkelijkheid waren de Nederlandsche toestanden door en door verrot. Schamen moest zich zoo'n regee- ring I Maar neen, lie vei scheldt zij vanuit onbereikbare, veilige plaatsen op Mus- sert en de N.S.B. Dat gaat ze goed af I Acht jcfdr Idng stond de N.S.B. in den stank van hun haat. En het is toch de N.S.B., die gewaarschuwd heeft voor wat we thans meemaken en die het niet zoo gewild heeft 1 Of zijn er nog onnoozelen, die van medhing ziin, dat de N.S.B. dezen twee den wereldoorlog op haar geweten heeft Was het zoo misdadig van de N.S.B. dat zij zag, dat een nieuwe orde onder de volken op komst was Was het zoo landsverraderlijk van Mussert, dat hij met scherpen blik de voosheid van hef democratische stelsel doorschouwde En dat hij bemerkte, hoe andere, lee.g- gebioede en uitgezogen landen met nieuw, krachtig sociaal leven bezield werden? Was hij een slecht vaderlander, om dat hij toen uit bezorgdheid een natio naal, volksch socialisme ontwierp en ter verwezenlijking daarvan de N.S.B. stichtte Had men geluisterd, dan stond thans 'n fier en vrij Nederland naast Duitsch- land in den strijd tegen kapitalisme en bolsjewisme I O O O Uit haar jarenlangen. strijd put de N.S.B. het mofeele recht op de volks leiding. Zij heeft den zedelijken plicht het Nederlandsche volk ook in deze zwaarste jaren te diehen. En dat zullen we 1 Door niets en door niemand laten we ons weerhouden, want we zijn vast besloten ons volk een nieuwe toekomst te brengen. Wij dulden den ondergang van ons vaderland niet I Al staan wij met leege handen, zooals hët heele volk mèt leege handen staat, al hebben' wij op hej_ oogenblik zeer weinig te bieden uit de ruïne van wat onverantwoor delijke brandkastUezitfers hebben, vernietigd zullen we Nederland doen herrijzen, ondanks overzeesche op hitsers. Door onzen strijd met het democra tische gedrocht, en door onzen inzet van leven en gezondheid aan de Euro- peesche fronten, hebben wij reeds voor Nederland, het vertrouwen van den Führer verworven. Als aan het einde van dezen oorlog fusschen socialisme en kapitalisme over het lot van óns land wordt beslist zal Mussert daar bij zijn. Onidat het dan van het Nederland sche volk zal afhangen, of de stem van den Leider veel gewicht zal hebben en ons een hooge taak wordt opgedra gen, is het zaak, dat de N.S.B. zoo sterk mogelijk is, en dat het Nederlandsche volk begrip heeft voor de eischen van den nieuwen tijd, die gaat komen. In de rij vcm Germaansche volken moeten wij zoo krachtig mogelijk leven. En dat kan alleen op Nederlandsche -wijze.Als ons volk in eigen aard weer opbloeit in het besef van de Germaan sche saamhoorigheid, zal het een kost bare bijdrage leveren voor de alge- meene welvaart in Europa. Want iedere Nederlander, die niet Jotaal verblind is, zni toegeven, dat een veilige toekomst voor onze kinde ren slechts gewaarborgd is ifi een Europa, dat is samengebundeld in on derlinge waardeering," lot een hechte eenheid. Het 'gespleten Europa, met Amerika ep den achtergrond, zou bin nen enkele tientallen jaren tot armoede vervallen, omdat, wanneer Duitschlarid den oorlog voor Europa verliest, het goud de waardemeter van den wel stand zefl blijven en bijna al het goud aan de VtS. zou behooren. Amerika zou op leder gebied Eet wereldbeheer- schende continent worden, terwijl in Europa de onderling,) twisten tot-een totale verarming zourteri leiden. Dit is het spookbe eld dat ons, Na-' tionaal-Socialisten, drijft in de richting van een vereenigd Europa, dat niet op goud zal steunen, maar op arbeid cilleen. Onze