Openbare N.S.8. Vergaderingen Kop op» Zeeuwsche werkers Zelfrespect Van het Zuuwscke- 7JnMS$V0&£ Ram. Geldof te Oost- en West-Souburg. Winterhulp-saboteurs! MusseJ Jeugdstorm in1 ZeenwsMaanderen groeit. Oprichting groep Haamstede der N.S.V.Ö. Installatie Groep Clinge KOMT - HOORT en vormt zelf Uw oordeel 26 Oct BRESKENS 27 TERNEUZEN 28 MIDDELBURG 29 ZIERIKZEE 30 GOES 31 ST.ANN ALAND moet ons volk bewaren I 2e Jaai I Da Jeugdstorm in Zeeuwsch-Vlaan- deren groeit gestadig, dit blijkt uit de tnarschen die den laatsten tijd gere geld in verschillende plaatsen van Zeouwsch-Vlaanderen gehouden wor- j den. Onlangs hield de Nationale Jeugd- storm uit Axel en omgeving 'n marsch door Axel. De stormers en stormsters verzamel den zich in de openbare school aan de Kerkdreef. Hier ontvingen bijna allen voor het eerst hun voorgeschre ven uniform. Het commando „buiten aantreden" werd gegeven. Allen spoedden zich naar buiten, waar de groep in marsch- orde werd opgesteld en de marsch begon. Ondanks het feit, dat de groep groo- tendeels uit nieuwelingen bestond, werd er goed gemarcheerd en gezon gen. Vooral de tamboers, die voorop gingen met hun geuzentrommels, maak ten een goeden indruk. De jeugd van Axel liet zich dan ook al spoedig niet onbetuigd en stapte parmantig achter en naast de troep mee. Nadert de groep door de buitenwij ken en de nieuwe wijken was gemar cheerd keerde zij langs de Zeestraat terug naar het verzamelpunt. Daarbij kwam zij door de Noordstraat. Het was een aardig zicht toen de Jeugdstorm plotseling in deze straat verscheen, waar boeren en kooplieden midden op straat zaken deden. Deze nog veelal in den ouden geest levende boeren en kooplieden bleven dan ook verschrikt staan en maakten nog juist op het laatste oogenblik verwonderd ruimte voor de nieuwe jeugd, die ge disciplineerd, op de maat van de geu zentrommels, voorbij trok. Bij de school aan de Kerkdreef werd de groep ontbonden, waarna de stor mers en stormsters opgewekt huis waarts keerden. Enkele stormers colporteerden na af loop van den marsch met Stormmeeu- wen. Dit was een groot succes, want alle meegebrachte Stormmeeuwen wa ren na een half uur colporteeren ver kocht. J. M. P. De W.A. (wacht O.T.) en P.O. te Sou burg hadden een samenkomst, waar kam. Geldof het belangwekkende on derwerp behandeldehet rassenvraag stuk. Hierbij kwam weer eens sterk naar voren de gebiedende eisch het Ger- maansche ras zuiver te houden en het sterk te maken. Het dreigde verdron gen te worden door vreemde rassen. Het waren de joden, genesteld tus- schen de volkeren, die de volken on dermijnden en alle middelen te baat namen om vooral de Noordrasvolkeren tegen elkaar op te zetten, te verzwak ken om hen aan hun macht te onder werpen. Het is de niet genoeg te roemen ver dienste van den Führer aller Germa nen, dat die het dreigende gevaar heeft doorzien en een wig heeft ge dreven tusschen deze duistere machten. De ellende en het leed waren niet te overzien als aan de voortwoekering van dit gevaar, geen halt was toege roepen. De jood is cultuurloos, kcrakterloos en rasleos, wil heerschen en onder drukken om rijk en weelderig te leven, zonder zelf te arbeiden. De Schepper leeft en werkt en ge bruikt op Zijn tijd menschen als Zijn werktuigen om het Goede te doen zegevieren. Deze tijd beleven we thans. De worsteling is geweldig, doch crls hieruit ©en vernieuwd, gezuiverd Europa opstaat, zijn de offers niet