h Er Burgemeestersinstallatie te Hoek Hef Zeevaartfroat W.A.-mannen begraven 1 O Slachtoffers 2e Jt vorige burgemeester had uitgestippeld. Münzer sprak daarna een woord van gelukwensch tot dec nieuwen burge meester ën diens echtgenoot©, hem toewenschende, dat dit nieuwe stuk Werk hem tevredehheid'-en.een levens vervulling zal schenken. Terugkomende op wat de wnd. bur gemeester gezegd had over „het ©del metaal" dat den burgemeester was omgehangen, merkte dè heer Münzer opHet is een waandenkbeeld te meenen, dat metaal edel is en wie dit goed begrijpt, zal het ook kunnen ver staan, waarom wij onze menschen kiezen. Wij zien alleen het hart. De mensch staat in het middelpunt. Wie namens dezen gedaGhtengang aan het nieuwe Europa wil medewerken, be hoeft niet N.S.B.-er ie zijn, evenals in Duitschland de N.S.D.A.P. niet doel is, dochi slechts middel en Öe ontwikke ling zou zelf zoover kunnen voortschrij den, dat dit partij-apparaat als zooda nig overbodig wordt. 1 Negen millioen Nederlanders zullen echter de N.S.B. later dankbaar zijn, Vóór wat zij thans voor het volk en het land verricht. Daarentegen, wanneer men, gelijk dezer dagen te Hulst is geschied, aan een Katholieken W.A.-man een kerke lijke begrafenis weigert, dpn is dat on christelijk en satanisch. Dienen is hoofdzaak. Vanuit deze opvatting zal Ook de burgemeester van Breskens zijn taak vervullen en daarom kunnen wij zijn ambtsvervulling met gerustheid af wachten. Kam. Jan Dekker spreekt. Kam. Jan Dekker feliciteerde den heer De Moor namens den leider der N.S.B. Gij zijt gekomen om te dienen en ik weet, dat gij dit doen zult. Daar om heb ik deze voordracht ook kunnen steunen. Breskens is een belangrijke gemeente tusschen Vlaanderen en Hol land en dat vraagt zeer bijzondere kwaliteiten. Gij kent het klappen van de ambtelijke zweep, maar belangrij ker is, dat gij een doorgewinterde Na- tionaal-Socialist zijt. Boven nood en dood gaat Dietschland. In deze woor den is uw taak omschreven. Kranslegging op het graf van Weerman De Back. Na de installatie hebben de leden der N.S.B. en aanwezigen een stoet gevormd en hebben een krans gelegd op het graf van Weerman de Back. Kam. Jan Dékker heeft op het graf nog eenige gevoelige woorden gespro ken en zegde daarbij het zesde couplet van het Wilhelmus. De gasten vereenigden zich daarna tot een éénpansmqaltijd in het groep- huis, waarna men per tram naar Hoek vertrok. In de gemeentelijke concertzaal te Hoek vond Zaterdagmiddag de instal latie plaats van Burgemeester van der Pijl. Hiervoor bestond groote belang stelling. Uii geheel Zeeland waren de functionnarissen der N.S.B. naar Hoek gekomen, terwijl de Beauftragte van den Rijkscommissaris, de Heer W. Münzer, zich liet vertegenwoordigen door zijn Referent, de heer Korte. Ook waren verschillende .vertegenwoordi gers van het N.A.F., den Landstand en den Ned. Volksdienst aanwezig, als mede het voltallig secretariepersoneel, vertegenwoordigers van de Weermacht e.a. Zaalaankleeding. De versiering der gemeentelijke con certzaal was als volgt Het spreekgestoelte was geplaatst voor een achtergrond van de N.S.B.- vlag en de vlag van de Jeugdstorm, en een tweetal oranje-blanje-bleu vlag gen, terwijl rondom het spreekgestoelte vele fraaie bloemstukken stonden op gesteld, De zaal was geheel gevuld met aanwezigen w.ö. ook talrijken uit de gemeente, onze functionnarissen, de wnd.