VOLKSEENHEID tegen Bolsjewisme 1 Mussert of Moskou! )he UITGAVE VAIV DE MATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. Beauftragte Münzer en Gemach tigde Jan Dekker spreken te Goes» DISTRICT 14 ZEELAND ««iff I 3e No. 1 Donderdag 11 Lentemaand 1943 ƒ3.25 ,3.50 ,4.70 ,3.90 1.25 ,3.95 del Bods. SSSSd. I K 945 Verschijnt tweemaal per maand van hüs tot huis door geheel Zeeland Hoofdopsteller Drs. G. Schuermen, Middelhurg REDACTIE KONINGSTRAAT 4, GOES. Abonnemenl builen Zeeland f 1,50 per jaar De op Maandag 1 Maart in het Schuttershof te Goes gehouden verga dering, belegd door de N.S.B., trok zoo veel belangstellenden, dat de zaal tot den nok gevuld wai Het tooneel was op waardige en smaakvolle wijze gesierd met doeken in nationale- en N.S.B.-kleurenfoto's van Hitier en Mussert hadden 'n plaats in het centrum en daarvóór stonden de trommelslagers van den Jeugdstorm opgesteld. Buiten de sprekers, den Beauftragte van den Rijkscommissaris, W. Münzer, en den Gemachtigde van den Leider, Jan Dekker, merkten wij nog vele ver tegenwoordigers van Staat en Partij op. De Beauftragte spreekt. Na den intocht d6r vaandels en een kort openingswoord van den Kringlel- der Rosier, verkreeg da Beauftragte het woord, die begon met er aan te herin neren, dat er eens een tijd was, dat Spanje een groote mogendheid was, maar Engeland vernietigde Spanje's vloot en Spanje was een greo e mo gendheid gewe'est. Er was ook een tijd daLNederland een grooie mogend- held was, maar Engeland vemiefigc'e de Nederlandsche vloot, en ook Neder land was een groote mogendheid ge weest. f-; "V 'M C liü - 9 W „Engeland vernietigde elke macht, die in Europa opkwam Europa was vcor Engeland siseds een uitbuitingsobject. Engeland dpldde geen concurrenten naast zich. Om dezelfde reden gir.g Engeland in 191-4 den strijd, aan met Duitschlcmd en om dezelfde reden ver klaarde het in 1939 aan Duitschlcmd opnieuw den oorlog. En nu in samen werking met het bolsjewisme, waarte gen in alle landen zoo ernstig gewaar schuwd was;' ook in Engeland ze'f. En Engeland belooft 'opnieuw oen volken yrijheid en gerechtigheid, zoo als het ook. in 19141-918 deed, maar tot 1939 ha3 het nog niets van dia be loften verwezenlijkt. Engeland kan geen sociale rechtvaardigheicrtczengen, omdat het dan de grondslagen zou moeien aantasten van het kapitalisme, de plutocratie, het jodenblok. En daarom moet thans de grootste vijand, het Nationaal-Socialisme, ver nietigd worden, Engeland moét een verdeeld .Europa voor zicE hebben en die verdeeldheid wordt bewerkt door de joden, vrijmetselaars,- confessies, partijen, pers, Oxfordbewsging. Geen volk van Europa mag tot rust komen. Spr. vertelde dan, zich eens verdiept te hebben in de Oxford-beginselèn, •maar het eerste hoofdstuk dat hij las, behandelde de geschiedenis van een man, die, dank zij zijn leven volgens de Oxford beginselenrijk werd. En toen wist hij er genoeg van. Dit typeert de heele beweging I -Als spr. een terugblik werpt op de geschiedenis van Europa, dan ziet hij hoe in de vierde eeuw Europa b'oot stond aan een in-al -. an A' ia'ische wilden; eeuwen later waren het de Arabieren, Turken, Mongolen, en thans bedreigen de Bolsjewisten Europa. Opnieuw komt het gevaar uit Azië. Toen Lenin in 1917 het Sowjet-regie'm grondvestte, smeedde hij Rusland-niet tot een nationale eenheid samen, maar zag hij slechts voor zich de wereld revolutie. Ook in den naam U.S.S.R. legde