Gewaagde tapijten basis voor een sfeervol interieur m de meest complete bouwmarkt EXTRA NIEUWSBLAD Mli Is -Ho f VLOERBEDEKKING IN DE NIEUWE VOORJAARSKLEUREN (ff Tuinkussens met veel comfort sieren uw terras s Schoonheid op het toilet Televisie combineert design met functionaliteit kfflEEk Voor al -tenzonwering FLAKKEE binnen- en w PERKPLANTENSHOW POKONDEMONSTRATIE POKONDEMONSTRATIE WOENSDAG 22 APRIL 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD n» mi Bijna iedereen weet dat kleur de sfeer in huis bepaald. Er .•orden accenten mee gelegd en een ruimte wordt er optisch door beïnvloed. Het belangrijkste is dat de juiste kleurkeuze de kamer mooier maakt. Omdat vloeren een grote oppervlak- 3 te bestrijken, zal de kleur- en de materiaalkeuze van de vloerbedekking van groot belang zijn voor het inrichten van kamers. Het is opvallend dat veel mensen de laatste tijd meer lef to nen dan een aantal jaren geleden. Er wordt gekozen voor ge- aagde kleurcombinaties in wanden, meubels en tapijt. We zien kleuren als bordeaux, rood, terra, oker en geel die het huis een warme en zonnige uitstraling geven, maar ook vro- ke pastels in de sfeer van de jaren vijftig. Daarnaast zijn er schitterende kleuren uit de natuur variërend van zanderig beige tot mosgroen, van azuurblauw tot kastanjebruin. De kwaliteit van een tapijt is sterk afhankelijk van het materi aal waarvan het is gemaakt. Een wollen tapijt is comforta bel, duurzaam, slijtvast en kan in de meest heldere kleuren worden geverfd. Dit geldt ook voor Nieuw-Zeelandse wol. Deze is herkenbaar aan het varenbladlogo en het Decorwoolmerk. De tapijten van Wools of New Zealand voldoen aan strenge kwaliteits- en milieu-eisen en bestaan voor minimaal 60% uit Nieuw-Zee- landse wol. Ze zijn er in velours en grove wollen frisé. Bij een frisé tapijt, ook wel 'hard twist' tapijt genoemd, is de wol draad sterk gedraaid en daarna vastgezet. De sterke struc tuur van dit tapijttype laat nauwelijks voetstappen of scha duwplekken zien en het pluist niet. Het kan op vele plaatsen in huis gelegc^worden. Het is zelfs mogelijk de trap of de werkplek ermee te bedekken, omdat het geschikt is voor 'zwaar gebruik' en de wieltjes van een bureaustoel trotseert. Deze frisé tapijten zijn geverfd in natuurtinten zoals cham pagne, beige, olijf, messing, tabak en berber. Van de nood een deugd De breedte van een tapijt komt vrijwel nooit overeen met die van de vloer. Er moeten dan extra kosten gemaakt worden om dit probleem op te lossen. Tapijtfabrikant Desso heeft hier iets voor bedacht. De nieuwe vloerbedekking Desso Ensemble is er in twee breedten, 400 en 65 centimeter. Wanneer er een border of een ander design in het tapijt wordt verwerkt, is het niet nodig om voor dat kleine stukje een hele breedte te kopen. Indien een kamer bijvoorbeeld 5,20 meter breed is, is het econo misch aantrekkelijk zijn om er een rand in aan te brengen. Dat is niet alleen gunstig voor de portemonnee, het geeft een interieur ook een persoonlijk tintje. De kleuren zijn licht beige, geel, oranje, steenrood, midden bruin, lichtgroen, groen, lichtblauw, blauw, grijs en vaal wit. Er zijn vier dessins, te weten: uni, een raster, een blad- of een bloemmotief. In totaal zijn er dus 44 verschillende combina ties mogelijk. (Foto Desso Ensemble) I G I le Genieten in de tuin krijgt nog meer stijl en comfort met mooi vormgegeven kussens. Omdat iedere tuinliefhebber een an dere smaak heeft, is er een compleet programma in verschil lende dessins en uitvoeringen, helemaal afgestemd op de col lectie tuinmeubelen uit de Hartman Prestige Selection en lassend bij iedere stijl. De zorgvuldig afgewerkte kwaliteits- Kussens zijn bovendien zeer gebruiksvriendelijk doordat ze volledig op de hand wasbaar zijn. Zo is er bijvoorbeeld de Verona, een kussen met een afneem bare hoes. De nieuwe fleurige, eigentijdse series Granada en lAmalfi met extra brede volant rand en een 'doublé face'; ver schillende dessins op de voorzijde en op de achterzijde, voor {dubbel zitgenot. Dé klassiek-Frans georiënteerde Royal en "\oyal Lily hebben een fraai ruitdessin. Nu we het toch over ruiten hebben: de Prestige Selection biedt ook nog de Classic Ruit, met een klassiek ruitmotief. Alle keus dus uit prachtige dessins, die ervoor zorgen dat de sfeer en stijl van de tuin- meubels nog eens extra versterkt worden. Een Ambassador Club Vario SL fauteuilset gecombineerd met de Prestige Table Oblique met Sandstone decor. Alles in de nieuwe natuurlijke Hartman-kleur Classic Green met een eurig kussendessin Amalfi. 