P 1 1 E Gebrek aan geschoolde schilders R Presentatie sieraden in vroegere grutterswinkel Minoes wil rust Opening Chinese voedselfabriek dier in het vizier Deurloo De nieuwe BMW 3-serie Junior Kamer zoekt de Beste Ondernemers Visie PUZZELRUBRIEK 1 i 1 1 1 1 1 Expositie 'sparen bij de koop' in de Blikvanger WOENSDAG 22 APRIL 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Schildersbedrijven en andere betrokkenen zetten gezdmeniijk project op Voor alle soorten en modellen. Keurig gemaakt en opgehangen. Dat vindt u alleen bij: WOOMTEXTIEL ZONWERING ZIERIKZEE HAVENPIEIN 3 4301 JO ZIERIKZEE TEL 0111-41S9S1 FAX 418373 NAAMSVERANDERING VAN SUPER CIERIKZEE - De Zierikzeeses supermarkt Super heet sinds gisteren Super De Boer. De naamsverandering is een ge- I volg van samenwerking met I de supermarktketens Super, De Boer en De Jong. De naamsverandering heeft Ldaardoor betrekking op 340 supermarkten van Super en 160 van De Boer en De Jong, verspreid over heel Neder land. Door de fusie zijn een ja aantal artikelen in de super- markten blijvend in prijs ver laagd, terwijl het aantal huis- ^nerkartikelen groter wordt. THEMA-AVOND BORSTKANKER DIKKSLAND - In het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Qirksland wordt dinsdag 28 april een thema-avond over borstkanker gehouden. Enkele vrouwen van het Steunpunt Jonge Vrouwen van het Landelijk Contactor gaan Begeleiding Borstkan- kerpatiënten vertellen over hun eigen ervaringen en over i vragen die zij krijgen van an dere lotgenoten. Na de pauze is een rondleiding door het ziekenhuis gepland. Belangstellenden die aan de ze avond willen deelnemen, kunnen zich aanmelden vla telefoon 0187-607119 De avond begint om 19.30 uur DANSAVOND GOES - Vriendenkring Kapa- sl houdt zaterdag 25 april een dans- en ontmoetingsavond In wijkcentrum De Spinne in Goes. Deze avond voor alleen staanden vanaf 25 jaar begint om 21.30 uur. Dansliefheb bers zijn welkom. In Zierikzeese Breedstraat ZIERIKZEE - De wandkasten en de toonbank staan er nog net zo bij als toen ze het aanzien bepaalden van de kleine kruidenierswinkel, die mevrouw Quist in vroeger tijden runde aan de Zierikzeese Breed straat. Maar inplaats van koffie, suiker en meel lig gen er nu goud- en zilverkleurige sieraden op. De vroegere grutterswinkel was vorige week het decor van twee openbare huisparty's bij het echtpaar Petra en Gert den Ouden. „Toen we dit huis vier jaar geleden kochten van de erven van mevrouw Quist, was het vroegere winkelinterieur nog compleet aanwezig. Mijn oud ste zoon herkende direct de plek waar de Engelse drop stond toen hij kind was." Pe tra den Ouden. Zij woonde in het verleden met haar gezin tegenover de winkel. Toen het echtpaar Den Ouden eige naar werd van het pand, be sloten ze de oude winkelpui in ere te herstellen en ook het winkelinterieur te bewaren. Tussen de toonbank en de ori ginele winkelkasten staan nu hun eetkamermeubelen. Pe tra den Ouden kwam op het idee om via openbare huisparty's weer even 'win keltje te spelen' omdat haar echtgenoot distributeur werd van Lonque Vue, een landelij ke organisatie die via huisparty's sieraden ver koopt. Het ouderwetse win kelinterieur werd voorzien van bordeauxrode fluweel, waarop een aantal Lonque Vue artikelen werd uitge- stald.Afgelopen donderdag en zaterdag kon iedere be langstellende daar een kijkje nemen. „Op deze manier wil den we wat meer bekendheid geven aan de mogelijkheid om Lonque Vue party's te houden en het was een gou den kans om de winkel weer even echt winkel te laten zijn." Behalve door Gert den Ouden werden de sieraden ook gepresenteerd door Lau ra van der Ploeg uit Bergen op Zoom. „Het gaat om betaalbare sie raden, die zijn gemaakt van basismateriaal waarop een laagje zilver of goud is aange bracht." Wanneer dat moge lijk is wil het echtpaar Den Ouden