Schaker Aangeenbrug verstevigt voorsprong 4 Prijzen eerlijk verdeeld tijdens voorronde schoolvoetbaltoernooi Viertal GZC pakt de Zeeuwse dambeker Schutter Van Ast klaar voor trip Zuid-Afrika Snookerteam op titelkoers Kwiek tegen Alcom/Capelle Duiven van Van Noorden snelste in openingsvlucht ZATERDAG- EN ZONDAGVOETBAL 9 Bruse volleybalmannen voor het eerst in bestaan in finale districtsbeker Kwiek schrij ft historie 'S-GRAVENDEEL - Woensdagavond 8 april 1998, 22.19 uur. De vreugdedansen waren er naar. Spelers werden op de schouders genomen. Hier en daar zelfs een piepklein traantje. Het doel was bereikt. Kwiek had zojuist thuisploeg Rowido in de halve finale van dè districtsbeker op de knieën gekregen. De ploeg van ex-MEVO'80 trainer Ton Baas moest buigen en getuige de duidelijke cijfers: 0-3 (9-15 12-15 7-15), zelfs diep buigen. Interne competitie Zierikzee ZIERIKZEE - Hans Aangeenbrug heeft zijn kopposi tie in de interne competitie van schaakclub Zierikzee verstevigd. Aangeenbrug won deze week van naaste concurrent Richard van der Veken. Feest na afloop in sporthal De Schenkel in 's-Graven- deel. Of liever gezegd, feest vanaf het moment dat het tal rijk meegereisde Kwiek-pu- bliek zich ging roeren. De op het oog saaie minihal werd als het ware ingenomen door de supporters van de bezoe kers, die het thuispubliek in aantal ver overtroffen. Een kale en koele zaal werd door spandoeken, toeters, hout blokjes en schreeuwende Bruse kelen opgekalefaterd. Het gedrag van de supporters en de eigen prestatie lieten de spelers van Kwiek heren één niet ongeroerd. ,,Dit is top. Een tien," sprak Raymond van Boven. Dat je dit in de na dagen van je carrière nog mag meemaken," sprak die ene routinier, Tonie van Breda na Zaterdag 11 april Damescompetitie 4e klasse 804 WAC-Stadspolders Juniorencompetitie 3e klasse A03 sjsV'65 Al-Duiveland Al 3é klasse B01 Duiveland Bi-Noormannen BI 3e klasse B02 Renesse BI-Luctor'88 Bi 3é klasse B05 VCKBl-Renesse B2 3e klasse B06 Brouwershaven Bl-Walcheren B2 Kapelle B2-DFSB1 3e klasse C01 Noormannen Cl-Dreischor Cl Öostkapelle Cl-Zierikzee C2 WIK Cl-Zeeland Sport Cl 3e klasse C04 RCS C4-Zonnemaire Cl 3e klasse C05 MEVO Ci-Middelburg C2 3e klasse C06 Wemeldinge Cl-SKNWK Cl afloop in de kleedkamer te gen de andere, Cees Arens- man. Toen had de polonaise al plaatsgevonden, was de zieke René Gil jam thuis op de hoog te gebracht van het goede nieuws, waren de foto's al ge nomen en kwam iedereen weer wat bij zijn positieven. Uitgebuit Ton Baas, coach van Rowido, zag zijn ploeg simpelweg te kort komen tegen Kwiek. ,,We maakten zelf teveel 3e klasse C07 DFS Cl-Bruse Boys C2 Colijnsplaatse Boys Cl-Zierikzee C3M 3e klasse D04 Bruse Boys Dl-Lewedorpse Boys Dl Wemeldinge Dl-DFS Dl 3e klasse D06 GPC D2-MEVO Dl 3e klasse D10 Colijnspl. Boys DIM-Zierikzee D3 Zierikzee D2-Bruse Boys D2 SKNWK Dl-Wissenkerke Dl 3e klasse D72 DFS D2-Brouwershaven Dl ZSC Dl-Zeeland Sport D2 3e klasse D74 Dreischor Dl-Wolfaartsdijk D3M Kapelle D3-WIK Dl 3e klasse E01 Bruse Boys E2-ZSCE1 Colijnsplaatse Boys El-Zierikzee El DFS