Rustpunten langs kanoroute Zeeuwse Belofte 16 mei in 't Beest Classics Party in Brogum Begin mei dertiende editie van de Bruse Keverdagen KNRM haalt man van boord Intrededienst en zangdienst Zorgloket open STREEKNIEUWS Vergadering Rode Kruis Driedaags wandelfestijn voor ouderen in de regio Asselbergs slaat de eerste Zeecu DINSDAG 28 APRIL 1998 NR 26373 STELLENDAM - Red dingboot De Zeemanspot - heeft maandag een visser - van de OD 50 gehaald. De man moest wegens een sterfgeval zo spoedig mo gelijk naar huis komen. De Kustwacht Ouddorp zond om 18.45 uur De Zee manspot uit. De OD 50 be vond zich bij de uiterton van het Slijkgat. De vis serman kon om 20.45 uur in de Stellendamse haven aan wal worden gezet. SEROOSKERKE - De nieuwe predikant dr. G. Bos van de Hervormde gemeente Seroos- kerke doet in de dienst van zondagochtend 3 mei om 10.00 uur zijn intrede. Bos heeft de benoeming als Bijstand in het pastoraat aangenomen. De gèmeente is vijf jaar vacant geweest. Bos (62) heeft de volgende ge meenten gediend: Genderen- Doeveren, Hoornaar, Ter He- ijde, Zeist, Urk, Heerde en Hollandscheveld. Naast het gemeentewerk is Bos hoofd redacteur van het blad 'Con fessioneel, voorheen: Her vormd Weekblad.'Veel vrij willigerswerk is er door ge meenteleden verricht in de pastorie, die dateert uit 1885, om de komst van Bos moge lijk te maken. Na de dienst is er gelegenheid om kennis te maken met het predikanten echtpaar in het dorpshuis in Serooskerke. Zondagavond wordt in de Hervormde kerk vanaf 19.00 uur een zang- dienst gehouden, waarin dr. Bos zal voorgaan. Medewer king wordt verleend door zangkoor Sursum Corda on der leiding van L. Hoekman en door organist M. Boot. ZIERIKZEE - Het nieuwe zorgloket van de gemeente gaat op woensdag 6 mei open. Voor aanmelding voor ver- pleeg- of verzorgingshuis, een beroep op de thuiszorg of een aanvraag voor een voorzie ning voor gehandicapten kun nen de inwoners van Schou- wen-Duiveland terecht aan dit loket bij de afdeling So ciale zaken in het gemeente huis. Behalve door gemeente ambtenaren wordt dit loket bemand door personeel van het Regionaal Indicatieor gaan Oosterschelde, een sa menwerkingsverband van Schouwen-Duiveland en de gemeenten op de Bevelanden. De uitleen van artikelen van de kruisvereniging blijft on gewijzigd in het gebouw van de Oosterschelde Thuiszorg. ZIERIKZEE Tweede prijs Het Plattelandsvrouwenkoor afdeling Zierikzee heeft tij dens het Zangersmanifest af gelopen zaterdag in de stads en gehoorzaal in Middelburg een eervolle tweede prijs we ten te behalen. Het koor haal de 312, 5 punten binnen. Het manifest werd op poten gezet door de Zeeuwse Zangers- bond. De jaarlijkse reis van de afdeling Zierikzee van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP) vindt plaats dinsdag 12 mei. Die dag wordt een bezoek ge bracht aan Den Bosch en aan het schoenenmuseum in Waalwijk. Ook wordt een vaartocht over de Dieze gemaakt. De laatste bijeenkomst is een buitenmiddag op 10 juni. Die dag wordt een bezoek ge bracht aan de Sequoiahof in Vlake. Rommelmarkt De Dorkaswerkgroep Schou wen-Duiveland heeft met de rommelmarkt afgelopen za terdag 1486 gulden weten op te halen. Dit geld is bestemd voor medische hulp en een weeshuis in Mozambique. Reiki Reiki is Japans voor geest en energie. Als reiki vrij kan stromen bevordert het posi tieve eigenschappen en lost het blokkades op. Gevolg is meer zelfrespect, energie, ontspanning en evenwicht, reiniging, spirituele