Trainersvacuüm bij Kwiek PROGRAMMA Delta Sport weet zondag veel meer Nieuwe kartploegen bedrijvencompetitie Egelantier verovert titel tweede klasse Atoon welkome versterking in jeugdteam LTC Zierikzee Dennis Voshart topscorer Oranje 7®PSC®RERS VRIJDAG 17 APRIL 1998 NR 26367 7 Herindeling volleybaldistrict treft eilandelijke teams nauwelijks HEC wint beroepszaak ZIERIKZEE - Zondag is dé dag waarop de hand ballers van Nutsspaarbank/Delta Sport weten of het seizoen een vervolg krijgt. Dan is de uitslag bekend van Hellas 2-HEC, een wedstrijd die moet worden overgespeeld omdat HEC de beroepszaak van het laatste competitieduel heeft gewonnen. Voorzitter van de Zierikzee se handbalvereniging, Aart Walraven, is allerminst blij met de gang van zaken. „Het is een uitermate ver velende affaire. De competi tie duurt tot mei als het te genzit." Als HEC komend weekeinde van Hellas weet te winnen, komt de Haagse ploeg in punten gelijk met Delta Sport en volgt er een beslissingswedstrijd om de tweede degradatieplaats in de tweede divisie C. HEC, dat eerder een be roepszaak van Roda'71 ver loor, kreeg in zijn tweede protest bij de handbalbond wel het gelijk aan zijn zijde. Wat was het geval tijdens de laatste competitiedag op 15 maart? Na rust had Hellas balbezit, tegelijkertijd kreeg de coach een gele kaart van de scheidsrechter. De leids mannen vergaten na het uit delen van de prent de bal aan HEC te geven, zoals de reglementen voorschrijven. Dus tekende HEC protest aan en dus kreeg het gelijk. Omdat niemand zich kon herinneren hoe de tussen stand bij het incident was, is de score bij rust genomen. Die was en is 16-10 voor Hel las. Om twaalf uur wordt zondagmiddag met de twee de helft aangevangen. Walraven heeft weinig goe de woorden over voor de handelwijze van HEC. Eerst die verloren beroepszaak te gen Roda'71 en nu de gewon nen van Hellas. „De spelers van Hellas hoef je niet te motiveren," blikte hij voor uit. Het lijkt Walraven niet verstandig naar Den Haag af te reizen, mocht HEC als nog winnen. „Ik wil ze niet extra prikkelen." Maandag start tweede cyclus j ZIERIKZEE - Een maand later dan gepland begint Delta Racing, de Zierikzeese kartbaan, aan de twee de bedrijvencompetitie. Maandag start er een nieu we cyclus van tien wedstrijddagen waaraan vier nieuwe teams meedoen. De reden dat de bedrijven competitie vier weken is uit gesteld, komt doordat op het laatste moment een paar kartploegen zich terugtrok ken. Hierdoor had de organi satie van de competitie wat tijd nodig om teams te laten inschrijven. Nieuw zijn der halve Life Racing, The Beet- legirls, Silver Arrows Racing Team, Team gebroeders De Buck en dames en Penroco. Uit de eerste bedrijvencom petitie zijn De Vlinder/C. Vis en Van Gilst Kevers overge bleven. Verdwenen zijn Staalbankiers, Zeedijk Elek tronica en Pinky's Baartkle- ding. Het laatste team won de vorige bedrijvencompetitie. Jan-Willem de Coninck, orga nisator van de bedrijvencom petitie, hoopt dat nog één of twee teams zich inschrijven voor de start van maandag. De laatste race is 27 juli. De hoofdprijs zijn vier VIP-kaar- ten voor het circuit van Zand- voort. Ook krijgt het beste nieuwe team een prijs. Naast de bedrijvencompetitie worden er op de kartbaan meer races verreden. Op 3 mei is er een Surprise-race, op 7 juni de Vlindercup Wetrace en op 21 juni de Twin Rubber Race. Vrijdag 17 april Basketbal Uitwedstrijden, 19.30 uur: Souburg 2-Coltof MEVO'80 (cadetten), 19.45 uur: Mara- thon-Coltof MEVO'80 (da mes), 21.00 uur: Oostburg- Coltof MEVO'80 (heren). Biljarten Oude-Tonge, bv 't Klusje, 19.00 uur: districtsfinale drie banden derde klasse. Volleybal Uitwedstrijd, 20.30 uur: Scho- vocomca-Kwiek (meisjes A- topklasse). Zaterdag 18 april Biljarten Oude-Tonge, bv 't Klusje, 15.00 uur: districtsfinale drie banden derde klasse. Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, 12.00 uur: dijkwedstrijd. Korfbal Zierikzee, sportpark Ban- nink, 10.00 uur: All Ready F- ONDO F, All Ready A-Keep Fit Al, 11.00 uur: All Ready E-ONDO E, uitwedstrijden: Valto-All Ready, Emergo-All Ready 2, Scheldevogels B-All Ready BI, Stormvogels BM- All Ready BM. Tennis Burgh-Haamstede, TC Wes- terschouwen, 13.00 uur: TC Westerschouwen-LTC Zierik zee. Nieuwerkerk, TV Duiveland, 10.00 uur: TV Duiveland-Ja- coba van Beieren. Uitwedstrijden: MLTC 2-LTC de Bru-tèn, Kapelle-TV Dui veland 2. Volleybal Bruinisse, sportzaal de Van ger, 14.30 uur: Kwiek-DVO (jongens C), 15.45 uur: Kwiek- Alcom/Capelle (jongens D), 16.30 uur: Kwiek-Hollemare (dames 3), 17.00 uur: Kwiek- DVO (heren 1), 18.00 uur: Kwiek-DVO (dames 1), 18.30 uur: Kwiek-Rijnmond 3 (da mes 2), 19.30 uur: Kwiek-Vol- ley/Assvdb. (heren 2). Zondag 19 april Biljarten Oude-Tonge, bv 4t Klusje, 12.00 uur: districtsfinale drie banden derde klasse. Paardensport Burgh-Haamstede, manege Lisiduna, RV Zilveren Trens, 9.00 uur: NBVR-dressuur- wedstrijd. Tennis Scharendijke, LTC Scharen- dijke: openingstoernooi. Zierikzee, LTC Zierikzee, 10.00 uur: LTC Zierikzee- Vierhoeven (heren), LTC Zie- rikzee-CC (jeugd). Maandag 20 april Schaken Zierikzee, UW-gebouw, huishoudelijke competitie, 19.30 uur: 28e speelronde. Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 20.10 uur: FC Kerkwer- ve-Vanity/Banjaard. 20.50 uur: Profile Tyrec RR-Stella Boys, 21.30 uur: Zeelandia-SV Dreischor, 22.10 uur: Braber Groenv.-Garage Slager. Woensdag 22 april Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 20.10 uur: de Pupekop- Sportsurf Jonker, Wearhou- se-Profile Tyrec RR, 20.50 uur: De Gouwe Geit-PTT, Stella Boys-Egelantier, 21.30 uur: Trinity-Toren Boys, Va- nity/Banjaard-Braber Groenv., 22.10 uur: De Keien- Café *t Oekje. Donderdag 23 april Biljarten Dreischor, bv Windenburg. 19.00 uur: districtsfinale drie- kamp laag. dM oetl Ocoouo*>\ oocdtn op hu>\ ZIERIKZEE/BRUINISSE - Volleybalvereniging Kwiek moet voor komend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer voor het eerste damesteam en mis schien naar een andere man voor de herenploeg. Ad Hagesteijn (dames) verlaat de Bruse club na twee sei zoenen en Tonie van Breda (heren) laat zijn volley baltoekomst afhangen van een gesprek bij Rijn mond, de club waar hij (ook) trainer is. Kwiek moet haast gaan ma ken met het opvullen van het ontstane trainersvacuüm, v^ant dit weekeinde eindigt de competitie in het volley baldistrict en de meeste clubs hebben hun zaakjes voor vol gend jaar al rond. Het Zierik zeese MEVO is één van de ver enigingen waar alles voor het seizoen 1998/1999 tip-top in orde is. Bij de opgebloeide vereniging is de trainersstaf helemaal ingevuld. Met een enigszins afgunstige, positieve blik kijkt Kwiek deze dagen naar MEVO. Kwiek-voorzitter Cees Arensman weet als geen an der dat zijn club aan de late kant is om de trainersmarkt af te stropen. „Vorig jaar zijn we er ook uitgekomen. Nu zijn we tweeëneenhalve maand vroeger," spreekt de preses ironisch. Toen, bij de voorbereiding van het bijna voorbije seizoen, werd pas in een laat stadium bekend dat Hagesteijn en Van Breda zich gingen bemoeien met respec tievelijk de dames en de he ren. Tijdgebrek De reden dat Hagesteijn de club vaarwel zegt heeft te ma ken met