Installatie kameraad I. A. de Moor tot burgemeester van Breskens. Zaterdag 6 Juni, v.m. half elf vond ln tegenwoordigheid van. talrijke auto riteiten en genoodigden in de raads zaal van het gemeentehuis van Bres kens de installatie plaats van burge meester L A. de Moor. De zaal was versierd,-met de vlag gen van de beweging en de hüken- kruisvlag, terwijl ook de portretten van den Leider en den Führer waren aan- - gebracht. Onder de autoriteiten bevonden zich p.m. de Beauftragter van den Rijks commissaris, diens social-referent, de heer Korte, de gemachtigde van den Leider kam. Jan Dekker, de ban- commandant van de W.A. kam. J. C. Dekker, de kringleider W. Stoetzer, de kringleider v. Walcheren en Z.-Beve- land kam. P. I. Rosier, kam. Ir. Illcken, de. laingleider van Schouwen, talrijke functionarissen der N.S.B., alsmede de vertegenwoordiger van1 den Nederl. Volksdienst, het N.A.F. en de Land stand in onze provincie, de burgemees ters van .xel en Goes, het secretarie- personeel en anderen. Nadat de belangstellenden de eere- wacht der W.A. gepasseerd waren, werd de burgemeester, vergezeld van zijn ëchtgenoofe, de raadszaal binnen geleid, waarop de heer J. A. Eekhout, die gedurende ongeveer 9 maanden de vacature van het burgemeesters ambt had waargenomen, het benoe mingsbesluit voorlas en de volgende installatierede uitsprak. Rede van den waarnemend burgemeester J. A. Eekhout. Meneer de Moor. 1 Bij besluit van den Commissaris- Generaal voor Bestuur en Justitie van 20 Mei 1942 zijt gij benoemd tot bur gemeester der gemeente Breskens. Reeds langen tijd, vóór het officieele bericht afkwam, was bekend, dat U deze belangrijke post ten deel zou vallen, goodat het bericht zelve voor de ingezetenen geen verrassing meer beteekende. Ik hoop van harte, voor de gemeente Breskens en ook voor U zelf, dat gij zoowel een goed burgemeester als een goed burgervader zult zijn. Voor de gemeente kan hieruit niet anders dan goeds geboren worden, terwijl U. zelf dat voldoening zal gëven. Gij hèbt eenige jaren het bestuur in handen géhad van één der allerklein ste -Zeeuwsche gemeenten. Thans komt ge te staan o. a het hoofd van een ge meente, welke, zij niet in zielental, dan toch in belangrijkheid) ^gerekend mag worden tot één der grootste gemeenten in onze provincie. De gemeente 's-Heer- Abtskerke, welke U verliet, leef: het leven van eiken dag. Breskens daar entegen met haar véle problemen, welke - dringend Om oplossing vragen, - zou men 'kunnen vergelijken met een groot schip, dat eiken dag opnieuw veel stuurmanskunst vereischt. Eén van de kurken, waardoor het drijvende gehouden wordt, is wel de. visscherij. De visschers hebben in de achter y>ns liggende jaren heel wat kommer volle tijden doorgemaakt. Verscheide ne oorzakpn zijn daarvoor aan te wijzen. Ik zal deze njet de revue laten passeerenspoedig genoeg zult gij het intrinsieke daarvan peilen. Wel wil ik U er thans reeds op wijzen, dat het Gemeentelijk Visch- mijnbedrijf in den loop der jaren een aanzienlijke reserve gekweekt heeft. Tracht die reserve voor de visscherij als geheel te benutten, opdat zij economisch sterker wordt. Ik denk, om maar eenige grepen te do.en, aan het imaken van een koelinrichting, waar door des zomers de garnalen langer bewaard kunnen wordenaan -een 'sleepheïling, waarmede nevens de vis scherij de scheepvaart en aanverwante takken van plaatselijke "industrie ge>- baat zullen zijn. Ik denk voorts, en dat iniet op de allerlaatste plaats, aan een hieuw, beter