ver- geefsch gebracht. W.A. zal in samenwerking met de P.O. den komenden winter te Sou burg nog eenige cursussen organisee- ren, waar ook belangstellende niet- leden der N.S.B. welkom zijn. v. R. Ook oaze groep heeft zich ingezet voor de Oostfrontzorg. De kameraadskes bellen niet tevergeefs aan de deur. Royaal komen de gif- ■ten binnen, in natura, in bonnen en in geld. Vele tijdschriften zijn reeds verzonden, evenzoo ook de pakketjes, die met ijverige handen zijn verzorgd. Laat de volgende oogst evenzoo ziin. kameraden. Hier volgt een lijst van de ingekomen giften. Gezamenlijke gift ƒ40.75; voorts ƒ1.75, ƒ10.71, ƒ1.—, ƒ0.25. ƒ1.-, ƒ1.- ƒ0 50 0.50, 0.25, ƒ0.50, ƒ1.—, ƒ1.50, 1 2.50, ƒ1.-, ƒ2.50, ƒ1,-, ƒ0.10, ƒ0.50! 7ÜT 11'~' f f0.50, ƒ1.—, ƒ1 f 0.20. ƒ0.50, 1ƒ0.50! J In natura; 1. doos bonbons, toiletartikelen, 5 stukken scheerzeep, 3 pakken haarzeep, 1 doos bonbons, 5 sigaren, 1 flesch eau de co- ogne, 2 pakjes sigaretten, 1 blocnoot, 1 pakje tabak, 1 pakje sigaretten, 3 rollen snoep, 3 stukken scheerzeep, 5 pakjes scheermesjes, 1 pakje sigaretten, 1 pakje tabak, 1 doos bon bons, 3 rollen borstplaat, 1 doos bonbons, 1 pakje sigaretten, 5 sigaren, 1 sigaret, 5 bonnen voor tabak, 12 snoepbonnen en vele tijdschrif- ten» couranten, enzoovoorts. M. T. H. Verantwoordelijk voor den inhoud De HoofdopstellerDrs. G. Scbuerman, Mid delburg UitgeverDistrict 14, Zeeland van Ce Nat.-Soc. Beweging. DrukkerPV 1894/23. In Westelijk Schouwen, waar den laatsten tijd een flink aantal vrouwen tot de beweging toetrad, is opgericht de groep Haamstede der N.S.V.O. Op de eerste bijeenkomst, in Hotel „Het Wapen van Burgh" zette de Kring- leidster, kam.ske de Waal-Ridderhof uit Zierikzee, uiteen, wat het werk van alle Nationaal-Socialistische vrouwen dient te zijn. Zij wees er op, wat een omvangrijk terrein er nog voor deze vrouwen braak ligt. Van een organi satie, die weet wat werken en dienen is, kan echter voldoende kracht uitgaan om dit terrein te bearbeiden, aldus spreekster. Vervolgens sprak zuster Milhous van den Nederlandschen Volksdienst. Zij gaf een overzicht van het werk van den N.V.D. en besprak de taak, die hierin door de N.S.V.O. vervuld kan worden. Als functionarissen in de nieuwe groep werden benoemdgroepsleiders kam.ske J. K. Boot-Kloet Overbeeke groepsadministratrice kam.ske J. Kooi man, terwijl de' leiding van Hulp en Bijstand berust bij kam.ske E. Óver- beke-Fondse. Het aantal leden dat werd ingeschre ven is reeds voldoende om in de komende maanden eenige nuttige cur sussen te kunnen houden. De nieuwe groep is ervan overtuigd, dat alle begin moeilijk is, maar juist door deze prikkel zullen dubbele krach ten worden ingespannen om iets goeds en moois voor ons volk te helpen op bouwen, er op vertrouwend, dat "eens de tijd zal komen, dat dit werk zal worden gewaardeerd en dat ook an dere volksgenooten den wensch gaan uiten te mogen mede arbeiden in onze groote volkshuishouding. Met het zingen van het mooie lied „Het Hartvuur heilig" werd deze eerste bijeenkomst gesloten. J.K.B.K.O. Het was op Donderdag 8 October een hoogtij dag voor onze kameraden en kameraadskes van het blok Clinge. Immers de leiding der Beweging had gemeend de kameraden en ka meraadskes te Clinge en omgeving te moeten onderbrengen in een aparte groep en op den avond van 8 October zou de nieuwe groep worden geïnstalleerd. Geen wonder dus, dat de kameraadskes en kameraden ter plaatse een