VOOl - DEN 1L1EIEKEM DEI M1EÖ2&MILAMIÏ1EM De verantwoordelijkheid voor hel Nederlandsche Volk in handen van Mussert gelegd i DISTRICT 14 ZEELAND UITGAVE VAN DE NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING 2e jaargang, No* 18 Donderdag 14 Louwmaand 1943 Voor zijn strijders méér strijd! Voor zijn werkers méér werk! Voor allen méér offers! Eereteeken Strijd en Offer Dat is de Leider t K 9« Verschijnt tweemaal per maand van huis tot huis door geheel Zeeland Hoofdopsteller Drs. G. Schuerman, Middelburg REDACTIE POSTBUS 58, MIDDELBURG. Abonnement buiten Zeeland f 1,50 per jeer Getrouw aan onze roeping, sterk ln eigen kracht en bovenal sterk in den Leider,' gaan wij, nationaal-socialisten der Nederlanden de nieuwe toekomst van het Nederlandsche Volk tegemoet. Wij zijn Mussert gevolgd omdat hij tot uitdrukking bracht wat onbewust en onbegrepen leefde in onze harten. Wij hebben orrté krachten vereénigd om hem terzijde te staan bij den moei- zamen opmarsch naar het groote doel, dat hem en ons allen voor oogen heeft gestaan De vernieuwing en de weder opstanding van het Nederlandsche Volk. Onze strijd ls begonnen zonder dat wij eigenlijk geheel en al begrepen hoe véél er voor ons Volk op het spel stond. Wij wisten, dat er geen herstel en geen opgang voor Nederland mo gelijk was, wanneer niet Mussert de leiding over alle Nederlandsche man^ ÏTSU »«COj3t«riV«"«■i.BUilUr»* 1 ,1LZ' wij hebben het wel eens vergeten, dat de v/eg naar omlaag net zoo lang voort zou gaan tot het oogenblik, waar op de leiding in de handen van onzen Leider zou zijn gelegd. Zoo zijn wij gekomen in dit diepste dal, dat ons volksbestaan ln honderden jaren heeft gekend, ondanks onze wanhopige, krampachtige pogingen om het Volk bijtijds het dreigende gevaar te doen inzien. In al die jaren van onzen strijd heeft ons de neergang van het Nederlandsche Volk gedrukt, ofschoon wij vol moed en vertrouwen voort kon den gaan, omdat wij uit den voortgang der Beweging en uit onzen innerlijken groei konden begrijpen, dat wij steeds' meer het oogenblik naderden, waarop wij in staat zouden zijn. Mussert bij te staan in het aanvaarden van de leiding van het Nederlandsche Volk. Geen pen is in staat of zal ooit in staat zijn te beschrijven, wat er is om gegaan in het hart van de Nederland sche nationaal-socialisten, toen zij op dezen gedenkwaardigen Zondag, den 13en December van het jaar 1942, konden vernemen, dat de Führer aller Germanen aan Mussert, onzen Leider in den strijd, de leiding van ons Volk heeft toevertrouwd. Het waren door de oorlogsomstandigheden slechts en kele duizenden, die van dat groote oogenblik in het Amsterdamsche Con certgebouw getuige konden zijn, waar op de Rijksminister, Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart verslag uitbracht van zijn bezoek aan den Führer, onder een voelbare stilte, die plotseling overging in een orkaan van nimmer gekende geestdrift. Twee en een half duizend Nederlandsche mannen en vrouwen verloren bil het breken van de span nende afwachting van maanden en jaren voor enkele oogenblikken de koele nuchterheid, waarom wij bekend staan als Volk. En in tienduizenden huiskamers in alle steden, dorpen en gehuchten van ons' schoone Vaderland hebben de nationaal-socialistische man nen en vrouwen eénzelfde ontroering ondergaan toen zij deze vertrouwde stemmen voor de radio konden mse- beluisteren. Allen, thuis zoowel als in het