geoutilleerd en aan het Vaarwater gelegen mijngebouw. In dezen tijd, van verder gaande centralisatie op economisch gebied, geldt terdege het gezegde „Let op uw Saeck", opdat .de visscherij voor Bres kens ijiet verloren ga. Een ander, zeer belangrijk punt, dat uw, inzicht-eri werkkracht vraagt, zal de Volkshuisvesting zijn. Op dit terrein is héél veel te doen. Nog al vaak komt het voor, dat ge- feinnen noodgedwongen samen moeten wonen, Deze on-sociale toestanden dienen zoo spoedig als maar eenigs- feins mogelijk is, te verdwijnen. Tracht •te bereiken, dat in korten tijd blokken (arbeiders- en middenstandswoningen verrijzengij zult dan mooi werk ver richt hebben. Bereids zijn hiervoor ter reinen aangewezen, een uitbreidings plan ontworpen en plannen zijn in Studie genomen. Ongetwijfeld zult U rekening willen houden met de geaardheid van de bevolking. En dan wil ik U op de ka rakteristieke eigenschap der Bressianen wijzen. De bevolking is rondborstig zij kómt vlug voor haar meening uit,- zegt die dan vaak ongezouten. Dit is ïiiet altijd aangenaam, maar het heeft het groote voordeel, dat men weet, wat in de bevolking leeft. Zij is zeer ont vankelijk voor goede raadgevingen. ,Ga met alles, wat U doet, met uw .Verstand en uw hart te rade, en ga er van uit, dat in het algemeen het besturen van een gemeente geen schabloon-werk kan zijn. Vooral in dezen, veelbewogen tijd, waarin de enkeling maar al te vaak vergeet, dat de gemeente een levend organisme is, hetwelk men niet, naar verkiezen, al of niet levenskracht kan geven, zou ik U willen toeroepen Schep vertrou wen II Verdeeldheid toch ontneemt aan een bevolking de beste sappen en laat bij haar een geestelijke voosheid achter. Het is thans zeven maanden geleden, dat ik door den Commissaris der Pro vincie belast werd met de waarneming van het Burgemeesterschap. Breskens zat toendertijd zonder bestuur. Het .jWas voorwaar geen sinecure om naast de drukke arbeid, welke het zijn van gemeente-secretaris medebrengt, - mij ook nog met. het burgemeesterschap te belasten. DU.was ook reden, dat ik mij gedurende dien tijd niet ten "volle heb kunnen geven aan de werkzaam heden, die des burgemeesters zijn. Mijn werk als zoodanig *werd echter grooiendeele verlicht door de heeren De Vuyst en Maas, Deze beide heeren hebben zich zonder eenige aarzeling direct bereid verklaard mij ter zijde te staan en zich voor de gemeenschap gegeven. Ik heb voor beiden Weel res pect en ik zal hen dankbaar blijven voor alles, wat zij tot' dusver voor Breskens hebben willen doen. Mijn dank gaat ook uit tot alle amb tenaren, die allen, zonder eenige uit zondering, hun beste krachten gaven en mij het besturen der gemeente tot een vreugde maakten. In het bijzonder wil ik hier den naam noemen van den gemeenteveldwachter. Wagenaar, gij zijt mij steeds tot groote steun geweest. Met eên onverwoest baar optimisme en een opgewektheid, Welke tot grooiere krachtsinspanning aanspoorde, zijt gij mij van grooten. dienst geweest. En thans draag ik het ambt van bur gemeester, acm U, burgemeester De Moor, over. U neemt de teugels nu in handen. Ik hoop van harte, dat al uw handelingen en al uw 'besluiten zóó edel zullen zijn als dit stukje metaal, dat ik, als teeken uwer waardigheid, U thans omhangen zal. Ik heb gezegd. Vervolgens^ hing de heer Eékhout kam. De Moor de ambtsketen om. Rede van den burgemeester. Herr Beauftragter des Reichskommis- sars, Gemachtigde van dqn Leider, Duitsche en Nederlandsche gasten, Kameraden en Volksgenooten