hi) vast, zijn streven naar een' wereld- Unie vctn Sovjet-staten. En dit commu nisme kent geen vrijheid, geen gerech tigheid, onderdrukt dtn vrijen wil, ver nietigt do persoonlijkheid. Grauwe gelijkheid is hoogste ver dienste. Het voedt den mensch op tot verraad, woordbreuk maakt hen tot "n willoos werkjuig. En dat dit alles in derdaad in practijk gebracht werd, blijkt uit duizenden voorbeelden. Spr. beschrijft enkele der gruwelijke ondervindingen uit de bezette gebieden en herinriert tevens aan andere gevon den bewijzen van het hoogste doel „De Wereldrevolutie". .'Volgens de plannen zou de eerste ópmarsch 'der'Russische legers te-parijs eindigen. De marsch naar Berlijn wps slechts een étappe. En op dezen marsch zou Rotterdam en Amsterdam niet van minder beteekenis zijn dan Parijs 1' Niemand ter wereld had er ook eenig begrip van, dat de oorlogsindus trie in Rusland zoo geweldig van om vang was. Alles is daaraan onderge schikt gemaakt. Vijfentwintig jaar was eenig doel, van elk mensdh een soldaat te maken voor de wereldrevolutie. Deze gedachte is erin gehamerd. Sialin lacht om alle diplomatie, hij kent slechts één politiek, die der wapenen. En wij, Naiionaal-Socialisten gelooven dat er slecht3 één man en slechts één armee tegen deze macht bestand is Spr. schetst dan, aan de hand vcm gevonden voorbeelden, hoe kinderen in Rusland tot beesfmenschen opge voed worden. In een schoolboekje van 1942 wordt een knaapje verheerlijkt, dat een dooden vijand schandaliseert, en een 13-jarig meisje beschreven, dat een grootsche daad deec? 4°°r een vijandelijke soldaat, die daar uit den aard der zaak niet-op bedacht was, met een mes-neer te steken. Ook de bezette landen, de Baltische staten, Finland.^ Hongarije en ook Spanje heb ben ondervonden welk een ellende hef Bolsjewisme met zich brengt. Ook de Pers, in het bijzonder de Amerikaansche, bracht "afgrijselijke voorbeelden der bols'ewistische gruwe len. Maar nu schijrit zij dit vergeten te zijn. Het Bolsjewisme is geen Russisch, macs een wereldprobleem. En daarom dient Europa één front tegen dit gevaar te vormen, voor het te laat is. 1 Alle landen hebben zalf ook aan dit gevaar meegewerkt, dóór hun technici naar Rusland te zenden. En deze werden, na hun werk gedaan te heb ben, naar Siberië verbannen. 1 In 1920 zeide Churchill, dat 't Bolsje wisme de menschheid terug zou vceren naar de barbaarsche tosstanden van het steenen tijdperk. Een jaar later drukte hij zich in ge lijken geest uit. In 1940 sprak hij over het Bolsjewisme als een krankzinnig st S®...Times* stelde Moskou aan-' sprakelijk. voor het Spaansche bloed baden thans gaan de Engel- schen eri Bolsjewisten broederlijk sa men. De Engelsche geestelijkheid bidt voor de zege vcm het Russische leger, Stalin noemt men de vader der Chris telijke wereld. Bij duizenden zijn de geestelijken in Rusland vermoord, evenals in Spanje, maar de geeste lijken in Engeland zijn dat vergeten. Ook hier heult de geestelijkheid met de Russische moordenaars, voor wie zij in de kerken bidden, terwijl zij aan -de Natlonaal-Soclalls'en'de sacramen ten weigeren. Zij veroordeelen de maatregelen tegen de joden en vergeten, dat Chris tus zelf de Joden uit den tempel wierp. En zij vergeten dat dok andere volken de Joden uit hun land weerden. Zij. zelf zijn de schuldigen/ rils er gesaboteerd en gemoord wordt. Als do geestelijkheid in de bres springt voor de gijzelaars, moet zij be