J (/a* hei témmuke, ÏJmis^md Be N.S.B. Film-avonden ii Zeeland OpeBlKfctbtteMkmit „Werkdienst Holland" [dl Wie zei dat? Zensdte Stroom" fereifet taal BsMGüstratie Jeugdstorm Zeeuwen ontwaakt! Haac M des Reichskommissars für die Ukraine Installatie van de werkerskern Zierikzee, Haamstede en Nieuwerkerk. Krabbendijke Omhoog de hand, in 't Zeeuwsche land 1932 - 1942 fraaie en leerzame Boeken Caricatuur-Teekenaar 2e JaargE in het He i I ,fcb~oats dé ï&atste ^eken uit „De Zeeuwsche ,$trooin" blijkt, worden onder de rubriek „Van het Zeeuwsche Thuisfront" regelmatig versla gen opgekomen van vergaderingen e.a. belang rijke gebeurtenissen betreffende de N.S.B. in het Zeeuwsche land. Wanneer groepsleiders en correspondenten er voor zorgdragen, dat steeds weer verslagen, ferichten en reportages aan de redactie worden opgezonden, dan zal „De-Zeeuwsche Stroom" frieer dan tot dusverre een beeld geven van de activiteit in dorp en stad, van het voort schrijden der Nationaal-Sociaiistische gedachte in Zeeland. „De Zeeuwsche Stroom", huis aan huis ver schijnend, zal voor de duizenden leden en voor ctuizenden volksgenooten die reeds sympathi serend aan onze zijde staan, een gewaardeerd, met belangstelling en vreugde verwelkomd blad moeten zijn. „De Zeeuwsche Stroom" is reeds het meest gelezen blad in Zeelan^l. Doch het is niet de bedoeling ons blad te doen worden een op sensatie belust scheidblad, zoodat de volksge nooten zich "bij het vèrschljnen met angst af vragen, of zij nu niet in het blad worden ge noemd op een minder aangename wijze. Indien noodig, zullen wij hard zijn, doch geen Zeeuwsche modderstoom, zooals de tegenstan ders ons blad bij het verschijnen meenden te kunnen noemen, doch een heldere, krachtige stroom, die bruischend door het Zeeuwsche land zijn baan zoekt, waaraan de volksgenoo ten zich kunnen laven, de Nationaal-Socialisten zich kunnen verfrisschen. Zoo kan en zal deze stroom door Zeeland gaan met een kracht, waaroyer de tegenstanders verwonderd zullen staan. In deze krachtige stroom zullen oude, ver molmde heilige huisjes worden, medegesleurd, menig volksgenoot zal blijven staan en zich afvragen waaruit de kracht vari dezen stroom ontstaat, waar de bron te vinden is. Eenmaal belangstellend zullen zij bemerken dat duizenden zich bewust geworden zijn, dat het Nationaal-Socialisme hen een levensdoel heeft gegeven, levenskracht heeft geschonken eg vertrouwen hun deel heeft doen worden. Levensdoel, levenskracht, vertrouwen, hoe veel volksgenooten zijn er buiten de rijen der Nationaal-Socialisten, waarvoor deze woorden werkelijkheid zijn Het heeft geen zin en geen doel gelijk kin deren bij een sprookjesboek zich met fantasie te voeden. Gelijk in het sprookjesboek het verhaal zal aanvangen met „er was eens", blijken deze woorden op zooveel volksgenooten nog een zeer sterke kracht uit te oefenen. Doch het is, zoo- als uit de woorden blijkt, het is verleden tijd, voorgoed voorbij en komt nooit meer terug I Volksgenooten, dicht dit boek I Verdiep II iti het boek van het heden, opdat ook gij uit de drie bronnen van het Nationaai-Socia&sme Godsvertrouwen, Liefde voor Volk ea Vader land, Eerbied voor den Arbeid/ de kracht zult vinden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Er zijn er, die tegen deze stroom trachten op te roeien. Vermoeid, met verbeten gezichten staren zij voor zich uit, zij komen niet verder, hun krachten nutteloos verspillend. Zij hooren het stampen der laarzen van de W.A.