Matrassen &Waterbedden Show! de Driehoek Intensieve veehouderij 895,- SCHOLIEREN m/v J i iet alleen in waterbedden zijn wij de grootste! Opgeruimd staat netjes Provincie Zeeland «Officiële Mededelingen kwekerij Asito Schoonmaak VASTE MEDEWERK(ST)ERS FIRMA HOOGERWERF WOENSDAG 29 APRIL 1998 HIT[XTRA MUWSHLAH Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Bijna vijf miljoen gulden rijksgeld k heeft de provincie te besteden aan het zogeheten gebiedsgericht milieubeleid. Sinds 1996 heeft het rijk daarvoor een bijdragerege ling. Twaalf miljoen Het woord bijdrageregeling zegt het al. Het is niet de bedoeling dat de rijksoverheid projecten voor de volle honderd procent gaat betalen. Projecten die het goedkeuringsstempel van het rijk krijgen kunnen rekenen op een bijdrage van veertig procent. De overige zestig procent moeten andere partijen op tafel leggen. Een eenvoudig rekensommetje maakt duidelijk dat het volledig benutten van het beschikbare rijksgeld betekent dat er tot en met 1999 (tot zo lang loopt de regeling), ruim twaalf miljoen gulden wordt besteed aan gebiedsgericht milieubeleid. Anderhalf jaar Voor de komende anderhalf jaar zijn zes nieuwe projecten aan de bestaande lijst toegevoegd. Bij deze projecten ligt de nadruk op Schouwen Duiveland en de Kanaalzone Zeeuwsch Vlaanderen, twee gebieden in Zeeland die al jarenlang 'op de schop' liggen. Op Schouwen Duiveland gaat het om de uitkoop van recreatie- en fruitgaardbedrijven in de Kop van Schouwen. Deze bedrijven liggen in kwetsbare natuurgebieden. Als de bedrijven zijn uitgekocht is het vervolgens de bedoeling op de opgeleverde terreinen natuuront wikkeling te doen plaatsvinden. Verder gaat het op Schouwen (de Zuidkust) om het saneren van wegen en bouw- en kunstwerken en inrichten van het gebied als natuurgebied. Voor de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen gaat om het drie projecten: een studie naar een tracé voor leidingen, een vervolg studie naar efficiënt energiege bruik door de industrie en de duurzame ontwikkeling van het bedrijventerrein Axelsche Vlakte/ Autrichepolder. Het laatste project gaat om permanent onderzoek voor het beleidsplan Westerschelde. Samenwerking Gebiedsgerichte benadering wil zeggen dat alle problemen in een bepaald gebied tegelijkertijd 'onder de loep worden genomen. Op die manier is het mogelijk zaken op te lossen zonder op een ander terrein nieuwe problemen te veroorzaken. Inhoudelijk^ samenhang en het werkenjaan oplossingen betekent ookdat er als regel sprake is van samenwer king tussen meerdere partijen. Die moeten elkaar kunnen vinden en dat betekent overleg. Bij de uitvoering van projecten zijn op die manier, behalve projlncie en rijk, onder meer betrokken: gemeenten, waterschapen, recreatie, agrariërs ematuurbe- schermers. Projecten die al eerde voor ondersteuning vanuitJe Bijdrageregeling getbdsgericht milieubeleid in aanmerking kwa men zijn: het in kaabrengen van de vegetatie van dfvroongebie- den op Schouwen pveland; monitoringsonderfiek op de vroongronden van'Schouwen Duiveland; het Snelde Informatie Centrum; stimuleert van toe komstgerichte l/tdbouw; herstel van vochtige vrjbngronden bij Westkapelle; vrtbetering van de waterkwaliteit /n de natuurwaar den van de Zyartenhoekse kreek; Flauwers- en Veversinlaag; HerinrichtingGalgepolder West; ecologischeierbindingszone Isabellekanal en het Projectbursu voor de gebiedsge richte beroering Kanaalzone ZeeuwscWlaanderen. Brochur/ Onder dytitel Opgeruimd staat netjes, i/een brochure versche nen ovefhet gebiedsgerichte milieublfeid. Alle projecten staan er in bischreven.De brochure is verj/ijgbaar bij het