Schoonmaak houden De Leider riep ten aanval Uil$frcake>H mn den JleLdet „De Misthoorn" Groof-Dujfsch tegen Hollandsche bekrompenheid Nederduitsch Wederduitsch tot 1648 Nederduitsch 1940 Wederduitsch VERV.OERSFRONT ONS ALLER EIGEN Aandoenlijk Een welkomer bevel dan het bevel togen de N.S.N.A.P., dat in Volk en Vaderland van de vorige week werd afgedrukt, had de Leider niet kunnen geven. Sinds maanden heeft de geheele W.A. zich beheersoht, wanneer het uit schot der Beweging, dat een onder komen heeft gevonden in het partijtje van Van Rappard, stelselmatig de goede verhouding tusschen Nederlan ders en Duitschers vertroebelde, door het voor te stellen in woord en daad, alsof de bezettende overheid ten op zichte van de N.S.B. en het Nederland- sche volk een dubbelzinnige politiek voerde en anderzijds trachtte den indruk te wekken, alsof in het Neder- landsche volk een belangrijke groep Nationaal-Socialisten aanwezig zou zijn, die de inlijving van Nederland bij Duitschland verlangt. Niet alleen, dat de gedachte, dat er in het Nederlandsche volk duizenden Biesterfelds zouden zijn, een verre gaande beleediging is voor ons eigen volk, maar het feit, dat deze heeren het bruine hemd van Hitlers S.A. zich als wapenrok durfden aanmeten, was bovendien een beleediging voor het Duitsche volk en den Führer, die recht streeks en bij monde van den Rijks commissaris herhaaldelijk geheel an dere bedoelingen ter kennis van het Nederlandsche volk heeft gebracht dan deze heeren hadden en hebben. Het bruine hemd werd misbruikt door hen, die wegens ontrouw of ver raad het recht werd ontnomen nog ooit het zwarte hemd van Mussert te dragen en dat bruine hemd werd gebruikt als bescherming bij het volvoeren van daden en het plegen van een propa ganda, die in laagheid en gemeenheid in Nederland alleen haars gelijke vindt in de anonieme hetspropagcmda, die Engelsch-gezinde lieden achter de schermen plegen te voeren. Als men ons tegenwerpt, dat deze heeren hun rechten ontleenen aan het feit, dat zij reeds vóór Mei 1940 hebben geageerd, dan antwoorden wij, dat eerstens de heen Van Rappard vóór Mei 1940 zijn zaakje heeft ontbonden, toen het hem te warm werd, en twee- dens, dat degenen die uit de Beweging werden gestoten deze rechten niet ont leent aan de werkzaamheid van eenige tientallen vdn vóór 10 Mei 1940, die toen de pretentie hadden zich een „partij" te noemen. Toen Van Rappard zijn zaakje ont bond, had hij in de hoofdstad de3 lands, ruim geteld,zeven aan hangers. Maar het zijn toch Nationaal-Socia- Hsten I Wanneer Nederlanders zich tegen over het Nederlandsche volk gedragen zooals de Duitscher Biesterfeld zich heeft gedragen tegenover zijn volk en zijn Führer, dan -hebben wij NIET te doen met Nationaal-Socialisten. Positief en uitdrukkelijk heeft de Leider van de N.S.B. reeds lange jaren vóór 1940 het Nederlandsche volk voorgehouden, dat het op straffe van ondergang zijn plichten als broedervolk van het Duitsche volk had na te komen en dat wij maar één levens mogelijkheid voor de toekomst hadden, als vriend en bontgenoot van Duitsch land en alle Jonge volkeren van Europa onze plaats in te nemen. Voor die doelstelling en dien strijd had hij vóór 10 Mei 1940 ondanks alle haat, verdachtmaking en terreur meer dan dertigduizend kameraden gevon den, die bereid waren met hem tof het uiterste te gaan, omdat zij de Liefde voor Volk en Vaderland boven alles stelden. Dat het Nederlandsche volk dort be grepen heeft, bewees en bewijst het, door in zijn onbegrip voor den nieuwen tijd