Concertgebouw of in een der pa rallel-bijeenkomsten waar de Uitzen ding kon worden beluisterd, hebben het begrepen welk een erkenning, welk een achting en waardeering door den Rijkscommissaris werd gelegd in dat eene woord, die eene uitdrukking waarmede hij zijn rede besloot"Hou Zee I Allen hebben, in de zalen of in hun woningen, spontaan, zonder na denken en uit een ontroerd gemoed ingestemd met den roep, waarmede ook wij onze trouw betuigen aan den Führer van het nieuwe EuropaSieg Heil I Het was een oogenblik dat nimmer vergeten zal worden door allen dié het als werkende en strijdende, of fervaardige nationaal-socialisten heb ben meegemaakt, een oogenblik waar van later de geschiedenis zal schrijven, dat het "een keerpunt la geweest in de historie van het Nederlandsche Volk I Zoo zijn wij dan bijeen geweest, in persoon of in den geest. Zoo heb ben wij gevoeld die onverbrekelijke eenheid die ons rond den Leider samenbindt. Zoo hebben wij de be kroning gevonden van vele jaren ingespannen strijd en arbeid. Zoo hebben wij de herdenking beleefd en zoo zijn wij Maandagmorgen met nieuwen moed -het leven weer inge gaan, hebben wij den strijd weer op gevat en den opmarsch voortgezet. De beslissing van 1942. Welke winst hebben wij in deze dagen geboekt Wat hebben wij be reikt door den Leider, bij het elfjarig bestaan der Beweging? Hoe zal onze "W if1 zouden" géért' Xicö'uó iiiiuonam - soclalisten zijn, Indien we er niet van overtuigd waren, ln de eerste plaats te moeten vragen naar ons Volk en wat voor ons Volk tot stand is ge komen. Dat is ontzaglijk veel I Natuurlijk denken wij allerminst ln de eerste plaqts aan de gunstige be richten van den Rijkscommissaris over de voedselvoorziening in het komende jaar en de besprekingen die hij daar over, als verdediger van de Nederland sche belangen, heeft gevoerd met de daarvoor in aanmerking komende in stanties in het Duitsche Rijk. Wij weten dat het belangrijk is en wij verheugen ons erover, zooals wij ons ook verheu gen over de gunstige klanken die ge hoord konden worden ten aanzien van onze nationale industrie. Maar ver daarboven uit, gaan de grondslagen die tijdens het bezoek van den Leider in het Hoofdkwartier van den Führer gelegd zijn voor de toekomst, voor het leven van ons geheele Volk. Nederland zal niet worden behan deld als overwonnen Volk, maar het zal deelen in alle voordeelen van het nieuwe Europa in volkomen gelijkge- rechtlgheid. Nederland zal nationaal- socialistisch worden. Nederland zal een plaats krijgen ln het nieuwe Euro pa en Mussert zal met den Führer daar over spreken wanneer de tijd daartoe gekomen is. De Beweging wordt beschouwd 'als de draagster van het Nederlandsche Volk, en Mussert, de Leider der Be weging, is thans de Leider van het Nederlandsche Volk I Ingeval een der dragers van het Eereteeken „Strijd en Offer" het ongeluk mocht hebben het Eereteeken te verliezen, is het niet toegestaan, dat hij een duplicaat aanvraagt aan het Bureau „Strijd en Offer, doch hij diene zich te wenden tot mij, met een, betref fend verzoek. Hou Zee I Gemachtigde van den Leider, JAhTDEKKER. De Beweging zal deelen ln de ver antwoordelijkheid voor het binnenland- sche bestuur en Mussert zal de schakel zijn tusschen het Volk en de bezettende overheid. Ziedaar de belangrijkste punten. Ziedaar de grondslagen waarop wij veder zullen bouwen. Deze grondslagen zijn voor ons de vervulling van ons eerste