Moderne apparatuur gaat op in interieur WAT ONS BETREFT WORDT HET EEN TE GEK VOORJAAR. DEURLOO Mini-tuin met maximaal effect ernieuwend in elk genre! NIEUWSBLAD Putmat past precies Houd het hoofd koel ROLF BENZ Eind aan notitieblaadjes I WOENSDAG 22 APRIL 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Televisies, videorecorders en cd-spelers zijn tegenwoordig in vrijwel ieder huis te vinden. Het is echter de vraag of deze moderne apparaten de woonsfeer in huis niet teveel bepalen. Het huis van de toekomst zal veel meer dan het huis van van daag afhankelijk zijn van technologie. Om ervoor te zorgen dat een moderne woonkamer niet op een laboratorium gaat lijken, is het belangrijk de apparaten te integreren met het jnterieur. Een technisch apparaat valt minder op door het in te bouwen in een niet-technisch voorwerp, zoals een meubelstuk. Ook springt het minder in het oog door twee apparaten, zoals een stereotoren en een televisie, met elkaar te combineren. Op die manier nemen ze minder ruimte in beslag. Een alterna tief hiervoor is het onherkenbaar maken van een apparaat, door er bijvoorbeeld een kastje omheen te bouwen. In 1995 zijn Philips en meubelfabrikant Leolux een samen werkingsverband aangegaan. Ontwerpers trachtten manie ren te bedenken om techniek en meubels met elkaar te com- bineren teneinde de kwaliteit van leven in huis te verbeteren. Daarbij dienden techniek en meubels elkaar te ondersteunen en één geheel te vormen. De eerste modellen zijn nu gereed. Elektronica op pootjes Het model Tavofi bestaat uit een honderd hertz breedbeeld televisie, vijf ingebouwde luidsprekers, een Turbo Drive vi deorecorder en een mini-audiosysteem met tuner, cd-speler en dubbel cassettedeck. Deze afzonderlijke elementen vor- men, als ze naast elkaar geplaatst worden, één tafelopper vlak. De poten zijn dusdanig vormgegeven dat ze op elkaar aansluiten en samen een eenheid vormen. Daarnaast zijn de poten in hoogte verstelbaar om ze aan te passen aan oneffen vloeroppervlakken. De verbindingssnoeren tussen de ver schillende elementen zijn in de achterkant van de poten weg gewerkt. De videorecorder is ondergebracht in een kast die tevens opbergruimte biedt voor cassettes en CD's. Hoewel de tafelelementen bedoeld zijn om in combinatie gebruikt te worden, kunnen ze ook apart geplaatst worden. Op materi- aalgebied kan er een keus gemaakt worden uit massief ei ken, beuken of esdoorn en er zijn 1200 verschillende lakkleu- Audiosysteem 'Ironie' bestaat ook uit een audio- en een televisie/videore corder-element. De luidsprekers vormen bij het televisie-vi deorecorder-element de poten en bij het audio-element die nen ze als boekensteunen. De oppervlakken aan weerszijden van de televisie kunnen gebruikt worden om het kastje voor de videorecorder en het kussen op te plaatsen. De videorecor der kan op beide zijden van de televisie aangesloten worden en is, evenals het audiosysteem, toegankelijk via deuren. Ook als de deuren dicht zijn, is het mogelijk ze via de infra- roodvensters met de afstandsbediening te regelen. OLUX Eindelijk... tv-video en audio, ondergebracht in een subliem design. Een gedurfd samenspel van Leolux en Philips voor één betaalbare prijs. Dit programma heet 'Plugged' en brengt u gegarandeerd in audio-visuele vervoering. Paauwe toont u er diverse opstellingen van. Interieur Paauwe... Raffinement in design en comfort. De Creation 5600, een zitmeubel uit de Rolf Benz-collectie. Hoogwaardig leder, verwerkt in royaal bemeten kussens, nodigt u uit tot zitten, relaxen of actieve bezigheden! Ook verkrijgbaar als fauteuil en ah driezitter. Zuidweg 20a, Zonnemaire. Tel. 0111 -401318Volop parkeergelegenheid en goed bereikbaar met openbaar vervoer. Hank mei losse hoezen, eenvoudig Ie verwilderen en chemisch reinlghnar. De rlhcord bekledlngsslof Is leverbaar In meerder Ook In andere sloffen verkrijgbaar. Rlhcord 3-zilshank I 2495,- Rlbcord 2-zilsbnnk 2095,- INTEIM4EUBEL lluringvliriploin 4 Zicrikzee Telefoon 0111 456161 Bushalte op 2 Lijn 132 W O O N O P O S S I N K 1\ Bijna iedereen heeft er re gelmatig mee