zich steeds weer fel en met alle middelen te keeren tegen de N.S.B. Dat de Bouwer van het nieuwe Europa dat erkent, bewees en bewijst hij door Mussert te behandelen en door zijn officieele vertegenwoordigers te doen behandelen als de vertegen woordiger van het Nederlandsche volk en van het nieuwe Nederland, -dat komende is. Dat de enkele duizenden, die in den loop der jaren te klein bleken voor de Beweging, die haar ontrouw werden of verrieden, dat niet willen en hunnen begrijpen, is volkomen vanzelfspre kend. Maar NIET vanzelfsprekend is, dat wij het ongestraft toelaten, dat zij openlijk onze -politiek van! toenadering tot een volledige samenwerking met Duitschland blijven saboteeren en ver dacht maken bij het Nederlandsche volk. En daarom verheugde ons dit bevel van den Leider zoozeer en heeft ook de geheele Bew.eging daarop als één blok metterdaad geantwoord Maar er zijn toch bij Van Rappard ook idealisten 1 Jazeker, zooals ook bij de communis ten en bij de meest krankzinnige groe- peeringen idealisten zijn, maar zoomin als wij daarom zullen aflaten het menschonteerende communisme te be strijden, zoomin zal ons dit beletten met de grootste krachtdadigheid een eind te maken aan andere activiteit, die levensgevaarlijk is voor ons volk. Ontelbaar zijn de voorbeelden uit de laatste dagen van eerlijke Nederlan ders, die tot ons zijn gekomen en die erkenden tot heden slechts één beletsel te hebben gekend tegen hun mede werking aan de N.S.B. en de door haar voorgestane politiek, n.l. de huns in ziens onduidelijke houding ten opzichte van de N.S.N.A.P. v Daarom verheugen wij ons, dat thans in volle r -enbaarheid en ten overstaan van het .eheele Nederlandsche volk de Leider de daad heeft gevoegd bij het woord, dat hij reeds zoo lang en zoo uitdrukkelijk heeft gesproken; De geslotenheid en de tucht, waar mee dat over het geheele land is ge schied, mogen voor iederen onbevoor- oordeelden toeschouwer een bewijs te meer zijn, dat de N.S.B. een gesloten blok is achter haar Leider. Op sommige plaatsen was uit het geheele land. een deel van de S.A. van Van Rappard opgetrommeld en overal was desondanks de W.A. in de meer- deze helden van de straat te slaan,, derheid en daarmee in de gelegenheid zooals een tiental kameraden het tijdens den nachtelijken overval op het Hoofdkwartier met een vijftigtal bruin- hemden deed. Het bevel van den Leider luidde op dat oogenblik echter anders en zwarte soldaten voeren het bevel van hun Leider uit. Wanneer het oogenblik zou komen, dat een tegenovergesteld bevel noodig zou zijn, zal de uitvoering van dat bevel echter ook niet op zich laten wachten. De gebeuretnissen van het jafgeloo- pen weekeinde mogen deze heeren dan een les zijn, dat hun uit grenzelooze 'verachting voor het eigen volk geboren overtuiging, dat zij den afkeer van een groot deel van het publiek tegen de N.S.B. zouden kunnen misbruiken om mèt het publiek tegen de W.A. op te treden wel "eens een misrekening van de ergste soort zou kunnen blijken. De NEDERLANDER Mussert strijdt voor onze eigen vrije plaats in het Nieuwe Europa, daarvan worden in deze dagen tienduizenden volksgenoo- ten, die aan de andere zijde stonden, overtuigd door de feiten. MUSSERT WINT I HOU ZEE I Overgenomen uit „De Zwarte Soldaat" Order van het Hoofdkwartier. Het weekblad „De Misthoorn" heeft vroeger verschillende malen openlijke en bedekte aanvallen op de N.S.B. gedaan. Op 29 Bloeimaand (Mei) 1941 werd mij van de zijde der redactie verze kerd, dat iets dergelijks in de toekomst niet meer zou voorkomenondanks deze verzekering komen er in „De Misthoorn" van 13 Herfstmaand (Sep tember) 1941 twee artikelen voor in strijd met de gemaakte afspraak. In verband hiermede wordt door mij het navolgende bepaald 1. Het is tot nader order verboden het weekblad „De Misthoorn" in de huizen der Beweging in voorraad te hebben en/of ten verkoop aan te bie den. Nog in voorraad zijnde exempla ren van „De Misthoorn" moeten wor den vernietigd of eventueel aan de administratie van dit blad worden teruggezonden. 