VERZUIMDE KANS UITGAVE VAN DE NATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. DISTRICT 21-ZEELAND k le Jaargang» No. 11 Donderdag 7 Oogstmaand 1941 Dc toekomst der Kerk Verschijnt tweemaal per maand van huis tol huis door geheel Zeeland REDACTIE POSTBUS 58, MIDDELBURG Abonnement builen Zeeland Hoofdopsteller Martien Beversluis, Veere f 1.50 per jaar. De Leider schrijft: Op straten en pleinen, op muren en schuttingen vindt men nu in Nederland en vele andere landen van Europa, wat voor ons een waarheid is als een koe: Duitschland wint. Niet alleen is dit een voor ons vaststaand feit, maar ook een geluk, want wee Europa, als Duitschland niet zou winnen, als de bolsjewieken aan de eene zijde en de het Engelsche en het Amerikaansche volk beheerschende Joden aan de andere zijde, deze worsteling zouden' winnen. Geen betere getuige voor het noodlot, dat zich dan aan Europa zou voltrekken, dan het Engelsche regeeringsblad de „Times". In de „Times" van 5 Juli 1941 wordt openlijk medegedeeld, dat men na den gewonnen oorlog niet zooals in 1919 de Sovjet-Unie zou uitsluiten van de reorganisatie van Europa, maar in tegendeel, de Sovjet-Unie en haar be langen in den grootst mogelijken om vang daarbij zal betrekken. Dit betee- kent, dat de communisten in Europa groote zeggenschap zouden krijgen, m.aw. de bolsjewiseering van Europa het beest loslaten in Europa. Via New-York is uit Batavia bericht ontvangen, dat de verplaatsing van de Nederlandsche emigranten-regeering van Londen naar Washington is ge- achied, omdat Washington thans hét middelpunt der wereldpolitiek zou vor men en dit in de toekomst nog meer zou worden. Wie de lakens in Was hington ultdeelen, weet een kind, n.l. de Joden en vrijmetselaars, de ultra- kapitalisten. Europa ten prooi aan de machten, die het in slavernij zouden brengen en uitpersen als een citroen, dat is wat ons te wachten zou staan, als Duitsch land niet zou winnen. Er zijn nog altijd menschen, die denken, dat Nederland daarmede niets van doen zou hebben, daar het dan toch weer „onafhankelijk" zou worden. Het zijn naïeve zielen, geen slechte menschen, die zooiets denken en daar zij toch gewend zijn om Engelschen te gelooven, meen ik hen niet beter te kunnen helpen, dan uit hetzelfde num mer van de „Times" van Zaterdag 5 Juli 1941, letterlijk over te schrijven, wat de Engelschen meenen, dat er met de kleinere Europeesche volkeren moet gebeuren als Duitschland verloren heeft W is waarheid Weg met de gouddorst en Jiddische gaarheid I Wy willen recht voor ons Volk en de waarheid. De „Times" schreef „Iedere politieke onafhankelijkheid In de traditioneel# beteekenls zal voor de afzonderlijke staten niet meer mo gelijk zijn. Men moet zelis toegeven, dat het kortzichtig is aan te nemen, dat Hitier slechts wordt gedreven door een grenzelooze persoonlijke o4 nationale eerzucht De toenemende onafhankelijlcheld der volken van elkander vormt een niet te veronachtzamen feit en dit feit zal zelfs door de nederlaag van Hitler of Duitschland niet worden gewijzigd. In tegendeel, men moet constateeren, dat de indeeling van Europa in zelfstandige en geïsoleerde eenheden niet meer kan functionneeren. De zelfstandigheid der afzonderlijke staten heeft slechts zoolang effectief tonnen zijn, als het hun mogelijk was, zich neutraal te houden. Door den mo dernen totalen oorlog, bestaat deze mogelijkheid niet meer." Als men dit alle3 nu weet, is het toch duidelijk, dat Engeland's overwin ning voor Nederland geen vrijheid be- teekent, noch onafhankelijkheid, doch verzinking in de communistische poel van ellende en slavernij aan de Joden in Amerika. Dultschland's overwinning is noodig voor het voortbestaan van Europa en daar wij, Nederlanders, ln ons Vader land onverbrekelijk deel uitmaken van Europa, is de overwinning van Duitsch land de voorwaarde voor het voortbe staan van het Nederlandsche volk. Voor ieder die ooren heeft om te hooren en oogen om te zien, ls dit duidelijk. Het Jarenlang uitgestrooide gif van