te maken: notitieblaadjes op de eet- tafel of andere, strate gisch gelegen plaatsen om een boodschap door te ge ven aan een huisgenoot. Met het risico dat deze vol ledig over het hoofd wor den gezien. Met de 'Voice Memo* van Philips is dit voorgoed verleden tijd. Het handzame, grappig vprmgegeven apparaatje neemt met een druk op de rode knop namelijk iedere boodschap hoogstpersoon lijk op en speelt deze auto matisch weer af zodra de ingebouwde bewegings sensor iemands aanwezig heid waarneemt. De automatische Voice Memo maakt een eind aan rond slingerende notitieblaadjes. (Fo to: Philips). Twintig seconde Er kan een boodschap van in totaal twintig seconden worden opgenomen. Bij het opnemen van een nieuw bericht worden alle voorgaande opnamen gewist. Als de opnametoets langer dan twintig seconden wordt ingedrukt, stopt het opnemen en gaat het rode lampje uit om aan te geven dat het geheugen vol is. Voor langere boodschappen blijven die notitieblaadjes dus toch wel handig. De handigste plek voor de water- en gasmeters is pal achter de voordeur. In een putje, zodat men het opnemen van meters tanden en eventuele re paraties makkelijk en snel kan uitvoeren. Een nadeel van dit verder handige systeem is, dat de hal er door die meter- put niet bepaald mooier op wordt. Achter de deur ligt steevast een verzon ken deel dat bijvoor beeld een tegelvloer ont siert. Het vinden van een verhullende mat die precies in dat putje past, is geen eenvoudige opgave. Daarom ontwikkelde Skinf- lor de PutMat, een synthetische kokosmat die speciaal voor de meterput ontworpen is. Deze is er in twee standaardma- ten, die gemakkelijk en zonder rafels precies op maat van het ■■■pi n putje te snijden zijn. Dat staat netjes en verkleint het strui- kelgevanr aanzienlijk. Hel synthetische kokos waarvan de mat. gemaakt is, heeft een hoog vochtopnemend gehalte en is eenvoudig en goed schoon te maken. Bovendien verrot of verweert net niet, waardoor de deurmat lang meegaat. Een huis warm houden is meestal geen probleem, maar wan neer de zaak koel gehouden moet worden als het stevig zo mert, komen de problemen om de hoek. Een koud bad is een optie, maar er zijn simpeler manieren om af te koelen. Met een airconditioning is de ideale kamertemperatuur van 20 °C altijd bereikbaar. <De Itho Air-mobile is een luchtverkoelingsapparaat. dat een voudig is te plaatsen en verplaatsen zodat hij in feite op elke plek v/aar een raam of buitendeur in de buurt is kan Worden gebruikt. Het apparaat werkt elektrisch en bestaat uit twee delen, aan elkaar verbonden door een flexibele leiding. De binnenunit is verrijdbaar, de condensor is waterdicht, schok vrij en v/ordt altijd buiten geplaatst. De witte airconditioner is er in drie uitvoeringen, variërend in capaciteit van 2.340 tot 4 100 watt voor ruimten tot en met negentig kubieke meter. Thermostaat Een ingebouwde thermostaat regelt automatisch de gewenste kamertemperatuur, terwijl de uitblaas in verschillende rich tingen kan plaatsvinden. De ingebouwde timer zorgt voor het automatisch in- en uitschakelen van de unit gedurende be paalde periodes 1 -a Met een beetje creativiteit maak je zelfs van de kleinste op pervlakken nog iets moois. Dus ook van balkons en patio's. Het is dan wel zaak het ontwerp wat meer 'bouwkun dig' te bekijken. Wat niet uit de lengte of breedte kan komen, moet in de hoogte wor den gezocht. De tuinhoutpro gramma's leve ren voldoende ideeën. De kracht van een kleine tuin ligt lang niet al tijd in de beplanting. Het kader - de tuinwanden - zijn de be langrijkste factor. Bamboematten, terrasschermen of een pergola-systeem zorgen voor privacy en beschutting. En be groeide trellisschermen leveren al gauw een 'groen' prieel op. Ook de aankleding en accessoires zijn belangrijk. Zelfs de kleinste patio of daktuin kan gezellig worden gemaakt met potten, rieten manden, zinken bakken of een hoekje met aro matische kruiden. Ook siergrassen doen het leuk. Wat grote kiezels erbij en het tuintje is compleet. (Foto: Zuil Excellent van Hillhout).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 13