tijdgebrek. De in het volleybal gestoken uren gaan ten koste van gezondheid, werk en gezin, zegt de Zierik- zeeënaar. Hagesteijn liep al een paar maanden met de ge dachte, maar vindt het der halve jammer dat zijn ver stand moest zegevieren boven zijn gevoel. „Ik was graag doorgegaan." De speel sters zijn afgelopen dinsdag van het vertrek van Hageste ijn op de hoogte gesteld. De technische commissie kreeg het vorige week al te horen. Geheel onverwacht is de keu ze van Hagesteijn niet. Bij zijn aanstelling als trainer/coach van dames 1 Het hij al doorschemeren dat tijd de grootste vijand kon zijn. Dat betaalt zich nu in zijn vertrek. „Zeer jammer," vertelt Arensman over het aanstaande afscheid. „Als mens is Ad heel prettig en past hij goed bij Kwiek." Als trainer beviel hij iedereen erg goed. „Dat is niet alleen af hankelijk van de resultaten," benadrukt de voorzitter. Kwiek heeft nog geen opvol ger voor Hagesteijn op het oog. Voor herentrainer Tonie van Breda liggen de zaken wat an ders. Van Breda is dit seizoen actief bij twee verenigingen: Kwiek en Rijnmond. Bij de laatste club is hij trainer en coach van een eerste divisie club, in Bruinisse is hij trai ner, coach en speler. Voor een volleybaldier als Van Breda blijken twee clubs te veel van het goede. Dus zal hij binnen kort een keuze moeten ma ken. Gesprek Hij wil in ieder geval komend seizoen de mannen van Kwiek één keer in de week trainen. Zijn toekomst bij Rijnmond hangt van een ge sprek dat aanstaande woens dag plaatsheeft met de lei ding van die club. Van Breda twijfelde gisteren nog. Ener zijds wil hij bij Rijnmond blijven omdat het er leuk en gezellig is en het niveau - eer ste divisie - zeer behoorlijk is. Anderzijds zijn de mogelijk- Zaalvoetbalcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - Egelantier heeft woensdagavond de ti tel in de tweede klasse van de zaalvoetbalcompetitie in Zierikzee veroverd. De ploeg deed dat in sporthal Onderdak met een 7-1 overwinning op FC Kerk- werve. Met de zeven treffers over schreed de promovendus naar de eerste klasse de honderd treffers. Die werden gescoord in zeventien wedstrijden waarin de ploeg er 41 tegen kreeg. Egelantier verzamelde in zeventien duels 45 punten. Nummer twee Vanity/Ban- jaard verzamelde in zestien partijen 36 punten en zal de één na hoogste plek in de tweede klasse niet meer weg geven'aan het einde van de competitie. De voorsprong op Wearhouse is ruim voldoen de. Trinity heeft in de eerste klasse nog een wedstrijd no dig om de competitie met de maximale score te kunnen beëindigen. Aan die succes volle opdracht twijfelt nie mand meer, zeker niet na de 7-0 zege op Studio 't Marktje. Strijd om de tweede plaats is er evenmin meer. Die is voor WIK. lc Klasse Studio 'l Marktje - Trinity 0-7 Dc Gouwe Geil - Sportsurf Jonker 1-4 Toren Boys - PTT 3-1 Dc Pupekop - Autobcdr. v/d Have 2-4 Trinity WIK Toren Boys Dc Keien Autobcdr. v/d Have 19 9 I 9 28 76- 94 Sportsurf Jonker 18 8 4 6 27 80- 79 Dc Gouwe Geit 18 7 2 9 23 51- 75 Dc Pupekop 19 5 6 8 21 49- 78 PTT 18 5 5 8 20 55- 60 19 19 0 0 57165- 46 19 II 5 3 38114- 60 19 10 I 8 31 98- 93 18 10 0 8 30 87- 73 Café't Oekje 19 4 3 12 16 69-111 Studio't Marktje 20 1 1 18 4 40-115 Profile Tyrec RR - Vanity/Banjaard 2-3 S V Dreischor - Stella Boys 7-1 FC Kerkwerve - Egelantier 1 -7 Egelantier Vanity/Banjaard Wearhouse Braber Groenv. Garage Slager Zcclandia I Profile Tyrec RR FC Kerkwerve SV Dreischor Stella Boys 17 15 16 12 17 10 0 2 45103- 41 0 4 36 64- 40 1 6 31 65- 51 2 5 29 71- 55 5 6 23 52- 53 4 7 22 71- 63 0 9 21 76- 92 3 8 21 50- 73 1 