systematisch volksbedrog, heeft echter zijn werk zoo grondig gedaan, dat een groot deel van het Nederland sche volk in trance verkeert en met een overgave en een ernst een betere zaak waardig, geloof blijft stellen in hen, die het jarenlang hebben bedrogen. Het is niet doenlijk om allen onzin, alle leugens hier op te sommen, waar aan Nederlanders, die zelf meenen dat zij hersens hebben om te kunnen na denken, ln den loop der jaren hebben geloofd. Boekdeelen zouden daarmede gevuld kunnen worden. Een bloemlezing, een klein veld- bouquetje slechts, moge ik mijn lezers hierbij echter aanbieden. Wat men geloofde, Zij geloofden, iedere vier jaren, aan de verlrïezingsleuzen, waarin allen koeien mei gouden hoornen wer den beloofd. Zij geloofden, van 1920 ai, ln den Volkenbond, die eeuwigen vTede op aarde zou brengen. Zij geloofden de sancties tegen Italië, waardoor Mussolini op de knieën zou worden gebracht. Zij geloofden, dat het in Abessinië zoo hard regende, dat de Italiaan- sche legers zouden moeten wijken voor den Negus. Zij geloofden, dat het Saargebied niet bij Duitschland terug zou keeren, omdat de Saarlanden voor Frank rijk zouden stemmen. Zij geloofden, dat de Oostenrijkers buiten het Duitsche Rijk wilden blijven. Zij geloofden, dat „het Hitler-regime" binnen drie maanden na de machts overname in 1333 failliet zou zijn. Zij geloofden, dat het Duitsche volk werd uitgehongerd, dat de Kerken werden vervolgd en hst Geloof vernietigd. Zij geloofden, den oud-ministsr Bon- gaerts. die op een vergadering in Den Haag verkondigde: „de on afhankelijkheid en zelfstandigheid van Nederland wordt voor een belangrijk deel gewaarborgd door den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm". Zij geloofden, dat het goud van het Nederlandsche volk naar Amerika werd gebracht, om daar voor ons volk levensmiddelen te koopen, als er oorlog zou komen. W is waarheid Draai om de waarheid nu langer niet heen Engeland voert strijd voor de joden alleen. ZR geloofden in den onbaatzuchtigen varkensslager Zwanenberg. Zij geloofden in Colijn, als den mo- dernen^Vader des Vaderlands. Zij geloofden in een „verlossend woord" inzake de werkloosheid. Zji geloofden in het kwartje van Romme. Zij geloofden, dat de leus „Mussert oi Moskou" een hersenschim was. Zij geloofden, dat Mannheimer een eerlijke kerel was. Zij geloofden, dat Barmat een heer was. Zij geloofden, dat de marxisten de ware Nederlanders waren. Zij geloofden in de verhalen over uniform-smokkel. Zij geloofden in lichtkogels, die door N.S.B.-ers zouden zijn afgeschoten. Zij geloofden, dat het in het belang van Nederland was, dat onze boter voor een kwartje per pond naar Engeland ging. Zij geloofden, dat Engeland en hiermede besluit ik deze HJ de beschermer van de Iclelne na ties is*,**»* Al deze zotheid geloofden zij, vóór dat in September 1939 Engeland en Frankrijk aan Duitschland den oorlog verklaarden. Toen kwam een nieuw geloof: Zij geloofden, dat de Polen naar Ber lijn zouden marcheeren. Zij geloofden, dat in Tsjechië opstand zou uitbreken. Zij geloofden, dat de Franschen op marcheerden op Duitsch gebied. Zij geloofden, dat de Marginot-linie onneembaar was. Zij geloofden, dat de Siegfried-linie van minderwaardig materiaal was en half onder water stond. Zij geloofden, dat het Duitsche volk tegen Hitier opgezet zou kunen worden door het uitstrooien van brieven van King-HalL Zij geloofden, dat er stroomen vluch telingen uit Duitschland aan de grens stonden. Zij geloofden, dat de 'Ussel-linie en Grebbe-linie onneembaar waren. Zij geloofden, dat de Engelschen hulp zouden bieden aan 'Polen en Noor wegen. Zij geloofden en hiermede sluit ik deze ril het groot opgemaakte bericht in alle kranten van 8 Mei 1940: „Het Huis van Oranje verlaat riin post nooit. Amerikaansch aanbod afgewezen. Een aanbod van den in Nederland geboren schrijver Hendrik van Loon om zijn huis op Long Island als toe vluchtsoord ter beschikking te stellen van het Nederlandsche koningshuis, ingeval Nederland