'Dollartekens in de ogen' GOED KOOP Concert Crescendo in het teken van de filmmuziek Bedreiging met nephandgranaat Vreemd rijgedrag Plan afvalbakken met reclame in Westhoek Leerlingen 't Mêêtje nemen duik in muziek Tweede cd van het BruinisserVisserskoor CD A-lezing over zorg 9» 99 Afscheidsdienst ds J. Knoop Verkeerde indruk van foto op VBO V MAANDAG 20 APRIL 1998 NR 26368 3 Gratis geplaatste 'eco-zuilen' ZIERIKZEE - Ze worden 'eco-zuilen' genoemd en vallen op door hun robuuste constructie. Gemeen teambtenaar D. Bezuijen kwam met het idee nadat hij ze zag staan langs de boulevard in Scheveningen. Wanneer het gemeentebestuur ermee instemt wor den nog voor de zomer ook in de Westhoek van Schouwen-Duiveland vijftig eco-zuilen geplaatst. Het betreft afvalbakken waarop reclame is aange bracht. Vanwege deze recla me worden ze gratis geplaatst door de betrokken firma. De gemeente hoeft alleen te zor gen voor betonnen sokkels in de bestrating waarop de eco- zuilen geplaatst kunnen wor den. In geld uitgedrukt bete kent dat 7.750 gulden voor vijftig zuilen. Op woensdag 29 april kan de gemeentelijke adviescommis sie Grondgebiedzaken, Open bare Werken en Milieu tij dens een openbare vergadering in het Brouwse stadhuis haar mening geven over dit plan. Uiteraard kan ook iedere burger zijn zegje doen via het inspreekrecht. Ruim dertig van de vijftig eco-zuilen zouden in Renesse moeten komen. Twaalf zijn een plekje toege dacht bij de diverse duinover gangen. Vijf zuilen komen aan de Brouwersdam en vijf in Haamstede. Behalve recla me wordt op elke zuil ook een plattegrond van de omgeving aangebracht. De vergadering in het Brouwse stadhuis be gint om 19.30 uur. Bonte Avond in Ellemeet ELLEMEET - ,,Zo hé, is dit ook de fanfare? We wis ten niet dat die mensen zo konden swingen." Het was één van de reacties die vrijdag klonk in 't Durps'uus in Ellemeet, na afloop van de Bonte Avond van OBS 't Mêêtje. Deze jaarlijks gehouden Bon te Avond van de school stond dit keer geheel in het teken van muziek en vormde de af sluiting van het project Met de Muziek Mee. Dit project werd door muziekvereniging Luctor et Emergo gratis aan de school ter beschikking ge steld. De afgelopen weken hebben alle leerlingen van 't Mêêtje met plezier aan het project gewerkt. Er werd ge zongen, bewogen op en geluis terd naar muziek. Muzikan ten bezochten de school en leerlingen maakten eigen handig muziekinstrumenten. Muzikanten van Luctor et Emergo, enkele leden van percussiegroep Tak n' Djola en parttime congierge Ron Verbeek uit Zonnemaire lie ten van zich horen. Tijdens de lessen én op de Bonte Avond in het dorpshuis. Muziektheater De groepen 1 tot en met 5 zon gen en dansten de sterren van de hemel. De hogere klassen brachten, onder de titel De Klankkast, muziektheater voor het voetlicht. Alle be trokken muzikanten en leer lingen sloten de avond af met de gezamenlijke opvoering van de Samba de Janeiro. Bestuurder totaal verdwaasd KERKWERVE - Wegens vreemd rijgedrag werd zaterdagavond een 25-jarige inwoner van Brui- nisse aangehouden. Politie en brandweer ruk ten uit omdat een melding binnenkwam van een bran dende auto. Op de Lokkers- weg trof de politie in een groene Volkswagen een 25- jarige inwoner van Bruinis- se aan die totaal verdwaasd in zijn auto zat en zich niets wist te herinneren. De auto van de Bruenaar was rondom beschadigd en de rechtervoorband was tot op de velg afgereden. Op ba sis van onderzoek in de om geving