LTC Zierikzee even koploper VOETBAL I n rper de schijnwe De Jonge wint derde wedstrijd Cadetten MEVO zetten club op Zeeuwse basketbalkaart Coach Groenewoud stapt na seizoen op Brits bureau geeft tips om huwelijk te redden Langel opvallendste amazone in Bruinisse Winst All-Ready in Reeuwijk Wedstrijden TV Duiveland 1 en TC Westerschouwen vanwege regenval gestaakt Heren- en dame si] op lotdag Hengelsportvereniging Dreischor Drukte verwacht tijdens WK voetbal Dressuurwedstrijden op Aqua Delta I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KEEUWIJK/DE HEEN - Korfbalvereniging All- Ready moet op zoek naar een nieuwe coach voor het eerste team. Peter Groenewoud stapt na dit seizoen op omdat hij al sinds maart op een con tract zit te wachten. „Ik trek mijn conclusies om dat ik geen papiertje heb," vertelde Groenewoud zondag vanuit zijn woonplaats. BRUINISSE/ZIERIKZEE - Het eerste herenteam Van LTC Zierikzee voert voorlopig de kop aan van de eerste klasse B in de Zeeuwse zaterdagcompetitie. Omdat de wedstrijd van koploper de Schelde tegen T-C Westerschouwen afgelopen zaterdag wegens re genval na een partij werd gestaakt, moeten de ten nissers van Zierikzee tot en met Koninginnedag wachten of ze koppositie kunnen behouden. Wachten in de kantine van LTC de Bru-tèn omdat het huiten regent. (Foto: Marijke Folkertsma) Zierikzee haalde tegen de on derste uit de afdeling het on- dorste uit de kan, 6-0 tegen Bathse Kreek. Het duel tus sen. LTC de Bru-tèn en TV Duiveland 1 werd in Bruinis- 3bij 2-2 gestaakt. Het twee de van Duiveland verloor 1;huis met 1-5 van Kruiningen. De zondagteams van Zierik zee kwamen met weinig goed nieuws uit Dordrecht terug. De mannen verloren met 4-2 van Dash'35, tegen een jeugd- afvaardiging van dezelfde club speelde Zierikzee 4-4 ge lijk. Zaterdag Heren Eerste klasse A TV' Duiveland 2 - Kruiningen 1-5 - De Nieuwerkerkse man nen moeten na hun derde ne derlaag in vier wedstrijden serieus oppassen voor degra datie. Het enige winstpunt - kwam op naam van Rogier Korenhof na een zege in twee sets op Erwin de Keijzer. Martin Vreeke was dichtbij een enkelspeloverwinning maar verloor de derde set met 7-5. In drie bedrijven verloren Vreeke en Cor Korenhof het eerste dubbelspel. Eerste klasse B LTC Zierikzee - Bathse Kreek 6-0 - Regen was de grootste spelbreker op het Grevelin- Het was de derde wedstrijd van de acht meetellend voor het clubkampioenschap. Het parcours was uitgezet aan de zeedijk bij 'Kaas en Brood' te Zierikzee. Door de harde wind was het water aan de zeedijk dik en troebel van de opgewoelde modder. Gelijk na het startsignaal kreeg De Jonge een mooie aanbeet en kon even later een In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Willem Webers 'In de schijnwerper'. De vorig jaar gestopte voet baller van Bruse Boys maak te afgelopen zaterdag zijn rentree omdat hij van werk kring is veranderd. Hij zette zijn optreden kracht bij met twee treffers, onder andere genoeg voor het kampioen schap van de tweede klasse E. Naam: Willem Webers. Geboren: 27 mei 1968 in Börrstadt. Woonplaats: Brouwershaven. Sport: Voetbal. Partner: Marion Veerhoek. Club(s): Zierikzee, Curacao, Bruse Boys. Beroep: Verkoopmedewerker binnen dienst. Hobby's: Voetbal, hardlopen. genpark. De thuisploeg liet zich er niet van de wijs bren