informatie- centr/n van de provincie, Abdij 9 in Mi/felburg, tel. 0118 - 631AD0. Nieuws Gedeputeerde Staten hebben nieuwe regels gesteld voor de intensieve veehouderij. Daarvoor hebben zij een streekplanherziening opgesteld die ter inzage ligt. Uitbreiding van intensieve veehouderij kan in Zeeland al leen als neventak van het agrarisch bedrijf gestalte krij gen en dan nog alleen binnen zekere grenzen in de gebie den, waarvoor de agrarische ontwikkeling richtinggevend is. In het streekplan zijn zij aangeduid als gele gebieden. In kwetsbaarder gebieden, zoals die waar agrarische belangen nevengeschikt zijn aan die van de natuur, het landschap en de recreatie is de intensieve veehouderij taboe. Het zijn de bruine gebieden in het streekplan. Uitsluitend agrarische bedrijven in de bruine gebieden die al een neventak intensieve veehouderij hebben, maar waarvan de opper vlakte nog geen 1.000 vierkante meter is, krijgen de mogelijkheid hun huidige bedrijfsvloeroppervlak met ten hoogste 20 procent uit te breiden. De voortgang van het bedrijf moet de uitbreiding nood zakelijk makem Ook milieumaatre gelen kunnen tot zo'n uitbreiding nopen. In de gele gebieden is de ruimte wat groter, zij het ook niet onge breideld, want ook daar blijven landschappelijke waarden en recreatief medegebruik, hoewel zij ondergeschikt zijn, een rol spelen. Gedeputeerde staten stellen evenwel dat de agrarische sector daar het primaat heeft en daarom kan de intensieve veehouderij als neventak worden opgepakt om de grondgebonden bedrijven lonend te houden of weer te krijgen. Per agrarisch bebouwingsvlak wordt ruimte voor de neventak geschapen. Hoe groot die ruimte is, is afhankelijk van de diersoort en het te hanteren stalsysteem. De maximale grootte is bepaald op 1.600 vierkante meter. Die maat is noodzakelijk om een rendabele neventak voor vleesvar kens te ontwikkelen. Wie meer ziet in de kippenbranche, leghen nen in een batterij bijvoorbeeld, zal met een kleiner oppervlak genoegen moeten nemen: 750 vierkante meter. Nieuwvestiging en omschakeling worden alleen in de gele gebie den toegestaan als aan sane ringsproblemen het hoofd moet worden geboden, bij voorbeeld bedrijfsverplaatsing vanuit een natuurontwikkelingsgebied of door uitbreiding van een dorp of stad. Voor alle bestaande agrarische bedrijven die intensieve veehoude rij als hoofdtak hebben, wordt eenmalig per vestigingslocatie een uitbreiding toegestaan van maximaal 20 procent van het bestaande bedrijfsvloeroppervlak Die mogelijkheid is er niet als dat vloeroppervlak al 5.000 vierkante meter is. In die situatie wordt het maximum op 10 procent gesteld. Deze regeling geldt dus ongeacht de plaats van vestiging binnen de provincie. Inspraak Het ontwerp van de streek planherziening intensieve veehouderij ligt van 1 mei tot en met 26 juni ter inzage bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, en bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, beide in Middelburg. Binnen dezelfde termijn kun nen schriftelijke en mondelin ge zienswijzen tegen de streekplanherziening worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen en de openingstijden van het informatiecentrum en de Directie wordt verwezen naar de officiële mededelingen onder dit AbdijNieuws. De stukken kunnen ook opge vraagd worden bij het informatie centrum, tel. 0118-631400. Gesloten Donderdag 30 april, Koninginne- I dag, en vrijdag 1 mei zijn de kantoren vari de provincie geslo- I ten. Bestuurders en ambtenaren j hebben die dageri vrij Ze hebben trouwéfis een extra lang weekend I want ook dg daarop volgende dageri, maandag 4 en dinsdag 5 mei blijven de deuren van de I