-referent Korte en vertegenwoor digers der marine. Wethouder J. F. Dees, die tijdens de vacature met'de waarneming van het. Burgermeestersambt was belast, dééd voorlezing van het benoemingsbesluit. Hij sprak de volgende réde uit Rede van den wnd. burgemeester. Mijnheer Van der Pijl. U doet heden uw intrede als burge meester dezer gemeente. Een uitgestrekte gemeente met een rustige bevolking, die in hoofdzaak zijn bestaan vindt in den landbouw. Een zwaar juk wordt thans hiermede op uw jonge schouders gelegd. Ik hoop dat die schouders sterk genoeg zullen zijn dien zwcrren last te dragen. U treft hier in deze gemeente een bekwaam secretaris, een accurate ont vanger, tevens ambtenaar ter secreta rie, plichtsgetrouwe ambtenaren, een actieve veldwachter en twee flinke ge meente-werklui. Zij allen kunnen uw taak helpen verlichten. Ik hoop voor de inwoners van Hoek, dat U een goed burgemeester zult zijn, die, zonder aanzien des persoons, han delen zult en zoo de gemeente veilig door de branding van dezen tijd heen voert. Deze gelegenheid neem ik 'gaarne te baat om mijn dank te betuigen aan den secretaris, den heer Dregmans, den gemeente-ontvanger, den heer De Groote, ambtenaren Stolk en Oele, de- gemeente-veldwachter Buth, voor (de vriendelij k% omgang en de prettige samenwerking~gedurende den tijd dat lk de taak van waarnemend burge meester vervulde. Ook dank aan allen die medewerkten aan Winterhulp en luchtbescherming. Mijn dank vooral aan het hoofd der Luchtbeschermings dienst - de heer Ocké, die zeerwzeker daar op de eerste plaats is. Ook be tuig ik van deze plaats mijn dank' aan alle inwoners dezer gemeente, omdat zij door Kun toegenegenheid mijn taak hielpen verlichten. En met deze korte inleiding verklaar ik mijnheer Van der Pijl geïnstalleerd tot burgemeester van Hoek en zal U de versierselen van de waardigheid van uw ambt omhangen. Na deze toespraak hing.de heer Dees den burgemeester den ambtsketen om en overhandigde hem de sleutels van het gemeentehuis en van zijn kamer in dit gebouw. Rede van den burgemeester. Kam. Van der Pijl sprak hierna als volgt Mijnheer de vertegenwoordiger van den Beauftragte van den Rijkscommis saris in de Provincie Zeeland, Gevol- Verantwoordelijk voor den inhoud De Hoofdopsteller, Marden Beversluis, Veere. Uitgever: District 21, Zeeland, van de Nat.- Socialistische Beweging. DrukkerGebr. Siepman, Goes. Stamnummer: PV 1894/23. machtigde van den Leider in de Prov. Zeeland, kameraad Dekker, kamera den en volksgenooten der gemeente Hoek Nu het oogenblik is gekomen, dat ik het ambt van burgemeester der ge meente Hoek zal aanvaarden, moge ik allereerst vanaf deze plaats mijn dank uitspreken aan de autoriteiten van Staat en Beweging, dié aan mijn be noeming hebben medegewerkt. Verder wensch ik mijn erkentelijkheid uit- te spreken, tegenover den waarnemend burgemeester den gemeente Hoek, die mij zooeven in welgekozen- woorden heeft welkom geheeten en gedurende de vacature het ambt van burgemeester op voorbeeldige wijze heeft waarge nomen. En zoo staan wij dan heden voor de eerste maal tegenover elkaar, gij ingezetenen van Hoek en ik nieuwe burgemeester. Ik sta niet geheel vreemd tegenover U„ aangezien ik in deze streek ben ge boren en opgegroeid en zSowel met de plaatselijke toestanden als met de gewoonten en opvattingen van de be volking dezer gemeente goed bekend ban. Deze kennis moge mij bij het behartigen uwer belangen als leider dezer gemeente ten goede komen en het zal mij hierdoor gemakkelijker val len, begrip te toonen voor uw moeilijk heden en behoeften. De bevolking dezer gemeente bestaat voor het grootste deel uit werkers van het land. In den democratischen tijd werden de belangen van hei landvolk steeds meer verwaarloosd, de boeren en landarbeiders dezer gemeente heb ben. dit aan den lijve ondervonden. Eerbied óf achting voor hun werk be stond er In werkelijkheid niet. Thans weet-ieder maar al te goed, dat de arbeid van onze landbouwende bevolking van het allergrootste belang 'is voor het welzijn van het volk. Het is geen gemakkelijke opgave, nu het ambt van burgemeester te aan vaarden. Ons volk is innerlijk ver scheurd en velen staan, zij het in on wetendheid, afwijzend tegenover het nieuwe, dat komen gaat. Ik wil U nu uiteenzetten, -hoe ik de gemeente denk te besturen. Het is niet twijfelachtig, dat zal wor den gehandeld in