R Plattelandsvernieuwing OP-INN CORHAST NG van Zuid-Bevelands verkeer Provincie Zeeland iQfficiële Mededelingen CADEAUARTIKELEN&ZOETWAREN NU: bij besteding^ van 7,50 een leuke attj Yamaha scooter nr. 1. Cilera Runner scooter nr, 2 RADIO T.V. VIDEO DELTA DISCS WOENSDAG 22 APRIL 1998 HU [XTKA NIWWSBLAO Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 'elefoon (0118) 63 13 92 Abdij Op Zuid-Beveland wordt gestu urd op de verkeersveilig- eid. De studie richt zich op iet Sloe gebied, de Zak van !uid-Beveland en het gebied ond Goes tot aan het Kanaal ioor Zuid-Beveland, waar een egiovisie in de maak is. R)e uitkomsten moeten leiden t een duurzaam veilig gennet. t die situatie te bereiken wordt r de diverse groepen wegge- ikers een wensbeeld opge beld. Zo moeten er wensbeelden ien voor fietsers, het open- !§r vervoer, landbouwverkeer, >ersonenauto's en vrachtwagens. 2 het traject zal duidelijk xden welke problemen zich xdoen en hoe die het best kun- n worden opgelost. De bevin den komen in één plan samen: f Masterplan Verkeersveilig "liK^Beveland, waarna de uitwer- ng per deelgebied gestalte moet rijgen. 't is de bedoeling dat de wegge- i'uikers bij de opstelling van het masterplan worden betrokken. In de eerste plaats zijn dat natuurlijk de inwoners van Zuid-Beveland, maar ook belangenorganisaties zullen hun zegje kunnen doen. In de uitwerking per deelgebied zullen zij opnieuw worden geraad pleegd. De plaatselijke bekend heid van de gebruikers van de wegen is dan van belang bij de concrete invulling van de maatre gelen. Op het ogenblik worden de wens beelden opgezet. In de loop van juni kan dan het ontwerp-master- plan worden gepresenteerd. Dat gebeurt tijdens een informatie avond in Heinkenszand, waar meteen op het ontwerp kan wor den gereageerd. Tegen dat het zover is, worden plaats en tijdstip nader bekend gemaakt. Wie nu al behoefte heeft aan infor matie of het geven van reacties kan terecht in het gemeentehuis van Borsele. Daar zit het project team Verkeersveilig Zuid- Beveland, dat wordt gevormd door de gemeenten Goes, Kapelle Nieuws en Borsele, rijkswaterstaat Zeeland, provincie Zeeland, het waterschap Zeeuwse Eilanden en Zeeland Seaports (havenschap). De heren J. Uitterhoeve en H, Palte zijn de contactpersonen van het projectteam. Zij zijn bereik baar via postbus 14450 AA Heinkenszand, tel. 0113-561730. Openbaar vervoer Sinds dit jaar is de provincie ver antwoordelijk voor het openbaar vervoer. Zij heeft die taak overge nomen van het rijk. Het geld voor het openbaar vervoer blijft uit Den Haag komen, samen met de ver- voersopbrengsten die de passa giers betalen. Het provinciaal bestuur gaat twee procent van de rijksbijdrage apart zetten in de Reserve Openbaar Vervoer. Het geld is bedoeld voor vernieuwende ontwikkelingen in de sector. Welke activiteiten en ontwikkelingen gefinancierd kun nen worden uit de reserve en tot welke hoogte moet nog nader worden uitgewerkt. Wel is al duidelijk dat verzoeken jaarlijks tegelijk met de dienstre geling worden ingeweacht. De statencommissies waterstaat en verkeer en algemeen bestuur bespreken het voorstel van gede puteerde staten in hun eerstko mende vergadering (Zie Commis sies elders in AbdijNieuws). Onderdeel van het voorstel zijn verder de dienstregeling van ZWN en BBA voor het komende jaar en de bezuinigingen die moeten wor den doorgevoerd, doordat het beschikbare bedrag voor 1998 met 0,7 procent is verminderd. Te besteden is ruim 48 miljoen gulden aan rijksbijdrage en ruim 16 miljoen gulden aan vervoers- opbrengsten. Voor 1998 wordt 3,3 ton uitgetrokken voor de plattelandsvernieuwing. Daarvoor wordt een speciale reserve in de provinciale begroting