zou worden binnen gevallen. is op hoffelijke maar besliste wijze afgewezen. De heer Van Loon heeft, zoo meldt de „Daily Telegraph" uit de Ameri kaansche stad Greenwich, in antwoord op zijn telegram, een schrijven van prinses Juliana ontvangen, waarin rij namens Haar Moeder en prins Bern- hard zegt dat de schrijver als een ge boren Nederlander en een student ln de Nederlandsche geschiedenis be hoorde te weien, dat vijf eeuwen lang het Huis van Oranje voor geen enkel gevaar op de vlucht geslagen is. „Onze plaats is hier in Nederland", zoo voeg de de prinses er aan toe, „of er gevaar dreigt of niet Wij zullen nooit onzen post verlaten." Dit alles geloofden zij tusschen Sep tember 1939 en 10 Mei 1940. Toen kwam een nieuw geloof in de oorlogs dagen Het nieuwe geloof. Zij geloofden, dat de Nederlandsche troepen in de buurt van Grave zegevierend optrokken. Zij geloofden, dat 50.000 man Engel sche troepen bij Den Helder waren geland. Zij geloofden, dat de Fransche pantser- wagens over den Moerdljkbrug zouden binnenkomen om te helpen. Zij geloofden, dat N.S.B.-ers landverra ders waren. Zij geloofden, dat het Huis van Oranle pal stond en de regeering In Den Haag was. Zij geloofden, dat de Dultschers bar baren waren. Zij geloofden, dat het noodig was em alle wijnflesschen leeg te laten loopen in de goot Zij geloofden, dat Italië aan Duitsch land den oorlog zou verklaren als Duitschland niet onmiddellijk Ne derland zou verlaten. ZR geloofden „de oude vertrouwde Btem" ln de radio, die er alleen was om het volk permanent Ie bedriegen»» Het einde kwam in 4V4 dag: de Oranje's en de regeering gevlucht, het goud verdwenen, het land half onder water, de bruggen kapot, de weermacht in haar geheel gevangen genomen. Is het wonder, dat ik toen een geloof had Het geloof n.l. dat de harde klap ons Volk uit zijn geloof-droomen wakker, geschud had en dat zij, die geloof en vertrouwen hadden gehad, nu begre pen zouden hebben, hoe zij jaren lang systematisch waren bedrogen Ik had wederom ons Volk te hoog aangeslagen. Een oogenblik scheen het alsof nu het licht der waarheid de duisternis der geraffineerde leugens zou doorbreken. Maar het was niet blijvend. Het gelooven aan de zotste verhalen werd voortgézet. Het laatste geloof. ZR geloofden, dat de Koningin ge welddadig was ontvoerd. ZR geloofden, dat prins Berohard in Zeeland had gevochten. ZR geloofden, dat het Roer-gebied plat gebombardeerd was. ZR geloofden, dat de Koningin op haar verjaardag weer terug zou zRn. Zij geloofden, dat Engeland zegevie rend terugtrok in Duinkerken. ZR geloofden, dat Yoego - Slavië Duitschland de das zou omdoen. ZR geloofden, dat de Engelschen zou den landen. ZR geloofden, dat rij water moesten tappen, omdat de waterleiding tijdens de landing vergiftigd zou zRn. ZR geloofden, dat de Russen de Duit- schers zouden vernietigen, waarna Engeland zegevierend Europa zou gaan redden. ZR geloofden, dat Mussert doodge schoten was. ZR geloofden en hiermede houdt alles op allen zotteklap, die twee Nederlandsch-sprekende Joden ln Londen voor de Engelsche radio aan hen wijs maken. Het is weerzinwekkend van domheid en onbenulligheid. Daar moest een stokje voor gestoken worden. En wan neer er nu menschen zijn, en die ziin er gelukkig nog honderdduizenden, die niet al die zottigheid geloofden en zich afvragen waarom straten en pleinen, muren en schuttingen beschilderd moesten worden, dan is daarop het antwoord: helaas moest dit gebeuren om onze, allen zotteklap geloovende, volksgenooten \op een beter spoor te brengen, om hen ditmaal te doen ge looven aan iets dat werkelijkheid is: Duitschland wint. Veel liever ware het mij en al mijn medewerkers geweest, indien wij had den kunnen zeggen, dat het volstrekt overbodig was, want dat ons Volk, ge leerd door alles wat gebeurd is, niet meer gelooft aan de grootste leugen instelling tér wereld, de Engelsche - radio. Er is tenslotte een oud spreek woord een ezel stoot zich niet twee maal aan denzelfden steen. Maar hoe moeten