El-Bevelanders El 3e klasse E02 Brouwershaven El-MEVO El Zierikzee E3-SKNWK El 3e klasse EÖ3 Renesse El-MEVO E2 Duiveland El-WIK El Zierikzee E2-Zonnemaire E2 fouten. We probeerden wel inet voldoende servicedruk Kwiek in de problemen te brengen maar dat viel bij de tien weg." Baas vond dat Kwiek een gewiekste partij had gespeeld. ,,Ze hebben het zwakke punt, onze verdedi ging, goed uitgebuit. De hoe ken werden goed benut. Dat leverde ze op gemakkelijke wijze zeven of acht punten op. Kwiek was vanavond de te rechte winnaar." Toch leek het in de beginfase van de wedstrijd een meer dan open wedstrijd te wor den. Na zes minuten spel was de stand 1-1. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe en vochten, zoals het hoort, ver beten voor iedere bal. Van 1-1 liep Rowido uit naar 4-1. Kwiek, gestart met Erik van Breda, Raymond van Boven, Michel Versaevel, Dirk-Mi- chiel Roest, Michel van Dui- vendijk en Tonie van Breda, knokte zich naar 5-5. Het Bru se ritme leek gevonden, maar OVERMARS ZEIST (ANP) - De arbitrage commissie van de KNVB heeft de vordering van Mare O vermars op Ajax afgewe zen. Hij eiste van zijn vorige werkgever 3 miljoen gulden, 20 procent van de door Arsen al betaalde transfersom van 15 miljoen. Overmars voerde vorige maand tijdens de behande ling van de zaak aan dat hij recht op het geld had gezien een clausule in zijn contract met de Amsterdamse club. Ajax bestrijdt dit: de clausule zou met instemming van Overmars zijn vervallen. 3e klasse F01 Duiveland Fl-Zierikzee F1 MEVO Fl-Bevelanders F1 3e klasse F02 SKNWK Fl-RenesseFl Brouwershaven Fl-ZSC F1 Zierikzee F2-Bruse Boys F1 3e klasse F03 Bruse Boys F2-Renesse F2 DFS F2-WIKF1 ZSC F2-Dreischor F1 Maandag 13 april Zondagamateurs le klasse C Wilhelmina'08-Goes 5c klasse A Ria W-Renesse Hoofdplaat-Oostburg Reserve 2e klasse 201 Goes 2-Middelburg 2 Reserve 5c klasse 503 ODIO 2-Goes 5 Reserve 6c klasse 601 Lewedorpse Boys 4-Ouwerkerk 3 (terrein Ouwerkerk) desondanks liep Rowido op nieuw uit: 8-5. Na twintig minuten wed strijd kwam Kwiek voor het eerst aan de leiding, 8-9. Een minuut eerder was Eelco van Lenten Michel van Duiven- dijk komen vervangen. Van Lentens eerste balcontact was prima, zoals ook alle an dere wissels die nog volgden goed uitpakten. Bij 8-11 vroeg Baas, om Kwieks ritme te breken, zijn tweede time-out aap. Het loonde niet. Via Erik van Breda werd het 8-12, To nie van Breda bracht de 8-13 op het scorebord. Eén puntje werd Rowido nog gegund, voordat het blok van Tonie van Breda en Van Boven voor 9-14 zorgde en aan het eerste setpunt toekwam. Die was di rect' prijs, Rowido-speler Stoop sloeg de bal buiten de lijnen, 9-15. Toen al klonk het 'We gaan naar Rijnmond toe' vanaf de voor het publiek ij lings aangerukte banken. De tweede set pakte Rowido Eerste plaatsen waren er voor 't Kofschip, Onder de Wieken, de Oosterburcht en 't Stoofje bij de jongens en Op Dreef, Samuëlschool, De Zon newijzer en De Schouw bij de meisjes. Alle nummers een en twee stromen door naar de finale ronde op woensdag 15 april. Tevens spelen dan de zeven ingeschreven