Wanneer ik gereed sta, om mijn ambt- van burgemeester van Breskens te aanvaarden, gevoel ik behoefte dank te brengen aan, den Commissaris- Generaal voor Bestuur en Justitie, aan den Beauftragter des Reichskommissa- ris, den Gemachtigde van'den Leider der N.S.B. en den Waarnemend Com missaris der provincie voor het ver trouwen, dat zij ifi mij hebben gesteld door mij hier ie benoemen of voor ie dragen. Aan U, mijnheer de Secretaris, breng dank voor de wijze, waarop U mij welkom hebt toegeroepen. Dai U zich spontaan bereid verklaarde mij in mijn ambt in te leiden, vervult mij met bij zondere vreugde. Toen wij voor enkele dagen met el kaar kennis maakten zijn wij elkaar open en eerlijk tegemoet getreden en het is 'mijn vaste overtuiging, dat onze eerste ontmoeting een waarborg biedt voor een vruchtbare en aangename samenwerking. Voor de wijze, waarop U gedurende v bijna 8 maanden het l^urgemeester- schap hebt waargenomen, komt^U veel lof toe. U.bent meermalen voor moei lijkheden geplaatst, maar U hebt die op de beste wijze tot een oplossing weten te brengen. De gemeente is U veel dank verschuldigd vóór uw ar beid. Ik hoop, dat U nog tal van jaren uw voortreffelijke gaven van hoofd en hart in dienst van de gemeenschap zult mogen stellen. Het zijn geweldige tijden, waarin we thans leven en waarin ik geroepen ben om in -deze belangrijke gemeente een leidende functie te vervullen. t Strijd op leven en dood. Er wordt een strijd gevoerd op leven en dood tusschen het oude, dat heeft afgedaan, doch zich met zieltogende inspanning tracht staande te houden, en het nieuwe, dat met onstuimigen geestdrift aanrukt en alles omver werpt wat zijn opmarsch wil tegenhouden. Buiten onze grenzen, in het Oosten, rukken de zegevierende Duitsche en verbonden legers, onder aanvoering Yan den Führer op, om het alles ver nietigende Bolsjewisme, neer te yellen, bmnen onze grenzen werpen duizen den mannen en vrouwen zich, onder de bezielende leiding van Mussert in den strijd om het Nederlandsche Volk op te heffen uit de ellende, waarin het dreigde weg te zinken. Noch de titanenstrijd in Europa, noch de strijd om. het hart van het Nederlandsche volk gaat zonder offers gepaard. Eenerzijds vallen .'ontelbare jonge levens in het Oosten in dienst van hun ideaaleen gelukkig in vrede levend Europa. En anderzijds worden daar offers ge bracht op den brandstapel van haat, liefdeloosheid en ondergrondsch ge wroet. s Maar desondanks marcheert de nieuwe tijd voorwaarts, voert de eene omsingelingsslag na de andere tot de 'overwinning en komen steeds, meer volksgenooten tot het besef, dat ze moeten meestrijden voor het welzijn van Volk en Vaderland. Op vooruitgeschoven posten staan vele nationaal-socialisten, bereid om zich in te zetten tot het uitvoeren van. de opdrachten, die de Leider hen geeft en met het waarachtig voornemen om land en vólk te dienen en het zoo naar een gelukkige toekomst te voeren. Wat zal dat worden 1 Zoo sta ik ook thans voor-U. Voor velen yan U ben ik een onbekende, en ik kan me heel goed vooi stellen, dat velen in Breskens zich zullen af vragen „Wat zal dat worden? Wat zal die N.S.B.