'Wij én zij kijken er elk j aar weer naar uit' Bruse Boys op loer voor kampioenschap Sociale Zaken pakt achterstanden aan Vil#- Botsing I Vernieling Geweldadige automobilist Aanrijding op parkeerplaats Baldadige jongeren L_,o drukker,j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 20 APRIL 1998 153e JAARGANG NR 26368 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 BEL (0113) 56 37 72 W.G. Hypotheken Nederland B.V. Unieke nieuwbouw rente-tarieven 10 jaar v.a. 15 jaar v.a. 20 jaar v.a. Om vernielingen in de zomer binnen de perken te houden Extra controle op strand RENESSE - „Wat is mooier dan een zomeravond af te sluiten op het strand. Wanneer de kroegen in Renesse om 02.00 uur hun deuren sluiten trekken veel jonge ren naar hét-strand om daar het feest voort te zet ten." Uit de notitie 'Integraal veiligheidsbeleid' blijkt dat bij politie en overheid alle begrip bestaat voor deze behoefte. Maar niet voor het feit dat jonge ren daarbij kampvuren ontsteken waarbij publieke en private eigendommen als brandstof worden ge bruikt. Daarom wordt de komende zomer een extra auto ingezet om de nachtelijke controle op de stranden te intensiveren. Omdat de politie niet vol doende personeel heeft om dat toezicht te realiseren, sloegen de gemeente Schou- wen-Duiveland, het Water schap Zeeuwse Eilanden, Rijkswaterstaat en de eigena ren van strandpaviljoens vo rig jaar de handen ineen. Zij huurden een particulier be veiligingsbedrijf in om in het hoogseizoen 's nachts de par ticuliere en publieke eigen dommen op het strand te be veiligen. Groot strand Hoewel deze particuliere be veiliger vele 'brandjes' blus te, bleek de schade die werd aangericht nog steeds aan zienlijk. Met name de pavil joenhouders drongen daarom aan op intensivering van de controle tijdens het komende zomerseizoen. Vanwege de uitgestrektheid van het strand is het op de drukste momenten voor één man niet mogelijk om voldoende over zicht te houden. Door de inzet van een tweede auto met con troleur hopen de betrokken instanties de schade die wordt aangericht verder te beperken. Tijdens de nachtelijke contro les vorig jaar bleek ook dat bijstand van de politie in een aantal situaties gewenst was, maar in de praktijk niet mo gelijk. De politie had het, met het aantal mensen waarover zij beschikte, elders op het ei land zo druk dat zij niet kon ingaan op de vraag om bij stand van de particuliere con troleurs. Daarom heeft de ge meente Schouwen-Duiveland in nauwe samenwerking met de politie bij het ministerie van Binnenlandse Zaken een projectvoorstel ingediend. Het doel hiervan is om meer geld te krijgen voor de inzet van extra mensen en materi aal om de zomerproblematiek aan te pakken. Ook het ont breken van een strandvoer- tuig bij de politie op Schou wen-Duiveland werd nog eens nadrukkelijk onder de Door extra bewaking hoopt de gemeente te kunnen voorkomen dat vernielingen worden aangericht aan onder meer strandpa viljoens. (Foto: Marieke Mandemaker) aandacht gebracht van de re gio- en districtleiding van de politie. Uit de notitie 'Integraal Vei ligheidsbeleid' blijkt dat ook diefstal van en uit auto's in de zomer een groot probleem is op Schouwen-Duiveland. In 1996 werden 93 auto's gesto len en werd -417 keer geld-en goederen uit een voertuig ge stolen. Vorig jaar was dat re spectievelijk 76 en 315 keer. Dit probleem doet volgens de gemeente afbreuk aan de kwaliteit van Schouwen-Dui veland als woonomgeving en recreatiegebied. „Vakantie gasten die onze gemeente moeten verlaten zonder auto zullen een nare bijsmaak -overhouden aan hun verblijf aan de Schouwse kust." Hoe meer wetten, des te meer boosdoeners. Spreekwoord Zonnige perioden HET WEER 11 Vannacht in het noordoosten nog kans op een bui. Mogelijk een mistbank en min. temp. 6 graden. Overdag perio- yly» den met zon en overwegend droog. Middagtemp. ±14 graden. Zuidweste- lijke wind, zwak tot matig, rond kracht 3, overdag aan de westkust af en toe kracht 5, later draaiend naar zuidoost. 