prettigen dag be leefden. Te 20 ure werd de bijeenkomst, die goed bezocht was, door den blokleider te Clinge met een-woord van welkom, geopend. Nadat we gezamenlijk „de Zwarte Soldaten" hadden gezongen, was daarna het woord aan den Onderkringlelder, kameraad L. C. Hamelink. Op zeer bevattelijke manier stelde hij den kameraadskes-. en kameraden het werk in de groep voor oogen. Hij wees hun op het zeer moeilijke werk der propaganda en wekte hun op steeds vol te houden en telkens weer op nieuw aan het geweten der volksgenooten te kloppen, want „de aanhouder wint". De kameraden moeten niet alleen onze be ginselen uitdragen en verder verspreiden, maar er ook zelf naar leven. Zij zullen eerlijk, trouw, moedig en openhartig door het leven moeten gaan en bij dat alles eenvoudig moeten blijven, want eenvoud is het kenmerk van het ware. Steeds moet onder alle omstandigheden het draagteeken (insigne) der Beweging wor den gedragen. Rechtop van lijf moeten we door de straten gaan en rechtop van ziel moe ten we onze medemenschen bejegenen. Hierna ging kam. Hamelink over tot het bevestigen der kameraden in hun functie. Voor ieder had hij een persoonlijk woord, vooral voor den nieuwen groepsleider, kam. L. C. v. d. Kruisen. Hij wekte de kameraden en kameraadskes op, den groepsleider steeds met raad en daad terzijde te staan om daardoor zijn moeilijke en toch zoo gewichtige taak zoo veel mogelijk te verlichten. De rede van den Onderkringlelder werd met groote aandacht aangehoord en aan h?t einde met hartelijke bijvalsbetuigingen begroet. Nog zeer lang bleven we toen kameraad schappelijk bijeen, welke tijd de kringadminis trateur o.a. gebruikte om de nieuwe groeps- administrateur op de hoogte van zijn werk te brengen. Aan de goed verzorgde materiaal- tafel werd zeer veel aandacht besteed en velen tastten in de beurs om door het koopen van lectuur hun kennis van 't Nationaal-Socialisme te verrijken. Onder leiding van den Kringadministrateur werden onze strijdliederen met groote animo gezongen. Het was een goede avond, die zeer zeker in de toekomst vruchten zal afwerpen. Kameraden te Clinge, wij wekken U op steeds trouw te blijven aan den Leider en Uw werk voor Volk en Vaderland blijmoedig voort te zetten. p. Weer is 'n nieuw Winterhulp-seizoen aangebroken en weer trekken overal in den lande de trouwe collectanten en collectrices door weer en wind van huis tot huis om de gaven in ontvangst te nemen, welke zullen worden aan gewend om in den komenden winter onze minderbedeelde volksgenooten recht te doen. Zoo is ook in Middelburg weer de* eerste Winterhulp-collecte gehouden en één der collectanten, weerman Tor- bijn, heeft bij deze gelegenheid zijn schreden gericht naar het gemeente huis. Men zou zoo denken, dat de ambte naren die in dit gemsentehuis werken, een warmkloppend gemeenschapshart hebben, immers, deze menschen komen ieder uur van den dag in aanraking met de nooden en behoeften van vele volksgenooten, zoodat kam. Torbijn verwachtte, dat juist deze gemeente ambtenaren, deze eerste dienaren der gemeenschap dus, met milde hand zouden offeren, zoodoende toonende, dat zij hun plicht kenden I Hoe dom van kam. Torbijn, dat te denken Wist hif niet, dat ook op dit gemeen tehuis nog altijd het liberale devies geldt„God voor ons. allen en allen voor zich" Wist hij niet, dat ook op dit gemeen tehuis de meeste ambtenaren nog lijden aan de Engelsche ziekte Wist hij