2. De verspreiding en colportage van genoemd blad door leden der N.S.B. moet met onmiddellijken Ingang tot nader order worden gestaakt. 3. De bevoegde functionarissen der N.S.B. zijn verantwoordelijk voor het stipt nakomen van deze bepaling. Eén der redacteuren is lid der Bewe ging. Deze heeft mij medegedeeld, dat hij uit de redactie treedt. Utrecht, 15 Herfstmaand 1941. De Secretaris-Generaal, HUYGEN. Vraag Hebt U soms ook iets vergeten? Antwoord i Ja, mijnheer, de Zeeuwsche Beker. I I In verschillende plaatsen in Nederland zijn met groote letters opschriften aangebracht als: en dergelijke, die tot uiting brengen den wensch tot inlijving van Nederland bij Duitschland. Het is duidelijk, dat men met deze opschriften de bedoeling heeft, de taak der N.S.B. om het Nederlandsche volk te maken tot een vriend, een broeder, een bondgenoot van het Duitsche volk, zooal niet te beletten, dan toch ernstig te belemmeren en te schaden. Behalve dat deze opschriften terecht groote ergernis en verontwaardiging wekken bij ons volk, pogen zij de Duitsche overheid in een dubbelzinnig licht te stellen en werpen zij een blaam op het voorgeslacht van het Duitsche volk, dat ons gedurende den geheelenjtachtigjarigen oorlog zou hebben verraden. Om al deze redenen zijn deze opschriften anti-Nederlandsch, anti-Duitsch en anti-nationaal-socialistisch. Dientengevolge draag ik aan allen, deze opschriften te verwijderen. Utrecht, 15 September 1941. wien dit aangaat op. MUSSERT. (District Zeeland) Voor vervoersaangelegenheden kan men zich wenden tot den Districts Ver- voerleider, J. van Fraassen, Nieuwstr. 48 te Goes. By voorgenomen bezoek gelieve men indien mogelijk, 'hiervan kennis te geven. Uitgave Paul Brand, Hilversum. Hoe dikwijls heb ik niet gedacht dit land, waar ik ben groot gebracht is toch geen droombeeld of idee, want van dit land draag ik iets mee. Ik ben een deel van zijn geheel, een tak, een vezel van zijn steel. Geen stormwind scheurt er mij vanaf en het omarmt mij in mijn graf. Dit is de eerste strofe van een bundel welluidende zangen op het eigen land. In zijn verzen van den laatsten tijd zingt MARTIEN BEVERSLUIS steeds sterker op de stem van het volk. Hij raakt in den waren zin steeds dieper Ons Aller Eigen. Verzen op De Rivieren, De Winden, De Luchten, De Torens, De Akkers, De Wegen, op Bruggen en Boerenhoven, Boomgaarden en Bollenvelden en óp al wat ons zoo krachtig bindt aan eigen land. Er schuilt iets stralends in deze ge dichten, iets van een hooggestemd ge luld en tevens iets van den vaderland- schen eenvoud, waardoor ze dwingen tot voordracht ook. Men leest ze niet stil, men -begint hier onmiddellijk iets te belijden, iets dat diep in ons leeft en dat bij tijd en wijle juichend naar buiten dringt. Gab. Smit. Duitschland wint op alle fronten. Daar waar net communisme is ge stuit, is dit geschied door bewegin gen die niet kerkelijk waren georga niseerd, maar ontstonden In da harten der menschen, die door God ziende waren gemaakt,- omdat Hij hun den