den geest van het Nationaal-Socialisme. Het oude heeft afgedaan en komt niet terug. Indien men niet wil medewerken, doet men beter te wijken, want mep schakelt zichzelve tenslotte toch uit. Dit is on vermijdelijk en het is goed, hiermede rekening, te houden. Het is dus voor degenen, die in het besturen van de gemeente den burge meester het naaste staan van belang, dat zij* hiervan doordrongen zijn. Zij mogen niet vergeten, dat ik behoor tot die politieke groepeering, die met uit sluiting van alle andere is erkend door hét wettig gezag en éénmaal geroepen zal worden ons volk ie leiden. Het zal op den duur niet mogelijk, zijn, mij te volgen als burgemeester en af te wijzen als nationaal-socialist. Men moet niet willen behooren tot die groep, waarmede wel iets te beginnen is binnen de muren van het'gemeente huis, maar die in het openbaar elk contact vermijden. Dit is niet open en eerlijk. Het is droevig, dat, er in dezen grobten revolutietijd, nu geweldige ver anderingen zich in Europa voltrekken, nog zoovele in ons land zijn, die ai- wijzend, staan tegenover het nieuwe, zonder dat zij zich de m-insfe moeite geven kennis te nemen van de aller eerste beginselen hiervan. Hun afwij zing is gebaseerd op een vóóroordeel, zonder dat hoegenaamd eenige kennis van het Nationaal-Socialisme aanwe zig is. Ik zal onze gemeente regeeren yol- gens het beginsel zooals onze Leider Mussert dat heeft vastgelegd in de .bronnen van het Nationaal-Socialisme. Deze bronnen zijn Godsvertrouwen, Liefde voor volk en vaderland, Eerbied voor den arbeid. Ik roep ieder op mij in dit werk te steunen, opdat wij onzen plicht doen voor de toekomst van ons volk. Hierbij moeten wij ons houden aan het leidend beginsel der N.S B., volgens hetwelk enkelingen of groepen hun belangen ondergeschikt dienen te stellen aan de belangen van het al gemeen. Met deze beginselen valt niet te schipperen. Onze kameraden, die thans aan het Oostfront tegenover het bolsjewistische monster zijn aangetre den, kunnen ook niet schipperen. Voor hen geldtzijn of niet zijn. Zij vechten aan de zijde van de ver bonden Europeesche legers, onder de geniale leiding van den Führer voor het behoud van Europa en ook van Nederland. Zij offeren hun bloed, opdat Europa- en ook Nederland zal kunnen leven. En het is hier de plaats om met eerbied het bloedoffer te herdenken, dat ook de gemeente Hoek heeft ge bracht. Ik verzoek U aanwezigen even op te staan en eén oogenblik in stilte, te herdenken Jacob Pijpelink, die in den strijd tegen het goddelooze bolsje wisme gevallen is, den 2den Augustus 1941 en tevens te herdenken de inge zetenen dezer gemeente, die in de'Mei dagen 1940 zijn gevallen. (Alle aanwezigen verrijzen van hun zetels en nemen enkele minuten stilte in acht.) In het bewustzijn van heigeen thans gebieurt, dienen wij ook in deze ge meente onzen plicht te doen en in een geest van kameraadschap samen te werken aan den opbouw van ons land. Laten wij niet bij de pakken gaan neerzitten, doch laten wij eensgezind onze krachten in dienst stellen van volk en vaderland. Er is een oud spreek woord dat" zegt-: „Eendracht maakt macht" en dit geldt nog steeds. Ik aanvaard de functie van burge meester in de eerste plaats om mijn volk te dienen en in het bijzonder U, volksgenooten dezer gemeente. Met open hand en met eerlijke bedoeling treed ik U tegemoet en verwacht dat gij mij uw vertrouwen niet zult onthou den. Ieder van U, onverschillig van welke rang of stand, zal' bij mij een willig gehoor vinden en .waar mogelijk zal ik helpen de moeilijkheden van dezen tijd té overwinnen. In het bijzonder zal ik mij wijden aan de bestrijding van de werkeloosheid, hetgeen in verband met het groote aan tal arbeiders in deze gemeente van groot belang is. De tijd, waarin de ar beiders dag in dag uit in lange rijen aan de stempelbureaux stonden, staat ons nog gis een schrikbeeld