aangesproken. Het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij heeft voor elke provincie ruim 1,66 miljoen uitgetrokken, te besteden over 1997 en 1998. Het dagelijks bestuur doet ver slag van de via de provincie bestede rijksgelden. Ook wordt inzicht gegeven in de uitgaven over 1996 voor plat telandsvernieuwing en agra risch natuurbeheer. Het doel van de vernieuwing is de plattelandseconomie te verster ken en te moderniseren. De pij lers zijn landbouw, natuur en toe risme. Activiteiten in de ene sec tor moeten zodanig zijn dat zij'de andere versterken of in elk geval ondersteunen. In jargon heet dat het nastreven van wia-winsitu- aties. Het rijksgeld is opgegaan aan 34 projecten. Aanvankelijk waren er toezeggingen voor 40, maar 6 gingen niet door, onder meer doordat er geld was uit andere bronnen en het niet voldoen aan criteria of vergunningen. Met de 34 projecten is een inves tering van 5,3 miljoen gulden gemoeid, waarin dus in totaal 1,66 miljoen gulden is gesubsi- dieeerd. De bestedingen gingen goeddeels op aan het opzetten van structu ren, zoals de platforms platte landsvernieuwing voor de Zeeuwse regio's, en aan het voor bereiden van toeristische routes in het land. In de toekomst zullen de activiteiten van de platforms moeten leiden tot subsidies in de uitvoerende sfeer. Nu al waren er in dat opzicht subsidies voor Plompetoren voor de restautratie. onder andere Zeeland Natuur- maand, kanoroutes in Schouwen- West, bewegwijzering in Valkenis- se, "Peeland" ter bevordering van het plattelandstoerisme op op Noord-Beveland en een multifunc tioneel dorpsbos in Nieuwvliet. Op de verantwoording over 1996 staan onder meer de restauratie van de Plompetoren op Schouwen-Duiveland, een haal baarheidsonderzoek naar een bezoekerscentrum in Het Zwin en ecologische verbindingszones in de Kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen. Gedeputeerde staten stellen dat de subsidiemogelijkheden in de landbouw bemoeilijkt worden door de eis dat de aanvragers over rechtspersoonlijkheid moeten beschikken, bij voorbeeld een ven nootschap of een firma zijn. Hebben ondernemers die bedrijfs vorm niet, dan gaat hét niet door. Bovendien moeten de projecten op landelijk niveau vernieuwend zijn. Gs vinden die opstelling van het ministerie van landbouw te streng. Het is de bedoeling dat de platte landsontwikkeling in een toe komstvisie wordt neergelegd. Het provinciaal bestuur wil zo'n visie samen met de inwoners van Zeeland ontwikkelen. Voor de blik op de toekomst er is blijven pro jecten uit de provinciale reserve plattelandsvernieuwing gesubsi dieerd worden. Er is 150.000 gulden voor ver nieuwende investeringen in de landbouw met een maximum van 25.000 gulden per bedrijf. Dezelfde bedragen zijn er voor toeristische ontwikkelingen op het platteland en voor agrarisch natuurbeheer. Per regionaal plat form is er verder 7.500 gulden per jaar beschikbaar. De provinciale bijdragen gelden niet in gebieden, waarvoor andere subsidiebronnen zijn, zoals het Waardevol Cultuurlandschap Zuid- Beveland en het 5B-gebted in Zeeuwsch-Vlaanderen. Commissies De statencommissie welzijn vergadert maandag 27 april, 9.30 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Op de agenda staan een stimule ringssubsidie voor het Steunfonds Zeeuwse Musea en een bedrag van 250.000 gulden voor aanpas singen van woningen, opdat oude ren langer thuis kunnen blijven wonen. Per woning kan een bedrag van 2.000 gulden beschikbaar worden gesteld. Andere punten zijn de herstructu rering welzijn en de voortgangs rapportage over het schoolverla tersproject voortgezet speciaal onderwijs. De statencommissie waters taat en verkeer komt maandag 27 april om 13.30 uur bijeen in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Onderwerpen