blinddoek van het gezicht had genomen en hun de kracht had gegeven dien weg strijdende ta gaan, dien Hij hun had gewezen. VoVa 25-3-37. WM In de Telegraaf van 18 Sept. J.l. treffen wij de volgende aandoenlijke advertentie aan De Heer en Mevrouw A. H. JANUS—HOFHUIS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon WINSTON. Bussum, 18 September 1941. Eikenlaan la. De kleine sukkelt al vroeg aan En- gelsche ziekte. Het is te hopen, dat Winston en z'n sluipmoordenaars maar geen Oranje-bommen ln de Eikenlaan strooien. Wat moet de kleine Janus er later wel van denken, indien het tot onder scheid van jaren komt De zeer waar schijnlijk recht-geaarde Nederlandsche Janus toont zich hier overigens een Janus" met het dubbele voorhoofd.- Het zgn. democratisch Europa van tijdens den oorlog en na de oorlogs jaren verdwijnt geleidelijk maar zeker, om plaats te maken voor het nieuwe Europa, dat fascistisch, na- tionaal-socialistisch zal zijn of niet zal zijn. Voor dit nieuwe fascistische Europa wordt overal gestreden tegen het bolsjewisme, dat Europa pro beert te overweldigen en te knevelen en dit doel reeds bereikt zou hebben als het alleen de zgn. democratie tegenover zich gevonden zou heb ben. De machten der duisternis hebben zich vereenlgd in het com munisme, dat zeer goed weet, dat alleen het nationaal-soclalisme in staat fs het te breken. Rede van Mussert, 12-5-'36. Ondergeteekende wenscht als sympathiseerende der N.S.B. te worden ingeschreven t Naam: Adres Op te zenden naar Kringhuis N.S.B., Koningstraat, Goes Wij hechten geen waarde aan het getalheden niet, maar gisteren óók niet! „Op den duur is in onze gelede-^ ren slechts plaats voor hen, dia ten volle overtuigd zijn. Niet het aantal is beslissend, maar de kracht van een eensgezinden wil.'' Mussert tijdens de 2de Landdag te Utrecht, 7 October '33 Mussert in Oct. 1935 over den Grebbeberg van1940. „Door in dezen bond te treden, hebben wij ons verlaagd van een onafhankelijke staat tot een werk tuig in de handen van Engeland en Frankrijk en onze bodem be stemd tot slagveld van Europa," Mussert in zijn Landdagrede op 19 October 1935 Het oordeel dat kwam. „.....♦.Indien dit volk gestraft wordt in de komende jaren door nog meer ontberingen, nog groo- ter armoede, dan is dit niet anders dan de gerechte straf voor de misdaad van de vernietiging van het voedsel in deze dagen." Mussert in VoVa van 18 Mei 1936 Onze geheimemacht. Zij trekken de conclusie, dat wij door geheime machten (financieel) worden gesteund. In werkelijkheid worden wij slechts door een macht gesteund, die zij niet meer kennen en die macht is het geloof in onze roeping." Mussert in zijn rede te Amsterdam op 30 Maart 1935. Eerste arbeider in den staat. Ik ben een werkman en ik geloof in den zegen van den arbeid. De grenzelooze vernede ring van den arbeid in onzen tijd, is één van de belangrijkste ver schijnselen van de diepte, waar in ons Volk verzonken is Mussert op de Hagespraak in 1936 (Vova 5 Juni 1936) Tegen het steeds meemverbleeken- de, misvormde beeld van een wereld, bevolkt door proletarische, ontwortelde massa's zonder gods dienst, zonder volk, zonder vaders land, stelt de Nationaal-Socialist klaar -en duidelijkzijn waarlijk, socialistisch volk van arbeiders van hoog tot laag, die met elkander en naast elkander als goede volksge- nooten, leder naar beste weten en kunnen, arbeiden acm de instand houding van het geheel, hun volk, in vrijheid levend in hun vaderland. „Bronnen v. h. Nat.-Soc."

Zeeuwsche Stroom | 1941 | | pagina 4