Lijdensweg eindelijk voorbij Voor Renesse is de smeu er vanaf Zierikzee krijgt driebandenploeg Waardige afsluiting volleyballers MEVO C-jongens Kwiek kampioen Korfballers Europees kampioen 3e klasse zaterdag 5e klasse zondag HSD verliest op 'normaal' gras Sprinter Bolton dichtbij record MAANDAG 20 APRIL 1998 NR 26368 8 BROUWERSHAVEN - Hoeveel kan er in één jaar veranderen? Vraag het maar aan Brouwershaven. Daar weten ze er alles vanaf. Nog geen jaar geleden werd de Brouwse ploeg kampioen van de vierde klas se, afgelopen zaterdag duikelde het na de 1-6 neder laag tegen Rillandia terug naar die afdeling. De lij densweg van Brouwershaven is eindelijk voorbij. Officieus gezien had Brou wershaven het einde van het pad der ellende al bij de win terstop genaderd. Kranten schreven erover, radio's spra ken erover, mensen zeiden het: Brouwershaven redt het echt niet meer, die zijn allang gedegradeerd. Pim Potappel, voor het tweede jaar coach van Brouwershaven, irriteer de dat een beetje. Ook afgelo pen zaterdag haalde hij het verwijt van de media aan. Terecht, omdat zijn elftal op papier de mogelijkheden bleef behouden om in de der de klasse B te blijven. Onte recht, omdat de achterstand op de twee na onderste plaats op een gegeven moment zo groot was dat er van een te dichten gat geen sprake meer kon zijn. Maar ach, hoop doet leven. Laat ze dan lekker in Brouwershaven hopen. De hoop was afgelopen zater dag verleden tijd na de ruime en niet eens geflatteerde ne derlaag. Bij rust viel het doek voor Brouwershaven na één seizoen derde klasse. Dat was niet het gevolg van de 1-1 ruststand op sportpark On der de Molen, wel aan een an dere tussenstand in de afde ling. Vanuit Breda kreeg wedstrijdsecretaris Joop Krips te horen dat het tussen Baronie en Klundert 0-5 was. Fataal voor Brouwershaven. In het voorbij lopen gaf Krips Potappel die score door. De trainer nam het ter kennisge ving aan, maar lichtte zijn voetballers logischerwijs in de rust niet in. Potappel had geen enkele re den om dat te doen want zijn ploeg had een uitermate keu rige eerste helft afgeleverd. Kampioenskandidaat Rillan dia stuitte onverwacht op veel Brouwse branie en bra voure. Bovendien was Rillan dia in de eerste periode niet helemaal met de gedachten bij Brouwershaven. Kogel vangers leeft meer dan Brou wershaven," noemde trainer G'radius Kosters de opponent waartegen Rillandia aan staande zaterdag om het kam- Ploeg verliest in Oostburz met 3-2 OOSTBURG - Renesse drentelt, gezien de 3-2 ne^r. laag tegen het lager geklasseerde Oostburg, naar k( einde van de competitie. Het mooiste moment van a middag kwam op naam van, zoals hij door trainer Ni\ co Kind genoemd werd, 'Mister Renesse' Emiel Dale bout. Hij scoorde de laatste goal van de middag. Dalebout, eigenlijk derde elf talspeler maar bovenal vaste supporter van Renesse één, kwam zeven minuten voor tijd Sven Verseput vervan gen. Die was na een half uur spel voor de geblesseerde Remco Canters in het veld ge komen. Op dat moment stond Renesse op een 0-1 voor sprong. Kind: „Alles liep ei genlijk perfect, of bijna per fect Robert-J an Canters had uit een vrije trap van Remco Canters de 0-1 binnen- gekopt. Oostburg liep al voor rust van zich spreken door twee keer te scoren, twee keer door foutief uitverdedigen aan Renesse-zijde. Vier minuten na rust viel de nekslag, de 3-1. Kind: „Toen was echt ineens alles over. Een gelopen zaak. Daarna hebben wij maar weinig laten zien. Voor ons is de smeu er een