vermoedt de politie dat er met de auto ge scheurd cq gecrosst is. Zes tig meter lange remsporen werden aangetroffen en vol gens de politie is het niet uitgesloten dat de Bruenaar op zijn rit van Bruinisse naar de plaats waar hij werd aangetroffen bijna- aanrij dingen heeft veroor zaakt. De politie vermoedt dat de man onder invloed was van stoffen die de rijvaardig heid beïnvloeden. Bij de Bruenaar werd een bloed proef afgenomen, maar de uitslag daarvan is nog niet bekend. De politie verzoekt getuigen van het rijgedrag van de man uit Bruinisse zich te melden. BRUINISSE - In het artikel vrijdag over de tweede cd van het Bruinisser Visserskoor stond abusievelijk vermeld dat accordeonisten T. Gebraad en L. IJze- lenberg voor de muzikale ondersteuning zorgen. Dat klopt niet. Beiden heb ben het Bruinisser Vissers- koor verlaten en voor hen in de plek gekomen zijn Len- nard Hoekman en Piet van Donge. De tweede cd van het Bruinis ser visserskoor wordt op 15 en 16 mei opgenomen in de kerk van Dreischor. De offi ciële presentatie van het zil veren schijfje staat gepland voor 19 juni. Burgemeester J. Asselbergs krijgt dan het eerste exem plaar aangeboden tijdens een bijeenkomst in Theater Mon- dragon in Zierikzee. Het Bruinisser Visserskoor be staat zes jaar en telt zestig le den. Het koor werd op 29 februari 1992 opgericht door L. Ottens, J. Huizer en G. Lagrand naar een idee van Huizer. NIEUWERKERK - In de Jacobuskerk in Nieuwer- kerk wordt vrijdag 24 april met een speciale kerk dienst afscheid genomen van ds J. Knoop. Ds Knoop was predikant van de Samen Op Weg gemeente. Hij wordt tijdens de samen komst bevestigd tot predi kant voor buitengewone werkzaamheden ten dienste van de protestantse geestelij ke verzorging bij de Konink lijke Landmacht. De bevesti ger is legerpredikant ds H. van de Berg uit Breda. De dienst begint om 10.00 uur. Na afloop wordt een bijeen komst gehouden in Ons Dorpshuis, waarbij persoon lijk afscheid kan worden ge nomen van de dominee en zijn gezin. 24-uurseconomie ter discussie tijdens tweede Happy Hour Vier eilandelijke politici deden hun zegje. V.l.n.r. G. van der Salm (PvdA), W. Jumelet (VVD), L. Geluk-Poortvliet (CDA) en B. Hoexum (GroenLinks). (Foto: Marieke Mandemaker) BURGH-HAAMSTEDE - ,,Heel veel mensen willen op zondag weieens uitslapen, maar bij een heleboel anderen staat het geld voorop. We hebben dollarte kens in de ogen." Een uitspraak opgetekend uit de mond van een bezoeker van het tweede Happy Hour - een discussiebijeenkomst - waarbij deze keer geloof en politiek centraal stond en de discussie zich toe spitste op zowel de zegeningen als de bedreigingen van de 24-uurseconomie. Die 24-uurseconomie is de laatste tijd onderwerp van veel discussie in de politiek. De een vindt dat het goed voor de economie en daaraan gekoppeld de werkgelegen heid is, maar voor de ander is het zeven dagen per week werken een serieuze bedrei ging van de rust die volgens hen voor ieder mens van es sentieel belang is. Vertolkers van beide stand punten wTaren zondagmiddag vertegenwoordigd onder zo wel politici G. van der Salm (PvdA), W. Jumelet (VVD), L. Geluk-Poortvliet (CDA), B. Hoexum (GroenLinks) als hun naar schatting 20 toe hoorders. Jumelet toonde zich voorstander van de 24- uurseconomie. ,,Ik denk dat we zo meer banen kunnen re aliseren en daarom denk ik dat het hele welzijn van de mens ermee gediend is," al dus de WD'er. Hij kreeg tegengas van CDA- politica Geluk. Zij stelde