-formaties die zingend zach een weg banen door het Zeeuwsche land, het marcheeren der jeugd, der Jeugdstorm, dia optrekt, zingend van vertrouwen en bereèdhoid tot strijd. Zij hooren, maar willen niet alen, denkende dat zij daardoordden nieuwen tijd kunnen tegen houden. Maar het nieuwe komt, het oude gaat, yeen tegenstand of Verzet baat hier! Zoo zal dus „De Zeeuwsche Stroom", huis ran huis, op Walcheren, de Bevelaoden, Zeeuwsch-Vlaanderen, Tholen en Schouwen verschijnen. In volledige samenwerking van redactie met groepsleiders en correspondenten moet ons blad de groei van het Nationaal-Socialisme in het Zeeuwsche land doen zien. Voor het Ned. Ar beidsfront, Landstand en den Ned. Volksdlenst zullen steeds de kolommen open staan, opdat c!eze belangrijke instellingen nader tot ons Volk kunnen worden gebracht. Het Nationaal-Socialisme marcheert, „De Zeeuwsche Stroom" zal op steeds duidelijker wijze hiervan doen blijken. C. D. Goes Kam. Ettman spreekt I De groep Goes doet van een activiteit blijken welke prijzenswaardig is, wat nu weder blijkt uit het houden van openluchtvergaderingen, waaraan groote propagandistische waarde mag worden toegekend. Het was verheugend, dat een goede belangstelling voor de jeugdstorm demonstratie bleek te bestaan. De balspelen der jongens, de rythmische oefe ningen der meisjes, het laatste onder leiding van muziek, deed van goede oefening blijken, zoo dat de bewondering van het publiek dan ook verdiend was. Het gezamenlijk zingen was een waardig be sluit van deze zeer op prijs gestelde demon stratie. Kam. Ettman, die daarna vanaf het bordes yan hets stadhuis zijn rede aanving met een Engelsche invasie over enkele dagen aan te kondigen (hoop doet leven) deed een deel van het publiek de markt verlaten, schijnbaar om de voorbereidingen voor de feestelijke ontvangst te treffen. Spr. riep hen toe^zich niet te haas ten, het zou slechts over enkele dagen zijn, doch de feestcommissie moest blijkbaar nog worden gekozen. Fel hekelde spr. de valsche berichtgevingen over goede resultaten der Engelschen en hun verbondenen, over overwinningen der Russen (wie lacht daar) enz. Op duidelijke wijze zette spr. uiteen wat de gevolgen zouden zijn van een geslaagde invasie of een overwinning der Russen. Komende op ons eigen land vroeg spr. hoe de volksgenooten het hadden gehad onder het kapitalisme, de noodlijdende middenstand, de honderdduizenden werkloozen Slechts drie vraagstukken zijn van belang voor ons volk en land, n.l.: de toekomst van Nederland, het behoud en versterking van ons ras, het socialisme! De N.S.B. wil een vrij Nederland riep spr. uit, doch dan weten wij, dat de onafhankelijk heid waarvan wij vroeger droomden, voor een klein Volk niet kan bestaan. De N.S.B. zet zich in voor het geheele volk, wij zullen slagen, wij zijn klein, doch hebben "krachten in ons Volk Verantwoordelijk voor den inhoud De Hoofdopsteller: Drs. G. Schüerman, Mid delburg, LlitgeverDistrict 14, Zeeland van de Nat.