niet, dat ook op dit gemeen tehuis nog vereeringbestaat voor het Oranje-Bolsjewistisch vorstenhuis Wist hij niet, dat otok op dit gemeen tehuis nog velen hopen op een over winning van het Bolsjewisme? Nu zal kam. Torbijn begrijpen, waar om van de ongeveer 40 ambtenaren die op het gemeentehuis werken (het distributiekantoor niet medegerekend) er slechts 5 of 6 zijn die aan Winter-" hulp hebben geofferd 1 Hij zal nu begrijpen, waarom een hoofdcommies, Koene, en bijna al het onder hem staande secretarie-personeel niets geven 1 Hij zal nu begrijpen, waarom sociale werksters, dames dus, wier beroep het is de nooden van ons volk te lenigen, niets geven 1 Hij zal tenslotte nu ook begrijpen, waarom het hoofd van Maatschappe lijk Hulpbetoon, J, C. F. van Kamer en bijna alle leden van zijn personeel, dus ook personen wier beroep het is de sociale nooden der volksgenooten te lenigen, niets geven I Maar, de W.A.-man is waakzaam en werkzaam I Weest ervan overtuigd, gij saboteurs der volksgemeenschap, gij negatieve idealisten, gij cultuur-bolsjewisten, gij joden-vrienden, gij zelfgenoegzame ambtenaren, dat gij Uw offer te zijner tijd dubbel en dwars zult moeien bren gen Onze offers, hier aan het Thuis- en ginds aan het Oostfront, welke ook voor U zijn en worden gebracht, staan hiervoor borg 1 Middelburg, Zaaimaand 1942. De Vendelcommandant 6—III—1 der W.A., De Oppervaandrig, A. J. Bliek. Wijkgebouw 8 uur 's Lands Welvaren 8 uur Schuttershof 8 uur (indien zaal beschikbaar) Korenbeurs 8 uur Schuttershof 8 uur Groepshuis 8 uur Toegangsbewijzen a 10 cent bij de leden en aan de zaal verkrijgbaar Adreswijziging Afd. Perszaken der N.S.B. en Red. Volk en Vaderland. Met ingang van Donderdag, 8 October 1942 is de Afd. Perszaken der N.S.B. verhuisd van Zeestraat 76 Den Haag, naarMaliebaan 31 Utrecht, Telefoon 17831. Met ingang van dienzelfden datum is het Redactieadres van „Volk en Vaderland" even eens Maliebaan 31 Utrecht, Telefoon 17831. De Administratie van „Volk en Vaderland" (bestellingen abonnementen, advertenties) blijff Oude Gracht 172, Utrecht. De gegevens voor de rubriek „van het Zeeuw sche Thuisfront" komen binnen. Verslagen van vergaderingen, vai^ het groeien der Nationaal- Socialistische "gedachte, ook in het Zeeuwsche land. Doch ook berichten, die er op duiden, dat nog veel volksgenooten van den nieuwen tijd niets willen weten, wel er van willen eten Berichten over ariibtenaren, die nog leven in het verleden en treuren over het hedenvan „meer gegoeden", die het tegenwoordig zoo beroerd hebben. Vragen over politie-agenten die zuur kijken, of ze azijn gedronken hebben. Over jongelui, die door de straten flaneeren en kwaad naar W.A.-mannen kijken. Over glchelende meisjes, die van verkeering met En gelsche officieren droomen. Beroerde tijd Kop op, er is nog zooveel te zien en te leeren. Kijk goed uit uw oogen, de gezichten bestudeeren, luisteren, de Indrukken in u vast leggen. Het nieuwe verschijnt Wij zien op de markt te Middelburg de groote nieuwe gebouwen verschijnen, als een tastbaar bewijs van de toekomst die wacht. Ook zien wij op de markt, dat het oude is bewaard gebleven, waarbij wij niet bepaald denken aan het stadhuis, dat thans zoozeer ge schonden, eens in glorie zal herleven. Wij be doelen n.l. „de Soos", waar men tot voor kort, op het terras, zich koesterend in het late zonnetje, de „notabelen", de „heeren" van ons stadje, zag borrelen en kletsen, na volbrachte dagtaak. Wel is het gezelschap wat kleiner geworden, want er zijn clubleden verdwenen, maar zij zijn er dan toch nog. De gezichten zijn somber. Zij zien even achter zich, zij staren voor zich, waarbij hun blikken moeten vallen op de plakkaten, die verkondigen, dat Engeland alle slagen zal overleven, behalve de laatste Zij gevoelen zich niet zoo prettig met achter hun rug, in „hun" zaal, Duitsche militairen en voor hun oogen soldaten, die voorbij mar- cheeren, W.A.