cultuurgoederen in den breedsten zin feijn ons te lief om ze te laten ondergaan in steeds harder wordende oorlogen. Het volkseigens willen we beschutten tegen alle vreem de invloeden Amerikaniseering heb ben we niet van noode. Daaromals vernieuwde Neder landers in een veieenigdSuropa, dat is een ideaal, waar denkende volks genooten niets tec'en kunnen hebben. Hij, die te laf is om zich als Nationaal-, Socialist daarvoor in te zétten, zal na tuurlijk om dat ideaal blijven moes- muilen. Voor allen, die a) sociaal voelen b) de\ noodzaak inzien van een ge bundeld Europa c) op Nederlancsch© wijze hun Ger maansche taak willen volbren gen voor hen is het hóóg tijd, de stem van het geweten te volgen en i:i de rijen van de N.S.B. te treden. Nóg spreken, de wapens en buigt alles voor Je behoeften van "het front. Maar eeps^zal hei rumoer Verslommen en komt de zuivere opbouw. WIJ WELEN DAAR jgjjt ZIJN? Voor eer en geweten I JLA. Dezer dagen heeft de Rijkscommissaris in overeenstemming mèt mij. een verordening gegeven, welke ten deel heeft in het leven te roepen een insiiluut „Nederlandsche Landwacht" met de taak binnen de grenzen van den Nederlandschen Staat aan de verdediging tegen de binnen- en bui'enlandsche vijanden mede te werken. Doordat de naar Londen uitgeweken voormalige Nederlandsche regeering ons volk jarenlang systematisch tegen Duitschland heeft opgehitst en ons Vaderland had gemaakt tot eèn brug- -gehoofd van Engeland op. het vaste land van Europa, doordat anderzijds Duitschland om militaire redenen ge noodzaakt was door Nederland te mar- cheeren ter vernietiging van 't Fransch- Engelsche leger in Noord-Frankrijk, is de voormalige Nederlandsche weer macht 4V2 dag in strijd geweest met de Duüschë weermacht, waarna volledige capitulatie is gevolgd. Sindsdien waren er geen Nederlandsche soldaten meer in ons Vaderland. De Duiische weer macht verdedigt nu de Nederlandsche kust tegen iedere invasiepoging en hei achterland tegen aanvallen van, uit de lucht. Wij, Nederlandsche Nationaal-Socia- listen, zouden gaarne zien, dat een Ne derlandsche weermacht als onderdeel van een groote Germaansche weer macht, dezen plicht uitvoerde en de veiligheid van landen volk dus groo- tendeels iri eigen hand zou liggen. Niets jyerdedigt men zoo fanatiek 'als eigen Volk en eigen Vaderland, vraagt dit maar aan de Duitschers. In Juli .1940 heb ik in de groote bijeen komst op de Luntersohe heide het pa rool gegeven van vijand tot bondge noot. Sindsdien zijn duizenden Natio- naal-Socialisien als vrijwilligers ge gaan naar het Oostelijk front. Zij dienen in de Waffen SS, in het Legioen, de weermacht, het N.S.K.K., bij het Roode Kruis, en doen daar hun Europeeschen plicht. Wij hebben het altijd tuis een schrijnend tekort gevoeld, dat wij hier ie lande niet mochten dienen als sol daat. In dit tekort voorziet nu de ver ordening. x Europa wordt in het Oosten bespron gen door den Sovjet-Russischen kolos, die zich 25 jaar lang gereed gemaakt heeft om de roode wereldrevolutie uit te dragen met geweld van wapenen. In het Zuiden is de kapitalistische broer van het Communisme, n.l. het Ameri kanisme in Noord-Afrika geland om van daaruit Europa binnen te dringen. ^Ubion dreigt vanuit fyst Westen. Het behoud van Europa hangt af V£m de solidariteit van Europa. Een solidair E.uropa is de beste waarborg voor de overwinning vanEuropa, de eerste voorwaarde voor de vrijheid van de volkeren van Europa. Wie een goed Vaderlander wil zijn, wie een goed Europeaan wil zijn, moet dit voor oogen houden en daarnaar handelen. Ik