Bruse Boys heeft al één titel binnen Gelijkspel tegen Westerschouwen kost heren Zierikzee eerste plaats Van Grunsven scoort twee maal en valt uit Van Poortvliet baalt beetje van gelijkspel Van Lent en MEVO met overwinning uit elkaar SKNWK kan zelfs nog op derde plaats komen 4e klasse zondag 2e klasse zaterdag 5e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag MAANDAG 20 APRIL 1998 NR 26368 7 Zierikzee zonder aanvoerder naar 2-2 gelijkspel tegen degradatiekandidaat Sluiskil Van der Have blijft thuis ZIERIKZEE - Het was een rare middag, gisteren op sportpark Den Hogen Blok. Een middag waar eigen lijk niets of niemand iets aan had. Zierikzee ver speelde in de titelrace dure punten tegen Sluiskil (2- 2), de wedstrijd van concurrent Breskens werd halverwege de eerste helft gestaakt en dus kon er weinig worden gesproken over kansen op het kam pioenschap. Het meeste vreemde was toch wel de af wezigheid van aanvoerder John van der Have. Reserves kampioeneerste n wachtkamer BRUINISSE - „Het belangrijkste van vanda„ is dat ons tweede elftal kampioen is geworden," -j(je Bruse Boys-trainer Alexander van Keulen. Heli van Piet Roks promoveert na de ruime winst t nummer twee Arendskerke naar de reserve eeve klasse. Bijzaak: Bruse Boys - AZVV 4-1. Een aanvoerder behoort zijn team, in goede of in slechte tijden, niet in de steek te la ten. Dat deed Van der Have zondagmiddag dus wel. Hij pikte het namelijk niet op de bank te zitten als reservespe ler. Zierikzee-trainer Bert Pentury had een verdraaid goede reden de ervaren voet baller op de bank te laten beginnen. Hij verscheen de laatste tijd vanwege werk zaamheden niet altijd op de training. Hetzelfde gold voor Jarno Vermeulen, die een poos in Zuid-Amerika zat. Hij slikte de bankpositie zon der mokken of morren. Doorklinken Pentury was rustig en duide lijk in zijn commentaar en liet tussen de regels doorklin ken dat Van der Have dit sei zoen wel eens niet meer voor Zierikzee zou kunnen uitko men. ,,Hij heeft de groep in de steek gelaten. Ik kan daar geen goede argumenten voor vinden. Een ieder zou het raar vinden als je wissel bent en je blijft weg." Toch gunt Pentu ry Van der Have een kans. ,,Ik sta open voor een ge sprek." Van der Have beves tigt dat het niet komen trai nen een reden is dat hij er naast stond. Maar er zijn 'an dere dingen' aan de hand en daar heeft hij vrijdagavond met Pentury over gesproken. Van der Have wil weinig kwijt. „Ik geef geen commen taar." Juist tegen Sluiskil was de Wissenkerke was met weinig aanvallende bedoelingen naar sportpark Den Hogen Blok gekomen. „Wissenker ke liet MEVO komen," zei elf talleider Ton van der Velde, sprekend namens Van Lent die zaterdagavond voor een vakantie naar Spanje ver trok. „Met uitvallen," zette hij de tactiek van de tegen stander uiteen, „wilden ze ons overrompelen. Dat is niet gelukt." Tot bijzonder grote mogelijkheden kwam het niet aan weerszijden. Het was vooral aan MEVO-doelman Sjoerd Hamstra te danken dat Wissenkerke niet doel puntte. Van der Velde: „Voor de rust heeft hij ons overeind gehouden." De treffers vielen pas na rust. „Het was gewoon een goede overwinning van ons," blikte interim-trainer Cees van de Velde terug. „Alleen jammer van de tweede helft." Na rust zag hij weinig goeds meer, van beide kanten overigens. Nieuwdorp, derde van onde ren, deed zijn best en WIK hoefde niet zonodig. Het duel werd al in een