ook komende zomer een aantal openbare Lonque Vue houseparty's houden in hun 'winkel'. Nadere infor matie over dergelijke party's aan huis via telefoonnummer 0111-416848. ZIERIKZEE - In café's en kantines staan ze steeds vaker op de menukaart als alternatief voor bitterbal len en kaasgarnituur; exclusieve Chinese hapjes. Sinds kort worden deze lekkernijen geproduceerd in Zierikzee. Daar opende RuiSong Xu vo rige week op het industrieter rein aan de Deltastraat een Chinese voedselfabriek. In het nieuwe bedrijf werken vier mensen. RuiSong Xu verwacht dat dit aantal de komende tijd zal uitgroeien tot twintig. De Chinese fabri kant runt reeds acht jaar een Chinese voedselfabriek op het eiland Malta. Daar wor den Chinese delicatessen ver vaardigd voor de Spaanse markt. Voor zijn tweede bedrijf koos RuisSong Xu voor Zierikzee omdat deze plaats centraal ligt tussen het afzetgebied Rotterdam en omgeving en Goes, de woonplaats van zijn zoon die de leiding krijgt in het nieuwe bedrijf. Het feit dat op het Zierikzeese indus trieterrein direct faciliteiten beschikbaar waren gaf de doorslag bij de keuze. De Chi nese specialiteiten worden vanuit Zierikzee geleverd aan restaurants en supermark ten. Zij worden niet particu lier verkocht. De nieuwe 3-serie van BMW. Autobedrijf Remeeus BV in Ouwerkerk OUWERKERK - Hij heeft standaard zes airbags voorin en het multifunctionele stuurwiel kan wor den geleverd in verschillende uitvoeringen. De au to's uit de nieuwe 3-serie van BMW zijn sportief-dy- namisch, comfortabel en ingetogen elegant. Zaterdag 25 april staan ze in de showroom van auto bedrijf Remeeus BV in Ouwerkerk. Hoewel de carrosserie van de E46 38 millimeter langer, 43 millimeter breder en 28 milli meter hoger uitviel dan zijn voorganger en daardoor een ruimer interieur heeft, oogt de auto nog net zo compact. Doordat de wielbasis 25 milli meter langer werd hebben de inzittenden meer knie en voetruimte. Bij de nieuwe 3-serié sedan zijn veel klassieke stijlele menten terug te vinden: dub bele koplampen en een krach tige verheffing van de motorkap, de zogenaamde po- werdome. Het vooraanzicht van de auto won aan expres sie doordat de boogvormige uitsparingen voor de koplam pen werden geaccentueerd. Door gebruik te maken van de modernste technologie slaagde BMW er in om de be drijfszekerheid van de motor op talloze punten te verho gen. De bougies, brandstof- en luchtfilters hoeven minder vaak te worden vervangen en een olieservice is slechts om de 25.000 kilometer nodig. De nieuwe auto's uit de 3-se rie kunnen zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur worden be keken bij Remeeus. P. A. Re meeus en zijn zoon W. A. Re meeus geven desgewenst alle informatie over de innovatie ve voertuigen. Zij weten daar alles van omdat met hun be drijf al sinds 1962 BMW- dealer zijn voor Schouwen- Duiveland, Autobedrijf Remeeus is gevestigd aan de Koningin Julianastraat in Ouwerkerk. Reeds 22 reacties binnen RENESSE - De Junior Kamer Schouwen-Duiveland gaat op zoek naar de beste ondernemersvisic (BOV) op Schouwen-Duiveland. Er hebben zich al 22 kandi daten aangemeld. De Chinese voedselfabriek op het industrieterrein in Zierikzee, met op de voorgrond eigenaar RuiSong Xu en zijn zoon. (Foto: Marieke Mandemaker) De winnaar mag een jaar lang pronken met de BÓV-trofee die het. bedrijf in kwestie vol gens de Junior Kamer erken ning, publiciteit, aandacht en omzet oplevert. Bedrijven die zich willen mengen in de strijd om de BOV-trofee die nen zich bii de Junior Kamer aan te meloen, Zij krijgen dan vervolgens le den van de servirecluh op be zoek en er wordt, een vragen lijst doorgenomen. Een onafhankelijke jury selec teert daarna drie bedrijven die nogmaals worden be zocht Zakelijk Schouwen-Duive land is op 16 oktober welkom voor de BOV-uitreiking in De Zeeuwse