3 HAPPY HOUR De voor- en nadelen van de 24-uurs economie bron voor pittige discussie. 5 BONTE AVOND Het recept van de Bonte Avond van Sportvereniging Duiveland trekt volle zaal. 6 NATUURBELANG Natuurmonumenten strijdt voor natuurbehoud bij grote bouwprojecten. 7 TENNIS Tennissers Zierikzee moeten genoegen nemen met gelijkspel tegen Westerschouwen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Negende zege volleyballers MEVO ZIERIKZEE - Bruse Boys kan op de laatste dag van het seizoen 1997/1998 kampioen van de tweede klasse E worden. Dat is de conclusie van afgelopen week einde na de 4-1 zege op AZVV en de misstap van Yer seke tegen VVC'68 (0-0). Verbetertraject kost bijna vier ton ZIERIKZEE - Om te voorkomen dat de rijksover heid sancties uitvaardigt, wil de gemeente Schou wen-Duiveland een Verbetertraject Sociale Za ken in voeren. Met dit plan moeten de achterstanden op de afdeling voor 1 juli 1999 zijn weggewerkt. Voor dit Verbetertraject moet 378.500 gulden worden opgehoest. Van dit bedrag is twee ton bestemd voor on der meer extra inzet van een accountant en inhuur van extra personeel. Het reste rende bedrag wordt ge bruikt voor investeringen op het gebied van automati sering. Jaarlijks is daar naast een bedrag benodigd van 25.000 gulden in 1999 en voor de jaren 2000 tot 2002 een bedrag van 72.800 per jaar. Volgens B&W kan met deze investering uiteindelijk veel bespaard worden. Wan neer geen verbetertraject wordt ingezet, kunnen de fi nanciële sancties van het rijk oplopen tot 70.000 gul den per jaar. Wanneer de ge meente echter aantoont zich voldoende in te spannen om een betere bedrijfsvoering te bewerkstelligen, worden de bestaande tekortkomin gen voor de duur van het traject gedoogd. Eind de cember van dit jaar moeten de tekortkomingen in de ad ministratie op orde zijn en de achterstanden in beëindi- gingsonderzoeken zijn op gelost. In juli 1999 moeten de achterstanden in heron derzoeken en de uitvoering van rechtmatigheid en doel matigheidsonderzoeken zijn weggewerkt. Bovenge noemde problemen zijn vol gens de gemeente onder meer ontstaan door de in voering van de nieuwe Al gemene bijstandswet en software, de gemeentelijke herindeling en het ontbre ken van actuele procedure beschrijvingen en een aan sluiting tussen financiële en uitkeringsadministratie. De commissie Externe Contac ten vergadert dinsdag 28 april over het krediet. Kerkdienst voor én door verstandelijk gehandicapten ZIERIKZEE - „Ze zijn heel puur, helemaal zichzelf en dat is goed. Wij én zij kijken er elk jaar weer naar uit." Aan het woord is T. Kieboom van de Interker kelijke Werkgroep Zierikzee en ze heeft het over de kerkdienst voor én door verstandelijk gehandicap ten zoals die zondag gehouden werd in de Gerefor meerde kerk in Zierikzee. Voor het eerst was de litur gie door de gehandicapten zelf samengesteld. NOORDGOUWE - Bij een botsing zondag bij Noordgou- we raakten een bromfiets en een auto beschadigd. Er raak te niemand gewond. Het ongeluk gebeurde toen een 25-jarige inwoner van Zonnemaire met zijn brom fiets over de Kloosterweg reed in de richting van Zonne maire. Een 25-jarige inwoner van Noordgouwe