beetje af. Niks meer te ha len, geen spanning meer. Dat doelpunt van Emiel, dat was het enige leuke moment. Maar hij had dan ook nieuwe voetbalschoenen gekregen van onze sponsor Delta Wa renhuis." Oostburg - Renesse 3-2 (2-1) - 7. R-J. Canters 0-1, 35. Van Kwikkelbergen 1-1, 40. Roche 2-1,49. Van Kwikkelbergen 3- 1, 80. Dalebout 3-2. Opstelling Renesse: Hooger- huis, Kooiman, Van Ruiven, R-J. Canters, Pleune, Willem- se, Rijnberg, Tak, R. Canters (30. Verseput, 83. Dalebout), Moerland, Bakker. Uitvloeisel demonstratiepartijen ZIERIKZEE - Er komt een nieuw driebanden team (grote matchtafel) in Zierikzee. De ploeg gaat in september competitie spelen in de derde divisie KNBB (Koninklijke Nederlandse Biljart Bond). De vorming van het team is een uitvloeisel van de de monstratiepartijen die Ri- nus Pankow uit Zierikzee afgelopen zaterdag (tegen Eddy Leppens) en twee we ken geleden (tegen Gerwin Valentijn) speelde: De wed strijden waren bedoeld om biljarters warm te maken voor het spelen van de spel- soort driebanden op de gro te wedstrijdtafel. Die opzet is dus geslaagd. De nieuwe ploeg zal vallen onder een binnenkort op te richten vereniging in het Zierikzeese biljartcentrum aan de Meelstraat. Het voorlopige bestuur bestaat uit Gerard Oele, Ron en Gertie Speyer. Voor het spelen van wed strijden op divisieniveau moeten er twee grote wed- strijdtafels komen. Het bil jartcentrum heeft er één. De tweede is noodzakelijk. „Zonder kun je niet," bena drukt Oele namens de club waarvoor nog geen naam is verzonnen. Het driebanden team bestaat uit de al eerder genoemde Pankow (kop man), Rinus Lems, Cees den Boer, Johan Flikweert, Wil Ernst, Jan Tierie en Bas de Zeeuw. Het zevental werkt de competitie af in de regio Zuid-West-Nederland. Bij voldoende belangstelling van buitenaf wil de nieuwe club twee ploegen op de been brengen. Atletiek Zierikzee Voorjaarswedstrijd D-junioren Jongens 80 meter: 2. B. van Kralingen (Delta Sport) 11.8 seconden, 5. T. Landegent (Delta Sport) 12.7. 1.000 meter: 1. T. Landegent 3.28.6 minuten. Hoogspringen: 3. B. van Kra lingen 1.15 meter. Meisjes 60 meter: 3. A. van de Zande (Delta Sport) 8.7 seconden, 6. E. Schreurs 9.3. 1.000 meter: 1.1. Kloet (Delta Sport) 3.33.4 minuten. Hoogspringen: 7. A. van de Zande, E. Schreurs 1.25 me ter. Kogelstoten: 4. E. Schreurs 8.96 meter, 7. A. van de Zande 7.38. C-junioren Jongens 100 meter: 6. S. van Kralin gen (Delta Sport) 13.5 secon den. 800 meter: 3. M. Heeres (Delta Sport) 2.28.9 minuten, 7. S. van Kralingen 2.41.8, 8. C. Kesteloo (Delta Sport) 2.57.0. Hoogspringen: 6. S. van Kra lingen 1.45 meter. Speerwerpen: 2. S. van Kra lingen 29.50 meter, 4. M. Heeres 28.28, 7. C. Kesteloo 24.28. Meisjes 80 meter: 2. E. Schot (Delta Sport) 10.9 seconden. Verspringen: 2. E. Schot 4.72 meter. 11. J. de Jonge (Delta Sport) 3.68, 12. R. d'Anjou (Delta Sport) 3.67. Discuswerpen: 3. A. van der Wekken (Delta Sport) 20.84 meter, 8. R. d'Anjou 17.84,12. J. de Jonge 13.76. B-junioren Jongens 100 meter: 2. M. van Kralin gen (Delta Sport) 11.9 secon den. Kogelstoten: 1. M. van Kra lingen 13.01 meter. Discuswerpen: 1. M. van Kra lingen 33.38 meter. A-junioren Jongens 100 meter: 1. A. Meijer (Delta Sport) 12.2 seconden, 3. J. Schot (Delta Sport) 12.3, 3. J. van Kralingen (Delta Sport) 13.7. 1.500 meter: 1. A. Meijer 5.19.3 minuten. Speerwerpen: 1. J. van Kra lingen 31.28 meter. Vrouwen 100 meter: 1. H. Roggeband (Delta Sport) 13.8 seconden. 