vroegtijdig sta dium beslist door de thuis ploeg. In de tweede en tiende minuut zette spits Patricia van Grunsven WIK op voor sprong. Bianca Kloet maakte de derde en vijfde Kerkwerf- se treffer. De vierde was een eigen goal van Nieuwdorp. aanwezigheid van de aan voerder zeer gewenst. Zierik zee speelde op een gegeven moment meer tegen zichzelf Remco van der Wekken scoor de via een afstandsschot 1-0, Irvat Kordic na een indruk wekkende solo vanaf de mid denlijn 2-0. Vijf minuten voor tijd scoorde Wissenkerke te gen. Door de overwinning beëindigt MEVO de competi tie als zesde. MEVO - Wissenkerke 2-1 (0-0) - 70. Van der Wekken 1-0, 75. Kordic 2-0, 85. Ouwerkerk 2- 1, scheidsrechter: F. Basti- aansen. Opstelling MEVO: Hamstra, Hoexum, Van de Wekken, Heikamp, Van der Linde, Verwijs (80. Van Zwieten), M. van Zwol, A. van Zwol, Van Gent (56. Groenleer), Kordic (77. Wijsman), Berrevoets. Bij dit doelpunt moest Van Grunsven met een blessure aan haar knie het veld verla ten. Hoe ernstig de kwetsuur is, is niet bekend. WIK - Nieuwdorp 5-0 (5-0) - 2. Van Grunsven 1-0, 10. Van Gr unsven 2-0, 25. B. Kloet 3-0, 33. 4-0 (eigen doel), 44. B. Kloet 5-0, scheidsrechter: C. Nefs-Heskens. Opstelling WIK: Dugardein, Van der Meer, M. Hart, S. Kloet, B. Kloet, N. Stouten, Schot, De Vlieger, Wittenberg (46. R. Hart), Y. van Beveren. Van Grunsven (34. A. Stou ten). dan tegen de Zeeuws-Vlamin gen. Precies, in zulke fases weet een type als Van der Ha ve zijn ploeggenoten te stimu leren, op te peppen en aan te jagen. Er was nog een reden Van der Have goed te kunnen gebruiken. Pentury miste nogal wat basisspelers. Barry Hage en Peter van Beveren waren geschorst, Hans Lafe- ber en Danny van Oeveren ge blesseerd en Martin de Jonge vierde vakantie. Aanvankelijk was het nau welijks te merken dat Zierik zee zoveel vaste krachten miste. Immer, de ervaren Raymond Massop werd uit het tweede geplukt, evenals Johan Heikamp die verdedi- LTC de Bru-tèn en het eerste team van TV Duiveland staan na de derde speeldag in de middenmoot. De Bruse ploeg speelde gelijk tegen MLTC 2 en de Nieuwerkerkers ver sloegen Jacoba van Beieren. In de eerste klasse A verloor TV Duiveland 2 met 4-2 van Kapelle. In de zondagcompetitie be gonnen de heren van LTC Zie rikzee met een 3-3 gelijkspel tegen het Roosendaalse Vier- hoeven en deed het jeugd- team met een 8-0 overwinning op CC uitstekende zaken. Zaterdag Eerste klasse A Kapelle - TV Duiveland 2 4-2 - De Nieuwerkerkse formatie leed de tweede nederlaag in drie competitiewedstrijden. Rogier Korenhof pakte een punt na een zege in twee sets. Vader Cor volgde het voor beeld van zijn zoon. De vier overige partijen waren in twee bedrijven een prooi voor, Kapelle. De wedstrijd werd twee uur lang onderbroken door regen. Eerste klasse B TC Westerschouwen - LTC Zierikzee 3-3 - Een gelijkspel waarmee Zierikzee niet te vreden was. „Slecht hè. We hadden gedacht dat we zou den winnen," zei speler Mi chel de Vlieger, die zijn single van Arno de Koning afgete kend won. Martijn Bij de Vaate had vervolgens geen moeite met Chris Schoneman. Patrick Meuldijk kreeg flink op zijn broek van Wim Det- tingmeijer en Robert Kort trok in drie sets aan het kort ste eind tegen Jacco Geleijn- se. De dubbels werden ver deeld. TV Duiveland 1 - Jacoba van Beieren 4-2 - André Goedege- bure moest invallen voor Er- win Verbraak en deed dat goed. De jongere broer van Hans-Jan