jongens-elftal len in een halve competitie om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. De jongenselftallen beginnen om 13.30 uur, de wedstrijden van de jongens- en meisjes-zeven- tallen vangen om 14.00 uur aan. De toernooien zijn- rond 16.30 uur afgelopen en direct na afloop volgt de prijsuitrei king. De winnaars van de eilande- lijke finaledag plaatsen zich tevens voor de Zeeuwse fina le. Het beste Schouwse jon- het eerste punt maar liep Kwiek vrij snel uit naar 2-7. Was het gemakzucht van Kwiek of werd het zo voor het oog 'alles-of-niets-spelletje' van de thuisploeg beloond? Rowido kwam sterk terug en nam met 8-7 zelfs de leiding in de tweede set. Coach Cees Arensman, met naast hem Leen de Jonge, de enige Kwiek-speler die geen speel minuten kreeg, voelde zich genoodzaakt een time-out aan te vragen. Arensmans woor den leken voor dovemans oren bestemd. Rowido liep door fouten bij Kwiek uit tot 11-8. Toen greep de coach hoogst persoonlijk in. De trainings- jas ging uit, Roest kwam naar de kant, coach werd speler. Het bleek een prima wissel. Arensman gebruikte al zijn ervaring en loodste zijn mak kers naast Rowido, 11-11. Met Arensman in het team werd de aanvallende kracht van genselftal speelt op woensdag 29 april in Zierikzee samen met negen andere Zeeuwse teams om de provinciale titel. De winnaar van de meisjes ze ventallen speelt op die dag in Middelburg en het beste jon gens zevental neemt het op woensdag 6 mei in Oostburg op tegen de beste teams uit de andere regio's. Eindstanden Jongens-zeventallen Poule 1: 1. 't Kofschip 1, 15 punten; 2. De Klimop 1, 7; 3. De Schouw 1, 6; 4. Beatrix- school, 5; 5. Samuëlschool 1, 4; 6. Onder de Wieken 2. Poule 2:1. Onder de Wieken 1 13 punten; 2. De Meerpaal 2, 12; 3. De Zonnewijzer 1, 7; 4. De Schoener 1, 6; 5.' Willibror- dusschool 2, 6; 6. De Klimop 2, 0. Poule 3: 1. Oosterburcht 1, 13 punten; 2. Helcherseeschool Van Boven ook beter benut. Dat juist hij de laatste twee punten van de set maakte was daarom niet toevallig. Bij 12- 14 hing Van Boven ver boven het net, de 12-15 werd keihard door het midden afgesmas- hed. Binnen 52 minuten 0-2 in sets. De derde set leek het verzet van Rowido snel gebroken. Het werd 0-3, 3-3 en 3-7 voor Kwiek. Baas' pogingen om middels wissels het tij nog te keren resulteerden in niets. Kwiek liep uit naar 5-12, een prima blok van Arensman en Tonie van Breda bracht Kwiek twee punten van de overwinning. Een laatste stuiptrekking bracht Rowido nog terug naar 7-13. Het blok van Versaevel en de op 7-13 voor Van Lenten ingevallen Roest bracht Kwiek op matchpoint. Het was direct raak, Rowido-speler Hoek raakte de bal verkeerd. Lastig Rowido - Kwiek 0-3. Eenvou dig? Tonie van Breda: ,,Nee, het bleef lastig. We hebben gewoon gezegd dat wanneer het slecht zou gaan we niet in paniek moesten raken. Ge woon de side-outs proberen te halen. Dat ging vrij goed." Vooral de blokkering liep het goed bij Kwiek. Zeker tien punten, vier in de eerste, twee in de tweede en vier in de der de, werden door het blok ge maakt. ,,We hebben inder daad