gen en won alle partijen in twee perioden. Even werd ge dacht aan staken van de wed strijd. Om voor anderhalve partij op Koninginnedag te rug te komen, voelde beide teams weinig voor. LTC de Bru-tèn - TV Duive land 1 2-2 (gestaakt) - De ten nissers begonnen in de derby met vier enkelspelen in de re gen. Gaandeweg de singles klaarde de lucht op. Voor Bru-tèn wonnen Peter Cop- poolse en Alex Diddens van respectievelijk Erwin Ver braak en Hans-Jan Goedege- bure. Peter Weijermans en Piet Vreeke trokken de stand recht door winst op respectie velijk Hans Bouma en Kees Stouten. De dubbelspelen zijn vanwege het hemelse nat naar woensdagavond ver plaatst. De Schelde - TC Westerschou wen 1-0 (gestaakt) - De tennis sers uit Burgh-Haamstede kwamen niet verder dan een hele partij tegen hun collega's uit Vlissingen. Marcel van de Berge werd opgeofferd zodat Ruben Hendrikse met twee maal 6-0 won. Het duel gaat waarschijnlijk donderdag verder. Echter, TC Wester schouwen voelt er weinig bot van 33 centimeter op de meetlat leggen. Terwijl de rest van de deelnemers zich nog stonden te verbijten, wierp hij opnieuw in en kreeg onmiddelijk weer beet zodat hij binnen twintig minuten twee botten op zijn wedstrijd kaart kon bijschrijven. De vis was in het eerste deel van de wedstrijd goed los, er werden overal langs het hele Tijdschriften: National Geographic. Muziek: Voornamelijk beetje jazz. Eten: Buitenlands, er moet rijst bij zitten. Drinken: Spa rood. Uitgaan: De laatste tijd niet meer zo gek veel. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Brouwershaven. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Combinatie doe- en strand. Geloof: Niet bijzonder. Heeft hekel aan: Vriendjespolitiek. voor om negen uur in Vlissin gen te beginnen. De competi tieleider van Zeeland moet uitsluitsel geven. Zondag Heren Derde klasse Dash'35 2 - LTC Zierikzee 4-2 - Het hoogst spelende heren- parcours regelmatig botten gevangen.In het tweede deel van de wedstrijd werd het water wat helderder, maar heelaas ook 'de vangst wat minder. De Jonge en Kloet bleven ech ter onveranderd visvangen. De deelnemers werden vlak voor het eind van de wed strijd nog getrakteerd op een enorme regenbui, die de zee dijk veranderde in een spek glad modderparcours. Er werden in de drie uren du rende wedstrijd in totaal 25 botten gevangen met een to tale lengte van ruim zevenen- eenhalve meter. Vervelendste sportmoment: De breuk bij Zierikzee. Blessures: Knie. Sportief doel: Handhaving in de eerste klas se. Sporter van Zeeland: Dennis Voshart. Kampioenschap: Ongelooflijk. Scoren: Moeilijk, maar toch altijd no dig. Rentree: Gelukkig ben ik er weer. Yerseke: Een sof. Politiek: Doe ik niet veel mee. Verdwijnen Nieuwsbode: Hardstikke zonde. Beste trainer: Alexander van Keulen. Slechtste trainer: Kees Hagesteijn. Lente in Zeeland: Komt er eindelijk aan. Waar blijf je voor thuis: Op het moment om mijn te gels in de tuin te leggen, en voor mijn gezin. Grootste angst: Dat er iets met mijn gezin ge beurt. Voetbal op Schouwen-Duivc- land: Eigenlijk knap dat zoveel verenigingen zo hoog niveau spelen ondanks dat ze zo klein zijn. team op Schouwen-Duive-j land leed in Dordrecht een nej derlaag. Marcel Verweij won met 7-6 6j 4 en Camiel Folmer pakte helj tweede 'Zierikzeese' punt^ ook na een