800 meter: 2. G. Smit (Delta Sport) 2.52.5 minuten. Voetbal Dreischor Dreischor - Ouwerkerk 2-4 - doelpunten: Vroegh 2, Van Marie, Hillebrand, Van Don gen, Brouwer. Volleybal Derde divisie E Uitslagen: Vrevok 3-Utrecht 0-3, De Schalmers 2-Rijswijk 0-3, Leython-DOS 2-3. VC Nesselande 3-Vollido 1-3, Del ta-Kangoeroes 3-0, WEA/ME- VO'80-SR 3-2. Eindstand: 1. Rijswijk 54, 2. Leython 52, 3. Delta'52, 4. Vollido 43, 5. Vrevok 40, 6. WEA/MEVO'80 38. 7. Utrecht 31, 8. DOS 30, 9. SR 19, 10. De Schalmers 2 18, 11. Kangoe roes 18,12. VC Nesselande 3 2. BASKETBAL CHICAGO (RTR) - Mich,' Jordan van de Chicago Bje was voor de tiende ke§rj_ beste schutter in de £tie. kaanse basketbalconj28 7 Hij scoorde gemidd^^en, punten in de 82 w<^<js zijn laagste totaa1 seizoen 1985/86. is Rod. Zijn ploeggenoo'' ende op_ man was voor t de beste re_ eenvolgende jw m luWe bounder, TKjftien terug gemiddeld due), zijn op een kaatsers pa-a°ul jnJde zeven iaar Btte vriie »'orpschut- ter wa'^hris Mullm van de Indiar-r Pacers. Hij miste er [n het hele seizoen (10/64) en scoorde 93,9 pro- Brouwershaven degradeert officieel na 1-6 nederlaag tegen Rillandia pioenschap in de derde klasse B speelt. Het is voor Rillan dia te hopen dat de ploeg in de kampioenswedstrijd zorgvul diger met de kansen omgaat dan in de eerste helft tegen Brouwershaven. Ook de thuisploeg kon er wat van. Het mag een klein wonder he ten dat het na een kwartier geen 3-3 stond. Het bleef dub bel blank omdat de doelman nen goed werk verrichtten en de spitsen hun schoenen niet de juiste richting op hadden staan. Verrassend genoeg kwam Brouwershaven op voor sprong. Peter van Mourik opende met een lage kopbal uit een vrije trap van Ruud Dekker de score. De spits, normaal vlagger van Brou wershaven, was door Potap pel in het elftal gezet vanwe ge zijn uitstekende optreden van drie weken geleden waar in hij ook scoorde. Bovendien kampte de trainer uit Stave- nisse met de haast vanzelf sprekende waslijst van afwe zigen. Tegen Rillandia ontbraken de geschorsten René Dalebout en Dick van Splunder en de geblesseerden Clement van Splunder, Mar tin Kristalijn, Martin Quist en Marcel Duinhouwer. Dood spelmoment Rillandia zette voor de pauze de stand recht. Ook hier was een dood spelmoment de oor zaak van een treffer. Jan-Wil lem Meeuwsen nam een vrije trap, recht voor de goal, dwars door de muur van Brouwershaven. Bij deze vrije trap maakte de Brouwse keeper Edwin Hof zijn enige fout in de eerste helft. Hij taxeerde de bal verkeerd en viel te vroeg opzij waardoor de bal er middendoor inging, 1-1. Hoe gek het mag klinken, het tweede bedrijf was ondanks de vele doelpunten een stuk minder aantrekkelijk dan de eerste periode waarin twee gelijkwaardige teams elkaar op een faire manier te lijf gin gen. Daar was in de tweede 45 minuten geen sprake van. Na de 1-2 en 1-3 van Rillandia liep Brouwershaven als een geslagen hond over het veld. Scheidsrechter Riemens, in valler nota bene, werd er de dupe van. Brouwershaven re ageerde zijn frustraties op de leidsman af, waar Rillandia dat in de eerste helft gedaan had. Bij een 1-4 stand was Riemens het geouwehoer over zijn flui ten zat en staakte de wed strijd voor enkele minuten. Hij nam de twee aanvoerders mee naar het scheidsrechters- hok en sprak ze toe. Zijn laat ste zin tot de captains luid den: „Dat gezeik ben ik strontbeu. Ik ben hier ook voor mijn plezier." Toevallig genoeg had Riemens drie we ken terug Brouwershaven ook gefloten en toen was er volgens Potappel niets mis mee. Nu