KTIJK xi cl a. Groothedde Poppenkunst nu in sfeervolle vestiging Onderwaterleven op aquarellen EXTRA HET NIEUWSBLAD Purper brengt 'Sixpack' Albrechts kampioen zwemloop WOENSDAG 8 APRIL 1998 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. "ipten met 13 april Renesse Paas ten toonstelling in mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00-12.00 uur en op tweede paasdag 13 april van 12.00 tot 16.00 uur. RL rot en met zondag 19 april Herkingen Foto's Peter Moree. De bon gerd Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur, behalve donder dags "1^>t en met vrijdag 24 april Ouddorp Foto's Paul Jaschke. 't Blaeu- we Huus. Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.30 uur. Zater- g tot 16.00 uur. Tot en met 28 april Zierikzee Expositie schilderijen schil dersclub 't Bru's Palet. Verpleeghuis Corneliastich- ting Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Toten met woensdag 29 april Middelharnis Aquarellen, etsen en tekenin gen Arno van Iperen. Ge meentehuis. Maandag tot en et vrijdag van 09.30 tot .30 uur. Tot en met zondag 3 mei Renesse Crust beelden van Atsuo Okamoto. Plus Min. Zater dag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Tot en met dinsdag 5 mei Ouddorp Aquarellen en pastels Jopie Vroegop. Bezoekerscentrum Grevelingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 30 mei Zierikzee Acryl en aquarel schilderijen Nelly van Nieuwenhuijzen. 't Lange Uus. Tijdens winkel openingstijden. Tot en met woensdag 3 juni Goedereede Abstracte aquarellen van Sonja Hol. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, don derdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. Woensdag 8 april Melissant Kledingbeurs. Melishof. 19.00 tot 21.00 uur. Middelharnis Informatiebijeenkomst borstvoeding. Emmalaan23. 20.00 uur. Donderdag 9 april Ouddorp Informatiebijeenkomst borstvoeding. Rustburg 44. 20.00 uur. Concert Magie Frankie. Swing-café De Kreek. 20.00 uur. Dirksland Country Westernavond. Discotheek Thunderbird. Victoriahal. 19.30 uur. Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Melissant Kledingbeurs. Melishof. 9.00 tot 10.00 uur. Ooltgensplaat Gemeenteraadsvergadering. Raadzaal. 19.30 uur. Afscheidsbijeenkomst CDA- raadslid C. L. M. (je Wit. Fort Prins Frederik. 20.30 uur. Vrijdag 10 april Dirksland Country en Westernavond. Victoriahal. 20.30 uur. Sommelsdijk Flakkeese Dagen. Jailhouse. Vanaf 18.00 uur. Zaterdag 11 april Sommelsdijk Flakkeese Dagen. Jailhouse. Vanaf 15.00 uur. Middelharnis Paasbingo. De Staver. 20.00 uur. Zaterdg 12 april Ouddorp Zangdienst met Mannenkoor Rotterdam-Vreewijk. Gere formeerde kerk. 10.00 uur. Maandag 13 april Goedereede Snuffel- en curiosamarkt. Partycentrum Oostdam. 09.00 tot 15.00 uur. Middelharnis Paasbrunch voor SOS-kinderdorpen. Restaurant Chapeau. Oinsdag 14 april Dirksland Informatie-avond maag lever damstichting. Hervormd Verenigingsgebouw. Onder de Wiek. 19.45 uur. Woensdag 15 april Sommelsdijk Speelmiddag. Zwembad De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Middelharnis Lezing over geloven door R. Pieper. Diekhuus. 20.00 uur. Ooltgensplaat Bingo voor 50-plussers. 't Centrum. 13.30 uur. Donderdag 16 april Ouddorp Hoorzitting concept-beleids plan Grevelingen. Bezoekers centrum De Punt. 20.00 uur. Donderdag 16 april Zaterdag 18 april Middelharnis Demonstratie textielverven. Gemeenschapsbibliotheek. 10.00 tot 12.00 uur. Oude-Tonge Voorjaarsbal Dance Fever '85. Grutterswei. 20.30 uur. Den Bommel Concert muziekvereniging EMM. Bommelstee. 20.00 uur. Ooltgensplaat Fietsen op Flakkee. Vanaf restaurant De Hobbelpaar den. Kaai 1. 9.