-er hier gaan uitspoken?" Omgekeerd kan ik me afvragen „Wat zal Breskens mii gevenhoe zal men mij hier tegemoet treden Laat ik dadelijk zeggen, dat-ik met vertrouwen de toekomst inga. Ik heb /namelijk van vele zijden de verzeke- ring gekregen, dat de Bressiaanders het hart op de goede plaats dragfn. Zooals een boer zich met zijn grond verbonden voelt, zoo voelt de zeeman zich één met de zee. En zooals de gol ven ruw over elkaar rollen, zoo kan het uiterlijke van den zeeman ruw "Zijn, maar men kan er op rekenen, dat achter die uiterlijke ruwheid een hart klopt vol liefde en .toegenegenheid. En wanneer men in dien zj.n we! eens over den Bressiaander spreekt, dan moet men ook dat andere er bijvoegen en' men krijgt een juist beeld. Ik ben er van overtuigd, dat in deze gemeente tal van goedé krachten schuilen, die misschien nog- wat onwennig, mis schien wél afzijdig tegenover de nieuwe orde staan, doch die niettemin een gave in zich verbergen, die van onschatbare waarde is voor de toe komst van ons volk. Het zal mij een eer zijn mijn krach ten te wijden aan de behartiging vdri de belangen van deze gemeente én haar inwoners. Eerst dienen. „Wanneer een Nationaal-Socialist een functie aanvaardt, weet hij, dat hij die functie dienende zal hebben te ver vullen, als dienaar van de volksge meenschap, als verantwoordelijk man op 'een vooruitgeschoven post". Deze woorden, die ik voor eenigen tijd ge schreven vond, zijn wel bijzonder van toepassing op een burgemeester. Dienen, niets ander dan dienen, is zijn roeping en zijn laak.. Zoo wil ik voor U staan, en, met Gods hulp, mijn taak verrichten. Reeds vele jaren heb ik op verant woordelijke posten mogen arbeiden, weliswaar-in gemeenten, die aanzien lijk kleinef waren als deze. Ik heb me steeds' trachten te houden aan den wenk, die door één van mijn chefs mij werd voorgehouden en wel deze „Bedenk, dat de gemeente er niet ïs voor den ambtenaar, maar wel de ambtenaar voor de gemeente 1" Een zuiver dienende taök dus, en daaraan' wil ik me ook in Breskens trachten te houden. Het zal mij een genoegen zijn hulp en steun te ver- leenen waar die gevraagd worden. Men zal mij bereid vinden om recht vaardige en billijke eischen in te willi gen. Ieder, van welken rang of stand ook, zal mij bereid vinden tot samen werking, ongeacht godsdienstige over tuiging of politieke opvatting. Ik ben niet- hier gekomen voor N.S.B.-ers al leen, maar voor de geheele gemeente. Aan een spreekuur zal ik me niet ge bonden voelen Mijnerzijds verwacht ik een, stipte nakoming van de van hoogerhand ge geven voorschriften, hoe zwaar die soms oak mogen vallen. Een loyale hpuding ten opzichte van de bezet tende macht dient absoluut in acht te worden genomen. Ten opzichte van mijn kameraden der N.S.B. verwacht ik eveneens een welwillende houding. Handhaving van orde en rust dient stipt in acht te worden genojpen, over treders van distributie voorschriften en zwarte handelaars zullen in mij een onverbiddelijken tegenstander vinden. Eensgezind. Er worden in deze tijden aan ons allen zware eischen gesteld. Men komt er niet af met te doen of er niets ge beurt ieder moet op de plaats, wpar- op hij is gesteld,- zijn plicht doen en meer dan zijn plicht, en allen moéten we de handen ineenslaan om deze moeilijke tijden door te komen. Dat kost moeite en offers, maar ze zullen niet tevergeefs zijn. Wanneer we den ken aan onze jongens aan het Oost front, die het beste, dat ze bezitten, vrijwillig inzetten voor 'de toekomst van het nieuwe Europa, dan moet ons dat een aansporing zijn om meer dan ooit* onze krachten in te spannen, opdat ze bij hun terugkeer een eensgezind volk vinden, gereed tot den strijd om het Vaderland er weer boven op te helpen. Het moet voor geheel Breskens een trots zijn, dat het gezin van den groeps leider der N.S.B. een zoon heef; afge staan om zijn ideaal te