voor de oogen. De opgave welke ik mij hierbij stel is niet gemakkelijk, daar de werk gelegenheid en de sociale toestand vooral in den winter, in deze gemeente niet rooskleurig is. In verband hiermede wacht mij een zeer belangrijke opgave op sociaal ge bied. Deze opgave is geheel nieuw en is noch in de wet, nodh in verordening voorgeschréven. De grondslag is ge legd ip de Ned. Volksdienst met als onderdeel Winterhulp Nederland. Voor al in dezen",tijd, waar door de oorlogs omstandigheden de nood zeer schrij nend is, heeft Winterhulp zeer belang rijk werk te doen. Zij móet ingrijpen en oyeral waar noocl is, dezen zooveel mogelijk lénigen en tevens gemeen- schapszorg bijbrengen. Winterhulp is de vorm; waarin de volksgenoot, die ietg kan missen een offer brengt om den nood van den behoeftigen volks genoot te lénigen. Hierdoor treedt de gemeenschapszin in den waren vorm naar voren. Als burgemeester zal ik den waren zin hiervan aan mijn mede burgers dienen duidelijk te maken en zal voortdurend aansporen tot offeren en er persoonlijk op toezien, dat de gelden op de juiste wijze worden ver deeld. Hierbij vertrouw ik op aller medewerking. Volksgenooten, laat ons de handen ineenslaan en gezamenlijk bouwen aan een nieuwe toekomst, in het bij zonder voor deze gemeente. Waar een wil is, is een weg. Hiermede aanvaard ik het ambt van burgemeester der gemeente Hoek. Hou zee Deze toespraak werd door de aan wezigen met applaus begroet. Hierna neemt Referent Korte het woord. Hij wees er op, welk een enorme ver- antjvoprdelijkheid rustte op de schou ders van den nieuw benoemde om in den waren- zin de vcfder te zijn van zijn 3000 gemeentenaren. Dat is slechts mogelijk wanneer het algemeen be lang steeds voor het eigen belang gaat. Dat kan slechts hij, die zijn volk wil dienen met, al zijn kracht en als het zijn moet, met zijn leven. Wij leven in een tijd, waarin Europa gespaard moest worden voor het bolsjewisme. Met Hitier, aldus spr., werken daaraan ook hier velen mede, met een idéalis me, dat hen innerlijk niet anders kan doen handelen dan zooals zij hande len, zelfs al wordt aan hen, die strijden tegen het onchristelijke bolsjewisme 'n kerkelijke begrafenis geweigerd en al moeten zij gedpogen, dat hun ouders met hen breken. Ook wij in Duitsch land, zegt spr., hebben het gekend, dat onze kameraden, die door. de commu nisten werden vermoord! geen kerke lijke begrafenis kregen. Daardoor zijn wij evehwel niet strijdensmoede .ge worden. Hij hoopte, dat de nieuwe burgemeester uit kracht van eenzelfde idealisme zal weten te handelen en bevrediging zal vinden in zijn dienst aan het volk. Rede v^n den Gemachtigde van den Leider. s Kam. Jan Dekker hield daarna een rede, waarin hij er eerst aan herinner de dat de vader van kam. Van der Pijl nog aan de school waar de Leider hei eerste onderwijs ontving, was 'werkzaam geweest. Ook wees kam. Dpkker 'er op dat kam. v. d. PijL leider is in dit gewest van de Nat. Jeugdstorm en dat, wanneer de jeugdstorm ver plicht zal worden voor de geheele jeugd van 1218 jaar; we hier een goede Leider voor deze jeugd hebben. Hij wees er verder op, dat volgens de N.S.B.rbeginselen, de burgemeester werkzaam moet zijn tot heil van het geheele volk, niet van een groep der bevolking. DeN.S.B. heeft behoefte aan burgemeesters die doordrongen zijn van hun verantwoordelijkheid en ook werkelijk iets voor hun bevojking en gemeente doen. »Hun taak is een "dienende taak. Er moet gebroken wor den mei misstanden, waarbij het plat teland, de landbouwers en hun werk lieden zoo ver werden achtergesteld bij die van de steden. Het moet uit zijn, dat een Joon voor een landarbeider van twaalf gulden per week voldoende ge- Sacht wordt,terwijl dat van een tram conducteur te Amsterdam op 35. wordt gesteld. Men leert thans vol doende de waarde van den landbouw en degenen die er in werkzaam zijn, kennen. Deze