-Soc. Beweging. Drukker: PV 1894/23. die zullen zorgen dat wij de plaats krijgen die ns toekomt. Spr. vergeleek de mentaliteit van een 17- jarige Goessche jongen, die aan het Oostfront wil gaan vechten, met de houding van zooveel slappelingen. Met een opwekking zelf te onderzoeken wat het Nationaal-Socialisme is en wil, besloot spr. zijn met overtuiging uitgesproken rede. e. D. De in de laatste dagen in Zeeland gehouden N.S.B. film-avonden hebben de bezoekers een leerzame en prettige uren gebracht. Na de spiegels der Beweging, waarbij wij de voornaamste gebeurtenissen der N.S.B. in stad en land aan het oog zagen voorbijtrekken, had de film over de autowegen in Duitschl^nd meer speciaal over het bouwen van een daarbij be trokken brug de volle aandacht. De hoofdfilm „De Rothschilds" heeft de aan wezigen den jood in zijn ware gedaante doen zien en bracht ons een inzicht in de praktijken -van het „uitverkoren volk"Op meesterlijke wijze gaf de film een beeld van de wijze waarop de jood zich in het nationale leven weet in te dringen, zich ten koste van het volk weet te verrijken, opdat hij door de verkregen macht kan heerschen. Geen middel is daarbij te laag. Wanneer hij de nationaliteit van een land heeft verkregen dan is hij „de ware vaderlander, die uit liefde voor volk en land zijn geld be schikbaar stelt om (aan) dit land te (ver)- dienen 1" Hij brengt paniek-stemming, het arme volk ziet zich zijn spaargelden "ontnomen, de jood lacht, hij ziet geld, geld, hij kan en zal de wereld beheerschen Het contact in de verschillende landen van de joden onderling zou hen het middel doen vinden de wereldmacht te veroveren. Wanneer wij aan het einde der film Roth schild de lijnen zien trekken waar de huizen van de Rothschilds zullen gevestigd worden, lijnen waaruit wij de jodenster zien ontstaan, denken wij even terug aan de spiegel der Be weging welke aan deze film vooraf ging. Daar zagen wij de Nederlandsche jongens vertrekken naar het Oostfront, zij die hun leven veil hebben voor het vaderland, tegen het communisme, kapitalisme, en jodendom. De lijnen van nu worden duidelijk en klaar. Het Nationaal-Socialisme heeft het roode beest reeds de lendenen gekraakt, de jodenmacht gebroken, 'het kapitalisme zal worden vernietigd. Ook Nederlanders strijden daar medeMet ontroering zagen wij het vertrek uit Den Haag, de bloemenhulde aan onze jongens gebracht. De strijd der N.S.B. heeft nü reeds een geest in ons volk gebracht, waardoor wij ons volk zullen kunnen omhoog stuwen. De bezoekers op deze avond hebben de films zeer op prijs go6te3d. Wij vertrouwen dat de organisatie een volgende maal zoodanig zal zijn, dat elk lid door zijn blokleider tijdig hiervan in kennis is gesteld. Wij geven verder in overweging op bepaalde adressen voorverkoop van kaarten te houden, waarvan publicatie, terwijl ook bij huis aan huis colportage met „VoVa" zeer zeker nog kaarten zullen worden verkocht. Het aantal nog buiten onze rijen staande bezoekers moet een volgenden keer nog grooter zijn, dan kan en zal het zeker overal een „uitverkochte" zaal zijn. C. D. te Middelburg Kam. v. d. Heuvel spreekt W.A. marcheert I Op den Dam te Middelburg is een geslaagde openlucht-bijeenkomst gehouden. Door de zeer sterke luidsprekers waren de strijdliederen en de rede van Kam. v. d. Heuvel uit Rotterdam, zeer ver te hooren. Het was een verheugend verschijnsel dat er veel meer belangstelling als vroeger bleek te bestaan. Wanneer wij de aandacht zagen, waarmede door nu nog buiten onze rijen staan de volksgenooten de rede Is gevolgd, dan zijn wij er van overtuigd, dat meerdere volksgenoo ten nader tot ons zijn gekomen. Kam. v. d. Heuvel, een zeer begaafd spreker, hopen wij hier meer als spreker te mogen be groeten. Plaatsruimte noopt onk dit verslag kort