17. Een toilet is in de eerste plaats onont beerlijk. Een element dat in ieder huishouden thuishoort. Zittingen kun nen heel mooi zijn en tech nisch vernuf tig in elkaar zitten. De bekroonde toiletzitting Zenzit Madera van Pressalit munt uit door een speciale stjharnier met quick-release- functie, waar door de neer waartse beweging van het deksel en de zitting wordt vertraagd. Hierdoor komen deze niet terecht met de welbekende harde klap. Ook kunnen ze dankzij dit systeem goed rechtop blij ven staan. Schoonmaken wordt vergemakkelijkt doordat de zitting he lemaal verwijderd kan worden. De toiletzittingen worden gemaakt van kersen, elzen en es sen. Deze drie soorten zijn gekozen vanwege hun kwalitatie ve en esthetische waarden. Door de kern van beuken heeft de zitting een goede buig zaamheid en stabiliteit. Jammer dat we eigenlijk maar zo weinig tijd op het toilet doorbrengen. "^en televisie staat meestal in de huiskamer en maakt een be- .hgrijk en opvallend deel van het interieur uit. De Cool Gr een televisie van Philips is speciaal ontworpen voor de kriti sche kijker die meer wil dan alleen een uitstekende beeld- en geluidskwaliteit. Het geheel omvat een designmeubel met een Matchline-tele- visie en een videorecorder. Deze combinatie valt op door de oogstrelende vormgeving. Het toestel heeft een rustgevende •rijs-groene kleur, die harmonieert met moderne interieurs, ,haar desondanks een eigen stempel drukt op de sfeer in de kamer. Het kan worden geleverd met een bijpassende console, inclu sief een glasplaat voor de videorecorder die in dezelfde kleurstelling is afgewerkt Op de bovenkant van de televisie rust eveneens een afgeronde glasplaat. De poten hebben een -fiique, chroomkleurige afwerking. Niet alleen het uiterlijk van het apparaat mag er zijn, ook aan het innerlijk is aandacht besteed. Zo is een centraal the ma bij deze televisie het gebruiksgemak. Kijk- en luisterple- zier worden verhoogd door de gebruiksvriendelijke bedie ning van de vele functies. Het breedbeeldmodel heeft een Auto Format-functie die automatisch het optimale breed- beeld-formaat selecteert. De functie Auto DNR zorgt voor au tomatische, digitale ruisonderdrukking en Easylink maakt opnemen met de videorecorder kinderspel. Selecteren van functies Dankzij de afstandsbediening is het selecteren van functies eenvoudig. Met een druk op de knop kiest de gebruiker een beeld- of geluidsinstelling en worden de beschikbare televi siekanalen geprogrammeerd. Easytext legt veel opgevraag de teletekstpagina's in een geheugen vast waardoor een gese lecteerde pagina bijna meteen op het scherm verschijnt.. Met deze functie is het bovendien gemakkelijk om door ae tele tekstpagina's en subpagina's te bladeren. [Minimale weerkaatsing De Crystalclear techniek geeft een haarscherp beeld, terwijl de platte beeldbuis vervorming zo klein mogelijk houdt en een groter effectief kijkoppervlak mogelijk maakt. Boven dien zorgt de beeldbuis voor briljante kleuren, een contrast rijk beeld en minimale weerkaatsing, zelfs overdag. De televisie is uitgerust met 100 Hz-terhniek. Hierdoor staat het. beeld als een dia, wat ontspannend is voor de ogen. Ook aan het geluid Is gedacht, dit Is voorzien van Incredible Sur round. Eigentijds frisé tapijt van 100% polyamide garens. Geschikt voor zwaar gebruik, vuilwerend be handeld met Scotchgard. Kortom veel kwaliteit voor zo weinig geld. RIJKSWEG 26 NIEUWERKERK (Z) 0111-641268 Vrijdag koopavond Da's lekker meubelen. telefoon (0187) 48 34 84 West Achterweg 55 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187) 48 34 84 Fax (0187) 48 76 86 Oude Tonge - Tramweg 9 - Tel. 0187 - 643031 Je hoeft geen groene vingers te hebben om je tuin er leuk uit te laten zien. Bij Big Boss kun je terecht voor de mooiste perkplanten en het beste advies. MET OP KONINGINNEDAG EEN ORANJE EXTRAATJE speciaal op koninginnedag van 8.00 tol 13.00 uur en op 1 en 2 mei de hele dag. inTr00'-^ Spileurenenn>°ten. en n/fof °m te plante", B'GB0Ssle7ofV'rZOr9inB' en 'eSen de la. Alleen op Koninginnedag vorstelijke aanbieding! 1,56 x 2.22 x ?,03 (b. I. h) van 899. voor 599,- Verko"P> hei allemaal "me prijzen! HET VOLLEDIG TUINANTWOORD zaterdag 25 april en zaterdag 2 mei. Tijdens deze dagea zullen medewerkers van Pokon uw vragen deskundig beantwoorden. Let op de vele extra aanbiedingen tijdens deze dogen en op de waardebon vaar een verplantingsschepje. za. 25 april en 2 mei a r I Tegen inlevering van deze bon een f verplantingsschopje GRATIS!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 15