krappe tweeset-: ter. Johnny Otte verloor melj tweemaal 6-3 en René Schimp L j Het was het eerste seizoen van de cadetten in de Zeeuw se competitie. Van de twintig wedstrijden verloor het team er slechts twee en speelde het een keer gelijk. Alle andere partijen werden door de ploeg van trainer Martin Pi- kard doorgaans met ruime winstmarges gewonnen. De overwinning tegen Mara thon kwam pas na rust (31-21) tot stand. In de tweede helft scoorde de tegenstander slechts zes punten, terwijl MEVO gewoon doordender de. Voor zover bekend gaat Rudolf Meijer volgend sei zoen in het seniorenteam spe len. De overige jeugdbasket- ballers gaan door in dezelfde formatie. Stunten Er speelden vrijdagavond meer kampioenen in de Burghse sporthal. Het man- nenteam ontmoette Oost- Souburg en wilde tegen de beste ploeg uit de eerste klas se Zeeland graag stunten. Maar de Walcherse samen- melpennink ging in drie sets ten onder. De dubbelspelen waren in twee bedrijven prooien voor Dash'35. Junioren Tweede klasse Dash'35 - LTC Zierikzee 4-4 - Het eilandelijke jeugdteam keek na de vier enkelspelen stelling pakte natuurlijk niet voor niets de titel en liet ME VO in de eerste periode in de waan beter te zijn, 28-25 bij rust. De* tweede helft leverde nau welijks problemen op voor de opponent van MEVO. Elke aanval was zowat raak, het geen Oost-Souburg-speler Vermue illustreerde met een aantal fraaie en makkelijke geschoten driepunters. Het hoge schotpercentage zette MEVO op een schier onover brugbare achterstand van vijftien, 40-55. ,,Dat is moei lijk in te halen," gaf speler Bob Noomen later toe. Toch kwam MEVO onver wacht goed terug. Met een mi nuut te spelen was het 66-69, nog altijd in het voordeel van de thuisploeg. De laatste mi nuut bleef doelpuntloos. Wat in de resterende zestig secon den wel opviel, was het war rige fluiten van de scheids rechters. Van beide kanten werden de ploegen benadeeld - de hele wedstrijd al - door het op het oog onervaren duo. tegen een 3-1 achterstand aan. Jacco de Looff maakte de nadelige marge nog enigszins draaglijk door Hissink met 6- 1 6-2 te verslaan. Herstel kwam er in het jon gens- en meisjesdubbel en in de gemengd dubbel van Esmee Hogendoorn en De Looff. Noomen, die vond dat het tweetal veel persoonlijk fou ten niet zag: „Zodoende kun je de klasse van Louis Pikard niet gebruiken." De grijzige basketballer was sportief ge noeg te erkennen dat Oost- Souburg 'over het algemeen net een stukje beter was'. Veel beter (27-76) was het da mesteam van BC Vlissingen dat tegen hun collega's van MEVO speelden. Niet ver wonderlijk omdat het de kampioen betrof. BC Vlissin gen is het team waartegen trainer Noomen deze compe titie niet meer wilde spelen omdat het totaal geen reke ning houdt met zwakkere ploegen als MEVO. Hun coach, Tom Joziasse, is daar de oorzaak van. Hij weigert iedere vorm van sportiviteit in acht te nemen en laat zijn meiden al storen op de helft van MEVO. Eén van de ME- VO-speelsters was de Vlis- singse speelwijze zo beu dat ze niet verder wilde spelen. Een teamgenoot feliciteerde Joziasse met de zege en snauwde hem toe dat die de sportiviteitsprijs niet ver diende. Doelpuntenmakers heren: L. Pikard 30, M. Pikard 20, Tol 10, Scherpenzeel 4, IJzelen- berg 2. dames: Van der Schaaf 11, Van de Velde 8, De Jonge 