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 8 april Zierikzee Workshop bloemschikken ZVU. Schoolgebouw Janne- wekken 19.19.00-21.30 uur. Serooskerke Prijsklaverjasavond. Dorps huis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Kleding- en speelgoedbeurs. Peuterspeelzaal de Duinko nijntjes, Weststraat. Vanaf 13.30 uur. Ledenvergadering Oranje vereniging Juliana. Het Wa pen van Zeeland. 20.00 uur. Donderdag 9 april Zierikzee Thema-avond epilepsie. Ge reformeerde kerk Sint Do- musstraat. 19.30 uur. Vrijdag 10 april Zierikzee Open huis poppenatelier Nel Groothedde. Zuidwellestraat 14. 10.00 tot 17.00 uur. Ouwerkerk Lentedagen. Boerderij De Stelle aan de Stelweg. 10.00 - 17.00 uur. Zaterdag 11 april Zierikzee Rommelmarkt werkgroep Dierenasiel Schouwen-Dui- veland.Onder ds Beuze. 9.00 - 16.00 uur. Opening seizoen Mr. Breet- veltspeeltuin met paasieren zoeken. 10.00 uur. Doedag met thema Pasen. Kinderboerderij De Punt. 13.00-15.30 uur. Open huis poppenatelier Nel Groothedde. Zuidwellestraat 14.10.00 tot 17.00 uur. Vakantie-filmdag CJV; Doornroosje (14.00), Men in Black (19.00). De Driehoek. Burgh-Haamstede Kundendag Rabobank. Dorpshuis. De Schutse. 10.00 tot 14.00 uur. Brouwershaven Modeltreinenbeurs. Tonnen- magazijn. 10.00-15.30 uur. Dreischor Leden muziekvereniging Crescendo halen oud papier op. 9.00 uur. Ouwerkerk Lentdagen. Boerderij De Stelle aan de Stelweg. 10.00 - 17.00 uur. Maandag 13 april Bruinisse Wedstrijd eieren zoeken. Jon gerencentrum De Pul. 8.00 uur. Dinsdag 14 april Renesse Vergadering Stichting Renes se. kantoor Jan van Renesse* weg. 9.00 uur. Woensdag 15 april Zierikzee Ledenavond NCVB met dia lezing 'Hofjes in Nederland en Zeeland'. Christelijke Ge- reformeerde kerk. 19.45 uur. 'Purper Sixpack'. Theater Mondragon 20.00 uur. Vrijdag 17 april Zierikzee Bloemenverkoop huis-aan- huis door WEA/MEVO'80 volleybal. Vanaf 18.00 uur. Eenakterfestival Zeeuws Centrum. Amateurtheater. Theater Mondragon. 20.00 uur. Zaterdag 18 april Zierikzee Eenakterfestival Zeeuws Centrum Amateurtheater. Theater Mondragon. 14.00 en 20.00 uur. Burgh-Haamstede Concert Dik de Koning in De Bewaerschole. Aanvang 20.00 uur. Open wedstrijd klaverjasver- eniging Haamstede. Dorps huis. 20.00 uur. Renesse Uitwisselingsconcert fanfa reorkest Luctor et Emergo en harmonieorkest Concordia uitTholen. Dorpshuis. 20.00 uur. Nieuwerkerk Klaverjasfestijn ouderen. Ons Dorpshuis. 13.30-18.00 uur. Zondag 19 april Zierikzee Eenakterfestival Zeeuws Centrum Amateurtheater. Theater Mondragon. 14.30 uur. ZWENDEL LEASEWAGENS DIRKSLAND - De politie heeft een autohandelaar uit Dirksland aangehou den op verdenking van een omvangrijke miljoe- nenzwendel met tiental len leasewagens. De onderneming van de verdachte verkocht de -■% wagens, die onder meer toebehoorden aan lease maatschappij De Lage Landen, met nieuwe num merplaten door aan parti culieren. De zwendel be trof veelal dure auto's. De schade loopt in de miljoe- nen. Het bedrijf van de vermeende zwendelaar trad ook zelf op als lease- onderneming. De Lage Landen onthoudt zich van commentaar. Een woord voerder wil wel kwijt dat de onderneming aangifte heeft gedaan. De Lage Landen is onderdeel van de Rabobank. INFORMATIEAVOND SPIJSVERTERING DIRKSLAND - De Maag Le ver Darm Stichting houdt dinsdag 14 april een informa tieavond over spijsvertering in Hervormd Verenigingsge bouw Onder de Wiek aan de Rink in Dirksland. tii zi» ve M aarbij wordt de voorlich tingsfilm Spijs verterings- ziekten, hoe ga je ermee om?' vertoond. Verder komt de Maag lever darm week aan de orde en de collecte tijdens de ze week, die wordt gehouden van 21 tot en met 