heel veel ballen geblokt. Die nummer vier (Blok, red.) en vijf (Krijgsman) sloegen op het eind de ballen gewoon tegen de muur." Dat Kwiek vorig jaar veel moeite had met Rowido was al bekend. Maar in een jaar, kan veel veranderen. Kwiek is volwassener geworden, groter gegroeid. Waar ligt het plafond? Eén ding is zeker, het bekeravontuur voor Kwiek is nog niet voorbij. Na in de eerste ronde op moeiza me wijze Bernisse (2-3 uit) te hebben geklopt ,werden ver volgens Méteoor (0-3 uit), Ekspalvo 3 (3-0 thuis) en in de kwartfinale Smash'66 (3-1 thuis) uit de weg geruimd. Na Rowido wacht op 9 mei nog de finale, in sporthal Groenoord in Schiedam bij volleybalver- ening Rijnmond. 1, 11; 3. Binnen de Veste 1, 10; 4. Willibrordusschool 1, 6; 5. Theo Thijssenschool 2, 3; 6. De Springplank 1,0. Poule 4: 1. 't Stoofje 1,10 pun ten; 2. Binnen de Veste 2, 8; 3. 't Kofschip 2, 6; 4. J. L. de Jon- geschool 1, 4; 5. J. W. v. d. Doelschool 2, 0- Meisjes-zeventallen Poule 1:1. Op Dreef 1, 13 pun ten; 2. 't Stoofje 1, 11; 3. De Klimop 1,8; 4. 't Kofschip 2, 5; 5. Binnen 4e Veste 1, 2; 6. De Meerpaal 1,1. Poule 2: 1. Samuëlschool 1, 15 punten; 2. 't Kofschip 1, 12; 3. De Klimop 2, 7; 4. J. L. de Jon- geschool 1, 5; 5. OBS Duive land 1,3; .6. Theo Thijssen school 2,1. Poule 3: 1. De Zonnewijzer 1, 12 punten; 2. De Kirreweie 1, 11; 3. Willibrordusschool 1, 8; 4. Theo Thijssenschool 1, 5; 5. Helcherseeschool, 4; 6. De Schoener 1,1. Poule 4: 1. De Schouw 1, 12 punten; 2. De Stove 1, 7; 3. Binnen de Veste 2, 5; 4. Willi brordusschool 2, 3; 5. J. W. v. d. Doelschool 1,1. Van der Veken werd in de partij min of meer gedwon gen een toren te offeren. Hij kreeg hierdoor een betere stelling, maar kon geen goede voortzetting vinden. In een moment van onoplettendheid deed Van der Veken een min dere zet en kwam in moeilijk heden. Hoewel hij vervolgens nog lang stand hield, ging de winst uiteindelijk toch naar Aangeenbrug. Martin Krijger won eenvou dig van Aad Brakel, die in een moment van schaakblind heid een paard cadeau gaf. Krijger vermoedde eerst nog een geniepig stukoffer, maar na goed speurwerk conclu deerde hij toch dat het hier een blunder betrof. Arend Bandsma beschikt over sterke zenuwen. Hij ver keerde in zijn partij tegen Aad Bloom in opperste tijd nood, maar deed binnen der tig seconden tien goede zet- Van Ast was niet geheel on voorbereid, want onder lei ding van de internationaal gewaardeerde Belgische coach Leon Ovenden had Van Ast in het mekka van de schietsport, Bisley Engeland, met zijn grootkalibergeweer getraind op alle afstanden van 300 tot en met 1000 yards (zo'n 900 meter!). De Belgi sche coach was na afloop zeer te spreken over de de schiet- kwaliteiten van de Nieuwer- kerker. Zowel de Bisley-trai- ning als de Dutch Open gelden voor de Schouwse ge- weerschutter als een serieuze voorbereiding op de Open Zuid-Afrikaanse kampioen schappen die in mei in op de Generaal De Wet schietbaan te Bloemfontein zullen wor den gehouden. Van SV Schouwen Duiveland zaten naast Van Ast ook Hans de Bruijn en Frans IJvers in de strijd om de