reed met zijn auto over de Haneweg en zag op de kruising met de Kloosterweg de bromfietser over het hoofd. Ook in Zierik zee botsten een auto en een bromfietser. Een 23-jarige in woonster van Zierikzee reed met haar auto uit een par keervak aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee en zag een daar rijdende 28-jarige brom fietser uit Zierikzee over het hoofd. De bromfietser bleef ongedeerd. ZIERIKZEE - Een 24-jarige man uit Haamstede heeft zon dagavond schade aangericht aan de auto van een 20-jarige Zierikzeeënaar. De Haamste- denaar ging door het lint om dat hij dacht iemand anders voor zich te hebben. De persoonsverwisseling leidde ertoe dat de Haam- steedse man de Zierikzeeë naar die in zijn auto voorbij kwam rijden met flessen be kogelde. Als gevolg hiervan sneuvelde de achterruit. Toen het slachtoffer verhaal kwam halen en achteruit reed pakte de Haamstedenaar een mes. Hij bemerkte echter de per soonsverwisseling toen de be laagde uitstapte en bood zijn excuses aan. De problemen van de Haamsteedse man lig gen in de relationele sfeer. De dader heeft aangegeven de schade te vergoeden. „Ze komen zelf met een hele boel ideeën," licht mevrouw Kieboom toe. „Het is echt hun dienst." Samen met on der anderen N. Schot ver zorgt zij al jaren wat zij ziet als een van de hoogtepunten van het kerkelijk jaar. En zij niet alleen want de bewoners van De Keeten, dagverblijf Brugzicht en Gezinsvervan gend tehuis Schouwenoord leven ook naar deze bijzonde re kerkdienst toe. „Als ik ze dan tegenkom op straat vra gen ze hoe lang het nog duurt voor de dienst weer gehouden wordt. Het kost ons heel veel werk, maar je krijgt er ook heel veel voor terug'. De speciale kerkdienst vergt enige maanden van volgens 4 mevrouw Kieboom behoor lijk intensieve voorberei ding. „We proberen ook altijd het heel beeldend te vertel len. We hebben bijvoorbeeld al eens een 'boot' in de kerk gehad." Voor deze dienst was gekozen voor het thema 'Ge roepen om te zingen'. En wan neer zing je? Bij een verjaar dag bijvoorbeeld, en bij een bruiloft. Dus werd tijdens de dienst een verjaardag gevierd en trokken twee verstande lijk gehandicapten die vorig jaar zomer met elkaar trouw den hun trouwpak en trouw jurk nog een keer aan en ver telden over de bruiloft. „Het was hartstikke druk, en we hebben een fotoreportage gemaakt en 's avonds hebben we feest gevierd met dansen en van alles en toen was het ook hartstikke druk," aldus de bruidegom. Op de vraag van voorganger R. van Bronswijk of het ook een echt bruidsboeket was antwoordde de bruid ontwa penend eerlijk: „Nee het is nep". Pastor Bronswijk hoefde tij dens de dienst eigenlijk niet meer te doen dan de verbin dende teksten te spreken en een preek te houden. De rest werd door de verstandelijk gehandicapten zelf gedaan. Zij verzorgden de collecte - tijdens welke Hillie Steen- wijk haar keyboard bespeel de -deden de schriftlezingen, de geloofsbelijdenis en zon gen enthousiast mee met de psalmen en gezangen. Een re delijk volle kerk deelde hun enthousiasme. „Meestal is het drukker, maar er waren vandaag nog meer bijzondere kerkdiensten. Misschien dat het daarom wat minder druk was," aldus mevrouw Kie boom. ZIERIKZEE - Een 44-jarige man uit Zierikzee ergerde zich zo aan het rijgedrag van een Duitse automobilist dat hij de man uit Keulen, die met zijn gezin in de auto zat, klem reed. Hij stapte vervolgens op de Duitser af en deelde enkele rake klappen uit. Beide man nen kwamen bij dit handge meen in een sloot naast de weg terecht. Dit alles gebeur de vrijdag om ongeveer 16.00 uur op