deed de coach tame lijk laconiek over het optre den van dezelfde man. „Laten we die man niet te veel afval len." Collega Kosters deelde Potappels mening. „Het ligt niet altijd aan de scheidsrech ter." Na een korte afkoelingsperio de werd er gewoon weer ge voetbald zonder gezeur van de spelers. Het helpt dus ken nelijk wel. Maar, stond het toen niet al 1-4 voor Rillandia en is een wedstrijd met slechts een kwartier te spelen dan niet gespeeld? Als het 1-1 was geweest, hadden zowel Brouwershaven als Rillandia heus wel anders gepiept. Dat het 1-6 werd, was leuk voor het doelsaldo van Rillandia. Dat Brouwershaven officieel degradeerde, wist iedereen al bij de Kerst. Brouwershaven - Rillandia 1- 7 (1-1) - 25. Van Mourik 1-0, 38. J. W. Meeuwsen 1-1, 68. Stra ten 1-2, 70. Asschman 1-3, 75. In de Wei 1-4, 82. Straten 1-5, 88. Straten 1-6, gele kaarten: Kristelijn, Dekker, Van Mou rik (Brouwershaven), Moens (Rillandia), scheidsrechter: C. Riemens (Vlissingen). Opstelling Brouwershaven: Hof, Kristelijn, Lievense, Van der Meer (65, Constand- ze), Hartog, Kraaijenbrink, Dekker, Smits, Goudzwaard (58. Pankow, Van Mourik, Lemsom tri ZIERIKZEE - Met de negende opeenvolgende over winning heeft het eerste herenteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 het seizoen 1997/1998 op een perfecte manier afgesloten. De Zierikzeese for matie moest er afgelopen zaterdag wel voor vechten tegen SR, 3-2 (6-15 15-1117-15 13-15 15-9). De Roosendaalse tegenstan der wilde ten koste van alles een punt - bij het volleybal toegekend bij 3-2 verlies - ha len in sporthal Onderdak om degradatie in de derde divisie E te kunnen ontlopen. Er was zelfs telefonisch contact ge weest met MEVO-trainer Cle mens van den Berg. Of hij geen mensen uit het tweede kon opstellen? Of hij zijn wis selspelers wilden inzetten? Van den Berg wuifde de 'voorstellen' lachend weg. Hij heeft niet eens wisselspe lers, antwoordde hij. MEVO speelt al maandenlang met zes vaste krachten: Gerrit van Splunder, Arnaud de Graaf, Peter Langerak, Joost Timmermans, Hans van Eijk en Ralph Koper. „Je moet el kaar door dik en dun steu nen," sprak de coach over het gebrek aan reserves. „Daar door zijn we wel sterker ge worden." Het zestal had in de eerste set echter geen enkel verweer te gen een fanatiek startend SR. De tweede periode haalde de thuisploeg zonder al te veel problemen binnen. In het der de bedrijf keek MEVO tegen een 9-14 en 14-15 achterstand aan, werkte drie setpunten van SR weg en pakte de winst vervolgens zelf. De vierde set gaf het omge keerde te zien. SR kwam van uit een 8-4 en 12-10 achter stand terug om de set te winnen. Het veroveren van de vierde doorgang was ge noeg voor Rooseridaals lijfs behoud. Doordat SR 'binnen' was kon MEVO zonder grote problemen de beslissende set pakken en werd de negende zege op rij een feit, een hele knappe prestatie. Hans van Eijk (2) heeft teamgenoot Ralph Koperde kans gege ven een punt te maken. (Foto: Marieke Mandemaker) MIDDELHARNIS - De hoc- keydames van HSD hebben s zondag in de vierde klasse D op 'normaal' gras met 1-0 van HCGO verloren. Omdat de club uit Middelhar- nis geen kunstgrasveld heeft, moesten de Zierikzeese vrou wen wennen aan het gewone, groene gras van weleer. Hier door bleven veel ballen hal verwege 'hangen' en was aan passing van het spel nodig. Na een eerste periode zonder doelpunten opende HCGO de score. HSD kreeg na de treffer van de thuisploeg een goede kans, maar zag die mo gelijkheid een