te doen zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat de met bezieling uitgesproken rede ook in Mid delburg veel volksgenooten heeft doen ont waken, dat zij de vraag „wat nu, Nederland" zullen beantwoorden zooals wij, Nationaal-So cialisten, dit als het beste voor ons Volk en Vaderland voor oogen stellen. Het demonstratief ramensluiten bleef nu ook reeds bij de bewoners van den Dam en omstre ken achterwege, waarbij wij wel aannemen, dat het machtige geluid ook achter in de kamer hoorbaar was De W.A., welke voor en na de rede een marsch door de Mlddelburgsche straten heeft gehouden, heeft ook daar van onze strijdgeest doen blijken. De strijd gaat verder, opdat ook Middelburg Nationaal-Socialistisch zal zijn, C. D. i Tien jaar strijd in 't Zeeuwsche land bracht hier een hechte 4mnd tot stand, bij Zeeuwsche mannen, vrouwen. Een kameraadschap, machtig sterk; één in strijd bij 't groote werk, het onrecht uit te bannen. Tien jaar strijd tegen die machten, die verblind, aan' goud slechts dachten, Zij brachten tweedracht, haat. Maar ook achter Zeeuwsche dijken Musserts leger zou niet wijken strijders trouw, gehard, paraat. Ook in 't land der Zeeuwsche stroomen zal gellik en welvaart komen na diepe, donkere nacht. Zeeland waar wij zijn geboren, land van zee, strand, ruischend koren geeft steeds tot strijden kracht. Zeeuwen, de handen uit de mouwen in eendracht gaan wij samen bouwen Zeeuwen strijden voor hun land. Zeeuw wil zeggen harde zwoeger, ronde, sterke, nijvre ploeger, toont Uw wil, hier onze hand C. D. VRAAGT: METSELAARS SCHILDERS TIMMERLIEDEN TEGELZETTERS OVENBOUWERS MONTEURS MONTEURS (voor centrale verwarming en sanitaire installaties) PANNEN- EN LEIENDEKKERS LOODGIETERS BEHANGERS STUCADOORS ELECTRICIËNS TUINDERS EN AANK. TUINDERS RUITENZETTERS STRATENMAKERS BANKWERKERS Aan leden en syntphalhisee- renden worden inlichtingen ver strekt door de C.O.O., Velper- weg 13, Arnhem. A. W. J. BORGGREVEN, Gemachtigde v/d Leider Telefoon 21345-21346 In de stemmig versierde zaal van Hotel „De Korenbeurs" vond een vergadering der N.S.B. plaats, waarin de installatie van de -werkers kern van de Groepen Zierikzee, Haamstede en Nieuwerkerk het hoogtepunt vormde. Na opmarsch van de vlaggewacht zette de Wnd. Kringleider, Kam. Stoetzer, duidelijk uit een wat met de instelling van de werkerskern wordt beoogd en welke de verplichtingen zijn, die uit het tot de werkerskern behooren voort vloeien. Evengoed als een distinctief geen belooning is doch een opdracht, zoo is ook het feit, dat men opgenomen is in de werkerskern niets an-- ders dan een vermeerdering van de plichten en moet het door ieder lid als een eer worden beschouwd hiertoe te mogen behooren. De bedoeling, welke aan de instelling van de werkerskern ten grondslag ligt, is deze, dat er in de Groep een kern van werkers wordt gevormd, waarop steeds een beroep kan worden gedaan, waarop steeds kan worden gerekend en waarvan een meesleepende werking uitgaat op de niet tot de werkerskern behoorende leden. Na zijn toelichtend woord gehouden te heb ben, ging de Wnd: Kringleider over tot de in stallatie, gedurende welke de overige aanwe zigen zich van hun zitplaatsen verhieven. Hierna vond de uitreiking van de oorkonden plaats, welke de Districtsleider aan de geïn stalleerde leden met een toepasselijk woord uit reikte. Na een korte pauze werd door den Gemach tigde van den Leider het woord