dat er ruimte moet blijven voor het sociale leven van mensen. „Als die winkels dan zonodig op zondag open moeten, waar blijven die gezinnen dan?" vroeg zij zich hardop af. Vol gens haar dreigt er ook een nieuwe soort discriminatie te ontstaan. „Straks krijgt wie niet op zondag wil werken geen baan." GroenLinks-vertegenwoordi- ger B. Hoexum bracht nog een ander aspect van de 24-uurs economie onder de aandacht. „Wat ik in de discussie mis is de zorg voor mensen die door die 24-uurseconomie in de knel komen," aldus Hoexum. Hij werd geïnterrumpeerd door een van de bezoekers van het Happy Hour die op merkte dat dat volgens hem in ieder geval niet opgaat voor middenstanders. Een an der was dat niet met de spre ker eens. „Voor hen wordt het juist een slavenbestaan." Tolerantie PvdA-politicus Van der Salm maakte de nodige discussie los met zijn stelling dat als het om tolerantie gaat deze vaak meer te vinden is bij de niet-christelijke dan bij de christelijke partijen. Ge spreksleider ds. A. van der Deijl scherpte de stelling nog wat aan door te stellen dat qua verdraagzaamheid het geloof soms eerder een hin derpaal dan een stimulans is. CDA'ster Geluk liet dit niet over haar kant gaan. „Be doelt u daarmee dan dat alles maar moet kunnen? Bij ons gaat het om stellen van nor men." Van der Salm op zijn beurt: „Als ik zie hoe sommi ge christelijke partijen reage ren op het homo-huwelijk en - om maar iets anders te noe men - het huwelijk van Prins Maurits - dan vind ik dat knap intolerant.De partijen kwamen niet nader tot elkaar tijdens het discussieuurtje. Het Happy Hour is een initia tief van de Hervormde ge meente Burgh en heeft als doel om mensen op een onge dwongen manier met elkaar in gesprek te laten raken over onderwerpen die met het ge loof te maken hebben. Jubilaris D. van der Linde in 't zonnetje gezet DREISCHOR - Van Goldfinger via Pocahontas en Dances with wolves tot Fanfare en The Pink Pant her. Het concert van fanfare Crescendo uit Dreischor zaterdagavond in het Dreischorse dorpshuis stond geheel in het teken van de filmmuziek. Tijdens het concert werd jubilaris D. van der Linde - 40 jaar ac tief in de amateurmuziekbeoefening - in het zonnetje gezet. Over belangstelling had Cres cendo zaterdag niets te kla gen. De entreeprijs van 7,50 gulden weerhield het publiek er niet van om in groten geta le naar het dorpshuis te ko men. De zaal zat bomvol en de bezoekers kregen dan ook waar voor hun geld. Gedisci plineerd, geconcentreerd en vooral geïnspireerd wierpen de 32 muzikanten zich na het optreden van de blokfluit- groep onder leiding van Cori- na van Schelven op werken als Wim Laserom's Juniora - om het publiek op te warmen - en vervolgens muziek uit de meest uiteenlopende films. Een hommage aan componist Ennio Morricone, die onder meer tekende voor de muziek in Once upon a time in the west, gaf Crescendo in Mo ment for Morricone. Relatief veel aandacht was er voor het werk van componist John Barry. Uit kassucessen als re spectievelijk Out of Africa en Dances with Wolves werden composities van zijn hand ge speeld waarbij in Dances with wolves een glansrol was weggelegd voor hoornist Ro nald Slager, de trots van de vereniging en bijna afgestu deerd als docerend musicus. Verder op het muzikale menu van de avond La Storia, Ant hem, Pocahontas en The Pink Panther die ook lijfelijk aan wezig was bij het concert. Na de pauze verzorgde de ballet groep van Elly Geelhoed een optreden dat eveneens