toestanden, ging spr. voort, gaven aanleiding tot een ontvol king van het platteland, omdat men de meening moest zijn toegedaan, dat elders alleen hooge loonen te verdienen waren. Onder betere omstandigheden zal Zeeland, zal ook de landbouwende gemeente Hoek, een andere toekomst tegemoet gaan. Spreker wijst er verder op, dat aan den burgemeester thans een groote macht is gegeven, grooter dan ooit het geval was. Zij zullen zich .in de toe komst, wanneer er aanmerking ge maakt wordt dat er dit of dat hapert, niet meer achter kunnen verschuilen, dat zulks het gevolg is van besluiten van den gemeenteraad. Dan zullen zij dat alies zelf moeten verantwoorden. Het beginsel der "Nationaal-Socialisten staat er ^echter borg voor, dat zij ook geen verantwoording schroomen. Zij durven die aanvaarden. Die denkbeel den berusten op het beginselhebt uw naasten lief als u zélf. Hij spreekt de hoop uit, dat kam. Van der Pijl zijn ambt zal kunnen vervullen tot voldoening van zichzélf en tot heil der bevolking- van Hoek. Burgemeester Van der .Pijl sprak hierna nog een woord van dank aan allen, die door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling hadden ge toond en aan de Hoeksche kameraden voor de fraaie versiering van deze zaal, waarna hij deze officieel© bijeen komst besloot. AÏsnu werd gelegenheid gegeven den burgemeester te feliciteeren. Van die gelegenheid werd o.ra. gebruik gemaakt door den blokleider, Van Hermen, om deri burgemeester een fraai portret van den Leider, Ir. Mussert aan té bieden. De middag wercL besloten met een gezellig samenzijn. Kameraden, Hierbij wek ik alle kameraden, werk zaam in takken betrokken bij de Zee vaart op, lid te wofden van het Zee vaartfront. Het Zeevaartfront telt op het oogen blik reeds vele kameraden en buiten staanders onder zijn leden> echter blijkt mij steeds, dat er nog velen zijn, die door onkunde of laksheid zich nog niet hebben opgegeven. De contributie behoeft geen bezwaar te vormen, en gezien de veronachtza ming waaraan deze zoo bij uitstek Nationale taak van ons Nederlandsche Bedrijfsleven heeft blootgestaan in de achter ons liggende tijden, is het nu meer dan ooit de gelegenheid, ook op dC terrein door onze gezamenlijke kracht, hierin verbetering te brengen. Het Zeevaartfront heeft Afdeelingen Loodswezen, Opleiding, Scheepvaart inspectie en ZeevarendenSecties Visscherij, Radio, Koopvaardij en Sleepvaart. Er is dus plaats voor ieder een, en ook voor de aanverwante Wal- bedrijven wordt gezorgd. "Veel is er reeds bereikt, hiaar daar om doen wij dan ook een beroep op allen die in de komende en reeds tén deele doorgevoerde ordening betrokken zijn. Meld U aan als lid bij een der on derstaande adressen VlissingenJ. Kielema, p.a. Tani^, Tramstraat A 142, Koudekerke. Rotterdam-G. W." Cramer, Kdtte Kade 93a, Rotterdam. Den Haag Zeevaartfront, Nassau- plein 7, Den Haag. G. W. Cramer, Gewestelijk vertegenwoordiger. van Engclschen bomaanval. Engelsche vliegers hadden Maandag en den nacht van Maandag en Dins dag verscheidene plaatsen in ons land aangevallen, waarbij 36 menschen om het leven kwamen.. Onder deze slacht offers bevonden zich ook zes leden der W.A,, die in èen plaats, in het Westen des lands wachtdiensten verrichtten bij de Organisation Todf. Alvorens de stoffelijke resten van deze weermannen heden overgebracht werden naar hun haardsteden, was er een plechtige herdenkingsbijeenkomst aan den voet van een monument, dat zich wel bij uitstek leende om herin neringen wakker te roepen aan een der glorierijkste tijdperken van de Ne derlandsche geschiedenis. 's Morgens om 11 uur stelde zich daar een eerewacht d^r W.A. op, uit de verschillende gemeenten uit de om geving, terwijl tientallen bloemstukken en kransen, afkomstig van vertegen woordiging van de Beweging, het Rijks commissariaat, de W.