de kruising van de Mo lenstraat en de Havelaar- straat in Colijnsplaat. De Duitser liep door het incident pijnlijke plekken op in het ge zicht. Hij deed bij de politie aangifte van mishandeling. ZIERIKZEE - Op de parkeer plaats Mosselboomgaard in Zierikzee werd zaterdagmor gen een geparkeerd staande auto aangereden door een on bekend gebleven automobi list. De eigenaar van het bescha digde voertuig werd onaange naam verrast toen hij bij te rugkomst ontdekte dat het rechterportier van zijn auto was beschadigd. De aanrij ding gebeurde tussen 11.00 en 12.45 uur. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie, 0111-414055. RENESSE - Twee jongens uit Noordwelle gedroegen zich in de nacht van vrijdag op zater dag baldadig op de Stoofweg nabij Renesse. Zij gooiden met stenen en met een fiets. De politie hield een 16- en een 20-jarige jongen aan en schreef een proces-verbaal uit. DIEFSTAL BRUINISSE - In Bruinisse werden veertien kippen ge stolen. De dieren liepen ach ter het pand Nieuwlandje 7. Zij werden vermoedelijk 's nachts meegenomen. De eige naar van de kippen is een 49- jarige man uit Yerseke. De bewoners van De Keeten, Brugzicht en Schouwenoord stelden zelf de liturgie van de dienst samen en leverden op alle mogelijke manieren hun aandeel. (Foto: Marieke Mandemaker) order ontwerp prepress drukkerij afwerking atlevering Rinus: kwaliteit is een pré Riniis Coömans.is 47 jaar en woont in Schareniijke. Si>ds 1968 werkt h.i b.) UiO op ife aldeling Afwerking. Als hel drukwertKan de pers komt ondergaal hel nog verslende handelingen. Machinaal jsfmel de hand. Snijden, vouwén. Ubchem banderen. verga- yetpakken. alümaal werkzaamhe- die op de Alwetking thuishorer het verzorgen van een c mailing, geadresseerd jrteerd. En ol het nu 9a^,eyen brochures, folders,^ ïearn ol nieuwsbrieven. R,nu|d,e zorgen vakkundige medewe^ js dat het op Om de titel te veroveren moet de ploeg uit Bruinisse zelf van SPS winnen en moet Yer seke tijdens de 22e speelronde van het al gedegradeerde AZW verliezen. Speelt Yer seke gelijk en wint Bruse Boys, volgt er een beslissings wedstrijd om het kampioen schap. Overigens is het in het verleden al vaker gebeurd dat Bruse Boys op de slotdag kampioen werd. SKNWK staat na de 0-4 overwinning op Kruiningen op een keurige vierde plaats in de tweede klasse E. Officieel Een treedje lager degradeer de Brouwershaven officieel na de 1-6 nederlaag tegen kampioenskandidaat Rillan- dia op sportpark Onder de Molen. WIK en NEO vonden elkaar in 1-1 in een wedstrijd waarin voor beide teams iets te winnen noch te verliezen was. Duiveland heeft in de vierde klasse A de mogelijkheden voor lijfsbehoud in principe in eigen hand na de 0-0 tegen Waarde. ZSC zette zich te kijk bij SVD, de nummer laatst. DFS zette Borssel op sport park Van Zuijen met 7-1 voor schut. Afscheid MEVO nam in de vijfde klas se A met een 2-1 zege op Wis- senkerke afscheid van trainer Ed van Lent, die naar Zonne maire vertrekt. De tweede be speler van sportpark Den Ho gen Blok, Zierikzee, liet zondag kostbare punten lig gen in strijd om het kam pioenschap in de vierde klas se A. Tegen Sluiskil werd het 2-2. Aangezien de wedstrijd tussen IJzendijke en Bres- kens bij een 1-0 stand ge staakt werd, kan er weinig worden gezegd over de gevol gen van de puntendeling van Zierikzee. De volleyballers van WEA/ MEV0'80 zegevierden voor de negende maal op rij. Zaterdag werd het Roosendaalse SR, zij het moeizaam, met 3-2 ver slagen. Sport op pagina 7, 8 en 9. I Ivf UITGEVERIJ 0111-453535

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 1