-mannen en N.S.B.-ers die el kander begroeten. «c Zij, die zich opwinden» De heer van Eversdingen is zich weer aan het opwinden, het gezicht rood van kwaadheid. Hij grijpt naar zijn borrel, verslikt zich. Zijn handen grijpen gewoonte getrouw naar zijn si garenkoker, welke hem echter ledig toegrijnst. De nette heer vloekt, ziet weer schichtig om. Wat is dat? Hoort hij de tram op de markt komen? Het kan toch, nietwaar: een Engel sche overval aan de kust en de stoottroepen met een extra tram tot in het centrum van Middelburg doorgedrongen 1 Men kan nooit *^eten. Moed verloren, al verloren. Doch weer was het niets. De heerea gaan onprettig gestemd huiswaarts. Laten wij eens een kijkje gaan nemen na het eten bij den heer van Eversdipgen. Het is avond en er heerscht een onbehaaglijke stemming in de huiskamer. Ma zit achterover in haar stoel met een barstende hoofdpijn, pa is aan het vloeken en tieren, zoonlief zit met een somber gezicht voor zich uit te staren, het hoofd boven een Duitsch woordenboek. Hij zit zijn schooI-Duitsch wat op te frisschen, je kunt nooit weten, er gaan zooveel jongelui naar Duitschland 1 Het is een vuile rot tijd, zegt mijnheer, met een paar vloeken aan het adres van de Engelschen, die zich maar niet laten zien. Hij weet zich niet meer te beheer- schen, wil de kat die van de taptemelk snoept een schop geven, raakt het been van mevrouw, grijpt het Duitsche woordenboek, smijt het de kamer in en het Engelsche theeservies aan diggelen f Mevrouw geeft een gil, werpt een laatste blik op „Haar" die met haar verdwenen familie leden in een groote lijst boven het dressoir hangt, en gaat van haar stokje» Dit zijn van die kleine familiedrama's, zooals men ze tegenwoordig zooveel in de „deftige" huizen aan de singels, in villa-parken enzoo voorts kan aantreffen. Ook het zoontje van Pa naar Duitschland» Wat was de oorzaak van het hierboven ge schetste geval Mevrouw had per ongeluk zij was vroeger ook gewoon aan weldadigheid te doen drie centen in de bus van Winterhulp gedaan, zoonlief had het gezien en had het aan Pa verraden. Kleine oorzaken hebben groote gevolgen. Volksgenoot, kunt U zich voorstellen wat er zou gebeuren als zoonlief nu eens in Duitsch land moest gaan werken Stel U voorgaan werken met de handen; zwarte handen, in overall, tusschen „gewone" jongens van aller lei slag I Maar het zoontje heeft het toch druk in de zaak van Pa Zoonlief werkt. Het eenig- ste dat hij ooit heeft uitgevoerd is werk maken van flirten, dansen en tennissen, is het stuk maken van meisjesharten en de veeren van de divan van mama, -als hij na „zware dagtaak" het vermoeide lichaam daarop uitstrekt. Stel U voor, volksgenoot, dat zoonlief daar vertrekt, in een gewone 3de klas coupé, met houten ban ken, zonder „Haagsche Post" zoo deftig in de jaszak, zonder doozen vol sigaretten en si'gaar- tjes, gewoon te samen met„werk-menschen". Wij durven u de verzekering te geven, dat