denken, dat zij zelf deze maatregelen kan voorkomen. Als zij den weg ncictr haar volk terug vindt en niet de haat, maar de liefde predikt. Goddank zijn niet alle geestelijken zoo en spr. herinner.' aan de vermaning van den Aartsbisschop van Mechelen, dat men den haat rhoet afleggen tegen het volk waar andeïe volken ons steeds tegen ophitsen, er,'- aan zijn verorde ning dat op 7 Maart gebeden meet worden tegen het bolsjewisme. Met waardeerinir gewaagt spreker óok over het optreden van enkele an dere geestelijken. Spr. wijst dan op de maatiegelen, die hij dezer dagen tegen een viertal burgemeesters Moest nemen. Zij vatten een houding van loyaliteit blijkbaar op als een soort passieve hdiitraliteit, die echter in wezen een Engelsch-gerichte actieve neutraliteit is. Zöoals dit ook vroeger van regee- ringswege-in Nederland geschiedde. Zao noemden zó bijv. bij een bespre king in neutraler, trant, de N.S.B.-ers Landverraders en de Duil -hors „die rot Moffen". En één dezer burgemeesters had zich daarbij steeds als zeer Düitschgë- zind voorgedaan. Dit neemt men ka rakter v, 43omérna&-dc»V*sd.er-«js.-<3sn. groot,-n strijd die in het Oosten -^gestreden Wordt, zeide spr.: „Wij weten, dat een nieuw Europa ontstaat, en één groote Germanengemceenschap. - Jn dezen grooten strijd staan vertegenwoordigers van alle volken naast elkaar. -Zij bren gen daar hun bloed, en wat door bloed vareend is, laat zich niet meer schei den." De totale oorlog. De nu afgekondigde totale oorlog zal de laatste; groote krachtsinspanning zijn om dezen weréldpest, 't Bolsjewis me, te vernietigen. Ook Nederland zal hiervoor zijn offers moeien brengen, aan dezen slrijd moet alles onderge schikt zijn. Zonder protest dient men de noodzaak in te zien. Ook de vrou wen en meisjes moeten hun "cleel bij dragen en kunnen hier in de bedrijven de mannen vervangen. Elk mensch Heeft den drang om te arbeiden, voelt de verantwoording een taak. te vol brengen. In het Verleden waren het de groote Nederlanders, die aan hun land beteekenis gaven. -Thans is men zich nog niet voldoende bewust, dat Nederland weer alles verloren heeft. De uitgeweken regeering zet tot sabo tage en moord aan, maar de ware Ne derlanders zetten hun leven in aan het Oostfront. Kampen daar voor het nieuwe Europa, Nederlanders met Duit- schers tesamen. Dit zijn de Nederlanders die werke lijk aansluiten bij de beste tradition van het volk, vertegenwoordigd in mannen als De Ruyter, Tromp, enz. In hun geest streden en vielen de 300 mannen van Nedèrlandsch bloed In Stalingrad. Zij die dezen heldenstrijd ontkennen, of zelfs zich er tegenover stellen, heb ben zeker geen recht zich op Nederland sche traditiën te beroepen. Spr. besloot zijn gloedvol betoog met een laatste opwekking tot mannen en vrouwen, aan dezen strijd hun deel bij te dragen, voor het nieuwe Europa, -Hitler en den Nederlandschen Leider Mussert. Frontzorg. Kamske Dekker-de Jonge betrad nu als „moeder van een frontsoldaat", het podium en ,deed een beroep op de aanwezigen „Frontzorg" te gedenken. Een hierna voor dit doel gehouden collecte bracht bijna f 223.op. De Gemachtigde spreekt. Gedenkdagen. De Gemachtigde van den Leider, Jan Dekker, begon „ih bijzijn vcm een vrouw, die haar man, en een moeder, die haar zoon verloor" de gevallenen aan het Oostfront te herdenken. De aanwezigen hpo.rden zijn woor den en de muziek, die „Ik had een Wapenbroeder" speelde, staande aan. De Gemachtigde