vervullen door mede te strijden tegen den aartsvijand van Christendom en beschaving. Het is mij een behoefte den vurigert wensch uit te spreken, dat hij weer behouden in het ouderlijk huis mag terugkeeren. De gemeente Breskens neemt een vooraanstaande plaats in onze provin cie in. Breskens' belang. Gelegen aan de Schelde kan ze warden beschouwd dis het voorportaal vcm Vlaanderen, terwijl de verbinding met Vlissingen de schakel vormt van den internationalen keten. Groote mogelijkheden liggen er voor de gemeente openhet stéeekplan West-Zeeuwsch-Vlaanderen, één vah de eerste gereedgekomen ontwerpen vcm dezen aard, geeft in. groote lijnefi. de •toekomstige or'wikkeling ven deze streek aan. Daf Breskens hierbij een belangrijke rol te'vervullen krijgt, ligt voor de hand. De industrie geeft aaqjal van handen werkeen prachtige taak voor het Nederlandsche Arbeidsfront ligt hier gereed. Het visschersbedrijf heeft vele zorgen gekend en iedere visscher zal er wel van doordrongen zijn, dat de moeilijke tijden van vroeger nooit meer terug mogen en zullen komen. Bij al de ellende, die de kou ons dezen winter heeft gebracht, heeft de schardijn- vangst in menig visschersgezin v^el uitkomst gegeven. De Landstand staórt er borg voor, dat deze harde,werkers in de toekomst worden beloond naar prestatie.' Dat ookde Landbouw, die hier minder wordt beoefend, in de toekomst recht zal wedervaren en een belooning zal vinden voor haqr zworen, maar hoogst belangrijken arbeid, zal het streven van deze nieuwe organisatie zijn. v Scheepvaart, groot- en kleinhandel vormen hier een zeer belangrijke factor. Verschillende takken van handel en bedrijf c .dervindeh moeilijkheden doqr den oorlogmen kan echter bewon dering hebben voor de wijze waarop velen de moeilijkheden het hoofd weten te bieden. Vele perspectieven. Voor tourisme en vreemdelingenver keer staan vele wegen open. Organi satie is noodig om straks op volle kracht weer aan het werk te kunnen gaan en' den reeds verrichten böan- brekenden arbeid voort te zetten. Waar dat mogelijk is, zal ik mede- Werken om alles te doen, wat de voren genoemde belangen kqn bevorderen. De stijgende woningnood is een bron van zorg voor het gemeentebestuur het aantal ongewenschte samenwonin gen neemt toe de maierialenpositie dwingt evenwel, tot werkloos toezien op dit vraagstuk. Er zal ook in dit op zicht mijnerzijds bijzondere aandacht worden besteed. De zorg voor goede wegen en straten zal ik met alle kracht bevorderen orde en netheid, wering van ontsieren de reclame hebbenmijn 'bijzondere aandacht. De gasaanleg is vrijwel voltooid, hopelijk zal zeer spoedig de voorzie ning volgen. Op het gebied van aansluiting aan het. waterleidingnet is nog niet vol doende ernst betoonddaat ieder dit groote belang voor de volksgezondheid toch inzien en alsnog aansluiten vóór dwingend? maatregelen moeien wor den genomen. Op het gebied van sport en ontspan ning is hier, reeds veel bereikteen en ander heeft mijn volle belangstel ling. In samenwerking met de afdeeling „Vreugde en Arbeid" - ah/het N.A.F. zal in de toekomst op het gebied van ontwikkeling en ontspanning in deze gemeente prachtig werk kunnen wor den verricht. Waar ik kan, zal ik daar aan gaarne medewerken. Het" onderwiis. Het onderwijs heeft' mijn groote, be langstelling. Veel is in den laatsten tijd tot stand gekomen dat in een dringende behoefte voorziet, waarbij ik voornamelijk denk aan hef vak lichamelijke oefening. Doch ook overi gens -heeft de school een zeer belang