gevoerd, die, na in groote trekken de staatkundige wording van de Germaansche n Staten weergegeven te hebben, zich \terder meer in 't bijzonder be paalde tot onze eigen historie en hierbij duidelijk liet uitkomen, welke gröote rol Nederland als randstaat steeds heeft vervuld. Door de latere oriënteering naar het Westen is evenwel de band met het Duitsche Volk losser geworden. Het is de onvergankelijke verdienste van Mus sert, dat hij, met alle kracht die in hem was, tegen deze verkeerde politiek heeft gewaar schuwd en gedurende meer dan 10 jaar onaf gebroken en onvermoeid strijdt voor de één wording van het Nederlandsché Volk, opdaf het, gedragen door een nieuwen geest, zijn historische rol in het nieuwe Europa zal kunnen vervullen. Nadat de Districfsleider alle leden had op gewekt, zich geheel in den strijd In te zetten, werd deze zeer geslaagde avond met het zingen van het ;zesde couplet van het Wilhelmus be sloten. H. J. B. Kam. Schrier spreekt. Alhier had een openluch£-bij eenkomst plaats, waarin optrad kam. C. Schrier uit Krabbendijke afkomstig, doch thans wonende te Rotterdam, met als onderwerp„Naar een Lichtende Toe komst". Kringleider kam. Rosier opende met een kort woord, daarna direct het woord gevende aan kam. Schrier. Kam. Schrier begon Zijn rede met er op te wijzen, dat hij thans lot de volksgenooten van Krabbendijke het woord wilde richten vanaf een plaats, waar hij als kind en schooljongen had gespeeld. Tevens memoreerde hij, dat hij vroeger reeds meermalen tot de volksgenooten van Krabben dijke had gesproken, maar dan op.een religi- euse plaats, doch ook over hetzelfde onder werp zooals hij heden voor de N.S.B. sprak, n.l. „De liefde tot het volk". In zijn rede zette hij uiteen de vroegere poli tieke werkwijze van de verschillende partijen, dan komende tot de oorzaak van den oorlog van Mei 1940, daarna komende in de dagen van heden. 0 Op energieke wijze propageerde hij onzen strijd vo6r een betere toekomst, den strijd tegen het vroegere partijenstelsel, geestelijken, sabo tage door de hoogere ambtenaren bij de depar tementen en dergelijke. Met hartstocht riep hij uit, dat de volksge nooten zich zouden bezinnen in deze dagen, en de gekweekte haat terzijde te willen stellen, doch met open oogen zich van de tegenwoor dige omstandigheden op de hoogte te willen stellen. •Met een krachtig slotwoord, speciaal tot de oudere volksgenooten van Krabbendijke, en gebracht door één voor hen geen onbekende, wekte hij hen op kennis te nemen van de doel stellingen der N.S.B., en gaf hierin de verzeg kering dat zij dan mettertijd met ons zouden meemarclieeren. De rede werd door matschmuziek vooraf gegaan en gesloten. Door opgestelde luidspre kers kon in geheel Krabbendijke de-rede gevolgd worden, welke ook door vele volksgenooten met aandacht werd beluisterd, niettegenstaande men de moed niét had openlijk hiernaar te komen luisteren. De belangstelling bij en om de sprekersplaats was gering, doch des te grooter was de aan dacht achter de horretjes en de opgeschoven ramen, benevens op bank en stoep voor het huls. Derhalve is de stem der N.S.B. toch tot hen' doorgedrongen. Laten wij hopen dat deze niet tevergeefs is geweest in Krabbendijke. Tijdens de rede werd- door enkele kameraden propaganda-materiaal verspreid. M. Dat het nationaal-socialisme ook in Zeeland in steeds sterkere mate aan invloed wint, niemand, ook buiten onze rijen