wees op een goede gewoonte, gedenkdagen te houden. Ook in manifestaties herdenkt men vaak de zegeningen die een volk sge- -toerden. En zoo herdacht Engeland den vorigen Zondag het vijf en twintig jarig bestaan van het roode leger. Het leger dat Lenin „het leger van het strijdende atheïsme" noemde. En dit was geen holle frase van Lenin. Churchill toonde dat aan in zijn boek „Wereldrevolutie", waarin hij de getallen gaf van de hon derdduizenden geestelijken, intellectu- eelen, arbeiders en vrouwen, die a,an dit leger als slachtoffer vielen. Thans viert Engeland feest, maar het viert dit feest alleen omdat het hoopt dat Rusland Duitschland zal weten te slaan, en dat Rusland dan met zijn opmarsch bij het kanaal halt zal hou den. Wat er dan verder van Europa terecht komt, daar trekt Engeland zich niets van aan. Dat heeft het nog nooit gedaan. Dit feestvieren van Engeland is wel de grootste knieval die het ooit deed, dit is met recht politiek Christen dom. Of, vraagt spr. zou er kans zijn dat de bolsjewisten zich thans bekeéren Het lijkt'mij niet erg waarschijnlijk. Vraag eens aan onze zestienduizend vrijwilligers, die aan het Oostfront staan, of er kans is, dat die Bolsjewis tische horden zich bekasren. Spr. deelde hier iets mede over de gruwelen, door de Bolsjewisten bedre- ven, waarover een gereformeerde jon- gén aan het Oostfront hem schrééf. "En tegenover de daad van dezen gèrefor- meerden jongen, stelde spr. het optre den van een gevluchfen gereformeer den staatsman. En zooals die jongen bereid is tot het hoogste offer, zoo moet men allen tot elk offer bereid zijn, om dit volk weer er boven op te brengen. Ook wij staan hier tien jaar, aldus spr. alleen, omdat wij dit volk liefhebben. t Mussert of Moskou. In Goes begint men ons langzamer hand te begrijpen. Reeds in negen honderd gezinnen koopt men „Volk en Vaderland".... dis het donker, is. Wijzende op de maatregelen die thans genomen worden, zeide spr.: Wij zullen er nu voor op moeten passen, dat de grooten niet vrijblijven en al leen de ldeinen de lasten moeten dragen. Spr. schetste_ dan hoe velen zich nog wat afzijdig hóuden, want.als Co- lijn eens terugkomt. Maar dat gebeurt in geen geval, zegt spr. HIER KOMT HET NATIONAAL-SOCIALISME OF HET COMMUNISME. En wij, Nationaal- Socialisten strijden tegen het commu nisme, opdat wij,'als een vrij volk, in het nieuwe Europa zullen kunnen léven. Als men ons tot een geknecht volk zou willen.maken, zouden wij hier niet staan. Vervolg op de derde pagina. Er zijn duizenden Nederlanders, die zichzelf in jarenlang gekoesterde bur gerlijke zelfgenoegzaamheid hebben trachten wijs te maken, dat het met het bolsjewistische gevaar zoo'n vaart niet liep Zij hebben de uitbarsting van hot conflict in het Oosten voorgesteld als een gevolg van de ontombare ver overingszucht van Bïilsr,- die de arme bolsjewisten hun vrijheid wilde ont nemen. Zij meenden het altijd veel beter te weten en wisten dan ook met een grootsch gebaar te -verklaren, dat al die verhalenover dó bedreiging uit het Oosten zoo erg niet waren en meer berustten op Duïtsche „propaganda", die aldus de gang van zaken "zou moe ten verantwoorden tegenover het eigen Volk en d.e wereld-opinie. Als deze Nederlanders nog een grein gezond verstand hebben overgehouden, hébben zij na Stalingrad 'hun waan wijs gezwets gestaakt en tenminste voor zichzelf erkend, dat de Führer Duitschlands beste Ploed niet in