geheel in het teken van de film stond. Zij brachten scènes uit Jungle-book," Man in black, Flash-dance en Pocahontas. Virus Net voor de pauze werd de muziek onderbroken voor de huldiging - tot diens eigen verrassing - van D. van der Linde. KNF-vertegenwoördi- ger Schout schetste de muzi kale loopbaan van de man die sinds kort niet meer in Drei schor maar in Bruinisse woont maar 'zijn' Crescendo wel trouw is gebleven. Van der Linde's werd in de huis kamer van de toenmalige di rigent van Crescendo besmet met het muziekvirus en zou hem niet meer loslaten. In fe bruari 1958 werd Van der Lin de als klarinettist lid van Crescendo. „Daar ontmoette je ook Judy en bij haar gingen je aspiraties verder dan de muziek," aldus Schout, doe lend op het huwelijk tussen de twee amateurmusici dat het uiteindelijke resultaat van de ontmoeting bij Cres cendo was. Schout omschreef Van der Linde als 'een bijzonder trouw lid' dat niet alleen op muzikaal gebied actief was binnen de vereniging. „Je bent ook actief geweest in het bestuur en je hebt zelfs voor Crescendo als toneelspeler opgetreden." Crescendo- voorzitter R. van der Weijde voegde nog een kort persoon lijk woord aan de loftuitin gen van Schout toe. „In jullie geval zijn er geen thuis- en achterblijvers. We hopen dat jullie nog lang de weg naar Crescendo kunnen blijven vinden." Uit handen van KNF-vertegenwoordiger Schout kreeg jubilaris D. van der Linde wegens zijn 40-jarige inzet voor de amateurmuziekbeoefening de verzilverde KNF-speld met steen opge speld. (Foto: Marieke Mandemaker). MIDDELBURG - In een grootwinkelbedrijf in Mid delburg bedreigde een jongen uit die stad het perso neel door middel van een handgranaat, die achteraf nep bleek te zijn. Dat gebeurde vrijdag om on geveer 12.30 uur toen drie an dere jongens uit Middelburg door het personeel werden aangehouden omdat zij goe deren mee namen zonder te betalen. De jongen eiste dat het personeel hun zou laten gaan omdat hij anders de handgranaat zou laten ont ploffen die hij in zijn hand hield. Toen de jongen de pin uit het voorwerp trok ontstond pa niek, waardoor de drie aange houden jongens erin slaagden te ontsnappen. Zij werden la ter aangehouden door de poli tie. De jongens werden in de cel van het politiebureau op gesloten. Zij worden voorge leid aan de officier van justi tie. Toen het voorval zich voordeed was veel publiek aanwezig in de hal van het winkelbedrijf. ZIERIKZEE - Zorg en andere actuele zaken uit het CDA verkiezingsprogram voor de Tweede Kamerverkiezingen op 6 mei staan centraal tij dens een ledenvergadering van de CDA afdeling Schou wen-Duiveland. De onderwerpen worden toe gelicht door de Zeeuwse CDA-kandidaat Siem Buijs, die op de derde plaats staat van de verkiezingslijst voor de Tweede Kamer. Buijs was een van de samenstellers van het landelijk verkiezingspro gram 'Samen leven doe je niet alleen'. De voorzitter van de CDA-fractie in de gemeente Schouwen-Duiveland C. Le- gemaate en CDA-wethouder P. Berrevoets-Ringelberg gaan in op actuele zaken uit de gemeentelijke politiek. De bijeenkomst is toegankelijk voor iedere belangstellende en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De foto afgelo pen vrijdag op de voorpagina van de Zierikzeesche Nieuws bode wekt bij sommigen de verkeerde indruk. De afge beelde VBO-leerlingen heb ben niets uitstaande met drugsgebruik. De foto hoort bij een verhaal over een onderzoek van GGD en ZCAD over drugsgebruik op de VBO-schoIen in Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. Het gebruik van alcohol en tabak is eveneens in het onderzoek opgenomen. Joyce Kristalijn en Bianca Plandsoen, leerlingen van de Scholengemeenschap Schou wen-Duiveland, staan rokend afgebeeld op de foto bij het verhaal. Afgelopen weekein de hebben zij ondervonden dat sommige Nieuwsbodele zers hen vanwege deze foto in verband brengen met drugs gebruik. Dat is een verkeerde indruk, die wordt betreurd door de redactie van de Zie rikzeesche Nieuwsbode. Advertentie CROKY CHIPS naturel, paprika of bolognese zak 300 gram van 2S5~ iM iï» SLAVINKEN fiTT^uks 5 stuks r NU NU «X» KOFFIE illver of caffelnevril pak 250 gram NU elke dag goed nieuws t Maandag 20 april Zierikzee Politiek theater De Rode Kaart in Theater Mondragon. 20.00 uur. Renesse Discussie-avond structuurvi sie. Dorpshuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 april Zierikzee Voorjaarsvergadering ANBO. Seniorenwooncom plex De Veste aan de Man huisstraat. 14.00 uur. Discussie-avond structuurvi sie. Theater Mondragon. 19.30 uur. Openbare fractievergadering PvdA. Vergaderkamer 78, ge meentehuis. 19.30 uur. Huiskamer-ontmoetings avond werkgroep In Perspec tief ten huize van M. van Mourik, Lange Nobelstraat 9. Aanvang 19.45 uur. Burgh-Haamstede 'Ik heb u lief mijn Neder land?!' Lezing door mevr. I. de Gelder-Leenheer. NVvH. De Schutse. 14.00 uur. Nieuwerkerk Lezing NBvP Duiveland in dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 22 april Bruinisse Discussie-avond structuurvi sie. Dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 23 april Zierikzee ANBO-themamiddag over thuiszorg. De Schutse. 14.00 uur. Lezing over bijzondere flora in het Gelderse IJsseldal. MFC Hqybertstraat 35. 19.30 uur. Feestavond J.W. van den Doelschool in de centrale ruimte. 19.30 uur Vrijdag 24 april Zierikzee Feestavond J.W. van den Doelschool in de centrale ruimte. 19.30 uur Jaarvergadering van de FNV-afdeling Schouwen- Duiveland in het MFC. 19.30 uur. Ledenvergadering CDA. MFC. 20.00 uur. Kerkwerve Kennismakingavond Nash ville Country Line Dancers in dorpshuis 't Zuudènde. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Met de museumclub naar Scheveningen bezoek aan Beelden aan Zee en het Mau- ritshuis. NVvH. Vertrek van af De Schutse. 9.00 uur. Ledenvergadering Natuur Vogelwacht Schouwen- Duiveland in Gereformeerde Kerk, Platboslaan. 19.45 uur. Zaterdag 25 april Zierikzee Rommelmarkt Kinderboer derij De Punt. Onder De Beu- ze. 9.00-16.00 uur. Verkoping ten behoeve van de gehandicaptenzorg Stich ting Adullam in de zaal van de Christelijk Gereformeerde Kerk in de Zevengetijstraat. 10.00 -15.30 uur. Kindercombibeurs. De Drie hoek. 10.00 tot 14.00 uur. 'The best of 5 years hot mu sic'. Hans Visser Friends. Theater Mondragon. 20.00 uur. Ars Musica-concert hoornist Ronald Slager en pianiste Ca thy Kotoun. Zeeuwse Mu ziekschool. 20.00 uur. Renesse Uitvoering Hervormd Kerk koor Renesse. Jacobuskerk. 19.30 uur. Brouwershaven Brandweerwedstrijden in de klasse TAS HD vanaf de brandweerkazerne. 8.00 uur. Wandeltocht Rode Kruis. Vanaf Cafetaria 't Seepaerdje. 13.30 uur. Zondag 26 april Burgh-Haamstede Excursie naar Slotbos er peduinen. Vertrek bij t: gangshek Slot Haams' 13.00 uur. Maandag 27 april Brouwershaven^Qoxnmis- Vergadering ad 19.30 uur. sie AIZ. Stadh Dinsdag 28*il Zicrikzcf ioren Vertrek vanaT/^park Den Hogen Blok ft10 - ,3.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 3