wij lieden betitelen, die zich 200 maal bedrogen weten en zich door dezelfde instelling voor de 201ste maal wéér laten bedriegen? Laten wij hen beleefdheidshalve in het geheel niet betitelen, maar laten wij bedenken, dat het tenslotte volksgenooten zijn, die van waandenkbeelden moeten worden ver lost Van één waandenkbeeld zijn zij nu verlost, n.l. van de Engelsche V. Die bestaat niet meer. Maar wederom is een kans ver zuimd. De kans n.L dat van het Ne derlandsche volk gezegd zou zRn: de V-actie is in Nederland niet noodig; dit volk is veel te verstandig om rich door Engelsche leugenberichten van de wRs te laten brengen. Als goed Vaderlander en Iemand, die van schoone straten houdt, betreur ik de verzuimde kans. Utrecht 29 Juli 1941. ^Hussrrt. Duitschland wint aan alle fronten voor de -vrijheid van Europa! Op 20 Juli j.l. zouden de Engeischen in Nederland landen. Overal werd de V aangebracht als Vreugdevuur. Maar de V beteekende voor de voor den zoo- veelsten keer ontgoochelde vrienden slechts Verlet of Vertrek, in elk geval Verlakkerij. Nu de Duitsche propa ganda deze V heeft overgekomen, kan door niemand worden ontkend, dat dit met meer recht geschiedt. De V was voor de Engelsch gezinden slechts de V van Verlies, doch voor de Duitschers met recht de V van Victorie! Immers, op alle fronten" bliezen de Duitsche troepen inderdaad Victorie en wel ver bluffend en vernietigend.. Hetzij zR de Noorsche bergen moesten overstijgen, of de Joego-Slcrvische rotsen moesten doorbreken, hetzij zij over zeeën en luchten Kreta moesten overvallen, of door de brandende zon de koloniale troepen van Engeland terugwierpen, zR wonnen, zij vierden overwinning, zij vierden Victorie. Voor de Engelschen Verliesvoor de Duitschers Victorie I De bedrogen Engelsche vrienden, die den raad hadden gekregen, al vast de koffie maar klaar te zetten voor de Engelsche parachutisten, doen goed, die maar zelf te nuttigen. De Engel schen waren, als zij geland waren, toch al op „de koffie" gekomen. En hoe zij die landing hadden moeten uitvoe ren, is ons zoo klaar als koffiedik. W is waarheid Wat la de waarheid vroeg eenmaal Ptiatmi Dit: dat de Engelschman overal te laat ia. na den triomf van het Nationaal Socialisme. Mussert schreef: „Nimmer hebben wij een Kerk be streden en zullen dit ook niet doen. omdat dit tegen onze beginselen is. Maar wR hebben ondervonden in deze afgeloopen jaren, dat kerkelijke mach ten het Nationaal-Socialisme bestrijden. Dat is dom en slecht. Dom is het om dat de komst van het Nationaal-Socia lisme beteekent opruiming van de be ginselen' der Fransche revolutie, die aan de kerke zoo ontzaglijk veel kwaad hebben berokkend. Slecht is het omdat de geloovigen door het binnenhalen van politiek in de kerk van den Gods dienst worden vervreemd. Er zijn be dienaren der kerken, die van meening zijn, dat het in het belang van den Godsdienst is, als de Kerk zich nestelt op staatkundig terrein. Dit is een grove dwaling en de historie heeft duizend maal bewezen, dat de Kerk het sterkst ls zonder wereldlijke macht en het zwakst met wereldlijke macht. In de eerste eeuwen van het Christendom had de Kerk geenerlei wereldlijke macht, werd zij, integendeel, door de wereldlijke machten belaagd en ver volgd. Niettemin werd het Christendom uitgedragen en veroverde het volk na volk. Nu ln dezen tijd, al sinds tien tallen jaren, ts de wereldlijke macht der Kerken groeiende en groeiende en hand in hand daarmede gaat het in nerlijk verval in steeds sneller tempo gepaard met de onmacht om menschen tot het Christendom te bekeeren. De verheffing van de volkeren door het Nationaal-Socialisme, de x opruiming van kapitalisme, liberalisme en marxis me en het daarvoor in de plaats stellen van een waarltjke volksgemeenschap op Christelijken grondslag, kan een ge heel nieuw tijdvak van ongekende vruchtbaarheid der kerken openen, een opbloei veen het godsdienstig leven als de wereld sinds de Middeleeuwen niet gezien heeft."

Zeeuwsche Stroom | 1941 | | pagina 1