titel van beste lange-afstandsschutter van Nederland. Precies 35 specia listen uit Nederland, België en Engeland hadden zich neergelegd op de 300 meter. Evers schoot 47,5 van de maximale 50.10 punten en eindigde daarmee op de 2e plaats achter Rob Klooster man (49.6). De Bruijn en Van Ast ondervonden aanvanke lijk de nodige problemen met hun nulstelling (inslag exact op de middellijn van de schijf) en kwamen door kost baar puntenverlies in het be gin niet verder dan 41.2 en 33.2 voor een 11e en 20e plaats. Op de 400 meter leek Evers met 49.8 in de race om de titel te blijven, ware het niet dat Kloosterman met 50.6 toch meer afstand nam. Van Ast en' De Bruijn herstelden zich meer dan behoorlijk met 48.5 en 47.7, goed voor een 6e en 11e plaats. ten. Hierdoor stelde hij in ie der geval een remise veilig. Uitslagen: R. van der Veken - J. Aangeenbrug 0-1, A. H. Brakel - M. M. Krijger 0-1, A. Bandsma - A. A. M. Bloom rem., J. Pannekoek - J. Baris 0-1, J. Verduin den Boer - S. J. Stoel 1-0, M. den Boer - J. Bom 1-0, J. Kordes - J. Verkerk rem., A. van Wijngaarden - P. C. de Vrieze 1-0, J. Heiligers - H. Bremer 1-0, A. N. Kouters - J. J. Hoogstrate 0-1, T. Brou wer - D. Baars 1-0, D. Does- wijk - H. Nelisse 0-1, P. van Welt - L. Oosters 0-1, mw. K. Strayer- C. P. Polderman 0-1. Stand: 1. J. Aangeenbrug 1285 punten, 2. M. M. Krijger 1211, 3. R. van der Veken 1148, 4, A. Brakel 931, 5. A. Bandsma 853, 6. A. A. M. Bloom 846, 7. J. A. J. van der Made 822, 8. J. Verduin den Boer 808; 9. J. van Dalsen 804, 10. M. den Boer 786. Op de 500 meter gaf Evers met 45.4 de wedstrijd uit han den want Kloosterman sloot af met 47.3. Van Ast en De Bruijn zetten hun sterk op gaande lijn voort met 45.3 en 44.2 punten. In het eindklassement won Kloosterman van SV De Geu zen uit Brielle overtuigend met 141.17 punten gevolgd door Evers met 141.17 punten. Lange-afstandsveteraan Hans de Bruijn eindigde op een voor hem teleurstellende 10e plaats met 131.11 en Cor van Ast maakte op de 13e plaats met 126.10 punten be slist geen slecht debuut op de lange afstand. ZIERIKZEE - Het eerste sn ookerteam van SC Zierikzee blijft op koers voor het kam pioenschap in de derde divi sie Zeeland. Het team kon deze week twee overwinningen bijschrijven. Safty Third uit Halsteren werd met 8-1 verslagen en Distel Mixed uit Roosendaal moest met 7-2 eveneens diep buigen voor het Schouwse team. Op donderdag 23 april valt in de Meelstraat in Zierikzee de beslissing. Die avond moet de Zierikzeese koploper het op nemen tegen de nummer twee uit de competitie, het Goese SBZ 2. Het verschil bedraagt overigens al twaalf punten irt het voordeel van Zierikzee Het team van Zierikzee be staat uit: André Koot. Leo Dorreman, Cees in 't Veen. Steef Kloet, Heieen Lagerwe- ij en Coen Priemis. i BRUINISSE - Het eerste mannenteam van Kwiek moet het in de finale op nemen tegen het derde team van Alcom/Capelle. De eindstrijd wordt op 9 mei gespeeld in de Groe noord hal in Schiedam. Capelle, kampioen van de promotieklasse, versloeg gisteravond Switch'89 met 3-0. Switch kon al leen in de