groei en inspiratie. Taco Asma houdt drie open avonden over reiki. Die vinden plaats op 1, 5 en 22 mei aan de St. Joostmeet in Zierikzee. Graag tevoren tele fonisch aanmelden op 417632. RENESSE NBvP Noordwelle e.o. In het dorpshuis van Renesse sloot de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Noordwelle e.o. het seizoen af met een avond, ver zorgd door Ted Sluijter. Op deze goed bezochte avond hield hij een praatje over de natuur, met name de vogels in de Kop van Schouwen. Ver der vertelde Sluijter over het hoe en waarom van plan Tu reluur. Op 7 mei maakt de af deling de jaarlijkse reis. Dit maal naar Schoonhoven. Op 3 juni staat een fietsdag ge pland. Collecte De collecte voor de Neder landse Hartstichting vorige week heeft een bedrag van f 1.989,15 opgebracht. BROUWERSHAVEN Vlooienmarkt In het Tonnenmagazijn wordt zaterdag 2 mei een vlooien markt gehouden met een gro te verscheidenheid aan spul letjes. De markt is toegespitst op het gezin met onder meer een kleurwedstrijd en elk half uur een loterij. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. NIEUWERKERK NBvP Duiveland In het dorpshuis van Nieu- werkerk vond 21 april een bij zondere Afrikaanse avond plaats bij de afdeling Duive land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen (NBvP). De avond was opgezet rondom de dames Rijk en Van Maurik, die sa men met nog negen platte landsvrouwen uit andere pro vincies, mee hebben gedaan aan een uitwisselingspro gramma met vrouwen uit Be nin. Veertien dagen lang heb ben de dames in verschillepde dorpen in groepjes van twee bij de plaatselijke bevolking gelogeerd. In eenvoudige hut ten hebben zij de nachten doorgebracht op matjes of op de grond. Ook zijn vrouwen uit Benin naar Nederland toe gekomen. Zo werd met de vooroordelen afgerekend dat hier niemand werkt, iedereen Frans spreekt en geen zorgen kent. De dames Rijk en Van Maurik hebben een serie dia's ver toont van hun trip. Het koor verzorgde Afrikaanse muziek en dans. Mevrouw De Jong van de leeskring vertelde - ge heel in stijl - een Afrikaans sprookje. OOSTERLAND Kledingactie De kledingactie voor Mensen in Nood die op 18 maart is ge houden heeft in totaal 1200 ki lo kleding opgebracht. Het plan is ook volgend jaar weer eenzelfde actie te houden. Mensen worden verzocht op nieuw kleding te verzamelen. Kleding kan het hele jaar door worden afgegeven bij Riet Beye-Boogert, San- strömstraat 12a in Ooster- land. BRUINISSE Hartstichting De collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft in Bruinisse het bedrag van 3549 gulden opgebracht. ZIERIKZEE - De afdeling Zierlkzee/Kerkwerve van het Rode Kruis houdt vanavond, dinsdag in de bovenzaal van gebouw De Driehoek in Zie rikzee, de ledenvergadering, aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt huishou delijke zaken als notulen, jaarverslagen en bestuurs verkiezing. Penningmeester H. van Urk is aftredend en herkiesbaar. Verder worden onderschei dingen uitgereikt aan enkele trouwe leden en wordt het nieuwe Opvang- en verzor gingsteam gepresenteerd. De vloed De vloed komt op met onvervuld verlangen Een streep van schuim markeert het stille tij Maar 'k heb 't zo druk, eerst de slaaplamer nog behangen. De stroom voert steeds meer nabij de takken en wat wier een meeuw die krijst en draaikolken bij de pier die stille onvervulde drift wat doe 'k dan nog hier. De wolkenpartijen komen op met de wind uit alle hoeken in tinten wit, grijs en grauw de korrelszand van