zijn het reglement waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de Midden-Zeelandroute, inclusief de voortgang van projecten op die route, en het Actieplan fiets. Op de agenda staan verder de nota Derde eeuw spoor, een brief van gedeputeerde staten over de marktoriëntatie voor het fiets/ voetveer Vlissingen-Breskens en de dienstregelingen en firiaaciële regelingen voor het openbaar ver voer in Zeeland. Aandacht is er ook voor de rijksuitkeringen voor de Zeeuwse wegen en een notitie over een scheepslift in de Zand- kreekdam. Woensdag 29 april, 9.30 uur, ver gadert de statencommissie algemeen bestuur, in het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. Gesproken wordt over de globale aanpak van een strategische visie voor de provincie. Aan de orde zijn verder het reglement water schap Zeeuws-Vlaanderen, de pri oriteiten in de rijksuitkeringeri voor de Zeeuwse wegen en de evaluatie van het programma plat telandsvernieuwing. Andere punten zijn de dienstrege lingen en financiën openbaar ver voer Zeeland en de bijdrage in de aanpassing van woningen voor ouderen. De statencommissie economie vergadert woensdag 29 april, 15.30 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Agendapunten zijn een brief van de Sociaal-economische promo- tiegroep over het NEI-rapport Midden-Zeelandroute, de ontwik kelingsmogelijkheden van de veer havens in Kruiningen en Perkpol- der na opheffing van de Provin ciale Stoombootdiensten en een verzoek om Europese steun voor herstructurering van de landbouw in Zeeland. Alle commissies hebben spreek recht voor het publiek. De com missiestukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. De vergadering van Provin ciale Planologische Commis sie van 23 april gaat, wegens gebrek aan agendapunten, niet door. Milieu Wijziging milieubeleidsplan Kerend Tij II en wijziging/uitbreiding milieuverordening Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland willen voor de verlenging van het Provinciaal milieubeleidsplan Kerend Tij Twee het beleid op een aantal onderdelen wijzigen. Daarnaast hebben Gedeputeerde Staten een wijziging en uitbreiding van de Provinciale milieuveror dening Zeeland voor ogen. De voorstellen voor wijziging van het provinciaal milieubeleid Kerend Tij Twee zijn opgenomen in de Milieuverkenning-!. Naast de wijzigingen gaat de Milieuverken ning in op de haalbaarheid van de doelen urt Kerend Tij Twee. De voorgestelde wijzigingen zijn nodig om aansluiting te houden bij een veranderde omgeving en verbetering van de uitvoering in de verlengingspenode van Kerend Tij Twee te bereiken. Daarnaast gaat het om wijzigin gen als gevolg van veranderingen in het landelijk beleid. Naast de bij de provinciale milieu verordening genoemde wijzigin gen gaat het om: de introductie van een risico beoordeling bij toepassen van reststoffen op de bodem; de wijziging van het vergun ningenbeleid voor het sorteren van bouw- en sloopafval en mobiel breken van puin buiten inrichtingen; regels voor het bijstoken van afval; beleid voor het toekomstig ge bruik van de Zeeuwse stort- capaciteft; de aanpassing van de norm stelling voor stank die gehan teerd wordt bij de milieuvergun ning. De wijziging van de Provinciale milieuverordening is genaamd tranche 4b en behelst het volgende: vrijstellingsregels voor melden/ registreren van bedrijfsafval- stoffen en een wijziging van de exportregeling voor afval; aanpassing onderdeel gevaar lijke afvalstoffen van het Meer jarenplan Gevaarlijk Afval-ll; de doelmatige verwijdering van brandbaar afval; toepassen van afval in werk; het schrappen van instructie- regels voor afvalverwej'kende activiteiten; aanpassing normering secun daire