hij alleen naar het station zou vertrekken, want dan is Ma op van de zenuwen en heeft Pa een halve beroerte. Beroerde tijden? Kop op. Wat heden zwaar schijnt zal men straks begrijpen en waardeeren. Zouden het „Zeeuwen" zijn, die bij de pakken gaan neer zitten Er zal een tijd komen, dat de zon weer schijnt over het Zeeuwsche land en dat er zon is in de harten der menschen. Dan zullen de klokken van den vrede klinken over velden, dorpen en steden, in een blij- verkondigen der overwinning van het nieuwe op het oude. Het oude dat verdwijnt, wij zullen het niet betreuren. Wij zullen te samen onze schouders zetten onder het groote werk van den opbouw. Wij weten, dat de eenvoudigen, de „werkers" in het Zeeuwsche land, met ons zullen zijn. Wij weten ook, dat wij veel „heeren" als Evers- dingen en consorten nooit zullen winnen. Het zij zoo en het is goed zooDéze „heeren" voelen niet voor een tijd waarin iedere werker behoorlijk zal kunnen leven, voor een tijd waar in het slaafsche nederbuigen voor de „drie cent weldadigheid" als een hoon zal worden gevoeld. Kop op, Zeeuwsche werkers, de nieuwe tijd, uw tijd breekt baan l Een tijd, waarin het voor de werkers waard zal zijn te leven, en waarin van Eversdingen c.s. mindbr borrels zullen drinken en ook meer zullen offeren en meer zullen geven l C. D. In „Mijn Kamp" zegt de Führer, dat het niet de verloren oorlog was, die na 1918 de volkomen ineenstorting van het Duitsche volk met zich bracht, hier voor moeten andere oor2aken gezocht worden. Aan een verloren oorlog zonder meer gaat een volk niet ten gronde.- De schuld is te wijten aan luiheid, lafheid en karakterloosheid, dus in on waardigheid, in het verlies van het zelfrespect, waardoor in oorlogstijd de kiemen worden gelegd, die na een ver loren strijd zich verder ontplooien en dan een volkomen zedelijke en moreele vergiftiging met zich brengen, Nederland heeft na enkele oorlogs dagen zich moeten overgeven en al hoewel de oorlog voortduurt is er nog geen sprake van, dat ons volk in het algemeen zich vergooit, zooals het Duit sche, dal in de dagen van de marxisti sche overheersching, volkomen van alle volksche waarden losgeslagen scheen. Het Duitsche volk heeft door het nationaal-socialisme haar rasbesef her vonden en thans behoedt het tevens ons volk, dat van gelijken bloede is. De naiionaal-socialistische revolutie deed de diepe waarheid ingang vin den, dat de zonde tegen bloed en ras de erfzonde van deze wereld is en de menschheid vernietigt, die zich daar aan overgeeft. Naar deze woorden van Adolf Hitler zal zich ook ons volk hebben .te ge dragen, wil het niet ten prooi vallen aan de gevolgen van karakterloosheid en onwaardigheid, die zich onder de hoede van het nationaal-socialistische bewind althans niet op kultureel gebied en op andere levensgebiedenkunnen voordoen. Wel echter zal in breede lagen van ons volk een moreele be wapening moeten plaatsvinden tegen sluipende ziekten, die aan het hart van ons volk knagen. Wij denken dan bijv. aan geslachts ziekten en aan de prostitutie. Aan deze verpesting van de volksgezond heid wijdt de Führer in zijn boek een groot deel van het hoofdstuk over de oorzaken van de ineenstorting van het Duitsche rijk. Bedreiging van ons volksbestaan. In ons volk zijn deze ondermijnende invloeden eveneens ingeslopen en zij bedreigen uiteindelijk door hun toena me ons volksbestaan. Steeds meer tas ten zij gezonde deelen van