Stromen in Rcnesse om deze business-to-busincss meeting bij te wonen. Beken de sprekers - welke dat zijn is nog niet bekend - gaan het dan hebben over het thema 'klantgerichtheid', Vervol gens worden middels een nu- dio-visuele presentatie de ge nomineerden voorgesteld. De laatste prijswinnaar vari deze rubriek ia Een waardebon van 25,- O. Heinsmann, Lange St. Janstraat 38, Zierikzee De oplossing van de puzzel van 8 april is Kleding verstellen In verband met de overname van Het Extra Nieuwsblad door Wegener/Ar- cade verschijnt de puzzelrubriek voortaan zonder dat daaraan cadeaubon nen zijn gekoppeld. De 'prijs' bestaat dan nog ultsluilend uit de voldoening die het vinden van de juiste oplossing geeft Horizontaal: 1. jaloersheid. 4. ogenblik; 7 boerderij; 8. oprechtheid; 10. vooruit dan toch; 11. voortdurend; 13. arterie; 14. Oud-Hotlandse munt; 16. verdragen; 18. toegevoegd officier; 22. totaal vremd; 23. gehoorzaal; 25. projectiel; 26. hoopje drogend hooi; 27. oplegger; 28. wilddief Verticaal: 1. handgeklap als bijvalsbetuiging; 2. inwendig orgaan; 3. ver oorloven; 4. niet deugdelijk; 5. kaartjesknipper; 6. smaldeel, 7. zeker bord spel mer pionnen; 9. verbouw; 12. vogel die zich op of bij het water op houdt; 15. zonder dat men ademt. 16. stuwende boot; 17 niet aantrekkelijk; 19. hemelsblauwe kleur; 20. landbouwvoertuig; 21. deel van een breuk; 24. boom. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 13, 5, 7, 15, 25, 6. 17, 25,1,28,3. 1 KT" 7 8 6 I - 27 26 RENESSE - 'Sparen bij de koop' is de titel van de ex positie van reclamecadeautjes, die van 21 april tot en met 26 juni te bezichtigen is bij blikmuseum de Blik vanger in Renesse. Toen een 'advertentie-aan brenger' in 1902 bij een gros sier binnenstapte en aan hem vroeg of hij een advertentie wilde plaatsen, was het ant woord: 'Mijn klanten zullen denken, dat hqt de firma niet goed gaat, dus daar begin ik niet aan'Er waren echter ook vooruitstrevende bedrijven, die wel advertenties in kran ten en tijdschriften plaatste. Nieuw was dat men speciale 'weggevertjes' bij de produc ten in de verpakking begon te doen. Te denken valt aan de plaatjes, die in de talloze siga retten-, koek- en beschuitver pakkingen waren te vinden. Verkade begon in 1903 met de verspreiding van gratis plaat jes. Tot 1939 zouden meer dan 360 miljoen van deze plaatjes verspreid worden. In die tijd waren de 'bons' heel erg in trek. Die konden ingewisseld worden voor geschenken en later soms ook wel voor geld. Een geliefd spaarobject wa ren de 'zijdjes', geborduurde bloemen, vlaggen, figuurtjes of tapijtjes, die te verkrijgen waren bij sigaretten. Met het uitbreken van de Tweede We reldoorlog kwam er een ab rupt einde aan. De reclame ging door, maar 'weggever tjes' waren er niet meer bij. Na de bevrijding bereikten de 'eadeautjeshonger' en de spaardrift van de consument weer een ongekende hoogte. Bekende voorbeelden zijn het snoepje van de week van de Gruyter, Arretje Nof van Calvé, de Piggelmeeboeken bij Van Nelle, Flipje Tiel van de Betuwe-jam en de vlagge tjes van de California-soep. De Blikvanger aan de Capel- weg is dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 geopend en ex tra op 3 mei, 17 mei en 21 juni van 12.00 tot 16.00 uur. (Foto: Marieke Mandemaker) Dc zwart/witte poos Minoos uit hot dierenasiel in Zierikzee is erg op hnar rusi gesteld. Het vijfenoonhnlf jnar oude dier is daarom hel best op haarplaats in een rustig gezin of bij oudere mensen, Volgens asielbeheerster Jolanda Meerman is Minoes een heel lief beest Ze ligt graag in het zonnetje. Met honden kan zeniet onsehieten Omgang met katten levert waarschijn lijk geen problemen op. mits zij Minoes in haar waarde laten. Belangstellenden die net dier een rustige omgeving willen bie den, kunnen contact opnemen via telefoon 011 -417013. Bij