lage ebbestrand wachten op 't water dat komt met vloed Eindeloze horizon met schuivend blauw Oh, onaantastbaar souvein verlangen de stroom van de vloed die gaat maar door in eeuwige ritmiek 'n stuk hout, een palet van een schip Maar wie komt nou eindelijk eens m'n kamertje behangen. Piet Verschuur, Scharendijke Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze op sturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfspre kend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Wens gemeente: Eerste nog voor zomerseizoen 1999 ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil dat nog voor het zomerseizoen 1999 minstens één rustpunt komt langs de door de Landinrichtingscom missie Schouwen-Oost gewenste kanoroutes. Dat schrijft de gemeente in een - nog door de gemeente raad goed te keuren - brief aan de commissie. Parallel aan Avondvierdaagse ZIERIKZEE - De verzorgingstehuizen, verpleeg huis Corneliastiehting en de Stichting Welzijn Ouderen zetten zich dit jaar weer in voor een wandeldriedaagse voor oudere inwoners van Schouwen-Duiveland. De wandelfestijn loopt pa rallel aan de Avondvier daagse in Zierikzee. Voor de senioren-driedaagse wordt er gelopen op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 juni. Er wordt gestart om 14.00 uur vanuit drie ver trekpunten Borrendamme, De Wieken en de Cornelia stiehting Per middag wordt er maximaal vijf ki lometer gelopen. Na 2,5 ki lometer is er een onderbre king in het MFC. Daar ontmoeten de groepen el kaar en is er voor de deelne mers koffie, thee of fris drank met een versnapering. Ook zal daar voor een gezellig muziekje worden gezorgd. Na deze onderbreking gaan de groepen langs een andere route weer terug richting vertrekpunt. Op de laatste middag zal een lid van het gemeentebestuur de deelne mers toespreken en worden de vaantjes uitgereikt. De tocht is bedoeld voor men sen, die niet in staat zijn de Avondvierdaagse te lopen of die rolstoel-gebonden zijn. Voor de begeleiding van de deelnemers zijn veel vrijwilligers nodig. Wie be reid is daar medewerking aan te verlenen, kan zich tot 25 mei aanmelden bij de Stichting Welzijn Ouderen, telefoon: 413224. De senio ren-driedaagse is mede mo gelijk gemaakt door bijdra gen van het bedrijfsleven op Schouwen-Duiveland. GOES - In podium 't Beest in Goes vindt zaterdag 16 mei de finale plaats van de Zeeuwse Belofte 1998. The Per, Dynamic Joy, Fiction Defens/ce, Jeska en SandStorm zullen die avond voor het voetlicht tre den. Sinds enkele jaren mag de winnaar van de Zeeuwse Be lofte ineedoen aan de finale van de Grote Prijs van Neder land. Onder meer omdat het optreden van Scale Models vorig jaar als een succes werd getypeerd, heeft het bestuur van de Stichting Popmuziek Zeeland besloten ieder jaar een editie van het popcon cours te houden. Tot dusverre was het gebruikelijk de Zeeuwse Belofte om het jaar te organiseren. De Middel burgse band The Per brengen gitaarrock. Dynamic Joy - eveneens uit Middelburg - spelen een soort soul met hip hop-invloeden. Jeska en Fic tion Defens/ce komen beiden uit Hulst en spelen gitaar rock. Jeska kiest daarbij voor een meer ingetogen repertoi re. SandStorm is een een- mansformatie. Met behulp van sampler, synthesizer, drumcomputer en draaitafels maakt hij muziek die een combinatie is van jungle en trip-hop. De volgorde van spelen wordt 16 mei door lo ting bepaald. De concerten beginnen om 21.00 uur. Na af loop van de korte sets, als de jury beraadslaagt, speelt