provinciale kantoren op slot. j Woensdag 6 mei zijn de provmcia Ie bestuurders en ambtenaren weer bereikbaar Midden- Zeelandroute Ingenieurs- en Architectenbureau 1 Haskonmg heeft in opdracht van; I de provincie onderzoek gedaan fl naar de verkeersproblemen op de I route Goes - Zierikzee. Op deze route is sprake van een hoge graad van onveiligheid voor het 1 verkeer; oponthoud van het openbaar vervoer in de zomer en I op hoogtijdagen ondanks de ingestelde bloktijdenregeling bij de 1 Zandkreekbrug. En tot slot raakt I de route verstopt in de zomer en I tijdens hoogtijdagen. Belangrijke I oorzaken voor deze verstopping I zijn de beperkte capaciteit van de Zandkreekbrug en van de kruisin- gen met de Deltaweg en de Lange weg. Oplossingen Om de problemen op te lossen zonder afbreuk te doen aan de maximumsnelheid van 100 km/u. I lijkt de bouw van een tweede Zandkreekbrug voor de hano te liggen evenals het ongelijkvloers maken van de kruisingen. Maar voor het zover is, stelt het bureau voor een aantal maatregelen te riemen voor de korte termijn. Daarbij gaan de gedachten uit naar onder meer een inhaalverbod I en een maximumsnelheid van 80 km/u, de aanleg van een vrije I busbaan, verkeerslichten op het1 kruispunt met de Langeweg en I elektronische snelheidsbewaking Ruimtelijke Ordening Ontwerp-streekplan- herziening vestigings beleid intensieve veehouderij Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 21 april 1998 de ontwerp- streekplanherziening vestigings beleid intensieve veehouderij vastgesteld. In de ontwerp-streekplanherzie- ning wordt het provinciale vesti gingsbeleid met betrekking tot intensieve veehouderij geformu leerd. Aangegeven wordt in welke gebieden en onder welke omstan digheden nog een verdere ontwik keling van intensieve veehouderij mogelijk is. De herziening vormt tevens de basis voor de provincia le beoordeling van gemeentelijke bestemmingsplannen. Het ontwerp ligt van 1 mei tot en met 26 juni 1998 ter inzage bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en van 13.30-16.30 uur, de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantoouren (voor het inzien buitei^kantoor- uren, mondelinge tplichting en kopieën van ter inage gelegde stukken kunw zich wenden tot de afdelig ruimtelijke ontwikkeling, dhr.L.öljouw tel. 0118-631922) en bde gemeen tesecretarie van deceeuwse gemeenten, op weitdagen tijdens openingsuren. Een ieder kan totln met 26 juni 1998 schriftelijk of mondelin ge zienswijzen pgen de ontwerp-herzienjg indienen bij Provinciale StatO van Zeeland, postbus 165, 4(30 AD Middel burg. Voor mojflelinge zienswij zen kunt u bellh naar dhr. L. Caljouytel.0118-631922. De ontwerp-hpening kan gratis worden opgeraagd bij het provinciaal irprmatiecentrum (tel. 0118-63140)- """""""Diversen Pijn jeugdhulp verlening Zeeland 1499-2002 gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverlening 1999- 2002 vastgesteld. In het plan is vermeld welke uit voerders van regionale voorzie ningen voor jeugdhulpverlening in 1999 voor bekostiging in aanmer king komen, hoeveel subsidie zij maximaal zullen ontvangen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor moeten leveren. Voor de jaren 2000, 2001 en 2002 wordt in het beleidsplan aangegeven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 29 april tot 10 juni 1998 ter inzage in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg, van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur. Een ieder kan tot 10 juni 1998 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Wet vervoer gevaarlijke stoffen/aanwijzing provinciaal net van wegen In het kader van artikel 16 van de Wet vervoer