rijke en verantwoordelijke taak om de jeugd door de branding van dezen tijd heen ie helpen en haar te vormen tot Nederlandsche mannén en vrouwen, die moed en durf bezitten om de han den Uit de mouwen te steken, de Jan Saliegeest te verdrijven en het, zelf respect der natie terug te winnen. Belangrijke maatregelen voor de ge zondheidszorg van het schoolkind staan voor de deurde schoolartsen- dienst, met steun van Rijk, Provincie en Gemeente is in een vergevorderd sta dium van voorbereiding en zal ver moedelijk nog dit jaar in werking tredende schooltandverzorging van den Ned. Volksdienst werkt op volle kracht. Laat ieder van het "nut van deze instellingen doordrongen zijn, dankbaar deze hulp van Overheids wege aanvaarden en zich niet bege ven in meestal kinderachtige uitvluch ten en bezwaren. De brandbluschvoorziening was in deze gemeente niet in overeenstem ming met de eischenaan de ver betering hiervan is reeds gewerkt en binnënkort kan nieuw materiaal wor den verwacht. Het werkloozenvraagstuk is prac- tisch opgelost; mochten er op dit ge bied onverhoopt .moeilijkheden komen, dan zal ik me ten volle inzetten om in deze nooden te voorzien in - samen werking met het Arbeidsbureau. Datzelfde geldt voor hulp aan hen, wien hei aan middelen 'ontbreekt om zich de meest noodzakelijke levensbe hoeften te verschaffen, en die het, juist in dezen tijd, zóó moeilijk hebben. Winterhulp. Wat kan in zulke gevallen Winter hulp prachtig werk verrichten en wat heeft dit bij uitstek sociale werk reeds een hoop zorgen verlicht en een licht straaltje gebracht in de duisternis van veler bestaan. Dat dit werk mijn harte lijke belangstelling heeft, behoef ik wel niet te zeggen. Een dringend be roep doe ik op allen, die in staat zijn een penningske te offeren voor dit schoone doelmeer dan ooit is al- - gemeene medewerking noodig. Laat niemand zich weerhouden door gebeu zel en valsche beschuldiging over dit prachtige Vaderlcmdscho we;!:. De arbeid van den Ned. V.cV"--' staat in de-kinderschoenen, m. wikkelt zich met frissc'.ie krac n frisch als het jonge gezin zie c. kelt en waarip Mceaer en Kinc re; middelpunt' vormen en waarop d be langstelling van den N.V.D. zic.i c -n- centreert. Oneindig vee! zijn de m ge lijkheden van dit werk. Steun kan ge- pgevên worden zoowel finanti cl door lid van den N.YJ3. te worden, als daad werkelijk, door zich in te ze'.ten als vrijwillige medewerker of medewerk ster bij gezinshulp of organisat-rjs-hen arbeid. Het is een belangrijke ops_i, uing, die ik hiervoor heb gegeven en U zult er met mij van overtuigd zijn, dat de burgemeester een gewichtige taak ver vult. Beroep op medewerking. Die taak is zwaar en veraniW-* oroe- lijk, niét het minst door de benuurs- maatregelen, voortvloeiende uit veror dening- 152 van 1941, waarbij in het bestuur der gemeente het leidersbe ginsel is ingevoerd. Ik juich dit van harte toe, en mag dit doen op grond van ervaringen, zoowel van vr-easr als van den laatsten tijd. Bij de uitoefening van mijn tGax heb ik medewerkers noodig. Ik den1: hier bij aan de wethouders, die,, zoocls de voorschriften bepalen „den burge nses- ier bij het besturen der gemeente, ver tegenwoordigen" en aan de- toekom stige raadslieden die tot taak hebben' „den burgemeester bij het besturen der gemeente van raad" te dienen en voor stellen te doen en de inwonfers begrip, bij te brengen omtrent de ïriaak'»Jen van den burgemeester". Bij het-besturen van de gemeen ie zal ik me strikt houden aan de Nattocaal- Socialistische