7, cadetten: Ezinga 16, M. Pi kard 12, Berman 8, Van Beek 7, Koudachev 6, Stuut, Pad mos 2. De tijd van contracten teke nen in de korfbalwereld is in de buurt van februari en maart. Aangezien het bijna mei is, is Groenewoud het wachten op een contract beu. „Het is niet aan de vlotte kant. En ik ga er niet om vragen," benadrukt hij. De spelergroep is maandag avond ingelicht. Voor zichzelf had Groene woud de beslissing vorige week al genomen, maar kon hij het de selectie niet ver tellen. „Die verwacht dit to taal niet," weet Groene woud zeker. Temeer daar zowel spelers als coach de intentie hadden met elkaar door te gaan. „Ik vind het heel erg jammer," aldus de trainer. Groenewoud hakte de knoop door omdat verschil lende verenigingen aan hem trokken. Good Luck, Kor- bis en VIOS wilden hem graag hebben. Good Luck bijvoorbeelde zegde hij vo rige week dinsdag af. Met Langel, tevens eigenaar van manege Aqua Delta waar de wedstrijd werd verreden, werd eerste in de M22- en M23-categorie met haar paard Trendy. Door haar zege in de M22-klasse pakte ze de club beker van Rijvereniging de Grevelingen, een nieuw club die is voortgekomen uit Po ny- en Paardenclub Schou- wen-Duiveland. Omdat hier zoveel leden van Goeree- Overflakkee bij zaten, is voor de naamsverandering geko zen. Het is de Grevelingen ge worden omdat de dam het middelpunt van de twee ei landen is. In de Z50 was Langel met Iz mir eerste. Ook deze proef be zorgde haar de clubbeker. Een tweede plaats bereikte ze in de Z47-klasse. Sonja de Feiter uit Burgh- Haamstede sprokkelde zoals gewoonlijk haar winstpunten bij elkaar. Een derde plaats in de L16-klasse leverde haar 162 punten op. De proef in L17 DOSKO Al - Zierikzee Al uitg., DFS Al - Arnemuiden Al 3-3, GPC Al - SKNWK Al afd. Zierikzee BI - DOSKO BI 1-6, SKNWK BI - GPC BI afg., Kapelle BI - DFS Bl 2-10. We- meldinge Bl - Renesse Bl 4-4. Zierikzee Cl - Serooskerke Cl 6-2, Oostkapelle Cl - Drei- schor Cl 7-0, Zonnemaire Cl - Robur C2 2-4, Colpl. Boys Cl - DFS Cl 4-5, Hoek Cl - Bruse Boys Cl 4-1. AZW Dl - Zierikzee Dl 2-1, Zierikzee D3 - Wissenkerke Dl 0-11, Wolfaartsdijk D3M - Rênesse Dl 0-2, DFS Dl - Le- wed. Boys Dl 11-1, Bruse Korbis uit Waddinxveen kwam hij later in de week wel tot een akkoord. „Ik kan andere clubs niet aan het lijntje blijven houden," merkt Groenewoud terecht op, die niemand de schuld wil geven van zijn vertrek bij de Zierikzeese vereni- ging. Met Groenewoud op de bank reisde All-Ready za- terdag af naar Reeuwijk voor een belangrijke ont moeting. De laatste twee competitieduels waren ver- liespartijen en dus kwam de gevarenzone weer dichter- bij. Door de 9-11 zege op de gelijknamige tegenstander in de stromende regen stel de All-Ready zich zo goed als veilig in de standaard- klasse IA. Met nog drie par tijen (Scheldevogels, VIC^ DES) te gaan is het gat met de nummer laatst, Schelde vogels, vijf punten. Er is weinig aan de hand voor All-Ready, op het zoeken naar een nieuwe coach na. bedeelde de jury toe met 164 punten. Opvallend in dezè klasse was het optreden van Bedette van de Zande. De amazone van Schouwse Rui ters kwam een jaar lang niet in wedstrijden uit. Bij haar rentree in Bruinisse behaalde ze op Kaston meteen een zes de plaats en een winstpunt. Uitslagen Paarden Z50: 1.1. Langel met Izmir (de