Sca le Models nog een volledige set. UTRECHT - Burgemeester J. Asselbergs heeft gisteren bij de Rijksmunt in Utrecht de Eerste Zeecu geslagen. De munt, ter herdenking van die 750 jaar stadsrechten van Zierikzee is tot 31 december een wettig betaalmiddel met een waarde van vijf gulden. Bij binnenkomst in de Munt moest Asselbergs - zoals ie dereen - zijn muntgeld in be waring geven. Ook de ont werper van de Zeecu heeft een munt geslagen. De herden- kingsmunt is een initiatief van de Lionsclub. Wie de munt na 31 december bewaart steunt de renovatie van een aangepaste vakantiewoning op het vakantiepark Aqua- delta. Het aanleggen van kanorou tes heeft, zo schrijft de ge meente, een grote meerwaar de voor het gebied Schouwen-Oost. ,,De routes voegen een belangrijke scha kel toe aan het netwerk van toeristisch-recreatieve infra structuur binnen het gebied, waardoor tevens het toeris tisch product van Schouwen- Duiveland wordt versterkt. De routes versterken en vor men een aanvulling op het reeds bestaande netwerk van élementen in het buitenge bied op het terrein van platte- Iandstoerisme. Bovendien vormen zij een basis voor ver dere ontwikkeling van initia tieven op het gebied van plat- telandstoerisme. De rustpunten waar de ge meente op doelt moeten plek ken worden waar mensen hun kano kunnen verlaten om aan land wat te gaan drinken of eten en waar bankjes en een picknicktafel staan. Voor de aanleg van een rustpunt is zo wel grond als geld nodig. In het voorontwerpplan Schou wen-Oost wordt voorgesteld om vanaf Den Osse naar de Dammenweg, langs de water gang, een fietspad te realise ren. Dit fietspad komt naast de kanoroute te lopen. Projecten „Naar aanleiding van deze gegevens uit het vooront werpplan Schouwen-Oost en het concrete project 'kanorou tes' stellen wij u voor om ge zamenlijk, langs de f iets- kanoroutes één of twee rust punten te ontwikkelen waar kanoëers en fietsers gebruik van kunnen maken," moti veert de gemeente haar ver zoek aan het adres van de landinrichtingscommissie. „Wellicht kunnen deze rust punten een concreet project van de Landinrichtingscom missie Schouwen-Oost wor den. Zowel met betrekking tot de grondverwerving als met betrekking tot de finan ciering van het project." De gemeente voegt daar in haar brief aan de landinrich tingscommissie aan toe dat hoewel de kanoroute niet op korte termijn gerealiseerd wordt zij wel graag wil dat er op korte termijn - nog voor het zomerseizoen 1999 - een rustpunt gerealiseerd wordt. „Zodat de kanoëers er alvast gebruik van kunnen maken.' Indien de kanoroutes niet voor 1 september 1998 gere aliseerd kunnen worden is het wellicht mogelijk dat het project in zijn geheel een pro ject van de landinrichting wordt." De concept-brief van de ge meente aan de landinrich tingscommissie komt dins dag 5 mei aan de orde tijdens de vergadering van de com missie grondgebiedszaken, ruimtelijke ordening en eco nomische zaken. De vergade ring wordt gehouden in Theater Mondragon in Zierik zee en begint om 19.30 uur. De gemeente Schouwen-Duiveland wil langs de door de landinrichtingscommissie Schouwen-Oost gewenste kanoroute één of twee rustpunten. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De Stichting Brogum in Zierikzee pre senteert op vrijdag 1 mei een Club Classics Party, aanvang 21.00 uur. Opnieuw denderen er deze avond de harde bassen en schelle tonen van club, trance, old-style en mellow door Brogum heen. Verder wordt het hele gebeu ren weer omgetoverd in een house-tempel met een oorver dovend volume. Volgens de organisatoren is Brogum dus op 1 mei 'the place to be.' Zaterdag 2 mei staat er weer iets geheel anders op het Bro- gum-programma: een optre den van de formatie Moonflo- wer "met in het voorpro gramma Goldfish. Na hun in 1994 verschenen hitsingels 'Angel' en 'Belie ver' liet Moonflower opnieuw nadrukkelijk van zich horen met de daverende single 'Ro ses.' Deze single werd onmid dellijk door Radio 3 opgepakt en behoorde weken achtereen bij de Top 15 van de best ge draaide singles in Nederland in de zomerperiode van 1996. Het gevolg was, dat 'Roses' in alle hitlijsten verscheen en in de Interactieve Top 50 zelfs een zesde plaats behaalde. Hun tweede cd 'Shelter' werd uitverkoren tot dag-cd op Ra dio 3 én de band was te gast bij Henk Westbroek in Denk aan Henk. Moonflower tour- de ook met de Italiaanse su perster Zucchero en met 'Amanda Marschalk Ze speel den op Parkpop 97 en werden bedolven onder positieve re acties van zowel pers als pu bliek. De groep bestaat uit: Jean Monsou (drums), PebblesWil- lekes (bass), Angeline Bonet- te (vocals) en Jan Kanis (gui tar). In het voorprogramma is het zaterdagavond 2 mei de beurt aan Goldfish. De leden spelen vooral nummers over de lief de, hoewel ze ook een snelle, vrolijke variant op Happy Birthday maakten. Goldfish stelt zich ten doel thema's in de nummers te verwerken die dicht bij de mensen staan. Zo kan iedereen er iets in her kennen. Met een nummer als Busstop is dat in ieder geval aardig gelukt. Dat gaat - en dat zal niemand verwonderen - over het wachten bij een bus halte. De format ie wordt ge vormd door: Nico Plantenga (drums/zang), Robert Mole- ma (bas/zang), Koert Strem- ler (gitaar) en Jan Henk de Groot (zang/gitaar). Het concert begint om 22.00 uur. BRTJINISSE - Een Kever-instuif, een rondrit en een Concours d' Elegance. Dat zijn enkele onderdelen van de dertiende editie van de Keverdagen in Brui nisse op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 mei. Vrijdag 1 mei is de dag waar op Keverliefhebbers/eige naars uit alle delen van Ne derland naar Bru toe komen om hun bivak te maken op Caravanpark Onze Hoeve, 's Avonds worden zij vergast op een disco in de kantine van het Bruse caravanpark. De tweede dag, zaterdag 2 mei, gaat om tien uur van start met een Kever-instuif bij organisator\Keveren- thousiast\garagehouder André van Gilst. Daar wordt ook een onderdelenmarkt ge houden. Om 14.00 uur ver trekken de Kever-eigenaars voor een rondrit over Schou wen-Duiveland. Om 15.30 uur worden zij weer terug ver wacht bij Onze Hoeve. Het middagprogramma gaat om 16.00 uur verder met Noughty but nice met onder meer de 'sporten' kleptrek- ken, slalom en motor wisse len. 's Avonds verzorgt Odeon een Drive-in-show in de kantine van Onze Hoeve.; Derde en laatste dag is zon dag 3 mei en die gaat om 10.00 uur van start met een onder delenmarkt en braderie. Van af 12.00 uur wordt doorlo pend een video over trekker-trek vertoond. Om 13.00 uur gaat de Kever Sound Competitie van star, een half uurtje later gevolgd door het Concours d' elegan ce. De Kevers worden daarbij onderverdeeld in de klassen origineel, custom, cabriolet, best engine en Best of show. Een aparte verkiezing is op poten gezet voor de VW-bus- jes. Miss Keverdagen Tamara reikt om 16.00 uur de prijzen uit. Voer voor de liefhebbers: originele Kevers. (Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 5