grondstoffen; aanpassen regels procedure en inhoud saneringsplan bij bodemsanering; het waarborgen van inspraak bij bodemsanering voor wat betreft niet-geplande fasen; aanpassen regeling integrale milieubeschermingsgebieden inzake snelheden motorboten, grensbepalingen gebieden, beperking ontheffings-mogelijk- heden en aanpassing milieu kwaliteitseis geluid. De uitbreiding van de Provinciale milieuverordening omvat het formuleren van minimale vereisten aan de bedrijfsvoering van buis leidingen. De voorontwerpen van de Provin ciale milieuverordening, tranche 4b en de Milieuverkenning-I liggen van 29 april tot en met 27 mei 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en desgevraagd (PMV: 0118- 631104; MV: 0118-631152) buiten kantoorurerl en in de openbare bibliotheken en de gemeentehuizen in Zeeland, tijdens de gebruikelijke openings uren. Ook bij de gemeenten is er gelegenheid de stukken buiten kantooruren in te zien; nadere informatie kan ter secretarie worden ingewonnen. Een ieder kan schriftelijke of mondelinge reacties tot en met 27 mei 1998 indienen op de voor genomen wijziging/uitbreiding van de Provinciale milieuverordening en de wijziging van de Milieuver- kenning-l bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, zijn de teksten van de voorontwerpen van de Provinciale milieuverordening, tranche 4b en de Milieuverkenning-I verkrijgbaar. Nadere inhoudelijke informatie kan worden verstrekt door mede werkers: Voor de Milieuverkenning de heer L. Vermeulen (0118-631969). Voor de Provinciale milieuveror- denig de heren P. Meerman (onderdeel bodemsanering; 0118- 631738), R. de Klerk (onderdeel waterbodem-sanering; 0118- 631764), C. Theune (onderdeel buisleidingen; 0118-631946), H. Peeters (onderdeel bedrijfsafval, gevaarlijk afval; 0118-631990) en mevrouw C. Gebuis voor algeme ne en procedurele informatie (0118-631914). Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregelen op de Delingsdijk nabij Brouwershaven (prov. weg N653) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten, in verband met de aanleg van een rotonde in de provinciale weg N653 Seroos- kerke - Brouwershaven (De lingsdijk) ter hoogte van km 6,850, verkeersmaatregelen te treffen. Het betreft de volgende maatre gelen: a, regeling voorrang: door plaatsing van borden B6 wordt de voorrèng ter plaatse van de rotonde geregeld, zodanig dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft; b. aanduiding verkeersplein: door plaatsing van borden Dl wordt de rotonde aangeduid als verkeersplein; c. aanduiding verplichte fietspaden: door plaatsing van borden Gil worden de fietspaden aangeduid als verplicht fietspad. Het verkeersbesluit ligt vanaf 22 april tot en met 3 juni 1998 ter inzage bij de Directie infra structuur en vervoer te Middel burg, Abdij 6, kamer D006, en in het regiokantoor te Zierikzee, Havenpark 8, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 juni 1998 tegen dit ver keersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. ALLES UrT VOORRAAD LEVERBAAR LAAGSTE PRIJS GARANTIE estikt >mer ■zijde Pocketvcer 'de echte' maten j voor van voor van voor jvoor 765, 235,- 265. 340, 765, 295, 340, 395, 360, 395, 430, 465, 565,- 650, 330.- 378,- 165,- 189,- 1 900,- 400,- 450,- [™LJ 1390.- 650,- 695, Alle maten snel leverbaar 1 door heel Nederland! 598, 299,- 1300,/ 650,- 2390.- 1195.- 1 GOC& WI.JNG/iARDSTRAAT TF I f f-OON Ol 1 t 'S S f op 23 april a.s. Dam 10 Zierikzee Tel. 0111-' uit voorraad leverbaar TWEEWIELERCENTRUM Kerkweg 13, Kerkwerve, tel: 0111-412248 Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK I Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111-414699

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7