centimeter voor het doel langsgaan. Opstelling HSD: Kooman, Blom, Deering, Drenth, Belt man, Verschoore, Smit, Roda, Clercx, Gerretsen, Van Velt- hoven, Timmermans. WALNUT (AFP) - Ato Bolton heeft bij atletiekwedstrijden in Walnut, Californië het we reldrecord op de 100 meter be naderd. De sprinter uit Trini dad finishte na 9,86 seconden, tweehonderdste boven de toptijd van wereldrecordhou der Donovan Bailey uit Cana da. Bolton liep zijn race met de toelaatbare rugwind van 1,8 meter per seconde. „Ik had vooraf gezegd dat als de wind rond de twee meter lag, er een record op de loer lag," aldus de winnaar. Bolton verwacht dat het wereldrecord dit sei zoen onder de 9,80 seconden komt. „Ik liep absoluut geen volmaakte race. Mijn benen konden het tempo nog niet aan. Na 80, 85 meter was het over." Maurice Green, de wereld kampioen op de 100 meter, legde de dubbele afstand af in 20,03 seconden. Boldon en Gr eene hadden met ploeggeno ten het wereldrecord op de 4x200 meter estafette willen aanvallen, maar die poging werd gedwarsboomd door een rugblessure van loper John Drummond. Bij de vrouwen kwam Marion Jones, de wereldkampioene op de 100 meter, uit op de 400 meter. Ze won in 50,36 secon-' den, de tweede tijd in dit sei zoen. Scheidsrechter Riemsens is het commentaar op de leiding zat en staptmet in zijn kielzog de aanvoerders van Brouwershaven en Rillandia, van het veld. Na het duo hartig te hebben toegesprokenhervatte de leidsman na enkele minuten het spel. (Foto: Marieke Mandemaker) De C-jongens van de Bruse volleybalvereni ging Kwiek, die dit seizoen voor het eerst competitie speelden, zijn afgelopen zaterdag ongeslagen kampioen in hun poule geworden. Marco en Bart Ketting, Sander en Robert-Jan van Westen, William Fraanje, Kees Verspoor, Jeffrey van Gilst, Sander Dooge, Maurice Haay en Ivo Munter wonnen van de twintig competitiewedstrijden vijftien duels en speel den er drie gelijk. De twintigste en laatste partij eindigde in een 3-1 zege. DVO was het vijftiende slachtoffer. Volgende week spelen de Kwiek-jongens, getraind door Michel van Duivendijk om het districtskampioenschap. Ekspalvo en Sliedrecht zijn de tegenstanders. (Foto: Marieke Mandemaker) Scharendijkenaar Voshart topscorer met negen goals ESTORIL (ANP) - De Nederlandse korfbalploeg heeft in Estoril de eerste Europese titel uit de ge schiedenis veroverd. In de finale versloeg Oranje aartsrivaal België met 26-13. Topscorer was Scharen dijkenaar Dennis Voshart van Deetos met negen doelpunten. André Simons van PKC maakte er acht. Nederland was met over macht in de eindstrijd geko men. Tsjechië, Duitsland en Slowakije waren net als Bel gië geen partij. De finale was eigenlijk al na twintig minu ten gespeeld (7-2). Het Neder landse team was superieur, hoewel de ploeg veel plaats- fouten maakte en de aanval slecht schoot. België maakte er nog minder van. Zelden stond een Belg goed opge steld. Bijna alle rebounds wa ren voor Oranje. In de tweede helft speelde Ne derland sneller en begon be ter te schieten. Via 19-8 kwam de 26-13 eindstand op het bord. Het was de hoogste sco re die Nederland ooit tegen België boekte. Bondscoach Jan Hof was na afloop een blij man. ,,Ik kan alleen maar tevreden zijn met zo'n uitslag, maar niet met de geringe tegenstand. Maar we gaan wel door, wc nemen geen gas terug. We hadden steeds het bet,ere veldspel." Dennis Voshart: negen treffers in finale van Euro pees kampioenschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9