strijddoel en wij zullen daarop voortbouwen, rustig zeker, omdat wij het onschokbare vertrouwen hebben, dat deze grond slagen, gelegd door den wil en door de woorden van den Führer, onveran derlijk zullen gel-den voor het Neder landsche Volk en zijn toekomst en door niemand, wie dan ook, meer zullen kunnen worden omvergehaald I Onze strijd gaat voort en moet voort gaan met onverminderde,, neen, met sterk toegenomen kracht. Wij, natio naal-socialisten, maken ons nimmer de illusie', dat er een oogenblik zal komen van uitrusten of grooter gemak. Hoe meer opdrachten wij krijgen, hoe meer vertrouwen "wij ontmoeten bij den Führer, hoe meer verantwoordelijkheid of bevoegdheden aan de Beweging Onze strijd is niet voor niets ge weest I Al heeft dan het Volk onze waarschuwingen niet willen hooren en al hebben wij het niet kunnen redden van den ondergang, door het werk van Mussert en "zijn getrouwen, door de groote offers aan kracht en aan bloed, is de weg naar omhoog weer vrij gekomen I Nederland zal herrijzen, vrij, fier en zelfbewust, krachtiger dan tevo ren en met een grootsche roeping in de wereld, bovenal in Europa en de Europeesche levensgebieden. In 1941 ls aan de Beweging opge dragen de leiding te nemen bij de vorming van den politieken wil van het Nederlandsche Volk. De beslissing van 1942 houdt de erkenning in, dat de Führer deze opdracht als uitgevoerd beschouwt en dat hij met volledig ver trouwen in Mussert, hem thans de lei ding van het Nederlandsche Volk op draagt I De gevolgen van deze beslissing. 'Het is natuurlijk nog niet te overzien wat de onmiddellijke gevolgen zullen zijn van deze geweldige beslissing, die beschouwd mag worden als een ommekeer in ons volksleven. Wij weten dat de Beweging voor nieuwe opdrachten staat en dat de Leider zal deelen in de verantwoorde lijkheid voor het bestuur, het leiden van ons Nederlandsche Volk. Wij we ten nog niet van welken aard deze opdrachten zullen zijn en of daaruit directe veranderingen zullen voortko men voor de wijze waarop -wij den strijd moeten voortzetten. v Maar één ding weten wij heel zéker worden toegekend, des te meer zal er door ons moeten worden gewerkt, ge offerd en- gestreden. In al deze jaren heeft de Beweging slechts één enkel richtsnoer gekend: WERK - STRIJD 1 - OFFER I Na deze beslissing wordt dit richt? snoer MEER WERK I MEER STRIJD 1 MEER OFFERVAARDIGHEID 1 Deze verzekering heeft de Leider op Zondagmiddag, 13 December, ons allen gegeven. Deze belofte zullen wij met elkaar gaan inlossen. Het is onze grootsche onmenschelijk zware, maar even schoone taak, dén Leider in al zijn arbeid bij te staan. Wij moeten bevestigen wat in dezen strijd tot nu toe kon worden bereikt 1 Wij moeten uitbreiden waaraan wij begonnen zijn. Wij moeten de basis waarop wij strij den, verbreeden en de steun die wij den Leider kunnen bieden, vergrooten. Het gaat thans meer dan ooit Om het hart van ons Volk. Nog kunnen wij geen tastbare resultaten bieden. Nóg zijn wij niet in staat, den opbouw door te zetten zooals die in ons Ididend beginsel, in de bronnen en in het pro gramma wordt aangekondigd. Nog zullen wij zonder ophouden stuiten op moeilijkheden de beperkingen en de harde feiten van den, oorlogsnoodzaak. Nog zullen wij op onzen weg ontmoe ten het wanbegrip, de onkunde, de domheid, de kwaadwilligheid en de laster van een misleid Volk dat nog altijd niet geheel en al heeft geleerd dat het luisteren