weet het, er zijn er, die angst hebben voor een knechting van Nederland door Duitschland na de overwinning. Uit bezorgdheid ..straks van Berlijn uit ge regeerd te worden, zouden zij in staat zijn om Moskou binnen te halen. Deze opvatting acht ik fout. De overwinniijg van het Communisme is de»ondergang van alle volkeren van Europa, ook van het onze, zelfs al zouden Engeland en Amerika gedurende eenige jaren de-. Sovjet-legers op een afstand kunnen houden, wat ik niet geloof. Wanneer Europa de overwinning bevochten zal hebben zal het nieuwe Europa het gezamenlijke vaderland zijn van alle vrije volkeren van Europa, zooals nog maals uitdrukkelijk is uitgesproken tijdens het bezoek van deh Duitschen Rijksminister van Buitenlandse Zaken Von Ribbentrop aan den Duce in Rome. Onvoorwaardelijk geloof ik aan »de zending en de rechtvaardigheid van Hitler en Mussolini. Dit geloof, dat zoov'elen mét mij deelen, legt ons de verplichting op om zooveel mogelijk deel te nemen aan den strijd. Nationaal-Socialisten moeten nu in de eerste plaats soldaten zijn. Zij zijn soldaten bij duizenden en doen hun plicht. Een gedeelte van de weerbare mannen der Beweging kan om verschil- Er heeft zich een belangrijk feit voorgedaan. Dit feit is zoo belangrijk, dai daarvoor 20.000 hoofden van huisgezinnen naar de plaatselijke postkantoren zijn getrokken, dai deze 20.000 hoofden van ge zinnen allen daar een verklaring van entvangst hebben moeten teekenen. dat postambtenaren, die toch reeds overbelast zijn 20.0Q_Q maal 'n post wissel hebben moeien uitbetalen, dat postboden 20.000 postwissels aan alle mogelijke adressen in Zee land moesten bezorgen, dat ambtenaren van de P.Z.E.M., die blijkbaar tijd over hebben, 20.000' postwissels met de hand hebben moeten adresseeren en invullen, dat eon andere ambtenaar bij de P.Z.E.M. 20.000 postzegels van 5 ct. heeft moetdii opplakken en hiermede behalve zijn loon 1000 gulden porto vermorst, dal 20.000 postwisselformulieren aan de postkantoren moesion wor den gekocht en per transportwagen weer worden terug gebracht. Dit is slechts een deel van de fan tastische werkzaamheden, die de directeur der P.Z.E.M., die blijkbaar geen overzicht heeft over zijn werk, laaf uitvoeren om de volgende futi liteit ye doen, die hijzelf noemt „Kor ting van 1/30 deel op Uw vastrecht bedrag over 1942, tengevolge van ons door de Prov. Noordbrabanlsche Electr. Mij. toegestane rabptten." Hierbij werden bedragjes terugbe taald van 60. 70 en 80 cent en daar voor- moet het geheele apparaat gaan draaien en de grootste optocht lende redenen geen dienst nemen bij het Legioen of de Waffen SS zij heb ben nu de gelegenheid zich in eigen land in te zetterf .in de Nederlandsche Landwacht. Ieder Nederlander tusschen 17 en 50 jaar, die eerlijk en naar beste weten en kunnen bereid is om zijn Vaderland als soldaat te dienen binnen 's lands grenzen, is welkom in de Landwacht. De dienstplicht bedraagt drie maan den zij die de drie maanden dienst plicht achter den rug hebben, kunnen^ in de actieve politie opgenomen wor den. Na drie maanden opgeleid te zijn als soldaat gaat men met verlof om alleen opgeroepen te worden voor her halingsoefening of bij dreigend gevaar. Iedere Nationaal-Socialist tusschen 17 en, 50 jaar dient zich te melden, met dien verstande, dat de Beweging moet kunnen doorgaan haar plicht'te doen. De oproeping zal zoodanig geschieden, dat er in de Beweging zelf zal zijn af lossing van de wacht. De Nederlandsche Landwacht is een territoriale landsverdedigings-organisa- tie, die tot afweer van