27 juni. Er is ^gelegenheid tot vragen stel len. De informatieavond is van 19.45 tot 22.00 uur. MAASKANT BOUWT BOOMKORKOTTER BRUINISSE/STELLEN- DAM- Maaskant Shipyards uit Bruinisse/Stellendam heeft van The Colne Shipping Co ltd. uit Lowestoit op dracht gekregen voor de bouw van een 42 meter lange boomkorkotter. De transactie kwam tot stand via bemiddeling van scheeps makelaar Westcoasting. De kotter wordt de vervanger van de LT 304 St. Simon en de LT 327 St. Vincent, die vorig jaar naar Spanje zijn ver kocht en voor do kust van Mauretanië onder meer op inktvis vissen. Maaskant Shi pyards heeft, zeven jaar gele den de LT 60 en de LT 82 voor rekening van The Colne Ship ping gebouwd. De oplevering staat gepland voor maart 1999 Open huis: vrijdag 7 0 en zaterdag 7 7 april ZIERIKZEE „Na een half jaar stof happen is het zo ver, dat ik u kan ontvangen," schrijft poppenmaak- ster Nel Groothedde in haar uitnodiging voor het open huis, dat zij op vrijdag 10 en zaterdag 11 april houdt in haar sfeervolle atelier en expositieruimte in de Zuidwellestraat 14 in Zierikzee. Dat stof happen duidt op het vele werk, dat verricht moest worden om de voormalige vestiging van Dierenspeciaal zaak Bolle te transformeren in de nieuwe bestemming. Nel Groothedde hecht waar de aan licht en frisse kleuren om optimaal te kunnen wer ken. Daarom werd in haar atelier een glazen schuifwand aangebracht. Groothedde Poppenkunst wordt geen winkel. Daar laat de poppenmaakster geen twijfel over bestaan. De ruimte aan de straatzijde ge bruikt ze uitsluitend als ex positieruimte, die op af spraak kan v/orden bezocht. De meeste tijd zal ze in haar atelier doorbrengen om te werken aan haar opdrachten. Heerlijk ..Heerlijk," vindt Groothed de, want tot nu toe had ze in haar voormalige woonhuis maar beperkte ruimte voor het uitoefenen van haar hob by. Ze beoefent het poppen- maken al zestien jaar. Aan vankelijk als hobby en nu al weer geruime tijd als haar da gelijks werk. Haar man Ge rard is eveneens enthousiast geworden en heeft zich ook enorm ingespannen bij de verbouwing van het nieuwe pand. Nel Groothedde heeft veel technieken voor het pop- penmaken beproefd en uit eindelijk is ze toch steeds te ruggekomen op het bakken van porcelein. Heel bewerke lijk, want het moet vijfmaal op een temperatuur van 1200 graden C gebakken worden. Ze heeft het er graag voor over, want porcelein is zo'n edel materiaal en levert, vol gens Groothedde de fraaiste resultaten op. Kenmerkend in haar werk zijn de kindergezichtjes. ,,Öud boeit me nou eenmaal niet," zegt ze zelf. Toen ze des tijds in Scheveningen woon de, werd ze ook al geraakt door de snoetjes van al die kinderen, die aan het strand speelden. De kunstenares werkt voornamelijk vanuit haar emotioneel geheugen om een specifieke expressie weer te geven. Daarnaast is haar aandacht vooral ook gericht op de juiste verhoudingen tussen lichaam en hoofd en andere lichaamsdelen. „Als je daar fouten in maakt,, merkt het publiek, dat daar niet op getraind is, dat toch." direct," aldus Groothedde. Op randje Ze presenteert haar poppen in opmerkelijk mooie arrange menten. In de etalage van de expositieruimte prijkt een ro buuste schilderijlijst waarbij de aandoenlijke poppen op de rand balanceren als twijfel den ze over de vraag tussen een verstild bestaan of tot le ven komen. Inspelend op Pa sen creëerde Groothedde en kele babypoppen, die brutaal uit een ei stappen of daar een veilige koestering in zoeken. Nel Groothedde werkt vooral in opdracht. Verder maakt ze exclusieve poppen in een geli miteerde oplage, voorzien van een certificaat. Sinds kort weet zij zich