eerste set (15-13) tegenstand van niveau bieden. Ook de Meisjes A van Kwiek presteren overi gens sterk in het beker toernooi. Kwiek, dat uit komt in de Topklasse en -daarin in de eerste helft van het seizoen kampioen "werd, treedt vanavond in de halve finale aan tegen DVO. De wedstrijd in Oud-Beijerland begint om 19.00 uur. De volleybalmannen van Kwiek vieren met speciaal voor deze wedstrijd ontworpen inspeelshirts het behalen van de districts bekerfinale. (Foto: Klaas Verspoor) ZIERIKZEE - Het spit^ van het duivenseizoen werd zaterdag afgebeten met de traditionele eiervlucht, vanuit het Belgische Aalst over zo'n 80 kilometer. H. van Noorden mocht zich de winnaar noemen. Vijfendertig liefhebbers van de drie Schouwen-Duiveland- se verenigingen brachten hun duiven bijeen, waarvan er vier werden voorzien van een gummiring. De snelheid van de twee eerste geklokte dui ven werd opgeteld. Mede door de krachtige zuidwesten wind behaalden de eerste dui ven een gemiddelde snelheid van boven de 120 km per uur. De uitslag: 1Hvan Noorden; 2. Comb. Matthijsse; 3. A. de Graaf; 4. W. Blom; 5. L. Heij- boer; 6. A. Bakker; 7. A. Ro- mijn; 8. L. Knop; 9. Comb. Kaaijsteker-den Boer. Volgende week woensdag eilandelijke finales ZIERIKZEE - De schoolvoetbaltitels in de voorron des zijn op Schouwen-Duiveland gisteren eerlijk ver deeld. In alle competities, vier bij de meisjes en vier bij de jongens, werd een andere school winnaar. Na ruime overwinning op Souburg ZIERIKZEE - Het viertal van de damcombinatie Goes-Zierikzee heeft beslag gelegd op de Zeeuwse dambeker. In de finale werd het team van Sou burg verpletterend verslagen: 7-1. Door de winst plaatste GZC middenspel een winnende zich voor de landelijke be- doorbraak naar dam for- kerstrijd. Op 2 mei komt het ceerde. Aart Walraven kon team uit in de zestiende fi- de tweede zege bijschrijven, nale. De tegenstander is nog Hij kreeg al snel een schijf onbekend. Vorig jaar werd voorsprong. Een mooie ook al deelgenomen aan de winst was er voor Cees Rijk, strijd om de nationale cup. die zijn opponent op de flan- Toen strandde het team in ken vastzette en zelf ten- de achtste finale. Meervou- slotte in het centrum door- dig landskampioen Huissen brak. bleek toen veel te sterk. Jos de Wild speelde een GZC kón "tegen Souburg het mooie positionele partij, sterkst mogelijke kwartet maar hij noch zijn tegen- opstellen. Vrijwel iedereen stander kreeg beslissend speelde positioneel erg voordeel. Het werd terecht sterk en verkreeg met het remise, verstrijken van de tijd een betere stelling op het bord. GZC - Souburg 7-1: A. van de Andres van de Berge won Berge - P. Filius 2-0, C. Rijk als eerste nadat hij in het - M. Bronke 2-0, A. Walra- Tweede plaats Evers op Dutch Open HARSKAMP - Aan de 11e editie van de Dutch Open Long Range nam een drietal schutters van Schoffwen Duiveland deel. Nieuwerkerker Cor van Ast maakte op de militaire schietbaan van Harskamp een ver dienstelijk debuut op de open Nederlandse kam pioenschappen 300, 400 en 500 meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9