gevaarlijke stoffen de WÊÊtmm dato 12 oktober 1995 (Staats blad 1995, 525) dienen Provincia le Staten een provinciaal net van wegen aan te wijzen voor het ver voer van (routeplichtige) gevaarlij ke stoffen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het voornemen aan Pro vinciale Staten voor te stellen een provinciaal net van wegen voor het vervoer van gevaarlijke stof fen aan te wijzen bestaande uit: - alle provinciale wegen; - alle wegen in beheer bij de waterschappen De Drie Ambachten en Hulster Ambacht in de categorie PI zijnde wegen van overwegend lokaal belang met een verkeersfunctie en wegen voor doorgaand verkeer in landelijk gebied; - alle wegen in beheer bij water schap Het Vrije van Sluis van de categorie erftoegangswegen type A, alsmede de Driesprong- weg, de Maaidijk, Scherpbier en de Scherpbierseweg; - alle wegen in beheer bij water schap Zeeuwse Eilanden van de categorie PO, zijnde wegen met een regionale verkeersfunctie en wegen voor doorgaand ver keer en wegen van de categorie PI zijnde wegen van overwe gend lokaal belang met een verkeersfunctie en wegen voor doorgaand verkeer in landelijk gebied. De aanwijzingen door het rijk (op 2-persoons Halcyon Soft-Side waterbed bij ons nu voor ALLES urr VOORRAAD LEVER8AAR LAAGSTE PRIJS GARANTIE 23 juli 1997) respectievelijk de provincie impliceren dat voor de routering door de gemeenten wegen in beheer bij het rijk, de provincie of de waterschappen kunnen worden gebruikt. Alleen de gemeentebesturen hebben de bevoegdheid om te routeren. Het ontwerpbesluit ligt met de bijbehorende stukken van 6 mei tot en met 2 juni 1998 ter inzage bij de provincie Zeeland, afdeling Kabinet, Juridische Zaken en Bestuursonder- steuning (kamer B109), Abdij 6, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur. Voor inlichtingen en inzage na kantoortijd, kunt u contact opne men met de heer J.S. Jongepier, telefoon 0118-631670, de heer L.M. Minnaar, telefoon 0118- 631978 of de heer J.C. de Haan, telefoon 0118-631506. Schriftelijke reacties tot en met 3 juni 1998 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, Het is de bedoeling dat Provin ciale Staten het besluit 10 juli 1998 vaststellen. Voor 23 juli 1998 zal het besluit worden gepubliceerd in de Staatscourant. WÊtÊÊÊÊÊÊKÊtKtm ZOEK JIJ EEN LEUKE BAAN VOOR HET WEEKEND EN DE VAKANTIES? In Kwekerij De Driehoek worden op milieuvriendelijke wijze komkom mers geteeld. Het bedrijf is modern, zowel in haar uitrusting als organi satie. De komkommers worden geteeld aan de hoge draad, hetgeen betekend dat de werkzaamheden prettig en overzichtelijk zijn. Wij zoeken voor ons bedrijf aan de Noord Hogeweg te Sirjansland: Het werk betreft het oogsten en inpakken van komkommers. Beloning geschiedt volgens de C.A.O. glastuinbouw, op basis van leef tijd en ervaring. Daarnaast bieden wij goede secundaire arbeidsvoor waarden. Voor informatie en/of sollicitatie kun je bellen naar tel. 0111-648500. s avonds kun je kontakt opnemen met Raymond Noomen (641128) of Aat Dijkshoorn (648505). Kwekerij De Driehoek VOF, Noord Hogeweg 2a, 4308 NW Sirjansland, fax, 0111-648509 Adverteren doet verkopen! Alle maten snel leverbaar door heel Nederland! zoekt voor diverse objecten in Goes, Sirjansland en Borssele Werktijden: middag- en/of avonduren Interesse? Bel: 0113-211210 OOCS WUNr .AAIIO', r RAAT 49 tl BRENG EEM BEZOEK AAN EEIM VAN ONZE 30 WINKELS OF BESTEL TELEFONISCH I Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Lid STIBA Aangesloten bi) Autorecycling Nederland Mel RWD vrljwaringsbewljs Molenweg 2 - Brulnisse - Tel. 0111-481400

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 10