Grevelingen) 199 punten. Z47: 2.1. Langel 195. Z37: 3. R. Jongmans met Kai- ros (Westelijk Schouwen) 180. M23: 1. I. Langel met Trendy 168,2. J. de Hoop met Sayona- ra (de Grevelingen) 158, M22: I. Langel 169, 3. I. van Driel met Inca (de Grevelin gen). L16, le groep: 3. S. de Feiter met Leon (Schouwse Ruiters) 162. L17, le groep: 2. S. de Feiter 164, 6. B. van de Zande met Kaston (Schouwse Ruiters) 157. Boys Dl - Wemeldinge Dl 0- 15. MEVO E2 - Zonnemaire E2 7- 0, Bevelanders El - DFS El 3- 10, Zierikzee El - Colpl. Boys El 6-9, ZSC El - Bruse Boyfc E2 15-0, SKNWK El - Zierik zee E3 1-10, MEVO El - Brou wershaven El 5-2, WIK El - Duiveland El 7-3, MEVO E2- Renesse El 1-10, Zonnemaire E2 - Zierikzee E2 3-7, SKNWK El-MEVO El 0-11. Voethal Ouwerkerk Ouwerkcrk - MEVO 2-4 (1-3)- doelpunten: Heikamp, Vah der Wekken. Kordic, Van der Linde, Van der Maas (2). Laatste boek: Voor mijn werk computer boeken. TV-programma's: Sport. Kranten: PZC. Slechtste eigenschap: Eigenwijsheid. Beste eigenschap: Loyaal. Mooiste sportmoment: Kampioenschap van drie jaar geleden. ZIERIKZEE - De derde wedstrijd van HSV Drei schor leverde een overwinning op voor Rinus de Jon ge uit Zierikzee. Hij ving vijf botten goed voor 138 centimeter. De tweede plaats was voor Kees Kloet en Wessel de Wilde was goed voor de derde plaats. De cadetten van basketbalvereniging van Coltof MEVO'S0 zijn kampioen. Rudolf Meijer, Je roen Stuut, Oleg Koudachev, Michel Pikard, Edo van Beek, Reinout Ezinga, Martin Berman en trainer Martin Pikard (links) bekroonden de titel met een overwimiing op Marathon. Santhia Shafie en Tim Strayer ontbreken. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Coltof MEVO'80 telt weer mee in het Zeeuwse basketbal. Hiervoor zorgden de cadetten afgelopen vrijdag in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen. De Schouwse jeugdploeg werd in Burgh-Haamstede kampioen van Zeeland door met 52-27 te winnen van Marathon. De heren- en damesploeg sloten de competitie af met verlies tegen de kampioen in hun poule. i LONDEN (RTR/ANP) - Een Brits bureau voor huwe lijksvraagstukken verwacht bij het WK voetbal, ko mende zomer in Frankrijk, grote drukte. Om de opduikende proble men in de relationele sfeer op te vangen, houdt de liefdadig heidsinstelling 'Relate' tij dens het toernooi dagelijks spreekuur. Een lijstje met tips moet in de aanloop naar het mega-evenement zoveel mogelijk paren behoeden voor een huiselijke strijd. Volgens Relate dienen part ners gevoelens van jaloezie, eenzaamheid, verwaarlozing en haat bij elkaar zien te voorkomen. Afspraken over het speelschema van het WK zijn daarbij onontbeerlijk. Onmisbare wedstrijden en minder belangrijke duels die nen echtelieden duidelijk te scheiden. Een monopolieposi tie van één persoon over de te levisie en de afstandsbedie ning kan bijvoorbeeld al tot grote schade leiden, aldus Re late. Een combinatie van voetbal, televisie en drinkge lagen is 'dodelijk', stelt de Britse organisatie. „Het is ty perend mannengedrag en kan leiden tot geweld in huiselij ke kring," aldus Relate. - - BRUINISSE - Ingrid Langel heeft zondag hij dres suurwedstrijden in Bruinisse stevig uitgehaald. De amazone reed naar twee clubbekers, drie eerste plaatsen en een tweede stek. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 6