verschalkte in zijn single Verjaal met 7-6 6-4 en was in het dubbel met Piet gend zijn mannetje staat. Ook deed de coach een beroep op Thomas Vos, een dartele linksbuiten met verrassende acties. Moeiteloos Dit drietal draaide het eerste half uurtje moeiteloos mee. Het was in deze periode dat de thuisploeg Sluiskil zijn wil oplegde. Na veertien mi nuten resulteerde het Zierik- zeese overwicht in een treffer. Daar zag het eigenlijk niet naar uit omdat Patrick Roggeband zich bij de rech- terhoekvlag leek vast te lo pen. Toch presteerde hij het Vreeke beter dan het koppel Bocxe/Verjaal 6-2 6-0. Hans- Jan Goedegebure had tegen Jacoba van Beieren een min dere dag. Hij moest zowel in het enkel- als dubbelspel zijn meerdere erkennen in de te genstanders). MLTC 2 - LTC de Bru-tèn 3-3 - Peter Coppoolse speelde de merkwaardigste partij van de dag. Tegen Piet de Jong kwam hij in de eerste set ach- Robert Kort speelde namens driesetter. Die verloor hij. een fraaie voorzet 'van zijn schoen te verzenden precies op het hoofd van de bij de eer ste paal inkomende Erik Ber revoets. Zijn kopbal beland de in de verre hoek, 1-0. Een kleine tien minuten later stond Roggeband weer aan de basis van een doelpunt. Met een prachtige pass door het midden en achter de verdedi ging van Sluiskil bediende hij Vos. De jongeling schoot ervaren in met een koele schuiver, 2-0. Wedstrijd ge speeld, dacht alles en ieder een op sportpark Den Hogen Blok. Weer drie punten in de strijd om het kampioenschap. Die vlieger ging niet op. Na de 2-0 was Zierikzee geen ter te staan met 2-5 en wist toch te winnen met 7-6. In het tweede bedrijf herhaalde hij het kunststukje door een 0-4 achterstand om te zetten in 6- 4 setwinst. De andere twee winstpunten kwamen op naam van Kees Stouten en Ri- nus Geense. Zondag Heren Derde klasse LTC Zierikzee - Vierhoeven 3-3 - Johnny Otte was op de openingsdag van de zondag competitie voor de Zierikzee- se ploeg als beste op dreef. Hij won twee wedstrijden. Zijn single tegen Bas Tolhui zen was in een vloek en een zucht voorbij, tweemaal 6-1. Het dubbelspel met René het zaterdagse mannenteam schaduw van zichzelf uit de beginfase. Doelman Jaco van der Schee luidde het verval hoogstpersoonlijk in door een op het oog simpele uittrap in de voeten van Sluiskil-spits Martin van de Bossche te schieten. Een fraaie boogbal in een leeg doel betekende 2-1, vier minuten na de tweede Zierikzeese goal. „Kan ge beuren," sprak Pentury lauwtjes over de blunder. De tweede helft was amper het aanzien waard. Zierikzee hoopte dat het 2-1 zou blijven en Sluiskil wilde een punt in de strijd om degradatie. Het laatste gebeurde. Uit een scrimmage voor het Zierik zeese doel knalde Verlinde loeihard raak, 2-2. Sluiskil-coach Paul van Kou teren was logischerwijs blij met het gelijkspel. Hij be schouwde het als winst na de gebeurtenissen van afgelopen week. Hierin werd namelijk duidelijk dat Sluiskil met twee niet-speelgerechtigde spelers drie competitieduels had gespeeld. Van Kouteren wist in deze zaak van niets en onthoudt zich van commen taar. „Het is een aangelegen heid voor het bestuur en de KNVB." Collega Pentury heeft andere zorgen, maar kan zich nog geen zorgen maken. Pas als het restant van IJzendijke- Breskens (1-0) is gespeeld, kp- mende dinsdag of donderdag, weet hij waar Zierikzee staat. De ploeg die o zo graag terug wil naar de derde klasse moet deze dagen simpelweg af wachten. Zierikzee - Sluiskil 2-2 (2-1) - 14. Berrevoets 1-0, 23. Vos 2-0, 27. Van de Bossche 2-1, 77. Verlinde 2-2, gele kaart: De Mey (Sluiskil), scheidsrech ter: G. Loos (Halsteren). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, M. van der Schee, Heikamp, Massop, P. Rogge band, R. Roggeband, Van der Linde (33. Vermeulen), Jon ker, Winkels, Vos, Berre voets. Schimmelpennink leverde evenmin veel-problemen op, 6-3 6-4. Camiel Folmer had het zwaar met twee nederla gen, Marcel Verweij (single 6- 3 6-0) snoepte het derde punt van de Roosendalers af. Junioren Tweede klasse LTC Zierikzee - CC 8-0 - In de meest maximale winst waren er alleen 'problemen' tijdens de meisjesenkels van Esther Goud en Esmee Hogendoorn. Beide speelsters werkten een driesetter af die ongeveer twee uur duurde. De overige zes partijen was er van weer werk van de Dordtse tegen stander weinig sprake. Vier keer kwam 6-0 op het score bord te staan. LTC Zierikzee als enige een (Foto: Marijke Folkertsma) I Het al gedegradeerde AZW zorgde voor een verrassende ruststand van 0-1. Bruse Boys had een tweetal doelrijpe kansen om zeep geholpen voordat Angelo van Dorssela- er op slag van rust de keeper van het tweede, kampioen Bert Lagendijk, klopte. La gendijk verving de geschorste Jacob Muller. Wellicht was de Bruse voorbereiding, er werd meer gekeken naar de wed strijd van het tweede dan dat de spelers zelf met de voorbe reiding bezig waren, hier de bet aan. Van Keulen: „Wij hadden een slechte eerste helft en één goed kwartier in de tweede." Een door Jacob van den Berge benutte strafschop, na een handsbal bij AZVV, bracht Bruse Boys op 1-1. Peter Wil- lemse zorgde met links voor de 2-1. Voor Willemse was het de negentiende treffer van het seizoen. Mujo Avdic deed daarna ook nog een duit in het zakje, 3-1. Invaller Eric Bleiji stond ruim vijf minu- „Ik vind het knap dat de ploeg zo scherp kan blijven en tot op het eind van de compe titie de sportieve plicht te vervullen," oordeelde Wil lemse. SKNWK kan op de 22e speeldag de derde plaats nog gaan binnenslepen. Een pri ma prestatie voor de debu tant in de tweede klasse. Tegen Kruiningen was De Valk sleutelfiguur. Hij leidde komend vanaf het midden veld de 0-1, gescoord door Mi chel Flikweert, in. Willemse: „Na een kwartier spelen vroeg Wilco's tegenstander al om een wissel. En hij ging er nog uit ook." Tien minuten voor rust gebruikte Erwin Theunisse voor het eerst van zijn leven zijn rechterbeen. Met het been waarop hij ei- Voor WIK stond er in de voor laatste competitiewedstrijd niets meer op het spel dan de eer. NEO, afkomstig uit Sprang-Capelle, had een klei ne kans om de nacompetitie via de vierde plaats in de der de klasse B te bereiken. Na een doelpuntloze eerste perio de, waarin beide teams één uitgespeelde kans - WIK in de persoon van Elmar Verhage - creëerden, waren de kansen op een goed resultaat voor NEO ver verkeken. Het laatste restje hoop werd helemaal de grond ingeboord toen WIK scoorde na een aan val over rechts. Kees Verwest zette de aanval op, Gerrie van den Hoek gaf de bal voor, Erik-Jan Kort legde klaar en Verhage schoot raak in de korte hoek. De Brabantse formatie dacht middels een benutte vrije trap terug te komen. De scheidsrechter keurde de goal om onbegrijpelijke reden af. NEO raakte gepikeerd en dat had de leidsman in de gaten. Hij kende NEO acht minuten voor tijd een strafschop