staande, die dit kan ontkennen I Wij denken terug aan nu circa tien jaar geléden, toen eenige Zeeuwen op zich hadden genomen de propaganda voor het nationaal-socialisme ter hand te nemen en ook Zeeland te doen ont waken. Nu is uit-dezen pioniers-arbeid een goed georganiseerde nationaal-socia- listische leiding ontstaan, zijn de natio- naal-socialisten in dorp en stad, staan duizenden nationaal-socialisten ook in Zeeland aangetreden. Destijds enkelen die de vlam van het groote gebeuren eerder hadden aange voeld, nu duizenden, die een levens doel hebben gevonden en de nat.-soc gedachte verder uitdragen. - De strijd in Zeeland was en is nog anders dan elders in ons land, doch deze strijd is gestreden door Zeeuwen en heeft het daardoor mogelijk ge maakt, ook in Zeeland de nat.-soc. ge dachte in zoo ruime mate ingang te doen vinden. Met een glimlach denken wij nu terug agn de bijeenkomsten van circa tien jaar geledenhet oprichten der eerste groepen in kleine cafe-zaaltjes, op zolders, ja zelfs in een garnalen- pakhuis te Vlissingen. Met welk een verbetenheid is er ge streden tegen de geniepige terreur, broodroof, enz. Niets,, maar dan ook niets is den trouwen werkers gespaard gebleven. Dikwijls tegenslagen, teleur stellingen, maar nooit ontmoedigd. Geen gevangenis of concentratiekamp, die hen het geloof in hun ideaal kon doen verliezen. Ze zijn gebleven, de getrouwen, welke op zich hadden genomen ook in Zeeland h»t nationaal-socialisme te doen zegevieren. Het garnalen-pakhuis van vroeger. Het vergaderen in het garnalen- pakhuis van vroeger is nu geworden vergaderen in de grootste zalen van Zeeland. De enkele propagandisten van des tijds, het zijn geworden een machtig leger van colporteurs en verspreiders, ,die op hoeken en straten, op bruggen, huis aan huis, de nationaal-socialisti- sche lecfuur onder het oog der volks genooten brengen. De zwarte unifor men met de roode spiegels der W.A. Wij bicden II een serie tea verkoop aan Boeken t Voor Volk en Vaderland ƒ6.50 Het Nationalisme van de N.S.B3.25 Het Socialisme van de N.S.B„3.50 Van de Vos Reijnaerde „1.55 Nogmaals het-'verraad der N.S.B^ „0.95 Zes Eeuwen Engeland „4.10 Langs de. Wegen van Gewond Vlaan deren „3.90 Brochures t De N.S.B. in Nederland en de^Cultuur ƒ0.20 De Drie Bronnen „0.10 Groen van Prinsterer, Dr. Kuyper en /Mussert 0.40 Een Beroep op het Gezond Verstand 0.,15 De Joden in Nederland „0.25 Neerland's Toekomst 0.15 Waarom Mussert? .i...„0.25 Deze boeken en brochures zijn verkrijgbaar Diensthuis N.S.B., Koningstraat 4 te Goes. Kringhuis N.S.B., Krommeweele te Middelburg, -r Kringhuis N.S.B., Burg. Geijlstraat te Ter- neuzen. Verder bij alle Groepsleiders der Beweging. Hou Zee De Districts Materiaalbeheerder. Gevraagd een voor medewerking aan Nationaal- Socialistisch weekblad. Brieven onder nummer 10 aan dit blad. en het blauw der politieke organisatie zijn in de straten van Zeeland een be kend verschijnsel geworden. Trouw moet blijken, en de vele Zeeuwsche N.S.B.-ers met het goud omlijnde insigne doen zien, dat in Zeeland de trouw aan het Nat.