ons volks lichaam aan en derhalve is het nood zakelijk, dat de nationaal-socialistische revolutie ten onzent juist in dezen oor logstijd hiertegên den strijd aanbindt, daarmede gehoor gevend aan de waarschuwing van den Führer. Reeds in den mobilisatietijd, in 1939, konden wij zien hoe door dezen toe stand de gezonde normen uit het oog werden verloren. In gelijke mate is dit het geval onder de huidige bezet tingsomstandigheden. Het is geen geheim, dat ongezonde toestanden ontstaan, waarmede wij, omdat wij ons op het rassenstandpunt stellen en de ijzeren noodzaak kennen van de rassenhygiëne, den strijd heb ben aan te binden. Geslachtsziekten breiden zich uit en daarbij treden ziekten op, die tot dus ver buiten onze landsgrenzen bleven. Ongehuwde Moeders. Daarnaast neemt evenals in 1939 onder invloed van hetgeen men oor logspsychose noemt, het aantal onge huwde moeders toe, hetgeen op zich zelf reeds een zedelijken wantoestand is, doch daarbij komt dan nog, dat, vanuit rasoogpunt beschouwd, de kin deren, die uit ^eze soldatenliefdes voortkomen, in vele gevallen zelfs dui delijk minderwaardig blijken te zijn. In dezen tijd van oorlog, die als steeds een zifting ten kwade beteekent, omdat de besten onder ons hierdoor in een onevenredig groot getal verloren gaan, moet de zorg voor het nageslacht een zoo mogelijk nog grootere plaats innemen dan in normale tijden. De geslachtsziekten en daarnaast het ver schijnsel der ongehuwde moeders met kinderen, die uitteraard al niet van de beste raselementen afkomstig zijn, moeten de aandacht hebben van hen, die voor het zedelijk en lichamelijk welzijn van ons volk verantwoordelijk zijn. Ons rasbewustzijn moet ons voor verval behoeden. Juist in dezen oor logstijd is het derhalve noodzakelijk, dat leder In onze Beweging, doch onze buiten de Beweging staande volksge noot in niet mindere mate, doordrongen is van een zelfrespect dat ons stempelt tot een waardig volk. De Zwarte Soldaat Ondergeteekende adres te -'■■i'-'t'yy j; verzoekt hem (haar) te willen inschrijven als ltd der N.S.B. 1942. Oüderteekenlng t Op te zenden naar het Kringhuis van de N.S.B. Koningstraat 4 Goes. V- De Bouwer.: Jen weg» den van ouds gef scheen en dieil geslagen» Den al ligt hij vck| en verborgen. Nimmer hee:| hen door klei komt er over j zoo de wa het beheersclu Steeds met j staande, weet Hij behe wisselende wj De hinde wegnemen als ©f aanwenden van het doei» Zijn werk ii| Stan dig en in lijklieid, de m en Vaderland»! Bij Hem ste Alles bij Hi aan het sap \J Licht» dat va Vandaar dil gen giet, zijn gebeuren, op ven en de ji| Hij verbeu spilt geen enkl Het beheers] schap» bezit schen van zicjl zijn volgelinge de eerste en v< heid. Het is Zijn I gen, alle elenj doel. De Leider b vooruit te st heerscht het i beheerscht on- j zich te laten Hij is hetj leerde. Hij leerde Hij bewee; en wiiskrachl bouwden de Verstand Het eerste steeds het voij] Te midden |j schen tijd d j groeien het im| mensch, die dienstbaar m steeds den n|j zijn werkelijlj Hij leerde J gevaarlijk. Door Hei bloed en on nieuwe were] molmde wer<$ bet avontuu baar toekomsj De Leider gemaakt. De man va schelijkheid. De man, v| j dit Volk dti schiepen, ble| een nieuwe berheid, level] Het zijn i voorbeeld Het heeft vóór wij te maken vaj beid, Gelijk uit voortvlo Het was de bandeloo j vaardige gei Voor velen weer zich te stellen vaj is dan wi|»

Zeeuwsche Stroom | 1942 | | pagina 4