toe. ten voor tijd weer eens op dè goede plaats. Koppend scoor de hij 4-1. Omdat Yerseke op eigen veld niet verder kwam dan 0-0 te gen WC en Arendskerke* ver loor staat Bruse Boys tweede op twee punten achterstand van Yerseke. Aanstaande za terdag speelt Yerseke uit bij AZW en reist Bruse Boys af naar Poortvliet (SPS). De bal is rond, wie herinnert zich de wedstrijd Rillandia-Bruse Boys van een aantal seizoe nen terug nog? Bruse Boys - AZVV 4-1 (0-1) - 45. Van Dorsselaer 0-1, 54. J. van den Berge 1-1, 66. Willem se 2-1, 70. Avdic 3-1, 84. Bleiji 4-1, scheidsrechter: R. van Haaften (Kapelle). Opstelling Bruse Boys: La gendijk, Van Dijke, T. van den Berge, W. van den Ouden (60. Bleiji), M. Benard, R. van den Ouden (75. J. Benard), Willemse, Hanzen, Avdic, J. van den Berge, Th-H. van den Berge. genlijk alleen maar staat schoot hij vanaf zestien meter de 0-2 binnen. Toen kort in de tweede helft Kruiningen na de tweede gele kaart van Arens met tien man verder moest was de wedstrijd hele maal beslist. Theunisse scoor de op aangeven van Jacky de Bruine 0-3, De Bruine op as- sist van Flikweert de 0-4. Kruiningen - SKNWK 0-4 (0-2) - 14. Flikweert 0-1, 35. Theu nisse 0-2, 66. Theunisse 0-3, 76. J. de Bruine 0-4. Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, R. de Bruine, Neele, Van Marle, De Valk, Kooij- man, Van der Cingel (75. Roks), Theunisse, J. de Brui ne, M. Flikweert (75. De Jon ge). Die zat. „Een goedmakertje," zei Van Poortvliet. WIK'57 - NEO'25 1-1 (0-0) - 65. Verhage 1-0, 82. 1-1 (straf schop), gele kaart: Hendrikse (WIK), scheidsrechter: M. Hieftjè. Opstelling WIK'57: Hendril- se, Y. van den Hoek, G. v den Hoek, De Broekertj;; Ganzeman, E. de Vliegefcr- Ganzeman (75. StoutenyVit- west, Verhage, Kort (75. tenberg), M. de Vlk Kooman). TENNIS MONTE CA^0is( top chard Kra^ tennisranglijst ^partij dateert van het tber- ,ooi van Rotterdam. Michel Winkels ontwijkt de tackle van Sluiskil-speler Danny de Vries, maar krijgt de bal niet mee. (Foto: Marieke Mandemaker) Goede beurt keeper Hamstra ZIERIKZEE - Ed van Lent en MEVO hebben afgelo pen zaterdag met een 2-1 overwinning op Wissenker ke afscheid van elkaar genomen. Behoorlijke start zondagteams op Grevelingenpark ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van LTC Zierik zee heeft in de Zeeuwse zaterdagcompetitie kostbare punten daten liggen. In de derby tegen TC Wester schouwen werd het 3-3 waardoor Zierikzee de koppo sitie in de eerste klasse B aan de Schelde moet over doen. Ruime overwinning WIK-dames KERKWERVE - Patricia van Grunsven drukte het grootste stempel op de door haar ploeg met 5-0 ge wonnen wedstrijd tegen Nieuwdorp. De eindstand was zaterdag al bij rust bereikt op sportpark de Vo- spit in Kerkwerve door de WIK-dames. Puntendeling terechte uitslag KERKWERVE - WIK-trainer Peter van Poortvliet had graag zijn laatste thuiswedstrijd met WIK'57 willen winnen. Het mocht niet zo zijn omdat NEO'25 afgelopen zaterdag in de slotfase op gelijke hoogte kwam met de ploeg uit Kerkwerve. Na eenvoudige zege op Kruiningen KRUININGEN - Achteraf kon SKNWK-coach Cees Willemse spreken van een 'makkie'. Kruiningen, voor SKNWK over het algemeen niet de gemakke lijkste tegenstander, werd vooral tactisch overklast. Willemses zet om Wilco de Valk als middenvelder te posteren was de basis voor de 0-4 overwinning van SKNWK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7