buitejilandsche en binnenlandsché vijanden bestemd is. Zij wordt in het- raam van de Waffen SS opgesteld en door deze aan gevoerd. De Nederlandsche Landwacht is dus geen SS-formatie, maar is een soldaten- formatie die wordt ingezet onder leiding van de SS om het Vaderland te ver dedigen. D^ eed op den Führer is die op Adolf Hitler als Germaansch Führer, als hoogsten militairen aanvoerder. om postwissels naar de postkanto ren trekken, die men ooit gezien heeft Wanneer men nu voor de 20.000 postwissels, die aan ieder gezin uit gedeeld zijn, gemiddeld een half uur tijd rekent voor het gaan naar het postkantoor, met** inbegrip'van den langen wachttijd, dan zijroalleen aan dit onderdeel 10.000 werkuren ver speeld. Terzelfder tijd incasseert de P.Z.E.M, het gewone abonnementsgeld per kwitantie en had zij dus zonder de bevolking eenige moeite te doen, het kleine bedragje in mindering kunnen brengen op doze kwitantie. Wanneer 'n kantoorapparaat van de P.Z.E.M. zoo stom verccmbtenaard is, dat dat niet ken, dan zeggen'wij, ook op dit punt zijn de heeren bij hun tijd ten achter. Zij leven nog in een tijd van. voor heen. waarin zij denken dist het pu bliek er is veor hun plezier. Dit gaat veranderen in den Matio- naal-Socielistischen Staat en wan neer de P.Z.E.M.-heeren daar niet aan kunnen wennen, zullen zij het beste doen een andere werkkring te zoeken. Het is Ireurig te moeten constatee- ren, dat zooveel hard werkende ar beiders uit hun gezin worden geroe pen, terwijl er op de P.Z.E.M. blijk baar tientallen ambtenaren zitten, die slechts door werkverschaffing hun dag kunnen volkrijgen. Bij een dergelijk beheer heeft men toch geen directeur noodig, die daarvoor ongeveer 18.0G0 gulden salaris per jaar krijgt Eindelijk is het dus zoover, dai bin nenkort weer Nederlandsche soldaten ook het eigen Vaderland weer kunnen verdedigen en dat wij niet hulpeloos en ongewapend moeten toezien hoe land en volk worden bedreigd. -Het vorige jaar heb ik in vele openbare vergaderingen verklaard, dat de toe komst van ons allen zal vergen te zijn soldaat of slaaf en daarvan kiezen wij onvoorwaardelijk het soldaat zijn. Onze jongens bij het Ilmenmeer. aan de Dnjepr, in den Kaukasus en bij Sta lingrad hebben getoond gcede solda ten te zijn wanneer zij goed bewapend zijn en goed worden aangevoerd. Zij stonden hun man in het heetst van het gevecht. Zoo geloof ik dat, mocht het zoover komen, zij zeker in hei Vader land zelve, zich duchtig zullen weren. Het is daarenboven zeer nuttig voor de geestelijke gezondheid van aspirant bijltjes-helden ie weten, dat de Natio naal-Socialisten wel niet over bijltjes beschikken, mésr wel over revolvers* geweren, machinegeweren pn kanon nen. In Vlaanderen zou men zeggen „dat zal hun deugd doen". Daarom roep ik jmin kajnsraden op tot den dienst in de Nederlandsche Landwacht. Nederland herrijze Alles voor het Vaderland, is het de vies van onze W.A., de bron waaruit de weerbaarheid der Beweging ont sprong en waaruit ook nu weer het grootste rteel van de Nederlandsche Ltm*" zal voortkomen. MUSSERT. Uft VoVa, 12'-3-'43. 28 Maart 1943, 9..00*-13.00 uur, Den Haag, Café „Den Hout", Bezuiden- houlscheweg. 30 Maart 1943, van 9.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 18.00 uur, Rotterdam, Deutsches Haus, Westzeedijk. 2 April 1Ö43, 9.0013.00 en 14.00 18.00 uur/Den Bosch, Ho'tel Noord-Brabant, Markt 45. 3 April 1943, 9.0013.00 en 14.0018.00 uur, Den Haag, Café „Den Hout", Bezuidenhoutscheéyeg. - De Secretaris-Generaal, HUYGEN. t

Zeeuwsche Stroom | 1943 | | pagina 1