naar onze vijanden een belemmering vormt voor het her stel van ons volksleven. Met God schipper op zijn schip, dat is de Leider. Bedachtzaam bij hei bepalen van den koers. Recht vaardig tegenover ons, schepe lingen. van den eersten stuurman tot den lichtmatroos. Geloovend aan God en zijn roeping, de toe komst van heel ons volk. Steeds wakend. En wij weten, wij varen veilig met hem. Ook als ons schip Schip van Staat zal zijn. Er zijn er gedrost bij tegenslag. Er zijn er van boord gejaagd. Nieuw scheepsvolk heeft hun plaats ingenomen. Maar de koers bleef dezelfde, want nimmer ver liet ons de schipper. Schipper stuur ons in het want bij stormweer, wij zullen niet aar zelen. Schipper siuur ons in 't gevecht, wij zullen trouw zijn en dapper. Schipper Mussert met' Wij moeten en wij zullen eenter dit Volk veroveren 1 Wij mosten en wij zullen 'de afwachters tot de daad bren gen. Wij moeten en wij zullen de slap- nen vail' ohze -naticnmsi-a&oatdruEi-' A-> levenskracht. Dat kan alleen, wanneer wij onzen plicht doen I Kameraden en kameraadskes I Gij, die met zooveel blijdschap en zooveel ontroering kennis hebt genomen van de groote beslissing van 13 December 1942: Laat deze blijdschap U een aansporing zijn 1 Laat deze ontroering den rem wegnemen, die U blijkbaar zoo langen tijd heeft verhinderd deel te nemen aan ons werk en aan onzen strijd I Gij zult geen groote dmgen behoeven te doen. Gij zult niet geroepen worden tot groote hervormingen of revolution- nalre veranderingen. Gij kunt de groote lijn van het gebeuren van dezen tijd aan den Leider en zijn staf overlaten, die U tot deze ontwikkeling heeft ge bracht en die, gesteund door de stoot troepen' van het nationaal-socialrime deze resultaten heeft kunnen bereiken voor ons Volk en ons Vaderland Gij moet Uw plaats in deze stoot troepen innemen, is het niet bij de front soldaten, dan bij de colporteurs, de verspreiders, de werkers van den in- wendigen dienst, de huisbezoekers en bij al die andere werkers, die in stilte hun plicht doen, dag in dag uit, de jaren door 1 Meen niet dat gij daar onbelangrijk zult zijn I Meen niet, dat gij daarbij geen waardeering zult vinden. Denk aan de woorden die zoowel de Leider als de Rijkscommissaris hebben gewrd aan de eenvoudige strijders van d® Nationaal-Socialistische Beweging der Nederlanden Een grootsche grondslag is in de Nederlanden qplegd. Een grootsche toekomst wenkt in de verte 1 Maakt den 13en December ook voor de Be weging tot een keerpunt, een nieuw begin I Maakt "door Uw werk, of gil het voortzet, dan wel nu eerst aan vangt, ook voor de Beweging een schit terend succes 1 Ga uit tot Uw Volk, met de middelen die Mussert U geeft 1 Ga uit tot Uw volksgenooten, niet met haat, niet met zelfoverschatting en niet met onverstandige of misdadige machts wellust. Richt U tot de werkende man nen en vrouwen van onzen stam, waar voor wij elf jaren hebben gestreden. Treedt hen tegemoet met Uw liefde voor Volk en Vaderland, overtuig hen van onze eerlijke bedoelingen, van onzen onschokbaren eerbied voor den Arbeid van ons werkende Vblk. En overtuig hen met Uw warme geestdrift, met U door niets te schokken geloof ln de roeping van den Leider, de roe ping, waaraan wij ons aandeel mogen nemen en die wij vervullen zullen' tot onzen laatsten ademtocht 1 Houdt zee met Mussert en wint met Mussert de reis I JAN DE HAAS, uit „De Daad".

Zeeuwsche Stroom | 1943 | | pagina 1