13 10 56- 86 2 13 5 32- 78 ESTORIL (ANP) - De Neder landse korfballers hebben op de Europese titelstrijd in het Portugese Estoril met 27-7 ge wonnen van Tsjechië. Het werd 27-7, na een rust stand van 14-5. Dennis Vos- hart werd topscorer aan Ne derlandse kant met acht treffers. Concurrent België won het eerste duel ook eenvoudig. Met 36-14 werd Polen versla gen. Nederland speelt van daag tegen Duitsland, dat met 17-12 van Slowakije Stand: Jan-Willem van Gent (MEVO) 19, Peter Willemse (Bruse Boys), Niels van de Moezel (ZSC) 18, Peter Moer land (Renesse) 17, Eric Bleiji (Bruse Boys) 16, Jacob van den Berge (Bruse Boys), John van der Have (Zierikzee) 14, Marcel de Vlieger (Zonnemai- re), Wilco de Valk (SKNWK) 11, Erwin Theunisse (SKNWK), William Smits (Brouwershaven) 10, André van de Berge (Duiveland), Jacky de Bruine (SKNWK), Lucien Vroegh (Dreischor) 9, Martin Kiesenberg (ZSC), Matthijs van Vulpen (Zonne- maire), Peter Hillebrand, Joeri Pankow (Ouwerkerk) 8, Anco van der Linde (DFS), Peter van der Cingel (SKNWK), Eric Wijsman (ME VO), Peter Messemaker (ZSC), Robert Tak (Renesse) 7, 6 spelers met 6 goals, 10 spe lers met 5 goals, 11 spelers met 4 goals, 12 spelers met 3 goals, 29 spelers met 2 goals, 46 spelers met 1 goal, eigen doel tegenstander 9, weeksco- re: 2, totaalscore: 542. BILJARTEN ZIERIKZEE - Café Old Dutch in Zierikzee is vanaf van avond zeven uur het toneel van het derde gelijknamige libretoernooi. Aan de finale doen R. de Bruin, T. Rijnberg, J. Verboom, P. van Mierlo, P. van de Berge en H. Kuiten mee. Zaterdag beginnen de wedstrijden om twaalf uur. De finale staat zondag om streeks vier uur gepland. VOETBAL DREISCHOR - Dreischor en Ouwerkerk spelen zondag een oefenwedstrijd. Het duel tussen de zesdeklassers be gint om half drie en heeft plaats in Dreischor. Niels Gebraad heden en faciliteiten te be perkt om door te gaan. Van Breda: „Ik moet er een uitda ging in hebben." Gevraagd naar zijn emotionele keuze neigt Van Breda richting Kwiek te antwoorden. Hij wil graag zelf spelen en dat kan alleen in Bruinisse. Arensman, voor zijn beurt pratend: „Tonie heeft een Kwiek-hart gezien zijn be trokkenheid." Wie de man- en vrouwschap pen ook zal leiden, het ge beurt in ieder geval in een nieuw district. De NeVoBo (Nederlandse Volleybal Bond) heeft de afgelopen ja ren een herstructurering inge voerd die met ingang van het nieuwe seizoen zijn beslag moet krijgen. De eerste en quête over de herindeling wa§ in mei 1992. Toen voelden de meeste clubs weinig voor ideeën richting andere regio- grenzen. Door de jaren heen is er steeds meer samengewerkt tussen de districten onderling waardoor de herindeling er toch van kwam. Vreemd zijn de hervormingsplannen niet. Eerder vonden de nationale voetbal-, korfbal- en basket- balbond het nodig de boel om te gooien. Voor Zeeland staat een ieder de herindeling van de voetbalbond nog vers in het geheugen gegrift. Die herstructering bracht (en brengt nog een beetje) ellende met zich mee. Zover zal het bij de volleybalbond niet ko men. Het enige schokkende is het terugbrengen van het aan tal regio's van 23 naar 8. „Schaalvergroting," geeft Paul Eikelenboom van het districtsbureau het motief van de herindeling aan. „Het aantal leden en kader liep te rug." Bezuinigingen Dat geldt niet voor het dis trict waartoe MEVO en Kwiek behoren. Volgens Ha gesteijn is de herindeling sim pel een zaak van bezuinigin gen. „Een andere reden heb ik nooit gehoord." Ver naast de waarheid kan hij nooit zitten want voor de Schouwse vol leybalverenigingen veran dert er weinig. Net als alle an