het ZWN busstation in Zierikzee is donderdag 16 april een zwarte kruising labrador boxer gevonden De reu heeft een tatoeage en heet Percy. Hij is ondergebracht in hel asiel aan de Zand weg De eigenaar wordt verzocht contact op te nemen. In het asiel zitten zes honden, tien katten en een konijn. De bouvier Conan, die vorige week in dc krant stond, is nog niet ge plaatst. ZIERIKZEE - Schildersbedrijven op Schouwen-Dui- j^zeland. opleidingsinstituten en het Arbeidsbureau Zierikzee hebben de handen ineengeslagen om nieuw personeel aan te trekken voor de schildersbranche. Bij zes verschillende bedrijven zijn in totaal acht op leidingsplaatsen beschikbaar. Door het ontbreken van een vakopleiding schilderen in de regio is er een gebrek aan jonge instroom. „Ik meen dat die afdeling op scholengemeenschap Schou wen-Duiveland. die opleidin gen Voorbereidend Beroeps Onderwijs iVBO) verzorgt, een jaar of acht geleden is op geheven en de gevolgen daar- **%an ga je nu merken," licht consulent P. Naalden van het Opleidingscentrum SVS toe. Bij hem kwamen de signalen het eerst binnen. Naar aanlei ding hiervan werd een onder zoek opgezet. Hieruit bleek dat schildersbedrijven in de piregio gezamenlijk acht plaat sen beschikbaar hebben. Niet gezond Zo kunnen bij het Nieuwer- kerkse Schildersbedrijf A. D. de Wit één man en bij het Zie rikzeese Schildersbedrijf Schults twee man terecht. „Het is bij ons nu niet zo dat we actueel om een man zitten te springen, maar op termijn is dit geen gezonde situatie," schetst De Wit de personeels- problematiek. In het Nieu- ;i werkerkse bedrijf zijn drie personeelsleden werkzaam, waarvan de jongste 37 en de oudste 50 jaar is. „Vroeger was het gebruikelijk dat jon geren die van school kwamen het vak leerden van de oude ren op het bedrijf. Nu is er bij na geen personeel te krijgen. Daardoor stopt de instroom en krijg je een vergrijzing van je personeelsbestand." J. Schults sr., mede-eigenaar van het Zierikzeese Schil dersbedrijf Schults, consta teert hetzelfde probleem. Het personeelsbestand van Schults omvat zo'n 80 tot 90 mensen. „Dit jaar alleen al gaan er drie mensen met de VUT. Dus als de aanwas niet voldoende is. kom je in de problemen met je vaste kos ten. We streven er naar elk jaar eenzelfde aantal mensen te hebben," aldus Schults. Via een leer/werk-traject wil len de betrokken organisaties het probleem bij de horens vatten. Schoolverlaters, men sen die zich willen laten om scholen en langdurig werklo zen krijgen via dit traject de kans een opleiding te combi neren met een inkomen. Het Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Schilderen (SPOS Zuid-West) uit Goes is hierin coördinerende kracht. Praktijkscholing Gedurende een a twee maan den kunnen belangstellen den, met behoud van uitke ring, een interne praktijkscholing krijgen in - m&t ,,Het is een erg leuk vak, met heel veel afwisseling en creativiteit," vat Nieuwerkerker A. de Wit zijn iverk samen. Goes. „Daarna krijgen ze een vast dienstverband, inclusief twee maanden proeftijd, aan geboden met een opleidings garantie van twee jaar," schetst Naalden de mogelijk heden. Bij het ROC Zeeland in Middelburg kan de theorie vervolgens gedurende één dag of twee avonden in de week worden geleerd, terwijl ondertussen praktijkerva ring wordt opgedaan bij de Het traject heeft nog geen vol ledige invulling gekregen. Zo wordt nog aansluiting gezocht bij de gemeente Schouwen-Duiveland, om via subsidieregelingen het scho lingstraject in Goes betaal baar te maken. „Dit is ook in het belang van de gemeente, want je biedt bijvoorbeeld langdurig werklozen toch een opstap naar een vaste baan." Een leuke baan, benadruk ken alle sprekers. A. de Wit: Het is een erg leuk vak, met veel afwisseling en creativi teit."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 21