bij het werk gesteund door haar dochter Miranda.Een opdracht voor het maken van zeven baby poppen ter gelegenheid van de opening van een nieuwe vleugel van een kinderzie kenhuis in Gent, betekdhde voor Nel Groothedde een fij ne erkenning. Het open huis op vrijdag 10 en zaterdag 11 april wordt ge houden van 10.00 tot 17.00 Nel Groothedde weet in elk kindergezichtje van haar poppen expressie te leggen. (Foto: Marieke Mandemaker) Sonja Hol maakt aquarellen die onder meer geïnspireerd zijn op het onderwaterleven. WerkSonja M. Hol in Het Röderhaus GOEDEREEDE - Abstracte aquarellen die zijn geba seerd op het leven onder water. Ze worden gemaakt door Sonja M. Hol uit Beijerland en zijn tot en met woensdag 3 juni te zien in galerie Het Röderhaus in Goedereede. Sonia Hol werd geboren in Delfshavcn. Zij volgde oplei dingen gevolgd aan de Vrije Academie in Vlaardingen en Rotterdam. De kunstenares houdt zich al zestien jaar be zig met aquarelleren. Zij ex poseerde in galeries in Rot terdam, Gouda, Utrecht en Dordrecht en op diverse loka- ties in de Hoekse Waard. Haar aquarellen .zijn niet te vergelijken met traditionele aquarolwerken. Uit haar schilderijen spreekt een in tense expressie van intuïtief gevoel. Dit komt bijvoor beeld tot uiting in haar illu sionaire onderwater voor stellingen. Vooral in haar abstracte wer ken streefde Sonja Hol er naar met fraaie vormgeving, kleurschakeringen en open gehouden wit de voorstel ling spannend te maken en de ruimtelijke werking te bena drukken. Zij maakt een be wuste keuze voor felle kleu ren en creatieve vormen, waarin pigmenten en kleur contrasten een speciale uitstr aling geven, die helder en sterk genoemd mag worden. De schilderijen van Sonja Hol zijn voor het eerst te zien in Het Röderhaus. De exposi tie werd afgelopen vrijdag ge opend en is te bezichtigen op woensdag, donderdag en za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. Ook op afspraak. VOGELOPVANG GESLOTEN OUDDORP De vogelopvang van mevrouw J. Nijssen aan de Groeneweg 35 in Oude- Tonge is sinds 1 april gesloten in verband met ziekte van de beheerster. De dierenbescher ming is op zoek naar een an dere locatie, Mensen kunnen voor de opvang van vogels contact opnemen met de Die renambulance via telefoon 0181-659201 Some doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Een veel te grote jurk op zicht De twee buurvrouwen zijn samen aan de koffie. Bij buur vrouw links, want die is moeilijk ter been en verlaat haar huis niet zo makkelijk. Halverwege het tweede kopje wordt een pakketje van een postorderbedrijf bezorgd Opgewonden maakt de gastvrouw het open. Dat zal de nieuwe jurk zijn die zeh&d besteld. Leuk dat buurvrouw rechts er net is. Maar min der leuk dat de jurk veel te groot blijkt te zijn. Een komisch ge zicht, dat wel. Maar daar is alles mee gezegd. Buurvrouw rechts heeft nog nooit iets via een postorderbe drijf gekocht. Voor een moeilijk lopend iemand is het natuur lijk een uitkomst, maar zij gaat liever gewoon naar de winke] 'Het lijkt me zo'n gedoe', zegt ze. 'Wat moet je nou als zo'n jurk niet past? Of als je 'm eigenlijk toch niet mooi vindt? Als de kleur tegenvalt of het model je niet staat?' 'Geen enkel pro bleem', is het antwoord. Buurvrouw links legt uit dat je je be stelling altijd een paar dagen op zicht krijgt. 'En als het niet bevalt, kun je het zo weer terugsturen. Meestal zonder dat het je iets kost.' 'Meestal, dus niet altijd?', wil buurvrouw rechts weten. 'Nee, dat verschilt per bedrijf', legt buurvrouw links uit. 