dere clubs mogen ze zelf aan geven in welke regio ze willen spelen. Ze zijn wel gek als ze niet hetzelfde district als de afgelopen seizoenen aanhou den. MEVO en Kwiek hebben één nadeel: ze liggen behoor lijk centraal. Dat zou het dis trictsbureau ertoe kunnen be wegen de verenigingen in Zeeland te laten spelen. Daar voelen beide echter weinig voor. Bovenal wordt er tegen de herindeling maar laconiek aangekeken omdat er zo wei nig verandert. Clemens van den Berg, MEVO-herencoach: „De herindeling maakt voor ons niet zoveel uit. Er vallen wat ploegen weg en er komen wat nieuwe bij." Tonie van Breda laat zijn volleybaltoekomst van een gesprek bij Rijnmond afhangen. Dit heeft woensdag plaats. (Foto: Joop van Houdt) De Coninck verlaat eerste herenteam Het eerste herenteam van LTC Zierikzee werd vorig jaar kampioen in de vierde klasse. In de derde klasse speelt de ploeg zonder Jan-Willem de Coninck (rechts). De andere tennissers - René Schimmelpennink, Johnny Otte, Marcel Verweij en Camiel Folmer - zijn wel van de partij. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De hoogst spelende zondagteams staan vrijwel ongewijzigd aan de start van de tenniscom- petitie op 19 april. Aan het jeugdteain werd de sterke Merlyn Atoon toegevoegd. Jan-Willem de Coninck heeft vanwege drukke werkzaamheden op de Zierik zeese kartbaan het tennis even aan de kant gezet. Op papier is de Brouwse Atoon absoluut een verster king voor het jeugdteam, waarin de beste Schouwse spelers zijn vertegenwoor digd. In praktijk moet ze even wachten om haar kwaliteiten te tonen. De tennisster is dus danig geblesseerd dat ze de eerste weken alleen in het dubbelspel mag uitkomen. Atoon speelt in een team met Jacco de Looff, Dennis Ste- vense, Johnny Quaak, Esther Goud en Esmée Hogendoorn. Dit vijftal promoveerde vorig seizoen op de laatste dag van de derde naar de tweede klas se landelijk in de gemengde competitie tot en met zeven tienjaar. Ingrid Saman moest vanwege haar leeftijd ver trekken. De jeugdformatie speelt in een poule met Roosendaal, Hulster Ambacht, Kooistee. LTC de Zoom, Oud-Beyer- land, Dash'35 en CC. Tegen de laatste tegenstander opent Zierikzee zondag de competi tie in een thuiswedstrijd. De eilandelijke ploeg wordt ge acht in de bovenste regionen te kunnen meedoen. Titel Meest opvallende afwezige in het eerste herenteam, dat in 1997 de titel in de vierde klas se binnensleepte, is De Co ninck. De tennisser raakte tij dens de wintertraining geen bal om meerdere redenen. De belangrijkste is zijn werk op de kartbaan. „Ik heb er een leuke hobby bij. Dat slokt veel tijd op." Daarom leek het De Coninck verstandig zijn teamgenoten mede te delen dit jaar niet mee te doen. Trainer Theo Gorsse vindt De Conincks be sluit jammer. „Als hij fit is, is het een ervaren speler.'Dit gaat ten koste van het team." De Coninck is wel van plan deze zomer toernooien te spe len. Invallers Door het wegvallen van De Coninck kan de ploeg (René Schimmelpennink, Johnny Otte, Camiel Folmer en Mar cel Verweij) niet direct op ie mand terugvallen bij bles sures of ziektes. Gorsse hoopt in die gevallen een beroep te kunnen doen op Quaak of Pe ter Godrie. Het Zierikzeese mannenteam ontmoet Oudenbossche TC, 't Halve Maantje 2, Drive, Half weg 3, Vierhoeven, Rico, Dash'35 2 als opponenten. Gorsse gokte vooralsnog op een positie in de midden moot. maar wil in de toe komst graag een team in de tweede klasse hebben. Dat is geen rare gedachte omdat er veel goede jeugdtennissers op Schouwen-Duiveland rondlo pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7