beginselen, neergelegd 'in het leidend beginsel der N.S.B., dat zegt, dat voor het zedelijk en lichame lijk welzijn van een volk noodig is een krachtig Staatsbestuur, zelfrespect van de natie, tucht, orde, solidarheii van alle bevolkingsklassen en het voorgaan van het algemeen nationaal belang boven het groepsbelang en van het groepsbelang boven het persoenjijk belang. Ik zal me daarbij laten leiden door de drie bronnenGodsvc rirou- wen, Eerbied voor den arbeid, Liefde voor Volk én Vaderland, en zóó zal ik, voortbouwend- op het goede aat be staat, trachten wegen ié' zoeken dié leiden, naar het doel, dat ik me .heb voorgesteld het «behartigen van de belangen der gemeente in den geest van den nieuwen tijd. Mij hierbij behulpzaam te zijn is de taak van wethouders en raadslieden, van alle ambtenaren in dienst der ge meente, op welke plaatsen ze ook zijn gesteld, of /e op de secretarie werken bij de uitvoering van het steeds toe nemende administratieve apparaat, of ze belast zijn met de handhaving van orde en rust, veiligheid, volkshuisves ting of openbare werken, of ze zijn be last met het 'geven van .onderwijs aan onze kinderen, of dat ze werkzaam zijn.- in ons vischmilnbedrijf, allen, zonder uitzondering heb ik ze noodig en heb ben zij mij noodig. Bij monde van den secretaris is mij aller steun toegezegd ik ben daarvoor zeer erkentelijk en ik reken daarop. Mijnerzijds doe ik de toezegging, dat men dan op mij te allen tijde een beroep kan doen. Laten wij allen in trouwe plichtsvervulling, loyaal en kameraadschappelijk het werk ver richten dat ons is opgelegd en dat slechts één doel heeft: de gemeen schap te dienen. Met volle zeilen in zee. Ik doe een beroep op de medewer king van de Marechaussee bij de handhaving der openbare orde. Niet naast, maar met elkaar kunnen wij als verantwoordelijke gezagsdragers onze taak vervullen, niet alleen als „man nen der wet" maar ook -eels raadgevers voor onze volksgenooten/ Met mijn ambtgenooten en secreta rissen en ontvangers van West- Zeeuwsch-Vlaanderen-hoop ik op een vriendschappelijke wijze te mogen sa menwerken bij de behartiging van de belangen der gemeenten in deze streek. Veelomvattend is onze taak en voor onze gemeenten kunnen wij veei be reiken in onderlinge samenwerking. Met genoegen denk ik terug aan mijn Walcherschen en Zujjl-Beveland- schen tijd in soortgelijken arbeid. Laat men mij, als de eenige Nationaal-So cialist in dezen kring niet beschouwen als een vreemde eend in de bijt, maar laat ons eendrachtig het ons opgedra gen werk verrichten'. ZoQaheb ik U .gezegd wat mijn plan nen zijn. - Ik weet, dat het werk dat voor mij ligt niet gemakkelijk zijn zalik weet echter ook dat God alleen mij helpen kan bij het volbrengen van mijn taak. In die vaste, overtuiging durf ik .mijn arbeid aanvaardenmoge het zijn als een trouw soldaat van mijn Leider, tot heil van Volk en Vaderland en van mijn nieuwe gemeente Breskens. Hou zee Na de, rede van burgemeester D» Moor overhandigde de Groepsleider, v. d. Broecke uit Breskens, de burge meester een portret van den Leider. Rede van den Beauftragte. De heer Münzer dankte den seereta- ris voor de wijze waarop deze gedu rende de .vacature hei burgemeester schap heeft waargenomen. Voor iederen flinken kerel, zoo zeide hij, is werk lil Nederland, voor wie zich door de plichten" geroepen acht is er gelegenheid, zich naai' voren t« werken. Gij, aldus spr., hebt U gebon den geweten aan den weg die d»

Zeeuwsche Stroom | 1942 | | pagina 3