'Soms moet je de kosten voor het terugsturen wél zelf be talen. Als je daar pas achter komt op het moment dét je iets te rug wilt sturen, sta je raar te kijken natuurlijk. Iets om in de gaten te houden dus. En wat je ook in de gaten moet houden is dat je de spullen op tijd terugstuurt. Laat je de zichttermijn verstrijken, dan zit je aan de koop vast. Ook als je toevallig op vakantie was, want daar hebben ze bij het postorderbedrijf natuurlijk geen boodschap aan.' 'Maar stel nou dat je die jurk terugstuurt en dat hij kwi jtraakt bij de post, wat dan?', vraagt buurvrouw rechts, die altijd heel praktisch is. 'Dan zeggen zij dat je 'm hebt gehouden en je kunt niet bewijzen dat dat niet zo is.' 'Jawel, dat kan ik wel bewij zen', antwoordt buurvrouw links zelfverzekerd. 'Kijk maar, er zit een speciale kaart bij de bestelling. Die kan ik op het postkantoor laten afstempelen. Soms doen ze er geen kaart bij, maar een sticker. Zo'n kaart of sticker dienen als bewijs dat je het pakket hebt teruggestuurd. En zit er geen kaart of sticker bij het pakketje, dan kun je op het postkantoor vragen om een bewijs van ongefrankeerde verzending. Geen centje pijn.' Buurvrouw rechts raakt geïnteresseerd. 'Is het trouwens waar dat je heel gemakkelijk op afbetaling kunt kopen bij postor derbedrijven?'. 'Zeker', bevestigt de gastvrouw. 'Maar zelf zou ik dét niet zo gauw doen. Ik heb begrepen dat zo'n postor derkrediet aan de dure kant is. Als je het geld écht niet hebt. kun je beter ergens anders een persoonlijke lening of een door lopend krediet nemen en daarmee het postorderbedrijf in één keer betalen.' In Theater Mondragon ZIERIKZEE - De groep Purper treedt woensdag 15 april op in Theater Mondragon in Zierikzee met het programma 'Sixpack.' Dat gebeurt in een nieuwe sa menstelling onder het motto: 'Leden komen, leden gaan, maar de sociëteit Purper blijft bestaan.' De voorstelling begint om 20.00 uur. In 'Sixpack' zit veel poëzie. De verrassende samenzang wordt ondersteund door krachtig pianospel met af en toe een saxofoon, gitaar of trommel en de ensemblenum mers worden afgewisseld met solo's. Agressie, egoïsme, de invloed van televisie en racis me zijn allemaal aanwezig in 'Sixpack.' Nieuw in Purper zijn Martin van Dijk en Tom Barlage, twee ras-muzikan ten, die ook als zangers en ca baretiers hun sporen hebben verdiend. Van Dijk en Barlage werkten in het verleden samen in shows van Adèle Bloemen- daal. Daarnaast hebben ze ie der voor zich een niet mis te verstane staat van dienst. Zo zag en hoorde men Barlage sa men met Jan Akkerman, Doe Maar en Rob de Nijs. Van Dijk was te horen in theater programma's van Jenny Are- an, de musical 'Roze Kroko dillen' (waarvan hij tevens de componist was) en in de theaterverrassing van het sei zoen 96/97 'Tip Top.' Kaarten voor 'Purper Six pack' zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Theater Mondragon op werkdagen van 11.00 tot 14.00 uur, tele foonnummer: 412670. HOOGERHEIDE - John Albrechts uit Middelharnis is in het Brabantse Hoogerheide kampioen van Zuid- West Nederland geworden op het onderdeel zwem loop. Hij was tijdens het nationale kampioenschap de sterkste bij dei senioren op de afstan den 500 meter zwemmen en vijf kilometer lopen (26.08 minuten). Bram Schellevis uit Herkingen werd negende in deze loop en behaalde een derde plaats in het eindklas sement. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 32.100. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 ti|dens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreidlna Bouwman, 0181-315950 van 9.00 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uil van de Zeeland Combinatie huls-aan-huls bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9