-Socia- lisme is gebleken 1 Hoe is het nu in Zeeland? Duizenden Zeeuwen in onze rijen en een steeds groeiend aantal daarbuiten, die in gedachte met ons strijden, doch de groote beslissende stap nog niet konden nemen. De terreur is gebroken, de strijd gaat verder, de door ons aangeboden hand wordt in steeds grootere mate aan vaard. Nog zijn er verdwaasden, die ge dachtig aan de jarenlang geleerde democratische les, denken, dat alles nog wel zal veranderen, omdat een meerderheid er nog tegen zou zijn. Zij begrijpen miels van het groote gebeu ren dat zich voltrekt, zij vergeten dat het oude heeft afgedaan, om nooit meer terug te keeren. Laten wij dergelijke lieden in hun zoet gepeins niet storen, de werkelijk heid zal hen spoedig de oogen openen. De ^Zeeuwsche nationaal-socialisten strijden verder, voor hun volk en land, ook voor het mooie Zeeuwsche land, dat zij kennen en zoo liefhebben. Gij Zeeuwsche mannen en vrouwen, wij vragen U begrip voor de werkelijk heid I Reeds in oorlogstijd ver beteringen. Gij ziet de sociale veranderingen die zich voltrekken en gij weet dat dit nu reeds in oorlogstijd verbeteringen blij ken te zijn. Gij ziet iederen dag weer, dat dit nieuwe komt, gij ziet de werkelijkheid, en tochblijft gij toeven bij dat droombeeld door een Engelsche zender en fluisterende roddelaars U voor oogen gesteld. 'Gij weet, gij moet weten, dat droo- men bedrog zijn, maar gij hebt giet den moed uw ongelijk te bekennen.' Of bent gij bang een familielid, een vriend te verliezen, of dat buurman niet meer tegen U zal spreken Wij vragen Uis dat een motief, terwijl duizenden hun leven gevea voor het nieuwe Europa, ook Neder landsche jongens, waarbij jongens van ons eigen Zeeuwsche volk. Zij strijden, zij wagen, zij geven hun leven voor ons land en volk, ook uw land en volk. Het nationaal-socialisme komt I Gij weet dit I Welnu, gij kunt kiezen, aan den kant blijven staan fluisteren en roddelen, het leven voor U en anderen moeilijk ma ken en straks ongelijk moeten beken nen, ofmede strijden in onze rijen, de moeilijke omstandigheden leeren blijmoedig te dragen, omdat gij dan ook de zekerheid in U zult weten, dat een nieuwe betere toekomst ons wacht. Voor een goeden Zeeuw kan de keus niet moeilijk zijn, hij breekt met het verleden, kiest blijmoedig het heden, met vertrouwen in de toekomst l C. D v „Het Nationaal-Socialisme is de wereldkracht van Europa. Het ls het tegengif voor het individualis me dat Europa sinds 400 jaar naar den afgrond leidt. Het is dit Individualisme dat 't Vlaamsche hart aan stukken heeft gebroken eneen volk heeft maar één hart IDat individualisme kan alleen overwonnen worden door het Nationaal-Socialisme I 't Nationaal-Socialsme is volksch. Wat on-volksch is, is ook on- Kerksch I" Wie zei dat De bekende Jezuïtenpater Strac- ke in de Gotische zaal van het stadhuis te Brugge, op Zondag 31 Met j.l. (Brugsch Handelsblad van 6 Juni j.l.). t De Zeeuwsj schiedenis va hoezeer zijn wen heen std geweest voon west, die zich) te goed deder volk. Zie eei vestingstadje, f grachten nog zijn. Alle stn uit op het mej eeuwsche Vlo monumentale| jen zijn stad de vergulde keizerlijke van Karei V. J gotische bas] kracht en da vaderen. Dq onze kunstziri reeds een vr| geslachten. Maar wat| eeuwen roria ren de houtj wen en de kamer-wonii deze basiliell ren. op een de middele aan voorna die basiliekl meestal bed levende eigj ningen van Met zwoege overd op dj dijkt, werde het water vj ifre inpolde moesten de| vroege mid nen van dd Het pachts-; als de zwq Zeeuwsch Dante's tijc dat ge de beschreven Bij mij dat gaan i de N. doen Duitsi wordt vastgt Ik he gezini mens noem, Deze rede/: Ik w zondi door begrij Duits Het in dt gaan wape voor I I

Zeeuwsche Stroom | 1942 | | pagina 4