$.., de Nederland sche SS, de Organisation Todt, de Duitschë weermacht en marine getuig den van het medeleven met de slacht offers van, de Engelsche aanvallen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de familie, de gewestelijke Beauf tragte van den Rijkscommissaris, en zijn referenten, de gemachtigde van den Leider d§r Beweging, de Fronffüh- rer van de Organisation Todt, de verte genwoordiger van den waamemenden commandant dér W.A., H. C. van 't Hoff, de commissaris der provincie, de kringcommissaris v. h. Roode Kruis, de Ortskommandant, verschillende kring- leiders der Beweging, de gewestelijke groepsleiders, vertegenwoordigers van het N.A.F., den Nederlandschen Land stand, den Nederl. Volksdienst, de Rijksarbeidpfc'Teaux, e.a. Het laatste appèl. Een treffend moment was 'het, toer groepen der W.A. het stoffelijk ovep-- schot der gedooden van het groepshuis naaf de plaats der herdenking droegen, terwijl rood-zwarte vlaggen de baar dekten en op de nadering van dén stoet de plechtige trommelslag weer klonk van een Duitsche militaire kapel. Na de nederlegging der tientallen bloemkransen, waaronder een krans van den Leider, van den Beauftragte van den Rijkscommissaris, den Front- führer van de Organisation Todt, den plaatselijken zeecommandant en den weermachtscommandant riep'de ban- cgmmandant zijn gevallen kameraden op tot een laatste appèl. Een krachtig „hier" uit den mond der talrijke aan wezige weermannen weerklonk, toen hij de namen aflas van de door den Britschen luchtaanval uit hun midden gerukte kameraden. Frederik Tolle naar, wachtmeester der W.A.; Jozef Koeman, wachtmeester der W.A.,- Pie- ter Sybrand van Boven, konstabel der W.A.; Pieter Johannes de Back, weer man der W.A.; Leendert Piefer Adriaan van de Vate, weerman der W.A. en Frans R. Fleurbaay, weerman der W.A. Waar de vuist van den oorlog valt, vallen tranen, zeide daarop' de Front- führer der Organisation Todt. Hij her innerde er aan, hoezeer deze W.A.- mannen hun plicht vervuld hebben en het hoogste offer brachten voor hun vaderland. Groot Duitschland dankt U, aldus spreker. Ook heerbancommandant Ouwejrling herinnerde er aan, welk een .onherstel- baar verlies hier geleden werd, doch ook hoezeer dit bloedoffer opnieuw zal bijdragen tot een gelukkige toekomst van Europa. Plechtig beloofde hij, dat de W.A. in de toekomst een trouw hel per zal zijn van de nagelaten gezinnen. Kam. Dekker spreekt. Namens de Leider bracht de Gemach tigde Jan Dekker daarop een laatste groet. Hij wees erop, dat deze weer mannen op het veld van ee^ gevallen zijn in den strijd voor een vrij Neder land. Zij brachten het hoogste offer dat de W.A. van hen kon vragen. Gi hebt gezongenW.A. Qat is de nieuwe .tijd, tot eiken strijd bereid. Gij heb geofferd, opdat ons volk zal leven Uw strijd zal niet vergeefs gewees' zijn. Spreker besloot zijn treffende redt met het volgende gedicht Laat nu de vanen ter aarde zich neigen. Sterk was zijn strijd en zijn eer was trouw Hij heeft de kracht vah zijn leven gegeven Heft nu de handen ten groet van rouw, Maar boven nood en dood ^tijgt eeuwig Dietschland Zijn geest bezielt ons in het vuur van den strijc Aan hel slot van deze doodenhe; denking speelde de militaire kapel „Ic hatte einen Kameraden", terwijl de bai een laatsten vaandelgroet bracht. Ondergeteekendef adreste verzoekt hem (haar) te willet» inschrijven als lid der N.S.B. K, Op te zenden naar het Kringhuis van de N.S.B. Koningstraat 4 Goes. 1942. Onderteekening s m groo Goedl men nc: gauw tl soonlijkl gaat bi gen' va) nis ovfl ging, o ding tel Alelej bijged de me| deel, schepd vervre| grondi| kerkelif slotte grijperi wat hel iets orl Laatl ik zeke| vind, alle gil desonf Dit Zoc loofs-'l zondi| bidde perso| zullen willed de Cc denkcf de W! tenac| hun nun cl bittert genw' LeideJ sert. Dil bancf En niet I bezi| dra offeij anoi geen ook 1 wij erl kef oil dil ge g|

Zeeuwsche Stroom | 1942 | | pagina 4