den waagschaal heeft geworpen om ten koste van alles de eigen macht te ver- grooten, maar om Europa te redden van een bedreiging, die door ons allën dank zij de jarenlange afsluiting en systematische misleiding der Sovjet- Unie is onderschat. Pas nu kemt ons allen volledig duide lijk voor den geest te staan, wat de Leider heeft betoogd, toen hij ons al die jaren heeft toegeroepenTWEE WERELD-BESCHOUWINGEN BOTSEN Geen gulden Middenweg. Het; moge daarbij waar zijn, dat er ook in ons Nederlandsche Volk een klein aantal misleiden of fanatiekelin gen gevonden worden, die de wereld beschouwing der andere zijde als de hunne beschouwen en er niet 't wezens vreemde, menschonwaardige karakter van doorzien, voor het overgroote deel van ons Volk geldt dat toch zeker niet. Onder dit overgroote deel zijn er echter velen» die de illusie gekoesterd hebben, dat zij niet behoefden te kiezen, omdat zij ruimschoots gelegenheid zouden hebben een gulden middenweg te bewandelen. Hyn illusie is in Stalin- grad ten onder gegaan. Het moet ook voor hen, die zelf nog niet tot- nationaal-socialist zijn gerijpt, in deze dagen duidelijk zijn geworden, dat zij door allep, waarmee zij het nat.- socialisme en de groei van een nieuw, geordend Europa tegenwerken, steun verleenen aan het systeem, dat naar onze begrippen de vijand is van. alle "Mensch-chiks- - -riotóbrnn na..van alles, wat ons dierbaar is als Europeanen, "als Nederlanderst als godsdienstige menschen, als dragers van 'n eeuwen oude'kuituur, als hartstochtelijke be- minners van onze vrijheid als'Volk en persoon. Een Plicht t ■- De onontkoombare conclusie uit deze ontwikkelingsgang ligt dan ook voor de hand. Zij, die den moord, als politiek strijd middel ten troon hebben verheven, zoo wel als zij, die actief of passief deze strijdmethode bevorderen, zullen heb ben te rekenen met de harde en mee- doogenlooze afweer vtm hen, die cp de slagvelden van Europa geleerd hebben hun leven en hun vrijheid te verdedigen. Zij, die hun Volk willen dienen, die Europa willen redden en de geslachten die na ons komen, voor den stoffelijken en geestelijken ondergang, voor den bolsjewistischen chaos willen bewaren, hebben den onontkoombaren plicht het Europeesche afweerfront in den rug to dekken en het met alle middelen te steunen. Dat eischt véél, ook van ons Volk. Maar het vele, dat wij thans geven, komt de toekomst van onze jeugd ten goede. Het eischt óók geestelijke op offeringen, want de erkenning, dat Mussert al die jaren gelijk heeft gehad en ons allen de harde waarheid heeft voorgehouden, zal velen niet gemak kelijk vallen. Wij eischen dan ook niet, dat plot seling tienduizenden vroegere tegen standers tot geestdriftige medestrijders zullen worden. Wij eir-chen slechts in het belang van ons Volk, dat het posi tieve werk van den Leider zal worden mogelijk gemaakt en gesteund. Wij moeten één worden. Het is hóógste tijd, dat iedereN e'der- lander zich schaamt, wanneer een volksgenoot te kennen geeft -zich te verheugen over de moeilijkheden, waarmee de Europeesche legers in den strijd tegen Stalins horden te. kampen hebben. Het is hóógst© tijd, dat wij EEN worden in het besef, dat onze hoogste goederen op- het spel staan en dat slechts onze gezamenlijke krachtsin spanning ons leven en toekomst zal kunnen behouden. NEDERLANDERS, HERVINDT U ZELF. Banleider 'J. J. van der Hout. Uit „De Zwarte Soldaat".

Zeeuwsche Stroom | 1943 | | pagina 1